Αη χεβ ουαν χαντρεντ ποστς!

Serious Humor » Serious να' ναι και... ότι να' ναι!

charm_quark

08/05/2007, 00:36:47

[Παράθεση από : charm_quark]μηπως να φτιαξουμε και για τους μικρους (καινουργιους) ενα post... "αι χεβ ουαν χαντρεντ ποστς..."  να βλεπουμε την προοδο τους;;;

[Παράθεση από : nounoukos] καλη ιδεα.
ισως βοηθησει και μερικους να ξεπερασουν το φραγμα των 15-20 ποστς!

Εδω λοιπον θα γινεται το βαπτισμα του πυρος για τους... ψαρακες...

charm_quark

08/05/2007, 00:40:46

marios32 Ηλεκτρόνιο
Ηλεκτρόνιο
09/04/07 99  
Yerejan Ηλεκτρόνιο
Ηλεκτρόνιο
15/02/07 97

χμμμ απο μια γρηγορη ματια που εριξα... δυο ειναι αυτοι που πρεπει να παρουν χαρτι και μολυβι, μικροφωνο ή οτι τους βολευει τελος παντων και να βγαλουν λογο!

nounoukos

08/05/2007, 01:01:59

xaxaxaxaxa

χαχαχαχαχα

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ακου "ψαρακες" !!!!

ψοφαμε για λογους τελευταια ε;

charm_quark

08/05/2007, 01:03:12

[Παράθεση από : nounoukos]xaxaxaxaxa
χαχαχαχαχα
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ακου "ψαρακες" !!!!

ψοφαμε για λογους τελευταια ε;
λιωνω σου λεω....

Yerejan

08/05/2007, 01:15:32

Ε άμα θέλετε λόγο θα τον έχετε αύριο βράδυ μπορεί και μεθαύριο ανάλογα με τις δουλειές.Ετοιμαστείτε για αποκαλύψεις...Τι μόνο ο ευαγγ θα κάνει?

Doureios-Ipnos

08/05/2007, 01:32:40

άντε πάλι την πιζάμα με τον ταζ κ τη βότκα παραμάσχαλα!!!!

ROSEBUD

08/05/2007, 02:32:20

anna

08/05/2007, 02:38:40

Να προλάβουμε να στρώσουμε και τα σεμεδάκια αυτή τη φορά

charm_quark

08/05/2007, 07:14:13

Δεν ξερω αλλα με φαινεται παλι οτι θα αργησω.... αν ειναι μεθαυριο! Εγω λοιπον θα φερω τον Yerejan! Αφου ολα τα αλλα ειναι κανονισμενα... βλ σεμεδακια, βοτκες κτλ... (Doureia εχω πιζαμες με τον Τουιτι... θελεις να κανουμε παρεα;)

ROSEBUD

08/05/2007, 08:49:42

Ο λα-ός

του νε-τρι-νο

θέ-λει λό-γο

απ'τον Ε-ρε-τζί-νο!!

charm_quark

08/05/2007, 11:42:30

[Παράθεση από : ROSEBUD]Ο λα-ός
του νε-τρι-νο
θέ-λει λό-γο
απ'τον Ε-ρε-τζί-νο!!

Αφου δε σου βγηκε και Φε-ρε-ντι-νο... παλι καλα!

Yerejan

09/05/2007, 23:30:05

Αγαπητό φόρουμ

Η ιστoρία του ερωτά μας άρχισε πριν 3 μήνες περίπου.Όταν μου είπε η
charm_quark για το φορουμ ήμουν κατά βάθος επιφυλακτικός.Και ήμουν
επιφυλακτικός γιατί οι προηγούμενες προσπάθειες να επικοινωνήσω με
άτομα που δεν έχω προσωπική επαφή ,δεν τα βλέπω, δεν τα ακούω, δεν έχω
συζητήσει πρόσωπο με πρόσωπο απέτυχαν παταγωδώς .

Οι προηγούμενες προσπάθειες αφορούσαν την επικοινωνία μέσω του blog που
είχα κάνει και μιας τηλεφωνικής σχέσης-φιλίας που μου άφησαν μεγάλα
ερωτηματικά σχετικά με το πόσο μπορώ

να επικοινωνήσω πραγματικά με άλλα άτομα και πολύ περισσότερο με εσάς
που δεν σας βλέπω.Όπως όλα τα πράγματα στη ζωή τα απρόσμενα, καταφέρατε
με τον τρόπο σας να κερδίσετε

κάτι: την θέληση μου για επικοινωνία ,όσο αυτό βέβαια είναι εφικτό,
γιατί η σύνδεση μου και ο χρόνος μου είναι περιορισμένα. Eπίσης
κερδίσατε την συμπάθεια μου και την ελπίδα

ότι αυτή η σχέση μπορεί να αποδειχθεί πιο μακροχρόνια και σημαντική από
αρκετούς έρωτες. Ελπίζω κι εγώ να κέρδισα την συμπάθεια σας.

Τώρα που συμπληρώνω και επίσημα τα 100 posts,  σχεδόν τίποτα
μπροστά στα 1000, νομίζω ότι έχω γίνει λίγο νετρινοεθισμένος.

Δεν μπορώ αν δεν μπω μια μέρα

να διαβάσω τα νέα σας

και να γράψω κι εγώ τα δικά μου νέα, τις σκέψεις μου, τα προβλήματα μου.

Είναι φορές που θέλω να διαβάσω όλα τα θέματα αλλά δεν προλαβαίνω

Αυτό που θα ήθελα είναι να μάθω είναι περισσότερα πράγματα για σας

δηλ.για τις γυναίκες ανύπαντρες ?παντρεμένες?περιφέρεια στήθους?μέσης ?
ύψος? βάρος?χρώμα μαλλιών?περουσιακά στοιχεία?μέλλουσες πεθερές εν ζωή
ή όχι?

και για τους άντρες μπύρες και κρασιά προτίμησης, μουσικές,αγαπημένα
εξώφυλλα,προσωπικός αριθμός ρεκόρ ρεψιμάτων, αγαπημένα βρισίδια κτλ.

Πλάκα κάνω φυσικά ,όλοι νομίζω καταλάβατε τι εννοούσα.

Κέρδισατε τελικά αγαπητά νετρινομέλη, την απάντηση στο ερώτημα από που
βγαίνει το ψευδώνυμο μου, που οι πιο πολλοί του έχετε αλλάξει τα
φώτα....

Θα σας πω λοιπόν, πριν την αποκάλυψη, ότι όταν ήμουν μικρός, ήμουν, όπως και τώρα άλλωστε ,αρκετά στον κόσμο μου.

Έτσι μου είχε έρθει ο προβληματισμός αν αυτό που ζω είναι ψευδαίσθηση...

Πάντα μου άρεσε να φαντάζομαι ανθρώπους και μέρη μακρινά που δεν έχω επισκεφτεί.

Τον τελευταίο χρόνο ένα μέρος μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον, ένα μέρος
ξεχασμένο κάπου στην ανατολή με ιστορία και αρκετά διαφορετικό από
περιζήτητους τουριστικούς προορισμούς, αλλά όμως άγνωστο σε πολλούς
όπως είναι ένα όνειρο. Γιατί αυτό είναι πλέον για μένα.

Όποτε δεν χρειάζεται να με ρωτήσετε όταν συναντηθούμε ισως μια μέρα...

Δεν μας λες ρε yerejan, από που πάνε για το Υerevan? Γιατί θα ξέρετε την απάντηση.

Eυχαριστώ για όλα.

charm_quark

10/05/2007, 00:08:17

εεεε ρεεε γιαν.... γραφεις καλυτερα απο μενα... ζουλευω...

Παντως το link για το yerevan δεν ανοιγει... αλλα υποψιαζομαι καποιο μαγικα ονειρεμενο χωριο... Σου ευχομαι ολοψυχα να ταξιδεψεις προς τα εκει (και να μας στειλεις και καρτ-ποσταλ).

Εντωμεταξυ εγω γιατι συγκινηθηκα με το λογο σου; Αφου σε ξερω!

nounoukos

10/05/2007, 00:26:16

ααααχ, μπραβο βρε γερεγιαν! φχαριστηθηκα λογο! και γελασα, και συγκινηθηκα , (λιγο βεβαια, τι αντρας ειμαι!), και εξεπλαγην, μπραβο!

νασαι καλα, αφου εισαι πια κομματι του φορουμ, για να ειμαστε και μεις καλα.

και σ'ανωτερα.

Yerejan

10/05/2007, 01:23:15

https://www.armeniainfo.am/travel/?section=map

https://www.trekearth.com/gallery/Asia/Armenia/

Eυχαριστώ για τα καλά σας λόγιαΝουνούκε γιατί εξεπλάγην?

nounoukos

10/05/2007, 01:44:04

[Παράθεση από : Yerejan]Νουνούκε γιατί εξεπλάγην?

για τους ασυνηθιστους προβληματισμους που ειχες, μωρο παιδι!

charm_quark

10/05/2007, 07:13:32

τελικα δεν ειναι χωριουδακι.... ειναι πρωτευουσα της Αρμενιας με 4 εκ. κατοικους!

charm_quark

10/05/2007, 07:16:24

[Παράθεση από : charm_quark]τελικα δεν ειναι χωριουδακι.... ειναι πρωτευουσα της Αρμενιας με 4 εκ. κατοικους!

Ειμαι απο τον υπνο... και αντι να πατησω enter... πατησα απαντηση! 
Επρεπε να το ειχα υποψιαστει οτι εχει να κανει με Αρμενια! Τοσες ταινιες εχεις δει. Για να μην πω αυτη που ειδαμε μαζι, τελικα ποσες φορες την εχεις δει; Αααα... θυμισε μου και τον τιτλο! λαλα παπα; λαλι παπα; αλι παπα; αλι πασα; 

ROSEBUD

10/05/2007, 13:36:46

Ευχαριστούμε...Φερεντίνο!Χαιρόμαστε που είσαι εδώ και ελπίζουμε να μη φύγεις

Γιατί άλλαξες εκείνο το ωραίο αβατάρ με τα βουνά?Αυτό που έβαλες το έχει και κάποιος άλλος

charm_quark

10/05/2007, 14:50:33

[Παράθεση από : ROSEBUD]Γιατί άλλαξες εκείνο το ωραίο αβατάρ με τα βουνά?

Γιατι ομορφα βουνα ειναι τα χιονισμενα... συμφωνα με τον yerejan και μεσα στο κατακαλοκαιρο λιωσανε τα χιονια και δεν ηταν ωραια τα βουνα! Βαλε μια παραλια βρεεεε....(χωρις τον Di Caprio )

Doureios-Ipnos

10/05/2007, 17:11:22

΄

εεε ρε γιανν.

αξιο τέκνο του νετρίνο,εύγε!!!!

θεωρώ-και πιστεύω ότι θα σημφωνήσουν άπαντες-ότι ο λόγος σου ήταν ο πιο ωραίος  της κατηγορίας του,από κτίσεως λόγων εδώ μέσα!!!!

και φυσικά ευχαριστούμε

Doureios-Ipnos

10/05/2007, 23:02:52

εεεεεεε ρε γιαννν,

για δες αυτά να ρθεις στα ίσα σου

Doureios-Ipnos

10/05/2007, 23:18:03

και φυσικά αυτό :

Yerejan

10/05/2007, 23:47:48

Eυχαριστώ και πάλι παιδιά

Μy heart belongs to you

Yerejan

10/05/2007, 23:53:54

Bιάστηκα να πατήσω enter και ξέχασα μια μεγάααααλη αγκαλιά

Δούρεια στον πεινασμένο δεν δείχνουν χιόνια.Charm_quark ετοιμάσου για πρήξιμο.Ευχαριστώ πάντως πολύ ωραία βουνά-τοπία ποιά βουνά είναι?Στο λέω γιατί κάτι μου θυμίζουν...

