Καλο καλοκαιρι

{ charm_quark @ 21/06/2006, 12:26:32 }

... ναι εφτασε η ωρα μου... φορτωνω το χιλιοτρακαρισμενο μου αυτοκινητακι με ολα τα καλοκαιρινα αξεσουαρ... δωρα για κατι γαμους που θα παω, ρουχα, τροφιμα που δεν καταναλωθηκαν, βιβλια, και φυσικοτατα το laptop μου (για να εχω επαφες μαζι σας) και ξεκιναω για το χωριο μου. Ειπα να πω ενα γεια στην αποπνικτικη ζεστη της πολης, σε οσες καταστασεις και ανθρωπους με ξενερωσαν φετος το χειμωνα και να παω να λιωσω στις παραλιες του χωριου μου. Βλεπεται ειμαι φανατικος οπαδος του καλοκαιριου και θα ελεγα οτι τωρα μηδενιζω το κοντερ της χρονιας που περασε... ειναι ενα ειδος παραμονης πρωτοχρονιας για μενα σημερα. Απο αυριο εδω θα ειμαι αλλα με πολυ καλοκαιρινη διαθεση... οπως το τραγουδακι που λεει... κατι για μια negra....... που ειναι το τραγουδι του φετινου καλοκαιριου για μενα... Καλα μπανια σε ολους.... (εγω τα ξεκινησα απο μεσα Μαιου... οποτε ηδη εχω το πολυποθητο σοκολατι χρωμα)... ζηλεια...... Φιλια...

ΥΓ. Αυτο το μηνυμα ειναι και για να συμπληρωσω τα 500 στο νετρινο. Δεν μ'αρεσει το 499 που εβλεπα για εναρξη καλοκαιριου.... χαχαχαχα

{ tonight @ 21/06/2006, 16:44:39 }

Τυχερή που είσαι charm quark και ξεκίνησες τόσο νωρίς τις διακοπές σου, που αν κατάλαβα καλά, θα είναι και μεγάλες! Να περάσεις ωραία, να κάνεις πολλά μπάνια και ανέμελες διακοπές!

{ nounoukos @ 21/06/2006, 21:09:30 }

Καλα να περασεις!

{ charm_quark @ 26/06/2006, 00:30:48 }

Κι'ομως ειμαι ακομα εδωωωωωωωω

κι'αυτο το καλοκαιριιιιιιι

λιωμενο παγωτοοοοοοοο

κολαει στο χεριιιιιιιι

Παιδες περναω καλουλια... λιγο κρασι λιγο θαλασσα --και το αγορι μου;;;; οχι δεν εχω, συμβιβαζομαι με το θαλασσα μονο. Και ουτε προβλεπεται να βρω φετος γιατι τρομοκρατω τα ανδρικα πληθη οταν σκαω μυτη με την μπεμπεκα-ξαδερφη-μελλουσα βαπτιστηρα στην παραλια με ολα τα κομφορ(καροτσια, πανες, μπιμπερο και το μισο κου-κου) με σκοπο μου να ξεκουρασω τη μαμα της και να με γνωρισει το παιδι για να μην σκουζει στη βαπτιση.Πειτε μου ποιος θα με πλησιασει με ενα μωρο στην αγκαλια;Να μπορουσα να σας στειλω μια φωτο της! Ειναι το πιο ομορφο-χαμογελαστο-χορευταρουδικο μωρο! ΟΧΙ... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ ΝΟΝΑ-ΞΑΔΕΡΦΗ! ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΜΙΛΩ!

{ Doureios-Ipnos @ 26/06/2006, 09:15:54 }

καλό και ξέγνοιαστο καλοκαίρι

όσο για τη μπεμπέκα...σε νιώθω!

εγώ έσκαγα μύτη επί χρόνια στην παραλία με 2 ανηψιές που με φώναζαν "μαμά"!
(μεγάλη πρόκληση η θάλασσα ακριβώς δίπλα)

{ charm_quark @ 27/06/2006, 01:43:46 }

Η ζουζου μου δεν μιλαει ακομα.. Ειναι μολις 7 μηνων αλλα προσπαθω να πει το "νονα" σαν πρωτη λεξη. ο χορος χορος ομως, Μολις που στηριζεται στα ποδια της μονο αν την κρατας αλλα παει λες και εχει σουστα.... χοροπηδαει ασταματητα πανω την κοιλια μου (φροντιζω να μην ειμαι φαγωμενη γιατι αλλιως την εχω βαψει) μολις ακουει "ιχνος" μουσικης ακομα και απο κινητο που χτυπαει.

