Βενζίνη!

{ _fantom_ @ 23/05/2004, 11:21:35 }

Έχω μια ιδέα που... αν είχα τα conne με τους ισχυρούς ανθρώπους τούτου του πλανήτη θα μπορούσα να την υλοποιήσω και έχοντας το copyright, ενδεχομένως θα θησαύριζα!

Πρώτα θα κανόνιζα, να γεμίσω τον πλανήτη με αυτοκίνητα. Για παράδειγμα, κάθε σπίτι-οικογένεια θα είχε ένα με δύο αυτοκίνητα. Για να το πετύχω, θα έδινα κίνητρα όπως δάνεια, δόσεις και τέτοια πράματα.

Ε μετά από αυτό θα ήταν πολύ εύκολα τα πράματα... θα κανόνιζα συνεχή αύξηση της βενζίνης!!!

Δυστυχώς δεν έχω τα κατάλληλα conne. Ευτυχώς δεν το έχει σκεφτεί κανείς άλλος!

(ʼσχετο αλλά... Εσείς τι θα προτιμούσατε; Να το καμαρώνετε παρκαρισμένο σε κάποιο πεζοδρόμιο ή να το καλο-ταϊζετε κάνοντας παράλληλα την προσωπική σας δίαιτα;)

{ Freegreece @ 23/05/2004, 21:42:32 }

File _fantom__,

Ean ekanes kati tetio poli apla tha evgene kapios allos san kai sena
kai tha evgaze autokinita pou kene ena allo iliko kai tha poulouse poli
pio ftina ta autokinita kai to iliko auto.

{ _fantom_ @ 23/05/2004, 23:22:41 }

xm... omologoumenws kali kai i diki sou idea... omws stin pra3i den blepw na efarmozetai!

enw i diki mou... ??? (distixws!)

( parepiptontws... kalws ir8es sto netrino.gr  )

_fantom_38130.6870138889

{ Freegreece @ 24/05/2004, 01:35:50 }

Kalos sas vrika pedia.

{ _fantom_ @ 24/05/2004, 10:33:51 }

2 απαντήσεις που πήρα για το ίδιο θέμα σε άλλα forums...

Από Angelos:

Ρε συ fantom, πως σου περνάνε απο το μυαλό τέτοια πράγματα ???

Οι εταιρείες αυτοκινήτων κυρίως ενδιαφέρονται να μπορείς να πηγαίνεις στην δουλιά σου άνετα, το σαββατοκύριακο εκδρομή, το βράδυ σε κανένα μπαράκι, να δεις τον Σακη ή την Αννούλα, να πετάξεις και εσυ δυο γαρύφαλλα ...

και οι εταιρείες πετρελαιου ζορίζονται και δεν βγαίνουν και αναγκάζονται να κάνουν μια "μικρή" αυξηση καθε λίγο ...

και φυσικά οι τράπεζες στενοχωριούνται να σε βλέπουν να υποφέρεις χωρίς ενα μονό και ένα ζυγό αυτοκίνητο και με το χέρι στην καρδιά και ίσως με ενα "συμβολικό" επιτόκιο σου δίνουν δάνειο να ζησεις βρε παιδί μου και εσύ σαν άνθρωπος ...

Από MAZESTIX:

Ευτυχώς δε σκέφτηκε κανείς να κάνει πόλεμο στο Ιράκ και να γεμίσει τις αποθήκες του με πετρέλαιο το οποίο στη συνέχεια θα πουλούσε 50% ακριβότερα σταματώντας την υπόλοιπη άντληση...τυχεροί είμαστε...

Υπάρχουν 5 μηνύματα σε αυτό το θέμα