Yerejan

11/05/2007, 00:04:07

Α ξέχασα Rosebud ποιος έχει το ίδιο αβαταρ?και μ'άρέσει πρέπει να το αλλάξω?

charm_quark

11/05/2007, 00:04:47

[Παράθεση από : Yerejan]Charm_quark ετοιμάσου για πρήξιμο

Δε νομιζω να παθω κατι που δεν εχω ηδη παθει... πηξιμο... πρηξιμο ειναι το ιδιο! 

anna

15/05/2007, 14:49:56

Συγχαρητήρια Ερετζάν! Σου εύχομαι κι εγώ να πραγματοποιήσεις την επιθυμία σου και να δεις από κοντά το μέρος που με τόσο ενθουσιασμό φαντάζεσαι.

ʼντε, τώρα που πήρες το βάπτισμα...των 100 μηνυμάτων, σύντομα και στα 1000

Yerejan

15/05/2007, 22:26:38

Ευχαριστώ ʼννα

charm_quark

02/09/2007, 21:55:10

LittlePrince2s... νομίζω ότι ήρθε η ώρα για τον πρώτο σου netrino-λόγο όπως απαιτεί η πρόσφατη παράδοση του netrino! Κάθε ένας που συμπληρώνει τα πρώτα εκατό βγάζει ένα λόγο... ακολουθεί ο επόμενος στα 1000 και μετά στα 3000! Ο _fantom_ μην ξεχνιόμαστε, χρωστάει έναν αυξημένων επαγγελματικών υποχρεώσεων!

άντε βρε... να τα χιλιάσεις!

LittlePrince2s

02/09/2007, 22:36:56

Ωχ...Ήρθε η ώρα μου ε???Να τον χρωστάω μέχρι την Τεταρτη για να προετοιμαστώ λιγάκι??????

nounoukos

02/09/2007, 23:18:23

τσαρμ, σου διεφυγε κατι.. τα 2000 τα ξεχασες εσκεμμενα ή ..επιμελως ατιμελητα;;;

χαχαχαχα

μικρη, λοοογο! λοοοογο!

εχουμε και εκλογες, αν παρακολουθησεις λιγη τηλεοραση θα γραψεις ενα λογο μουρλια!!

charm_quark

02/09/2007, 23:41:33

έχουμε φτιάξει και για τα 2000 βρε nounou; Εσκεμμένα... χμ.. μάλλον για άλλους κρούει ο κώδωνας! Μα καλά, ούτε κατάλαβα ποτε πέρασε ο καιρός από τα 1000...! κάτι δεν πάει καλά! Για να φτάσω τα 1000 μου πήρε κοντά 3 χρόνια! Μέσα σε λίγους μήνες κοντεύω να τα διπλασιάσω!

τέλος πάντων... LittlePrince2s να μας πεις και ώρα ποσταρισματος (φρόντισε να είναι βραδινή, αργαμιση) για να κανονίσουμε το old time classic pyjama party με τα απαραίτητα κοφμορ ως είθισται.

LittlePrince2s

02/09/2007, 23:55:44

Θα μου πείτε και μένα πως είθισται????Θα ανακοινώσω την ώρα την τετάρτη το πρωί ή την τρίτη το βραδυ...

charm_quark

03/09/2007, 00:12:59

ειθισται...να στρωνουμε σεμεδακια, να φτιαχνουμε μεζεδακια, ενιοτε κανουμε και μπανιο! φοραμε τις καλες μας τις πυζαμες και γενικοτερα στηνεται ολο το forum στους υπολογιστες του ανα την ελληνικη επικρατεια (κοιτα να δεις που επηρεαστηκα απο τις εκλογες παναθεμα με). αν τωρα αργησει (ο λογος) πιανουμε γνωστους και φιλους και ρωταμε :

rosebud said: "Ζαν βαν Ζαν πού είναι η Τσαρμ?Μήπως τζάμπα τη στήσαμε την κερκίδα?"

:p

Βεβαια μικρο κατσουλι (ααα... σου εβγαλα παρατσουκλι!... _fantom_ κατεγραψε το) μην περιμενεις και party... γιατι εχουμε ενα προβληματακι λογω ανακαινισης με τα emoticon... αλλα θα σου τα στειλουμε ετεροχρονισμένα!

anna

03/09/2007, 01:28:23

LittlePrince2s για να ξε-αγχωθείς, μπορείς αν θέλεις, να πάρεις μια ιδέα από νετρινο-λόγους στα ανάλογα τόπικς...

LittlePrince2s

03/09/2007, 01:47:19

ok Άννα θα ψάξω..Πολύ μου αρέσουν τα ''έθιμα'' του φόρουμ!!!Ελπίζω να σας αρέσει αυτό που θα ετοιμάσω!!!!

charm_quark

05/09/2007, 18:26:18

Σημερα ειναι η μεγαλη μερα;;;;

Πηγα και πηρα και perrier με λεμονι! Ειμαι ετοιμη. Παω να διαβασω... κατα τις 12 καλα ειναι;

LittlePrince2s

05/09/2007, 18:45:33

Den kserw...Den ta paw kala me tous logous alla kati tha vrw...Mporoume omws na to kanoume aurio giati simera exei ksenixti me tin alli parea???Pleeaaaase...

anna

05/09/2007, 18:54:40

LittlePrince2s, όποτε και να τον γράψεις τον λόγο, να είσαι σίγουρη ότι θα διαβαστεί και θα σχολιαστεί...δεόντως:P (με την καλή έννοια), οπότε...μην αγχώνεσαι!

charm_quark

05/09/2007, 19:05:48

μικρε μου πριγκηππα, μπορεις σε παρακαλω να εχεις τον λογο στα ελληνικα γιατι βαριεμαι να μεταφραζω απο τα greeklish;

Αντε.. καλα, αυριο καλα ειναι. Μπορει ομως να ειμαι εγω αλλου! χαχαχαχαχα

nounoukos

05/09/2007, 19:35:06

α, ειδα κι εγω το θεμα ενεργο, πηρα μια μπυριτσα και ηρθα για να διαβασω τον λογο..

δεν πειραζει μικρη, οποτε νοιωσεις ετοιμη.

δε με λετε οι υπολοιποι; στα 2000 θα κανουμε τιποτα τελικα; σας βλεπω να κανετε τους κινεζους... :ρ

αντε πειτε γιατι με ενδιαφερει.

...αμεσα!! :S

Yerejan

05/09/2007, 21:22:31

λοιπόν όταν συμπληρώσεις το 2000ο post...δεν ξέρω...δεν μου έρχεται καμιά ιδέα:(

δούρεια που είσαι???help

princess όποτε μπορέσεις μην ανησυχείς εδώ θα μαστε

anna

05/09/2007, 21:28:27

Εγώ λέω να το αφήσουμε κατ'ευθείαν για τα 3000:P εκτός κι αν κάποιος έχει έμπνευση νωρίτερα...ή τουλάχιστον να είναι προαιρετικό...:S

Βέβαια νουνούκε, αν έχεις ήδη αρχίσει να ετοιμάζεσαι, δε λέμε και όχι στα happenings με τις αναγνώσεις λόγων, όπως πολύ καλά ξέρεις:)

charm_quark

05/09/2007, 21:29:10

Βρε συ nounouke... να πω την αληθεια... το 1000στο μου post ειναι πολυ προσφατο... και δεν εχω κατι καινουργιο να συμπληρωσω... Απο την αλλη, αν υπαρξει topic κατι θα σκαρφιστω... Δεν ξερω... οτι αποφασισει η πλειοψηφια.

Αν τωρα θυμαστε, αυτο που ειχε ειπωθει (δεν θυμαμαι απο ποια...) οτι οι netrino-λογοι ειναι ενας λογος για να εχουμε μια interneτικη συναντηση ολοι, μπορουμε να κανονισουμε μια μερα το μηνα, (πχ, το πρωτο Κυριακο-βραδο καθε μηνα) και να τα λεμε ολοι μαζι! Ετσι θα κραταμε και αρχειο....

Κυριακο-βραδο N.1(xx/xx/2007)

Κυριακο-βραδο N.2(xx/xx/2007)

κτλ... Τι λετε;

nounoukos

05/09/2007, 21:53:00

τα κυριακοβραδα μεταφραζονται σε τσατοσυναντησεις;

θα ηταν καλυτερα να τα λεγαμε στο τσατ ή στο μσν μηπως;

επειδη οταν ειμαστε πολλοι μαζι στο φορουμ γινεται ενα .. η λεξη μπαχαλο ειναι πολυ λιγη.. :)

-αφεντικο αιτουμαι παγωμα του μετρητη μου μεχρι να αποφασισουμε για τα 2000 ποστς, αλλιως θα ανοιξω ενα καινουριο θεμα και θα τα γραφω εκει ολα μαζεμενα για οικονομια!!

charm_quark

05/09/2007, 22:22:08

Μα ουτως η αλλως... παλι θα postαρεις αγαπητε μου! :p

Αυτο με το chat μ΄αρεσει, αρκει να το τσεκαρουμε για να μην πεταει ορισμενους εξω απο τη συζητηση! Θυμαμαι την ανοιξη τη Δουρεια ή την Rosebud που δεν καταφερνε να σταυρωσει κουβεντα!

anna

05/09/2007, 22:31:17

Εγώ πάλι, θυμήθηκα μια φορά πολύ παλιά, που ήταν να έρθει ο παπά-τσατ να κάνει αγιασμό...και δεν είχε έρθει κόσμος (ένας μόνο?) :( και τώρα...που το μικροσκοπικό νετρίνο έχει πλέον μεγαλώσει, δε μας χωράνε οι καναπέδες στο τσατ (που λέει ο λόγος), όταν θέλουμε να μιλήσουμε πολλοί μαζί:)

_fantom_

05/09/2007, 22:37:20

έψαχνα πρόσφατα τα skypecasts (https://skypecasts.skype.com/skypecasts/home) να δω πως θα μπορούσαν ενδεχομένως να τα χρησιμοποιηθούν στο netrino.gr

δεν το έχω δοκιμάσει αλλά απ' ότι έχω καταλάβει είναι προγραμματισμένες συναντήσεις με συγκεκριμένη χρονική διάρκεια, στην οποία καθένας (με το Skype) μπορεί να λάβει μέρος

charm_quark

05/09/2007, 22:37:22

αν εχει ξανα αγιασμο, να μου πειτε να ακουω HIM! :P Παει του αλλαξαμε τον αδοξαστο και αυτου του θεματος. Δεν παμε στο "οτι μου κατεβει;"

anna

05/09/2007, 22:59:40

Είδες νουνούκε που τελικά και λόγος να μη γραφτεί, ένα happening αν είναι να γίνει...θα γίνει?:P

Τσαρμ, δεν το χαλάω (και) άλλο το θέμα, απλά να διορθώσω κάτι για την ιστορία...είπα πριν δεν είχε "έρθει" κόσμος, ενώ έπρεπε να πω δεν είχε "πάει", γιατί ούτε εγώ ήμουν εκεί (πού είναι κι αυτή η φατσούλα με τα κόκκινα μάγουλα όταν χρειάζεται...)