{ tonight @ 28/06/2006, 17:47:30 }

Πώς πάτε ρε παιδιά με τη ζέστη; Δεν έχω κλιματιστικό και αν και είναι θέμα ημερών να αγοράσω, η κατάσταση μου φαίνεται αφόρητη! Φέτος άρχισε ο καύσωνας πάρα πολύ νωρίς, δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχούμε με όσα ακούμε (πχ. 35 βαθμοί Κελσίου Ιούνιο μήνα στη Μόσχα ) αλλά νομίζω πως όλες αυτές οι αλλαγές του κλίματος δεν μπορεί παρά να είναι προπομποί δυσάρεστων καταστάσεων στο μέλλον ...
Όπως κάθε καλοκαίρι όταν αρχίζουν οι πολλές ζέστες δεν μπορώ να συγκεντρωθώ σε τίποτε και το μόνο που σκέφτομαι είναι πότε θα βρεθώ σε μια καθαρή και όχι πολυσύχναστη παραλία.
Τώρα ξέρω πως μακρυγορώ άνευ λόγου και αιτίας, αλλά μου την έχει δώσει η κατάσταση και θέλω να ξεθυμάνω! Αυτές τις μέρες οι ανακαλύψεις που έκανα κατά την περιήγηση μου στο ίντερνετ με έχουν εξοργίσει ακόμη περισσότερο! Και εξηγούμαι:
Το ξέρετε αγαπητοί μου πως στοιχίζει πιο φτηνά να κάνει κάποιος μια βδομάδα διακοπές στη Μαγιόρκα ή την Ίμπιζα απ' ότι σε ένα κυκλαδίτικο νησί; Ότι μπορεί να βρει φτηνότερη διαμονή και οικονομικά αεροπορικά εισιτήρια, πιο φτηνά από τα ακτοπλοΪκά που θα καταβάλει για να πάει στο νησί με το αυτοκινητάκι του; Το έψαξα πολύ και σας διαβεβαιώ πως ισχύει. Πήρα μερικά τηλέφωνα σε καταλύματα στη Χαλκιδική για να μάθω το κόστος ενός ΣΚ και είναι να τραβάς τα μαλλιά σου! Κάτω από 50 ευρώ (την ημέρα) δεν υπάρχει τίποτε και είμαστε στον πρώτο μήνα της σαιζόν! Ξαφνικά πλούτισαν οι Έλληνες και δεν το έχω καταλάβει;
(μπορώ να συνεχίσω τα παράπονα και τη μουρμούρα για ώρες αλλά δε θέλω να σας κουράσω)

{ _fantom_ @ 29/06/2006, 03:07:06 }

[Παράθεση από : tonight]...αλλά νομίζω πως όλες αυτές οι αλλαγές του κλίματος
δεν μπορεί παρά να είναι προπομποί δυσάρεστων καταστάσεων στο μέλλον ...

Επικαιρώς --> Ελλάδα: ανεξεταστέα στις κλιματικές αλλαγές

{ charm_quark @ 29/06/2006, 03:27:55 }

Ξερω τι προσπαθητε να κανετε... και οι δυο σας... να μου χαλασετε τη διαθεση! ΟΧΙ... Δεν το καταφερνετε... γιατι ζω στον κοσμο τον καλοκαιρινο τον δικο μου!

Σκεφτομαι... πως ο ακατονομαστος μισουσε θανασιμα το καλοκαιρι... δεν αντεχε τη ζεστη, δεν ηθελε να πηγαινει την παραλια... ΣΑΝ ΑΥΤΟΝ ΑΚΟΥΓΕΣΤΕ.... humor κανω... Σας πειραζω...

ΕΙΜΑΙ ΘΕΟΣ ΗΛΙΟΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΣ......Οοοοοοοοο

{ tonight @ 29/06/2006, 11:49:39 }

[Παράθεση από : charm_quark]

Ξερω τι προσπαθητε να κανετε... και οι δυο σας... να μου χαλασετε τη διαθεση! ΟΧΙ... Δεν το καταφερνετε... γιατι ζω στον κοσμο τον καλοκαιρινο τον δικο μου!