LittlePrince2s

05/09/2007, 23:34:24

Λοιπόν το κατσουλιό (δηλ. εγώ) Θα έχει - ελπίζω - αύριο έτοιμο τον λόγο..Μπορείτε όλοι ή να το μεταθέσουμε για άλλη μέρα???

anna

06/09/2007, 00:48:39

Μάλλον να το γράψεις όποτε μπορείς εσύ και όποιος δε μπορεί, θα το δει...όταν μπορέσει;)

Yerejan

06/09/2007, 21:24:29

θα έχουμε λόγο απόψε???

Doureios-Ipnos

06/09/2007, 21:45:33

ρε παιδιά!!!!

έλειψα μια μέρα κ το κάνατε το τσατ...παζάρι!!!!

πριγκίπισσα΄,στους λόγους κάνουμε κερκίδα κ ευτυχώς που κρυωσε λίγο ο καιρός και δε θα σπάσω την παράδοση-άρα θα φορέσω πάλι τις μπλε πιζάμες με τον ταζ κ θα πάρω την βότκα παραμάσχαλα!!!!

(κάνουμε κ μπανιο πριν-το σημειώνω για να θυμούνται οι παλιότεροι κ να μαθαίνουν οι νεότεροι!!!)

νουνούκε,εγώ λέω τον λόγο για τα 2000 ποστς να το παραλείψουμε γιατι έχοντας γράψει τον χειρότερο νετρινολόγο από ιδρύσεως εθίμου σας δηλώνω ευθαρσώς ότι αν βάλετε κ για τα 2000 ποστς θα τον πηδήξω!!!(με την μία ή την άλλη έννοια!)

αλλά να πεοσθεσω ως ιδέα ότι για τους ικανούς-ονόματα δε λέμε,υπολείψεις δε θίγουμε-μπορούμε να βάλουμε νετρινολόγο γκεστ!!!ναγράφει όποιος θέλει!

φάντομ,αυτό που λες για το σκιπ (:p) κανόνισε να μην αφορά μόνο όσους έχουν ντιεσελ ε?

Doureios-Ipnos

06/09/2007, 21:46:13

το φόρουμ ήθελα να πω,μην ψάχνετε για τσατ :P

Yerejan

06/09/2007, 22:33:55

yes δούρεια is here!!δούρεια εγώ δεν είχα κάνει μπάνιο πριν βγάλω τον λόγο..

Doureios-Ipnos

06/09/2007, 22:44:20

ε,αυτός που βγάζει το λόγο δεν κάνει μπανιο,γιατι από το άγχος κ το τρακ ξαναβρωμίζει έτσι κι αλλιώς!!!

για την κερκίδα λέω :p

Doureios-Ipnos

06/09/2007, 22:47:34

*προσθέσω!!!

Yerejan

06/09/2007, 22:47:37

εγώ είχα κάνει χθες,βαριέμαι να ξανακάνω ,θα διαβάσω τον λόγο με την λίγδα μου

Doureios-Ipnos

06/09/2007, 22:48:17

ααα,αυτό δείχνει ασέβεια!!!!

nounoukos

06/09/2007, 23:01:27

Doureios-Ipnos

*προσθέσω!!!

χαχαχαχαχα

ΑΑΑαααααχαχαχαχαχα!!!!

θα παθουμε καμια ζημια με αυτη τη συνηθεια να πατας το ε αντι για το ρ!!

θα μας δειξουν οι ειδησεις!!

χαχαχαχαχα!!!!

λοιπον. περιμενοντας το λογο της πριγκιπέσσας, προτεινω να κανουμε ενα προεραιτικο θεμα για τα 2000. αν καποιος ανοιξει το θεμα, υποσχομαι να το εγκαινιασω.

ROSEBUD

06/09/2007, 23:53:51

Τον τραβάει ο οργανισμός σου τον λόγο εσένα μου φαίνεται!Μήπως να πήγαινες για πολιτικός??

anna

07/09/2007, 00:00:48

Εμ, έτσι είναι νουνούκε...:P επειδή μάλλον έχεις ήδη σκεφτείς περίπου αν όχι ακριβώς τί θα πεις...μήπως να το ανοίξεις εσύ το θέμα? (να τονιστεί το "προαιρετικό" όμως, παρακαλώ) Νομίζω είσαι ο καταλληλότερος για δημιουργός του!

LittlePrince2s

08/09/2007, 00:13:33

Παιδάκια....Σόρρυ που δεν πόσταρα...Είχα κάτι έκτακτο με μια φίλη...

-Δικαιολογίες..

-Όχι όχι αλήθεια λέω...

-Μμμμ σιγά σε πιστέψαμε τώρα..

-Μα...αλήθεια ήταν αδύνατον να μπω...Δεν είχα ιντερνετ κοντά...

-Χμ..Καλά καλά θα δούμε αν μπορούμε να σε συγχωρέσουμε και θα σε ενημερώσουμε σύντομα...

LittlePrince2s

08/09/2007, 00:15:42

Πάντως θα ποστάρω τον λόγο αύριο στις 6 το απόγευμα...Οκ???

εεεε?????

ROSEBUD

08/09/2007, 00:19:54

Είδα ξαφνικά τον τίτλο και ετοιμάστηκα για λόγο,δεν ήρθες χθες και νόμιζα ότι μας αιφνιδιάζεις και ήμουν έτοιμη να σου πω ότι φαντομίζεις :-) Άντε καλά,σχωρεμένη!

Yerejan

08/09/2007, 09:40:50

ωραία θα απολαύσουμε το λόγο με το ηλιοβασίλεμα..

LittlePrince2s

08/09/2007, 16:55:08

Αγαπητή ..νετρινοπαρέα,

Μαζευτήκαμε σήμερα όλοι εδώ για να ενώσουμε...Ε..Σόρρυ...Λάθος πρόλογος...

Για να είμαι ειλικρινής πρέπει να βρίσκομαι σε πολύ συγκεκριμένη διάθεση για να γράψω κάτι που θα απευθύνεται άμεσα και όχι έμμεσα σε ανθρώπους...και δυστυχώς ή..ευτυχώς έχω αρκετό καιρό να νιώσω αυτή την διάθεση...Θα προσπαθήσω όμως, πάραυτα...Μπορώ να κάνω κι αλλιώς έτσι όπως έχετε στηθεί όλοι μπροστά στα pc ?

Αισίως όπως πολύ καλά γνωρίζετε όλοι έφτασα τα 100 ποστς...και κάτι παραπάνω μια και καθυστέρησα να γράψω τον – καταραμένο- λόγο... Αλλά δεν έχει καμμία σημασία...

Ο λόγος είναι έτοιμος και αναρτημένος για ολους εσάς τους εξευγενισμένους ανθρώπους να κρίνετε..(όπως καταλαβαίνετε σας γλείφω για να μην πέσει χοντρό βρίσιμο...Please..be gentle...I hurt easily...(xaxaxaxax))

-Και μετά έπεσε απόλυτη σιωπή...Τα βλέματα κόλλησαν πάνω στην οθόνη και αποσβολωμένοι συνέχισαν να διαβάζουν...

Για αρχή θα σας πω, πως ανακάλυψα το φορουμ...ή μάλλον όχι..Βαριέμαι να το ξαναλέω..(Διαβάστε το στο: Η ανακαλυψη του νετρίνο και οι..Συνέπειες...)

Όταν πρωτομπήκα στο σαιτ απλά ενδιαφερόμουν για τα θέματα...Αργότερα όμως ανακάλυψα ότι και οι άνθρωποι του φόρουμ είναι εξίσου ενδιαφέροντες με αυτά..Ευχαριστώ πάρα πολύ που μου δώσατε την ευκαιρία να γράψω αυτόν τον υπέροχο λόγο (δε θέλω μορφασμούς) αλλά...δεν έχω τίποτα άλλο να γράψω!!!Γειά σας

Εεεεεεε......Καλά ντε...μια πλάκα έκανα!!!

Λοιπόν, αγαπητά μου μέλη και μέλισσες (μπιζζζζζ)

πραγματικά αυτή την στιγμή έχω κολλήσει...δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα άλλο πέρα από το πόσο καλά περνάω με την παρέα σας, και πόσο όμορφα γεμίζετε τις άλλοτε βαρετές και άδειες ώρες μου...Οπότε νομίζω πως ο δήθεν λόγος μου κάπου εδώ,μετά από πολλά τσιγάρα και πολύ αλκοόλ, όντως θα τελειώσει..Χωρίς πλάκα...

Ελπίζω να μην ήταν αυτό που περιμένατε..Να ήταν καλύτερο...

Yerejan

08/09/2007, 17:31:05

ησουν λιτή και περιεκτική ως προς τον λόγο,ως προς τον πρόλογο το αντίθετο,εντάξει δεν χρειάζεται να γράψεις τον σούπερ λόγο δεν γίνεται διαγωνισμός,νομίζω ότι σε αγχώσαμε, ομολογώ ότι τον κυρίως λόγο τον περίμενα λίγο μεγαλύτερο αλλά δεν πειράζει,κάποιες φορές τα λίγα λόγια είναι καλύτερα.το ωραίο είναι ότι η συμμετοχή σου στο φόρουμ σου σε ωφελεί όπως λες και περνάς όμορφα,νομίζω ότι αυτό είναι το πιο σημαντικό και χαίρομαι που είμαστε μια καλή παρέα:-)

Doureios-Ipnos

08/09/2007, 17:59:36

εγώ είπα να περιμένω να μεγαλώσει τόσο ή νύχτα ώστε να διαβάσω το λόγο στις 6μ.μ. με ηλιοβασίλεμα (:p) αλλά από την άλλη λέω,αυτή θα γράψει κ για τα 3000 ποστς τότε!!!

πριγκήπισσα,χαιρόμαστε που περνάς καλά μαζί μας κ που είσαι μαζί μας, κ πρέπει να ομολογήσουμε ότι έχεις δίκιο,είμαστε καταπληκτικοί κ εξαιρετικά ενδιαφέροντες άνθρωποι!!!!

:)))))))))

nounoukos

08/09/2007, 18:38:27

μπραβο! μανιφίκ!

ήταν απο τους καλυτερους λογους των 100 ποστς που εχω διαβασει!!

εχεις ταλεντο, μικρη, το ξερεις;

μηπως να εκανες την αρχη στο μυθιστορημα, γιατι φαινεται να εχεις εμπνευση;;

https://www.netrino.gr/reloaded/forum-posts.php?ft_id=1883

LittlePrince2s

08/09/2007, 18:50:48

Ευχαριστώ..Ευχαριστώ...Ξέρω...Αξίζω συγχαρητήρια!!(χαχαχαχα)Παρόλα αυτά θα τα μοιραστώ και με την ξαδερφούλα μου, η οποία με βοήθησε αρκετά στην διάρκεια της συγγραφής του...έργου...!!!Thanks Kat!!!

k@Tie

08/09/2007, 18:57:34

Όντως πολύ ωραίος λόγος... :p

Παρακαλώ...αλλα περιμένω παρόμοια βοήθεια όταν φτάσω και εγω στα 100!!!

Γιατι το σοβαρό δε μου βγάινει και θα το ρίξω στην τρελλή...

charm_quark

08/09/2007, 20:26:16

που ειναι τα emoticon μου να βαρεσω παλαμακια;;;;

Καλη αρχη little... και καλη και μακραν συνεχεια στην παρεα μας!

anna

08/09/2007, 22:20:21

Είδες που δε χρειαζόταν ν'αγχωθείς Littleprince2s? Εμείς αφορμή ζητούσαμε για να σου δώσουμε συγχαρητήρια που μπήκες δυναμικά στο νετρίνο με πολλές καταχωρήσεις και να σε ενθαρρύνουμε για ακόμη περισσότερες!Αυτό ήταν όλο:)

ROSEBUD

08/09/2007, 23:47:14

Μπράβο πρινσέσα!Και εις ανώτερα!