Σκεφτομαι... πως ο ακατονομαστος μισουσε θανασιμα το καλοκαιρι... δεν αντεχε τη ζεστη, δεν ηθελε να πηγαινει την παραλια... ΣΑΝ ΑΥΤΟΝ ΑΚΟΥΓΕΣΤΕ.... humor κανω... Σας πειραζω...

ΕΙΜΑΙ ΘΕΟΣ ΗΛΙΟΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΣ......Οοοοοοοοο

Όχι ρε charm_quark, αυτό δεν το δέχομαι!!
Δεν υπάρχει μεγαλύτερος λάτρης της θάλασσας από μένα!!
Τον καύσωνα στην πόλη απλώς δεν αντέχω ...

ΥΓ: Για τις κρουαζιέρες που διοργανώνει η γενική γραμματεία νέας γενιάς (3 μέρες με ιστιοπλοΪκό και κόστος συμμετοχής 50 ευρώ) τα μάθατε; Ή να σας πω;

{ charm_quark @ 30/06/2006, 01:18:02 }

να μας πεις να μας πεις.... Baby_maker... εισαι μεσα;

{ Guests @ 30/06/2006, 09:20:57 }

όταν λέμε Νέας γενιάς.....για πόσο νέα γενιά μιλάμε?

{ tonight @ 30/06/2006, 13:33:36 }

Λοιπόν, αφού υπάρχει ενδιαφέρον ...
Αιτήσεις υποβάλλονται μέχρι τις 7/7
με φαξ (210-2599465, 2599385)
με εμαιλ [email protected]
αυτοπροσώπως στη διεύθυνση Αχαρνών 417 και Κοκκινάκη.

Το τριήμερο περιλαμβάνει 2 διανυκτερεύσεις σε σκάφος με πρωινό και δυο γεύματα, και μαθήματα ιστιοπλοίας.
Σε κάθε σκάφος θα επιβαίνουν μάξιμουμ 8 άτομα του ίδιου φύλου (για να μην έχουμε ή ;;;;), οπότε είναι μια πολύ καλή και οικονομική πρόταση για να πάει κάποιος μια εκδρομή με φίλους ή φίλες του.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι νέοι και νέες ηλικίας 18-30 ετών (γεν. μέχρι 1976)

{ _fantom_ @ 01/07/2006, 00:53:38 }

{ ROSEBUD @ 01/07/2006, 23:48:28 }

Ένας φτηνός τρόπος για να πάει κάποιος διακοπές σε κυκλαδίτικο νησί είναι χμ...μέσω Αγγλίας!Βρίσκουμε την πιο ξεφτίλα πτήση τσάρτερ για οποιαδήποτε πόλη της Αγγλίας και πηγαίνουμε σε ένα ταξιδιωτικό πρακτορείο όπου εκεί...ΒΡΙΘΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ από προσφορές προς Ελληνικά νησιά!(Καλά,μη φωνάζετε,μια ιδέα είπα μόνο)

{ anna @ 01/06/2007, 01:43:53 }

Χμ...άλλαξε ο μήνας και...από πρόχειρους υπολογισμούς προκύπτει ότι άλλαξε και η εποχή.Τώρα...δεν ξέρω αν ακουστεί ξε-αγχωτικό για κάποιους(ή αγχωτικό για κάποιους άλλους), αλλά μόλις ήρθε το καλοκαίρι, ημερολογιακά τουλάχιστον. (Ή να περιμένουμε μέχρι το θερινό ηλιοστάσιο?Αν είναι ν'αγχωθούμε...καλύτερα έτσι, μάλλον)

Εχμ...καλό μήνα, ένιγουέι

{ Doureios-Ipnos @ 01/06/2007, 08:44:46 }

καλό μήνα κι εδώ

{ tonight @ 01/06/2007, 11:56:10 }

Το ότι έφτασε αισίως ο Ιούνιος μπορώ να πω πως με γεμίζει με αισιοδοξία  Καλό μήνα και καλό καλοκαίρι, και καλές διακοπές να έχουμε να προσδοκούμε

Υπάρχουν 18 μηνύματα σε αυτό το θέμα