LittlePrince2s

10/09/2007, 00:54:12

Ευχαριστώ...σας ευχαριστώ...λαέ μου...λαέ του νετρίνο...!!!

k@Tie

10/09/2007, 01:02:55

Τα γιαούρτια τώρα τα πετάνε????

charm_quark

10/09/2007, 01:12:49

τα θελετε με φρουτακι ή χωρις; :p

Τωρα μου βρισκεται ενα με κερασι... αλλα σκοπευω να το φαω!

LittlePrince2s

10/09/2007, 01:19:57

Αμάν πια...Αυτές οι κακίες σας..Σας αγνοώ και σας οικτίρω κοινές θνητές...(χαχαχαχαχαχαχ)!

LittlePrince2s

12/09/2007, 19:38:12

Κατινάκι...για ετοιμάσου σιγά σιγά..Ήρθε κ η δική σου ώρα!!!!!Χαχαχαχαχ!Νόμιζες πως θα την γλίτωνες???

k@Tie

12/09/2007, 19:50:48

''Για πιο πράγμα...δεν καταλαβαίνω'' λέει και σφυρίζει αδιάφορα

LittlePrince2s

12/09/2007, 19:53:38

Σε έδωσα στεγνά ε???χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

charm_quark

08/11/2007, 01:15:22

Wayfarer... για τα 100 post... ριξε μια ματια σ'αυτο το θεμα!

WayFaReR

08/11/2007, 04:14:09

Από ότι κατάλαβα πρέπει να γράψω μερικά λόγια για το netrino επί τη ευκαιρία των 100 μου post σε αυτό...

Το netrino το έμαθα από την Charm σε κάποια συζήτηση μας, πριν από το φετινό καλοκαίρι. Μπήκα αρχικά από περιέργεια και με σκοπό να μην ασχοληθώ μιας και οι σχετιζόμενες με το internet “υποχρεώσεις” ήταν ήδη αυξημένες. Η απορριπτική στάση απέναντι στο netrino ενισχύθηκε όταν ήρθα αντιμέτωπος με ένα αχανές forum. Η πληθώρα των θεμάτων και των μελών απαιτούν μια χρονοβόρα διαδικασία εναρμονισμού, την οποία δεν δύναμαι να υποστώ. Έτσι, κλείνοντας το πρόγραμμα περιήγησης στο internet, τελείωσε η πρώτη επαφή μου με το εν λόγο forum.

Η συνέχεια διαδραματίστηκε μετά το καλοκαίρι. Τότε, πάλι σε μια σχετική συζήτηση με την Charm, αποφάσισα να διεξάγω μια πιο εμπεριστατωμένη έρευνα. Πέτυχα όμως το forum σε μια μεταβατική κατάσταση λόγο αναβάθμισης. Έτσι η Charm μεσολάβησε για την άμεση εγγραφή μου.

Η δεύτερη επαφή μου με το netrino ήταν αντιδιαμετρικώς αντίθετη με την πρώτη. Βρήκα, λοιπόν, μια μικρή “e-παρέα”, αρκετά φιλική, με χιούμορ και διάθεση για βάναυση καταπόνηση των πληκτρολογίων. Ταυτόχρονα τέθηκαν σε ισχύ και μέτρα καταπολέμησης του μεγέθους του forum. Αποφάσισα να διαβάζω μόνο όσα θέματα είναι στην λίστα με τα θέματα με τις νεότερες απαντήσεις και ποτέ τις συνταγές. Δεν έχει νόημα άλλωστε να ασχολούμαι με κάτι που το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να το διαβάζω και να ξερογλείφομαι.

Η ψηφιακή συνύπαρξη ετερόκλητων ατόμων φαίνεται ότι στην περίπτωση του netrino έχει πετύχει. Έτσι, χαίρομαι που και εγώ έγινα μέλος της παρέας σας και σας ευχαριστώ για την φιλοξενία και, ελπίζω, για την αποδοχή σε αυτήν.

Πριν κλείσω θα ήθελα να εκφράσω μερικές ακόμα σκέψεις. Η αλληλεπίδραση ανθρώπων μέσω ενός forum εισάγει μερικές θετικές αλλά και αρνητικές δευτερογενείς παραμέτρους. Ο κοινός παρονομαστής τους είναι το τοίχος από μηδενικά και άσους που μας χωρίζει. Λόγο αυτού δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε. Συνεπώς είναι εύκολο να επικοινωνούμε με ειλικρίνεια, ανιδιοτέλεια και εγκαρδιότητα. Όμως, έχει διαπιστωθεί ότι μερικές φορές οι άνθρωποι τείνουν να προβάλουν μια εικονική πραγματικότητα για αυτούς η οποία είναι διαφορετική από ότι πραγματικά ισχύει. Εύχομαι το netrino να μην έχει αλλά ούτε και να αντιμετωπίσει ποτέ τέτοια θέματα αλλά και να σας εγώ να σας έχω προσφέρει από την πλευρά μου ανόθευτο τον εαυτό μου, με τα αρνητικά και τα θετικά του.

Τέλος, εύχομαι όλοι να είσαστε καλά και να ονειρεύεστε πάντοτε.

Υ.Γ.: Η γνώση η οποία είναι προϊών ομαδικής προσπάθειας ανήκει στο κοινωνικό σύνολο.

Υ.Γ.: Αφιερωμένο σε όλους σας...

Bandʼs name: Manowar.

Albumʼs name: Triumph of steel.

Songʼs name: Master of the wind.

Lyrics: https://www.darklyrics.com/lyrics/manowar/thetriumphofsteel.html#8

Video clips:

i) Live: https://www.youtube.com/watch?v=nkv-XGD2cQQ

ii) Anime: https://www.youtube.com/watch?v=2yLevm9Y6us

nounoukos

08/11/2007, 07:54:50

μπραβοοοοο!!!

χαχαχαχα, αυτη πρεπει να ηταν η πιο αμεση ανταποκριση σε "τσιγκλισμα" για λόγο. συνηθως το σκεφτομαστε για κανα δυο βδομαδες!

χειμαρρος ετσι;

αντε συντομα και στα χιλια.

με τρομαξες λιγακι με το που ειδα μανογουορ, μου ηρθε στο μυαλο αμεσως το blood of my enemies... και λεω αμαν, τι ωραια αφιερωση!! :o

ROSEBUD

08/11/2007, 08:24:21

Κοίτα να δεις που συγκινήθηκα πρωί πρωί...

Λοιπόν εσένα σε πάω ε...Είσαι λίγο τρελιάρης και λίγο μαγγιόρος αλλά βλέπω ότι έχεις πολύ τσαμπουκά και αυτό θα σου κάνει καλό σε ό,τι κυνηγήσεις.Ευχαριστούμε που αφιέρωσες τόσο χρόνο μέσα στη μαύρη νύχτα(τόσο για αυτό,όσο και για το ποστ για τον έλεγχο του αυτοκινήτου)...και εις ανώτερα!:-)

Doureios-Ipnos

08/11/2007, 08:44:54

άξιος,άξιος!!!!!!

:)

κ εις πολλάανώτερα!

Yerejan

08/11/2007, 09:39:12

αξιος*αξιος,μπράβο, ωραίος λόγος αλλά δεν ήταν ανάγκη να ξενυχτήσεις, καλή συνέχεια στη παρέα νετρινόπαιδο ετοιμάσου για το ταξίδι με τσάρμ θα πέσει γέλιο!!

k@Tie

08/11/2007, 09:48:33

ουάου...ωραίος λόγος wayfarer!!!είχες πάρει το σοβαρό σου εχθές ε;;;

συνέχισε να ονειρεύεσαι κι εσύ!!!

charm_quark

08/11/2007, 10:37:52

Αντε καλο μου... να τα χιλιασεις! Μας την εφερες παντως! Συνηθιζουμε να ειμαστε προετοιμασμενοι... και να στρωνουμε τα καλα σεμεδια οταν ειναι για λογο... αλλα και τα ξαφνικα ειναι ακομα καλυτερα!

anna

08/11/2007, 16:47:51

Συγχαρητήρια Wayfarer, άξιος!

Ελπίζω να επαληθευτεί και να διατηρηθεί η εντύπωση που σχημάτισες για το νετρινο-φόρουμ με τη δεύτερη προσέγγιση και να συνεχίσεις να βρίσκεις πολλά ενδιαφέροντα θέματα στο νετρίνο, ώστε σύντομα να σπάσεις και το φράγμα των 1000 ποστς :)

(κι ας μη διαβάζεις τις νετρινο-συνταγές:P)

charm_quark

08/11/2007, 19:46:33

Μολις ακουσα το τραγουδακι... μου θυμισες εποχες... στα νιατα μου που πηγαινα σε συναυλιες και φωναζα "maiden... maiden!" και στα καπακια επαιζε....

"https://www.youtube.com/watch?v=icAzyx8EsKU"

:p

LittlePrince2s

08/11/2007, 22:34:52

Αιφνιδιαστικότατος θα έλεγα!!!Ωραίος ο λόγος!!!Keep on the good work!!

k@Tie

09/11/2007, 00:28:17

εγώ τώρα να το πώ ή να μην το πώ....

θα το πώ αλλα δε θα τιμωρηθώ οκ????

είμαι η μόνη που δεν έχω γράψει για τα εκατό ποστ????

LittlePrince2s

09/11/2007, 00:42:30

Καλά που το κατάλαβες....Εμμ...Τα έλεγα εγώ αλλά...

charm_quark

09/11/2007, 00:45:42

Ετσι οπως πας καλο μου θα γραψεις με την μια για τα χιλια... Μην ανησυχεις, εχουμε προνοησει για ολες τις περιπτωσεις! :p

k@Tie

09/11/2007, 01:01:23

χαχαχα...καλα σίγουρα...εκτός κι αν την γλιτώσω κι απο τα χίλια :Ρ

charm καλομελέτα γιατί φτάνεις κι εσύ τα 3000

charm_quark

09/11/2007, 01:06:41

Εγω ειμαι μαθημενη! Απλα χρειαζομαι καποια εφε... για την παρουσιαση των 3000! Επισης... καποιοι αλλοι, ονοματα δεν λεμε, ανθρωπους δεν κρινουμε, λακισαν με δικαιολογια τη δουλεια και δεν ειπαν ουτε ενα γεια για τα 3000.... που ξεπερασαν προ μηνων! :p Οποιος καταλαβε... ειναι σπιρτο! :p

WayFaReR

09/11/2007, 02:15:23

Charm φώναζες εσύ Maiden, Μaiden; Iʼm shocked!!!

UP THE IRONS!!!

Χαίρομαι που σας άρεσε ο “λόγος” μου...

anna

09/11/2007, 09:57:11

K@Tie μη νομίζεις ότι το προσπεράσαμε επειδή δεν είχαμε αναφέρει τίποτα, για να μη σε αγχώσουμε το κάναμε και παράλληλα...συνέπεσε και με την ανακαίνηση της αίθουσας συνεδριάσεων-εκφώνησης λόγων (αλλαγή επίπλων, μικροφώνου, σεμεδάκια:P), οπότε όλα θα είναι έτοιμα καλώς εχόντων των πραγμάτων, να σε υποδεχτούν στα 1000 ποστς ;)

k@Tie

09/11/2007, 12:04:46

μπορώ να κάνω μια αλλαγή στην αίθουσα όμως;;;αν γίνεται να βγάλουμε τα σεμεδάκια...μου προκαλούν αλλεργία (αψού) :Ρ

anna

09/11/2007, 13:34:39

Α, ναι, δεν υπάρχει πρόβλημα, ο καθένας διαμορφώνει τη διακόσμηση όπως θέλει, αφαιρώντας ή προσθέτοντας τη δική του πινελιά...κάνουμε ό,τι περνάει απ'το χέρι μας για να αισθανθεί άνετα ο εκφωνητής, αρκεί να εκφωνήσει λόγο!;)

Luminita

22/01/2009, 00:53:08

Τωρα, μετα απο δυο χρονια (δειτε την τελευταια ημερομηνια πανω),ηρθε η σειρα μου να γραφω νετρινολογο. 

Σερφαρα στα κυματα του Ιντερνετ, ψαχνοντας για μια ελκυστικη συνταγη. Στη βολτα μου ειδα πολλα blog, ακομα και το μεγα-Facebook ( οπου και εγγραφτηκα), χωρις να συγκινηθω ιδιαιτερα.  Ωσπου, απροσμενα, επεσα πανω στο φορουμ σας. Με ειχε συναρπαζει το ονομα "Νετρινο" , η περιεργεια μου αναψε , καιγωντας τις αντιστασεις μου. Ξεκηνησα δειλα-δειλα και να'μαι τωρα μια παθιασμενη νετρινομελισσα.  Με εχει ζεστανει η αγαλια σας, δεν με ξερατε και παρ'ολα αυτα με δεχτικατε θερμα, με κανατε να νιωθω οτι ανηκω κι'εγω στην τρελοπαρεα σας , συγχωρισατε με πολη ανεκτικοτητα τα λαθη μου. Γελασα πολλες φορες με την καρδια μου . Εχω βρει πολλα ενδιαφεροντα πραγματα αλλα και ταυτοχρονα μαθαινω πολλα. Με κανατε να νιωθω καλοδεχουμενη, εγω που ακομα νιωθω ξενη σ'αυτη τη χωρα, παρ'ολο που ζω εδω 14 χρονια . Η αναγκη της επικοινωνιας ειναι ενα σταυρο που ολοι το σηκωνουμε, οσο σκληροι κι'αν θελουμε να δειξουμε. Πραγματικα περναω καλα μαζι σας, τοσο ωστε εχω κολλησει στην οθονη του PC, κινδυνευω να παρω γυαλια.   Εχω θεχασει και το Facebook, εχω μερες να μπω. Ξενυχταω και ξυπναω το προι μαζι σας. Δωσατε χρωμα στη ζωη μου. Ευχαριστω παιδια για ολα! 

" Τι δεν θα'δινα να ημουν μια τρυφερη βροχη

Να σου χτυπω στο τζαμι με δαχτυλα ζωηρα,

Να σου κελαριζω ψιθυροι αγαπης

Αιωνιως.

Τι δεν θα'δινα να ημουν  ενας περιφανος ηλιος

Κρυφα να σου κλεβω ενα γλυκο φιλι

Να σε τυλιγω με ηλιακες αντανακλασεις

Ιλιγγιωδως."

Σας αφιερωνω αυτο το ποιηματακι που το ειχα γραψει αρκετα χρονια πριν. Παιδευτηκα να το μεταφρασω, δεν ξερω αν τα καταφερα καλα, στα ρουμανικα ακουγεται πολυ διαφορετικα, ηχει πιο ωραια.

ROSEBUD

22/01/2009, 01:11:41

τι να γράψω δεν ξέρω...είναι και η ώρα περίεργη

ευχαριστούμε...ειδικά για το ποιηματάκι σου που μοιράστηκες μαζί μας...δεν είναι για όλους εύκολο να το κάνουν...

nounoukos

22/01/2009, 02:14:44

αχ... συγκινηθηκα...

αντεε...

λουμινιτα, ακομη κι αν δε με αφησες να σου κολλησω παρατσουκλι,  θα ομολογησω οτι με κερδισες με το σπαθι σου, οπως και ολους μας πιστευω, με την ειλικρινια σου, το χιουμορ σου και την ζωντανια σου.

ειμαι χαρουμενος που εισαι εδω μαζι μας.

ευχομαι να γραψεις και σε άλλα θεματα σχετικα με λόγους, οσο το δυνατον συντομοτερα.

καλως ηρθες, επισημο νετρινομελος πια..

Luminita

22/01/2009, 07:44:06

Βρε Νουνουκε, τωρα με συγκινησες εσυ, θα με κανεις να κλαψω πουρνο-πουρνο ( ουτε η τσιμπλα απ'τα ματια μου δεν εφυγε ακομα).  Ευχαριστω για τα καλα σου λογια, πραγματικα μου εφτιαξες τη μερα.

Οσο για τα " θεματα σχετικα με λογους" , δωσ'μου καποια παραδειγματα να ψαξω και να γραψω.

nounoukos

22/01/2009, 10:58:49

δε χρειαζεται αγχος λουμινιτα, μεχρι να χρειαστει να γραψεις στο "i have one thousand posts" πιστευω οτι θα εχεις τον χρονο να το ψαξεις.

;)

charm_quark

22/01/2009, 11:55:53

Ακόμα ένας λόγος που με συγκίνησε!

Λουμινίτα, χαίρόμαστε ιδιαιτέρως που αποτελέσαμε τέτοια παρέα για σένα... Ας ευχηθώ να τα χιλιάσεις, να σε γνωρίσουμε καλύτερα και πάνω απ'όλα όχι άγχος!

Αντε.... και στα χίλια ποστ καλή μου! Ευχαριστούμε για την παρέα σου!

k@Tie

22/01/2009, 18:07:46

πολυ γλυκός λόγος λουμινίτα...εσυ μας ευχαριστείς που σε δεχτήκαμε και εμείς πρέπει να σε ευχαριστήσουμε που μας ανέχεσαι και μας δέχτηκες κι εμας...

εύχομαι κι εγω να φτάσεις τα 1000 πόστ κι ακομα περισσότερα. Να μείνεις στην παρέα μας και να σε γνωρίσουμε και αν καταφέρεις να έρθεις και σε νετρινοσυνάντηση να γνωριστούμε κι απο κοντά (αν και δεν έχω δεί ακόμα που μενεις για να είμαι ειλικρινής)

Το ποίημα δεν ξέρω πως ακούγεται στη γλώσσα σου πάντως και στη δικιά μας μια χαρά ακούγεται

Luminita

22/01/2009, 19:19:03

Καιτη,μενω στην Ν. Αρτακη - Ευβοιας. Ευχαριστω για τα λογια σου.

Luminita

22/01/2009, 19:22:04

Τσαρμιτα, σ'ευχαριστω κι'εσενα για τα γλυκα σου λογια. Ελπιζω κι'εγω να φτασω τα 1000, δεν θα με ξεφωρτωθειτε ευκολα, εκτος κι'αν χαλασει ο υπολογηστης, φτου φτου μη το ματιασω.

Doureios-Ipnos

22/01/2009, 22:51:52

αλουμινιτα, καλως ηρθες κ επισημα!!

παρελαβες καποια κλειδια της νετρινοπολης (τα φατσουκια!!)

στο μελλον ,οσο αυξανονται τα ποστς σε περιμενουν πολλες αντιστοιχες εκπληξεις (οκ,ψεματα λεω,αλλα ειπα να σου δωσω ενα κινητρο )

βασικα καθε καινουριο μελος-δε θα πω που μπαινει αλλα- που μενει,δινει εναν αερα ανανεωσης κ μας βγαζει απο κατι ψιλοτελματακια!

οποτε, κ μονο απο εγωτϊστικής αποψεως, σ ευχαριστουμε παρα πολυ για την παρεα σου

περα απο αυτο ομως, πραγματικα μας αρεσει η παρεα σου!!

γι αυτο κ κανεις ως τωρα δε σ εστειλε για τσιγαρα

τωρα εγω αλλον τονο ηθελα να δωσω στο μην,ενα ψιλομπαχαλο βγηκε αλλα...οκ.δεν πειραζει!!!

ελπιζουμε παντως να σε γνωρισουμε κ απο κοντα (βασικα οταν θα ξαναγνωρισοτυμε ολοι,γιατι θα χουμε ξεχαστει οπως το βλεπω μεχρι την επομενη νετρινοσυναντηση!!)

αυτα, παραληρημα τελος!

Luminita

23/01/2009, 08:38:33

Δουρεια, δεν χρειαζομαι κινητρο για να συνεχιζω τα ποστς, παντως δεν ειναι κακη ιδεα οσο αυξανονται τα ποστς να ειχαμε και καποιες εκλπηξουλες. Τι λετε, παιδια ? Θα προσπαθησω να δωσω μια πνοη ανανεωσης στο φορουμ σας, ειμαι καπως αυθορμητη και ολο και κατι θα κανω. Τι σημαινει οταν λες '" να σε στειλουν για τσιγαρα "? Κι' εγω θα ηθελα να σας γνωριζω αλλα πολυ φοβαμαι οτι η Ευβοια ειναι λιγο εκτος απο το πεδιο νετρινοσυναντησεων. Θα ηθελα ομως παρα πολυ να μου πειτε μερικα πραγματα για σας, ωστε να εχω στο περιπου μια εικονα σας, τωρα νιωθω σαν να μιλαω με σκιες.

charm_quark

23/01/2009, 13:48:35

Luminita έγραψε: μενω στην Ν. Α...... - Ε......
χμμμ.... τότε θα ξέρεις (100%) και μία συμφοιτητριά μου και ex-κολλητή μου....

αλλά ονόματα δε λέμε εδω.... οπότε αν βρούμε κάποιο μαγικό τρόπο να αλλάξουμε προσωπικά μηνύματα θα το συζητήσουμε....

tonight

23/01/2009, 16:49:33

Λουμινίτα καλωσόρισες κι από μένα! Καταρχήν θέλω να πω ότι μου κάνει τρομερή εντύπωση πώς γράφεις τόσο καλά ελληνικά, μπράβο! Χαίρομαι που έχουμε μέλος από Ρουμανία. Αρχίζει να γίνεται ιντερνάσιοναλ το νετρίνοΌσο για αυτό που λες, ότι νιώθεις να μιλάς με σκιές ... μην αισθάνεσαι άσχημα γιατί κι εγώ το ένιωθα συχνά στο παρελθόν... κάποιοι είναι πιο διαχυτικοί στο να μιλούν για τον εαυτό τους, ενώ άλλοι όχι!

(τραρμ, έναν καφέ στους 36,6 παρακαλώ!!!!! μέτριοοοοοο!!!!!)

Luminita

23/01/2009, 23:07:41

Tonight, πρωτη φορα μιλαμε εμεις οι δυο. Σ'ευχαριστω για τα καλα λογια και για το κομπλιμεντο σου ( το οτι γραφω τοσο καλα ελληνικα), πραγματι προσπαθω να μαθω σωστα την ελληνικη γλωσσα που ειναι αρκετα δυσκολη. Εχω κανει κι ενα σεμιναριο, ελληνομαθεια, και τους εχω εντυπωσιασει ολους με της γνωσεις μου της ελληνικης γλωσσας ( πω, πω, μετριοφροσυνη, εεεεε!) . Μονο που οταν γραφω στο πληκτρολογιο βαριεμαι να βαλω τονους. Με βοηθησε το οτι διαβαζω πολλα βιβλια και λυνω σταυρολεξα. Ο πρωτος ελληνας συγγραφεας που εχω διαβασει ηταν ο Ξενοπουλος, μου αρεσε πολυ, ηταν απολαυστικος.

Luminita

23/01/2009, 23:55:21

Τσαρμιτα, αφου εισαι special member, κατι θα μπορουσες να κανεις για να ενεργοποιηθουν τα προσωπικα μυνηματα. Μερικα καλα λογια στο αυτακι του Φαντομ?!

ROSEBUD

24/01/2009, 01:44:28

Φρούδες ελπίδες!τα αντμινοαυτάκια έχουν γίνει πέτσινα εδώ και καιρό!

charm_quark

24/01/2009, 01:52:58

Μπορει να είμαι special member.... αλλά για την περιπτωση που λες νομίζω ότι πρεπει να κυρήξουμε μία ακόμη απεργία γιατί το αφεντικό θέλει λίγο σπρώξιμο... ως Ελληνας της αναβολής!!! αχαχαχαχαχαχα

Λοιπόν Luminita άκου τι θα κάνεις για να βάζεις τόνους.... (εφαρμοσμένη τακτική)

Θα ξεκινήσεις απο τώρα και θα γράψεις μία πτυχιακή εργασία, χωρίς τόνους σε πέντε διαφορετικά αρχεία word.

Μετά απο 6 μήνες γραψίματος και δύο μέρες πριν την εκτύπωση και τη βιβλιοδεσία θα αρχίσεις να την τονίζεις.... θα πάθεις αγκύλωση στο δεξί (ή και αριστερό, αν είσαι αριστερόχειρας) δείκτη απο το κλικ κλικ της αυτόματης διόρθωσης. Σου προτείνω ανεπιφύλακτα, επίσης, να τονίσεις λάθος μία λέξη που χρησιμοποιείς συνέχεια και να πατήσεις "διόρθωση όλων" πριν το σκεφτείς, ώστε να αναγκαστείς να διαβάσεις κάπου 50 σελίδες για να ξετρυπώσεις τη λάθος τονισμένη λέξη.

Δύο μέρες μετά.... και μετά από μερικά αντιφλεγμονώδη για την τενοντίτιδα που θα έχεις πάθει από το ποντίκι, απο τα ξενύχτια που θα έχεις περάσει για να προλάβεις την προθεσμία και το άγχος που θα σε έχει κάνει παρανοική.... θα βάζεις ασυναίσθητα όλους τους τόνους σε όλες τις λέξεις.... ακόμα και σε αυτές που δε χρειάζεται... ακόμαι και δύο τόνους σε κάθε λέξη.... γιατί δεν θα τους τσιγκουνεύεσαι πια!

Εεεεεε;;;; Δεν είναι φανταστική η πρόταση μου;;;;;;;

nounoukos

24/01/2009, 01:55:52

πω πωωωωωω ευτυχως που συνηθως βαζουμε κενά δηλαδη..

Luminita

24/01/2009, 02:32:26

Πολύ αστείο αυτό που ειπες για το αφεντικο, Τσαρμιτα! "ως ελληνας της αναβολής" Βλέπεις, ήδη εφαρμόζω την πρόταση σου, αν και αργώ πιο πολύ να γράφω.

Βρεεεε, καλώς τον Νουνούκο!!!

charm_quark

24/01/2009, 02:50:44

Καλάνουνούκετώραπουτολεςαυτόμπορείνααποτελέσεικαιέναείδοςκρυπτογράφησης!Καθώςδενπρόκειταιναεντοπίζεταιμίαλέξημετρακόσιαγράμματααπόκανένανφυλλομετρητή!

synnefoula

14/02/2009, 23:32:22

Ο ΛΟΓΟΣ ΜΟΥ!

(η μουσική υπόκρουση)

Είμαι πολύ συγκινημένη ... κλαψ λυγμ!

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους ανθρώπους που είχα κοντά μου, σε όλα αυτά τα ποστς δηλαδή την Τσαρμι, τον Νουνούκο και τον τσιγκούνη τον φάντομ που έγραψε μονο μια φορά, αλλά τον συγχωρω (αν θέλω ας κάνω και αλλιώς, θα με μηδενίσει!)

Θα ήθελα να αφιερώσω το χρυσό αυτό αγαλματάκι....εεε σορρυ λάθος... αυτα τα υπέροχα εμοτικονς, σε όλους όσους με σκέφτονται και με αγαπάνε!.....

ΚΛΑΨ! ....Δηλαδή όλους εσάς (καλά τόσο γλείψημο ούτε στον καθηγητή της ιστορίας, για να μου βάλει πάνω απο τη βάση)

Επίσης να ευχαριστησω το νετρινο που δεν με πέταξε έξω με τις κλωτσιές με τις βλακείες που έλεγα για να περάσουν τα ποστς!

Αυτά!

Σας αφήνω να με χειροκροτήσετε!

charm_quark

14/02/2009, 23:47:23

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Είσαι απίστευτη!

Καλώς μας ήρθες ξανά.... για την ακρίβεια καλώς κόλησες μαζί μας!

Και καλως να περάσεις μαζί μας σε αυτό το forum!!!!

Και βεβαίως βεβαίως... καλώς να τα χιλιάσεις!!!!

nounoukos

15/02/2009, 00:04:20

catwoman, κατα κοσμον wilson, (το πηρες το πρωτο παρατσουκλι σου ατιμουλα!!!)

καλως ηρθες και ΕΠΙΣΗΜΑ. 

ευχομαι να περασεις καλα μαζι μας,

θα σε προσεχουμε,

θα σε κανουμε να γελας σαν καραγκιοζακια,

και θα ακουμε με ενδιαφερον οτι εχεις να μας πεις.

επιτρεψτε μου αγαπητα μου νετρινακια να χαιρομαι περισσσσσοτερο απο ολους σας για αυτη την καινουρια νετρινομελησσα, επειδη οπως πιθανον οι περισσοτεροι δεν ξερετε, ειμαι εγω που την προσκαλεσα στο νετρινο πριν λιγο καιρο.

και ναι, μετα απο την μεγαλη μου αδυναμια, το πνευματικο μου ημισυ, την μεγαλη μου αγαπη, την μουσικη μου μεντορα, τους κρυφους μου θαυμασμους, την καλυτερη μου φιλη και τη δευτερη μαμα, εχω πια και προστατευομενο μελος!!

αν και δε νομιζω οτι μπορει να την προστατεψει κανεις πια με εσας που εμπλεξε.. 

υ.γ.

...και μια εκκληση στον γερεγιαν με την ευκαιρια..

ΣΕΙΡΑΑΑΑΑ ελα γρηγορα γιατι αυτες γινανε πολλες!! δεν την παλευω μονος μουυουουου!!!

αφου σου λεω, καπου εχουνε φωλια εδω κοντα! και ειναι και ο φαντομ χαμενος!!!

charm_quark

15/02/2009, 00:09:26

ειμαι εγω που την προσκαλεσα στο νετρινο πριν λιγο καιρο.
Οι φίλοι σου... και δικοί μας φίλοι! Τότε... βρε νουνου... δωσε και στην Wilson το δωράκι -εκπληξη για τον πρώτο νετρινολόγο της...

synnefoula

15/02/2009, 09:31:47

Μωρε τωρα εσείς νομίζετε οτι με πειράζει να με φωναζετε wilson..... 

Τόσο ωραία μπαλίτσα... έχει και καμπύλες!

Yerejan

15/02/2009, 11:01:10

συγχαρητήρια γατούλα!!!ευχομαι πολλά πολλά ποστς αλλά με έμπνευση και ουσία καλωσήρθες και απο μένα

παλιοσειρά νουνού αν δεν ήσουν παντρεμένος θα φοβόμουν μήπως γίνεις δικιά τους σε λίγοσε καταλαβαίνω φίλε σε καταλαβαίνω εγώ πάλι όλο αντρες βλέπω και δεν την παλεύω επίσης, γι αυτο η γυναικεία παρουσία είναι ένα ευχαριστο διάλλειμα πλέον.α και επι της ευκαιρίας προσκάλεσε και κάνα άντρα στο νετρίνο γιατί μας βλέπω σε κανα χρόνο με ψιλοτάκουνη γόβα και ζαρτιέρες

nounoukos

15/02/2009, 11:06:43

Επιτέλους κάποιος που καταλαβαινει τι περνάω!

άσε σειρά, καλυτερα στο στρατοπεδο!

σου ειπα τι αφρολουτρο πηρα προχτες απο το σουπερ μαρκετ;

καμάι!     ενα πορτοκαλί!!   

γιαυτό σου λεω φιλε, σκουρα τα πραγματα!! η γόβα δεν ειναι καθόλου μακρια!! 

Yerejan

15/02/2009, 14:58:37

να σε δω με τριχωτή γαμπα μες τους αφρούς στο μπάνιο να τραγουδάς το power of λοβ σαν την σεληνη ντιώνη και ας πεθάνωνουνούκε πρόσεχε κινδυνεύουμε

charm_quark

15/02/2009, 16:06:09

Εχω μουρλαθει στο γελιο!! Θα ξυπνησω και τον strange σε λίγο και δεν κάνει, διαβαζε όλη τη νύχτα!

Βρε πάτε καλά;;; Ο ένας πάει φαντάρος... και οι δύο καίγεστε;;;;;

nounoukos said:σου ειπα τι αφρολουτρο πηρα προχτες απο το σουπερ μαρκετ;

καμάι!     ενα πορτοκαλί!!   

γιαυτό σου λεω φιλε, σκουρα τα πραγματα!! η γόβα δεν ειναι καθόλου μακρια!!

γερεγιαννάκης καίλας said: να σε δω με τριχωτή γαμπα μες τους αφρούς στο μπάνιο να τραγουδάς το power of λοβ σαν την σεληνη ντιώνη και ας πεθάνω

Περίεργες φαντασιώσεις έχεις εσύ!!!!

ROSEBUD

15/02/2009, 17:36:09

έχουνε κάνει φωλιά λέει!χαχαχαχαχα!

καλέ τι είμαστε?κατσαρίδες??αχαχαχαχαχα!

Doureios-Ipnos

15/02/2009, 17:41:28

μπα, μαλλον κατι σε φιδια ειχε στο νου του....

παει κ αυτο το θεμα αλλα ευτυχως θυμαμαι καομη οτι μπηκα με σκοπο να καλωσορισω και επισημα την κατγουμαν

εχω την εντυπωση οτι το εχω ηδη κανει,αλλα ετσι όπως τα κανουμε εδω μεσα που να θυμαμαι που περιπου να ψαξω....

κατγουμαν, συγνωμη για την καθυστερηση αλλα το πρωί βρισκομουν σε εκσταση...ξερεις αυτη που καταλαμβανει τους μεγαλες καλλιτεχνες σεσ στιγμες εμπνευσης κ δημιουργίας!!!

δε μπορουσα να επικεντρωθω σε οτιδηποτε αλλο περα απο το εξαισιο πόνημά μου!!!!

Luminita

15/02/2009, 19:01:05

Catwoman, well done, good job!!! Μπραβο σου, γρηγορα καταφερες να φτασεις το ποθητο 100. Θυμαμαι πως τους ειχα τρελανει εγω με τα μυνηματα και με συγχωρισαν (ελπιζω!!!).

synnefoula

15/02/2009, 20:31:32

Eυχαριστώ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!! (κάτι διάβασα για μπάνια, (γ)καμάϊ αφρόλουτρα και ζαρτιέρες οπότε να υποθέσω οτι είστε και σεις της συνομοταξίας μας...)

Καλώς σας βρήκα και δεν ξέρω αν σας το είπα αλλά ήρθα .....................

........................................για να μείνω!!!!!!!!!!!!

Luminita

15/02/2009, 20:50:46

Να'στε καλα βρε αγορια, ερηξα το γελιο της ζωης μου, ειστε ζουζουνιαριδες και οι δυο.

Κοριτσια τους φανταζεστε ντυμενοι με εφαρμοστο φορεμα , με βαθυ δεκολτε και η τριχες να βγουν ατιθατες εξω, στα ποδια να φορανε καλσον διχτυωτο (επισης με τις τριχες να κανουν ντου) και γοβες στιλετο και να περπατανε περιεργα, λες και πατανε σε σπασμενα γυαλια. Δειτε εδω....

charm_quark

15/02/2009, 20:58:59

Κοίτα να δεις Λεμονίτα... αυτό που περιγράφεις μου θυμίζει καρναβάλι.... και ήδη το ζω στην μιν@ρούπολη!

Τώρα αν δω το νουνούκο, που δεν έχω δει ποτέ μου, ντυμένο με εφαρμοστό φόρεμα.... νομίζω ότι θα ταβλιαστώ κάτω!

Αν δω τον Yerejan σε τέτοια φάση... νομίζω ότι ήδη έπρεπε να έχει απολυθεί ως γιωτάς. Αλήθεια γιατί όλοι οι άντρες δεν χρησιμοποιούν αυτό για να γλιτώσουν το φανταριλίκι;;;;;;

nounoukos

15/02/2009, 22:22:10

τσαρμυ χαντ ε λίτλ αηντία..

Αλήθεια γιατί όλοι οι άντρες δεν χρησιμοποιούν αυτό για να γλιτώσουν το φανταριλίκι;;;;;;
....

αν υπαρχει ενα μέρος που ΔΕΝ πρεπει να το παιξεις γκέι, αυτο ειναι το στρατόπεδο!

charm_quark

15/02/2009, 23:46:07

χαχαχαχα

Luminita

16/02/2009, 10:24:42

Ειιιιιμαστε ατιμουυυυλες!!! Ειιιιιμαστε ατιμουυυυυλες!  Τι να σας κανουμε βρε αγορια που εισαστε λιγοι και ο νετρινο boss δεν σας βοηθαει και πολυ.

ROSEBUD

16/02/2009, 14:10:17

"αν υπαρχει ενα μέρος που ΔΕΝ πρεπει να το παιξεις γκέι, αυτο ειναι το στρατόπεδο!"

μα γιατί?δεν καταλαβαίνω

k@Tie

16/02/2009, 16:44:02

δύο νομίζω είναι τα μέρη...ξεχνάς και την ψυρού...ή εκεί γίνεσαι γκέι θές δε θές;

για το λόγο τα είπα στο άλλο πόστ...αλλα ας ξαναπώ κι εδω ενα καλως μας ήρθες και θα χαρούμε να μείνεις

charm_quark

05/04/2009, 00:30:48

amalthia
amalthia... πες αλεύρι.... λόγος σε γυρεύει!!!

amalthia

06/04/2009, 00:38:40

Μήμπως κάνατε κάποιο λάθος στη μέτριση..

mwrouli

06/04/2009, 00:55:10

και γω το ίδιο πιθτεύω

LittlePrince2s

06/04/2009, 07:07:21

Ο νετρινομετρητής, δεν κάνει ΠΟΤΕ λάθος!!!

k@Tie

06/04/2009, 15:22:03

πότε με το καλό να στηθούμε μπροστά απο τα πισιά μας;;;

amalthia

06/04/2009, 23:40:21

Αύριο  ίσως και  μεθαύριο...

Παναγία μου διαγώνισμα δίνω !!

ROSEBUD

07/04/2009, 00:14:13

amalthia

09/04/2009, 02:01:56

Χαιρετώ το Αγαπητό Ακροατήριο

Με την ευκαιρία της συμπλήρωσης τών  100 πόστςσσ μου στο φόρουμ σας και κατόπιν δικιά σας "μαζοχιστικής" ανάγκης να διαβάζετε τούς λόγους του κάθε ξενέρωτου ψάρακλα πού μπαίνει στά νερά σας,

αποφάσισα και εγώ να σας γράψω το κάτιτις μου.

Η αιτία που ανακάλυψα τον Νετρίνο ήτανε μία συνταγή "πατσαβουρόπιτας" . Μια βραδιά είχα πάθει κρίση υπογλυκαιμίας και έτσι προσπαθούσα απεγνωσμένα να την βρώ σε διάφορους ιστότοπους. Τότε σκόνταψα πάνω στο γιουτιούμπι στις συνταγές της Αννας (?), αν δεν κάνω λάθος.

Εντυπωσιάστικα από τα βιντεάκια της γιατί μου θύμισαν τις βουβές ασπρόμαυρες ταινίες αλλά σε έγχρωμη βέρσιον.  Έτσι μπήκα στην ιστοσελίδα σας και ήρθα σε πρώτη επαφή μαζί σας.

Η αφορμή όμως για να μείνω και να συνεχίσω να είμαι σε αυτό το φόρουμ είσαστε ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ

--Ο Νουνούκος ο διάσημος που με πρωτοδέχτηκε και μου έδωσε θάρρος

-- Η Ροζίτα η υπέροχη με το αστείρευτο χιούμορ της

-- Η Τσάρμη η ζωόφιλη με τα λουλούδια της Και τις φαινές τις ιδέες...καλή ώρα...Διάβαζε τώρα καλά να πάθεις

-- Η Δούρεια που μόνο ύπνος Δέν είναι

-- Η Πρινσέσα η σοφή για την ηλικία της

-- Ο Γερεχάν ο ονειροπόλος που δεν ξέρω αν πήγε στο Γερεβάν

-- Η Κ@τιε η γλυκούλα 

-- Η Κατγουμαν η μοιραία 

-- Η Λουμινίτα με τα παράξενα και ωραία βιντεακια της

-- Η Ελμίρα Ντάφ η αποτελεσματική, οι υπόλοιποι νετρινοι και νετρίνες που δεν έχω γνωρίσει ακόμα,και     βεβαίως βεβαίως ο Κύριος Φάντομ ο  ολιγόλογος  αλλά περιεκτικός .

Ολοι σας είστε μια όμορφη νετρινοπαρέα που έχει τη δύναμη να μαγνητίζει θετικά όσους και όσες την γνωρίζουν.

Το αποτέλεσμα είναι ότι χαίρομαι να βρίσκομαι μαζί σας και να μοιράζομαι τους προβληματισμούς, το χιουμορ σας τα τραγούδια σας και γενικότερα τα νέα σας.

Είσαστε όλοι σας μια γερή δόση χαλάρωσης μετά από μία δύσκολη μέρα.

ΚΑΙ Εύχομαι ΕΤΣΙ να μείνετε..

Αυτά είχα να σας πώ αντε τέλος το γλείψιμο δεν μούμεινε σάλιο

Ελπίζω να μην σας κούρασα με την πολυλογία μου με  πιάνει πότε-πότε..

Και φυσικά σας αφιερώνω το τραγούδι "σλόγκαν μου" Το χειροκρότημα

https://www.youtube.com/watch?v=DlGww6qdJxM&feature=related

Luminita

09/04/2009, 08:03:39

Πολυ προτοτυπος ο λογος σου, Αμαλθεια, λιγα και καλα. Μου αρεσε, ειναι και πολυ αστειο.  Και παλι, καλως ηρθες στην τρελη νετρινοπαρεα μας.

nounoukos

09/04/2009, 08:57:08

καλως ηρθες και επισημα..

να μεινεις.

synnefoula

09/04/2009, 09:37:09

ROSEBUD

10/04/2009, 01:36:51

ευχαριστούμε Αμάλθεια!να κάνω μερικές διορθωσούλες επειδή μάλλον σε έχουμε παραπλανήσει?
οι περισσότερες συνταγές είναι της Άννας αλλά υπάχουν και κάποιες ΄που είναι δημιουργίες του αντμίνου!
η Ελμίρα Νταφ είναι κάτι από τους πιο πάνω,2 σε 1!

ο κύριος! Φάντομ,δεν είναι τόσο ολιγόλογος όσο φαίνεται,αν δεις παλιές καταχωρήσεις του γλώσσα...εεε χέρι και πληκτρολόγιο δεν έβαζε μέσα!παλιές καλές εποχές!

υπάρχουν επίσης κάπου εδώ στη γύρα η Τούθυ και η tonight και κάποιος που δεν έριξε μόνο μαύρη κοτρώνα αλλά ολόκληρη βραχονησίδα πίσω του!(wayfarer)

η υποφαινόμενη δεν είναι υπέροχη αλλά στριμμένη και χτυπιέται στα γέλια με το χιούμορ των ΑΛΛΩΝ

υγ πώς είναι οι μοιραίες γάτες γιατί με βλέπω να ψάχνω για μια τέτοια το βράδυ της ανάστασης??

synnefoula

10/04/2009, 09:21:29

ΑΟΡΑΤΕΣ!!!!!!!

charm_quark

10/04/2009, 16:06:54

Sorry για την καθυστέρηση....

Πολύ ωραίος λόγος amalthia! Καλως ήρθες στην παρέα μας....

η Ελμίρα Νταφ είναι κάτι από τους πιο πάνω,2 σε 1!
Γιατί παραπλανείς την κοπέλα βρε;;; Είσαι τόσο σιγουρη;;;

k@Tie

10/04/2009, 17:03:19

Η Κ@τιε η γλυκούλα

χαχαχα να δούμε αν θα σου μείνει η ίδια εντύπωση μέχρι τα 1000 πόστ σου

ωραίος ο λόγος σου amalthia

την επόμενη φορά να πιεις πολύυυυυ νερό για να έχεις μεγαλύτερο απόθεμα σάλιου

amalthia

11/04/2009, 00:13:40

Λουμινίτα,Νουνούκο, Κάτγουμαν, Τσάρμ, Κ@τιε

Σας ευχαριστώ πολύ  καλώς σας βρήκα και εγώ παιδιά.

Κ@τιε αν ιχύει  αυτό που λές  εεεε τότε δεν θα χρειαστή  να πιώ νερό καθόλου

Ροζίτα, Σε φχαριστώ και σένα οι διορθωσούλες σου ειναι  αρκετά κατατοπιστικές . Θα τις λάβω υπόψην μου όταν θα τα χιλιάσω.

Δεν το είχα δει το βιντεάκι του αντμίνου. Τι τού φταιξε  άραγε η κακομοίρα η κρέπα και την κατατρύπησε.... έτσι

Τί την  έκανες παιδί μου την Ελμίρα? Σαμπουάν και κοντίσιονερ μαζί  Γιατί με παραπλανείς τοοοοόσο

Όσο για την μοιραία γάτα ένα εχω να σου πώ.  Δεν χρειάζεται να ψάξεις να τη βρείς, θάρθει μόνη της .

ROSEBUD

11/04/2009, 00:56:17

ας πάω να πάρω λίγο αέρα!δεν είναι τίποτα,θα μου περάσει!

amalthia

11/04/2009, 23:39:53

ROSEBUD

12/04/2009, 00:28:05

πρόσεξε γιατί αν ξανακουνήσεις το κεφάλι έτσι θα με ξαναστείλεις για αέρα!

Doureios-Ipnos

12/04/2009, 22:55:46

εγώ δεν καταλαβα γιατι η ροζι θελει να παρει κι αλλο αερα

αλλα θελω να ξαναματακαλοσωρισω την αμαλθεια κ επισημως...κ ας μου κανει ενα κλικ

καλως ηρθες λοιπον, ευχομα γρηγορα να βγαλεις το λογο για τα 1000 ποστς

nounoukos

13/04/2009, 09:48:11

Α!

τι μου ηρθε τωρα!!!

ειδα το ποστ της δουρειας,

ειδα που λεει για λογους και χιλιαδες ποστς και καπως τα συνδυασα...

ειναι που κοντευει να τα στρογγυλοποιησει μαλλον...

ROSEBUD

13/04/2009, 10:00:00

παραδίνομαι!το μόνο που καταλαβαίνω είναι ότι κάποιος προσπαθεί να με στείλει στον ψυχίατρο!!

ROSEBUD

13/04/2009, 10:00:00

παραδίνομαι!το μόνο που καταλαβαίνω είναι ότι κάποιος προσπαθεί να με στείλει στον ψυχίατρο!!

k@Tie

13/04/2009, 13:54:02

νούνου κι εσυ ενα μήνυμα μακρια απο τη δούρεια εισαιιιιιιιιιι

nounoukos

13/04/2009, 14:00:06

νούνου κι εσυ ενα μήνυμα μακρια απο τη δούρεια εισαιιιιιιιιιι

την πατησα!

δεν το ειχα προσεξει αυτο!!

και μαλιστα με αυτο το ποστ την περασα!

δουρειακι, πρεπει να ειμαστε λακωνικοι ε;

η να κανουμε μια συνεργασια.

Doureios-Ipnos

14/04/2009, 10:37:41

νουνουκε,αφου σ αυτο το επιπεδο δε βγαζουμε λογο- τα νετρινομελη μας χαριζουν κατι

θα μπορουσαμε ομως και να συνεργαστουμε με πολυ καλα αποτελεσματα πιστευω!!!

(θα κανεις ολη τη βρωμικη δουλεια)

nounoukos

14/04/2009, 13:02:59

κι εσυ θα παρεις τα δωρα;;;

k@Tie

14/04/2009, 14:57:08

ωχχχ πάλι δώρα;;; παιδιά μετα το πάσχα τώρα δε βγαίνω

LittlePrince2s

14/04/2009, 18:24:56

Αααααα με καθυστερηση τον είδα τον λόγο ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε....

Δεν πειράζει όμως, κάλλιο αργά παρά ποτέ! ( Κι αυτή η Κάτια δεν με ενημερώνει να μου λέει τί γίνεται..)

Αμάλθεια να σε ξαναματακαλοσορίσω κι εγώ με την σειρά μου, και επισήμως πλέον!Εγώ η σοφή μικρή, (που αν με ήξερες όσο η Κάτια, η Δούρεια,η Τσαρμίτα, η Άννα, η Ρόζυ κλπ κλπ μάλλον θα με χαρακτήριζες σαν σούργελο), σε φιλώ γλυκά γλυκά και εύχομαι ολόψυχα να παραμείνεις στην μικρή αλλά όμορφη παρέα μας για πολλάααα πολλά ποσταρίσματα ακόμα

LittlePrince2s

14/04/2009, 18:25:31

Α, και ξεκολλάτε με τα δώρα... δεν έχει τίποτα! Κρίση λέμεεεεε

amalthia

14/04/2009, 22:25:37

Ευχαριστώ πολύ Πρινσέσα  νασαι καλά   ΚΑΙ σωστά λές, τέρμα  τα δώρα μέχρι τα 10.000 πόστς.

Το νού σας και τον λόγο σας λοιπόν.

Καλέ Δούρεια τι κλίκ σου κάνωωω κλίκ πάνω ή κλίκ κάτω

VickyK

01/07/2009, 09:59:15

Κι εγώωω! Κι εγώωω!!! Στην αρχή όταν έγινα μέλος για να πω κ εγώ το πόνο μου, δεν ήξερα ότι θα κολλήσω γιατί δεν μου αρέσουν οι συζητήσεις μέσω internet αλλά εδώ είναι διαφορετικά, θα το πω κ ας με πείτε κ ψωνάρα (δεν είμαι) έχει άλλο επίπεδο εδώ η συζήτηση κ γενικά, όλα τα θέματα, έχουν ενδιαφέρον κ μαθαίνεις κ κάτι! Αυτά κ από μένα!

synnefoula

01/07/2009, 10:05:30

VickyK

01/07/2009, 10:12:33

Ευχαριστώ

synnefoula

01/07/2009, 10:15:40

Βρες τωρα και μια ωραια φωτογραφια να βαλεις !!!

nounoukos

01/07/2009, 10:27:32

καλως ηρθες βρε βικακι,

δε μας ελεγες απο την αρχή οτι εισαι ψωνάρα κι εσύ για να ξέρουμε οτι θα ταιριάξουμε;

καλά ποσταρίσματα.

σεμνά και ταπεινά.μην παρασυρεσαι απο τις πονηρομυαλες  συνφορουμίτισσες σου! 

και φατσούκια πολλά!!

έχει και ένα δωρακι καπου εδω για σένα,

αλλα χρειαζεται ειδική διαδικασια ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ξερεις, (ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ τουλαχιστον!)

ποιά θα αναλάβει το δωράκι κοριτσια;

παω για δουλιτσα..

VickyK

01/07/2009, 10:38:39

Καλώς σας βρήκα κ πιό επίσημα! Τι δωράκι? Τι??? Ωχ! Θα με κακομάθετε κ δεν θα ξεκολλάω κ έχω μπόλικη δουλειά να κάνω!

VickyK

01/07/2009, 10:42:02

Και πρέπει όταν βρω χρόνο να ψάξω για καμιά καλή φωτογραφία.

nounoukos

01/07/2009, 15:14:52

Vicky said:

Και πρέπει όταν βρω χρόνο να ψάξω για καμιά καλή φωτογραφία.

ειμαι σιγουρος πως εχεις κανει καποιου ειδους ρεκορ τοσο καιρο χωρις φωτογραφια.

VickyK

01/07/2009, 15:51:04

Ειιι!!! Μην είσαι σκληρός! το να γράψεις 2λόγια είναι εύκολο, να ψάχνω για φωτογραφία ενώ είμαι στη δουλειά είναι λίγο δύσκολο...

VickyK

01/07/2009, 15:53:33

Και επειδή κάθε μέρα κάτι τυχαίνει, δεν μπαίνω από το σπίτι γιατί γυρίζω αργά και πάω για ύπνο...!

nounoukos

01/07/2009, 16:12:43

καλε δε σου την ειπα!!

ισα ισα που το να μην εχεις τιποτα για εικονα μπορει να ειναι μια ενδιαφερουσα κινηση διαμαρτυριας προς ολες τις μορφες υπονομευσης των φιλελευθερων φορουμ (  ) και έντονο διάβημα προς την υπερπαραπληροφορηση των επιμερους κατακριτών της λαϊκής υποκουλτούρας! (  )

ΒΑΣΤΑ ΓΕΡΑ ΒΙΚΥ! ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

VickyK

02/07/2009, 08:36:37

Ναί, παρεξήγησα λίγο κ αυτό επειδή τα κοιτάω γρήγορα λόγω δουλειάς. Το πιστεύεις πως σήμερα το διάβασα με προσοχή... 

Οσο για τα άλλα που έγραψες πιο κάτω... να σου πω πως κατάλαβα... ψέματα θα πω!

nounoukos

02/07/2009, 09:39:57

I stated

ΒΑΣΤΑ ΓΕΡΑ ΒΙΚΥ! ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!! 

καλε μη δινεις σημασια, οτι ναναι εγραφα.

παντως αποφασισα να σου κανω παρεα στη διαμαρτυρία.

x-(

LittlePrince2s

03/07/2009, 20:14:06

Εγώ τόσο καιρό έκανα απεργία σε ένδειξη διαμαρτυρίας προς τον φάντομ, αλλά που αυτός... χαμπάρι δεν πήρε

Τον αγνοώ λοιπόν, και καλοσορίζω το καινούριο μέλος, που με τόσες μέρες που έχω να μπω, ανάθεμα αν την έχω γνωρίσει κιόλας... ελπίζω ο νουνου να έκανε τις απαραίτητες συστάσεις εκ μέρους μου σαν επί της υποδοχής που είναι τώρα!!!

χαχα!!!

Καλωσόρισες λοιπόν, και καλά ποσταρίσματα!!!

nounoukos

03/07/2009, 22:52:34

τοσο καιρο διαμαρτυρόσουνα μαρή;;

και τωρα που σταμάτησες άρχισα εγω;;

εμεις για σκυταλοδρομία κάνουμε, όχι για συλλαλητήριο..

γρηγορα να διαμαρτυρηθεις!

μια η βικυ, μια εσυ και μια κι εγω,

...εεε.. ένας εγω.. ένας!! 

πού θα πάει, θα το πάρει το μήνυμα η κυβέρνηση!

που λές, σήμερα μικρή σε σκεφτόμουν.

που χαθηκες καλε, γιατι μας άφησες άκαρδη μικρή;

πού να γυρίζεις, σιδηρόπουλος, πούνασαιτωραπούγυρνας-τσάτσου;;

τέτοια σκεφτόμουν. 

LittlePrince2s

04/07/2009, 03:08:41

Νουνούκε με συγκινείς!!

Αλλά τί να κάνω έπρεπε να κάνω κι εγώ την επανάστασή μου, μπας και δω προκοπή.. αλλά όπως βλέπω, ο αντμίνος, δεν μου βρήκε ακόμα τίτλο...

VickyK

06/07/2009, 08:12:29

Καλημέρα! Τι κάνετε? Εγώ κάνω το πρώτο τσιγάρο στη δουλειά από τότε που απαγορεύτηκε, δεν πρόκειται να μου πούνε τίποτα αλλά κ να μου πούνε, θα γίν ει μάχη! 

Δεν είναι πολύ άσχημο να ξυπνάς πρωί πρωί με τις καλύτερες διαθέσεις, να έρχεσαι στη δουλειά σου κ να βλέπεις κάτι μούτρα μέχρι το πάτωμα? Φυσικά για τα αφεντικά μιλάω. Λέμε καλημέρα κ επειδή είναι αφεντικά, έχουν το δικαίωμα να μη σου πούνε ή να σου πούνε ένα "Μέρα", απλό, σκέτο και πολύ μας είναι, ανόητα δουλικά! Επειδή χρειάστηκε να λείψω Παρασκευή, δεν μου μιλάνε τώρα, δεν είναι χαζό?

Τι να πω!? Περιμένω τον Αύγουστο με αγωνία...

Doureios-Ipnos

06/07/2009, 11:36:45

οντως ειναι απαισιο:(

αλλα εσυ μη μασας...επικεντρωσου σε θετικες σκεψεις :)

k@Tie

06/07/2009, 14:49:56

είδα το θέμα κι είπα ωχχχχχχχχ έχω χάσει επεισόδια...

τι κάνετε παιδάκια? εμένα με βάρεσε το καλοκαίρι κι εχω χαθεί τελείως στην κοσμάρα μου

vickyk καλως όρισες και έμεινες απο οτι βλέπω αρκετό καιρό με τα τρελόπαιδα αρα τα συγχαρήτηρια μου για τις αντοχές σου

VickyK

06/07/2009, 16:00:46

Α! Σ ευχαριστώ πολύ Katie.  Ναι ναι, έμεινα!

Υπάρχουν 195 μηνύματα σε αυτό το θέμα