Εχω νευρα!

{ charm_quark @ 08/06/2007, 15:23:24 }

Οπως ειπε και μια μεγαλη σοφη... "αδικια υπαρχει παντου... αν δεν την αποδεχτεις θα τρελαθεις"....
Αυτο ακριβως το προβλημα αντιμετωπιζω...τρελαινομαι.
Προσπαθω να δειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας... απλα γυναικα σε ενα ανδροκρατουμενο τομεα. Και κακα τα ψεμματα παλευω πολυ περισσοτερο για ισοτιμη αναγνωριση. Και ερχεται ενας παλαιολιθικος (στα μυαλα) τυπος να μου κανει την καρδια περιβολι επειδη ξερει οτι δεν μπορω να αντιδρασω και να αντιμιλησω... γιατι η πορεια μου εξαρταται απο αυτον. Ε οχι... και μετα μου λενε οτι ο φεμινισμος ειναι υπερβολικος. Τελικα κατι τετοια σε κανουν να τραβας στα ακρα. Θα περασουν τα χρονια και θα ερθει η ωρα που θα πληρωσει το τιμημα των διακρισεων που κανει. Αν εμενα μου χαλασε μια δυο μερες... ευχη και καταρα δινω να κρεμεται η ζωη του απο μια ανεξαρτητη απο την εξουσια του γυναικα καποτε. Νομιζω οτι αποτελει ντροπη για την επιστημονικη και γενικοτερα ανθρωπινη κοινωνια.
Αν οι γυναικες ειναι για να πλενουν μονο σωβρακακια ανδρων... να τον δω ποσο θα το εκτιμαει και αυτο ως γεροντας ανικανος να αυτοεξυπηρετηθει....
Αυτα ειχα να πω για την ωρα.... Οφειλε να γνωριζει οτι οι νομοι του Νευτωνα ισχυουν παντου... ετσι για καθε δραση υπαρχει μια αντιδραση... εστω και με διαφορα φασης....  

{ nounoukos @ 08/06/2007, 15:41:26 }

ωχ..

{ tonight @ 08/06/2007, 19:23:47 }

Για τον επιβλέποντα καθηγητή σου μιλάμε;

Αν σε ανακουφίζει, κι εγώ έχω πολλά νεύρα σήμερα.

Κάποιοι νομίζουν πως στο κούτελο μας γράφει "θύμα" ή "μ.....ς"

{ charm_quark @ 08/06/2007, 21:10:44 }

Οχι ο επιβλεπων, ηταν ο παραγων που με κρατησε να μην δημιουργηθει προβλημα στη σχολη και καταληξουμε στον Τριανταφυλοπουλο. Εξαλλου δεν θα διαλεγα επιβλεπων ενα φαλοκρατη μισογυνη.... (αχ... το ειπα και ξεσπασα!)

{ ROSEBUD @ 10/06/2007, 00:52:16 }

Ελπίζω να μην τον έχεις στην υπεράσπιση της διπλωματικής σου και σε ξετινάξει...Αν και συνήθως ο επιβλέπων προσπαθεί να σώσει την κατάσταση,όσο τουλάχιστον περνάει από το χέρι του...

Κατά τα λοιπά Τσαρμ,όσο και αν ακούγεται σκληρό και άδικο,πέρα από τους κομπλεξικούς μισογύνηδες υπάρχει και κάποιος άλλος λόγος που δεν θέλουν γυναίκες σε πολλά επαγγέλματα....Έτσι και αρχίσουμε να γεννοβολάμε με άδειες και κόντρα άδειες,εξαφανιζόμαστε από την παραγωγή.Αν,δε,η θέση είναι αρκετά καίρια και,ακόμη χειρότερα,μαζί και προσωποπαγής....χαιρέτα τους τον πλάτανο!Αυτός άλλωστε είναι και ο λόγος που σε πολλά ξένα κράτη υπάρχει ποσόστωση για τις γυναίκες σε συγκεκριμένα επαγγέλματα...

{ LittlePrince2s @ 04/09/2007, 04:08:18 }

Βρήκα αυτό το θεματάκι ψάχνοντας και πολύ μου αρέσε ο τίτλος του...Νομίζω οτι εκφράζει απόλυτα την ζωή μου εδώ και ένα περίπου χρόνο...Έχω νεύρα...Απίστευτα πολλά νεύρα, τα οποία την τελευταία εβδομάδα έχουν φτάσει στα όρια τους....Καμμία βοήθεια μπας και καταφέρω να ξαναβρώ τον εαυτό μου???

{ Yerejan @ 04/09/2007, 08:05:12 }

πρεπει να προσσδιορίσεις την πηγή του εκνευρισμού σου,την αιτία δηλαδή αυτό πιστεύω θα βοηθήσει

{ k@Tie @ 04/09/2007, 14:12:44 }

Λοιπόν εγω που σε ξέρω κυριολεκτικά απο τη μέρα που γεννήθηκες νομίζω οτι πάντα είχες νεύρα και γενικά νευριάζεις με το παραμικρό...απλά τον τελευταίο χρόνο όπως λές (για να μην πώ τρία) φταίει το οτι δε σου αρέσει η κατεύθυνση που έχει πάρει η ζωή σου...για πολλούς λόγους τους οποίους γνωρίζεις πολύ καλά!!!Απλά συμφιλιώσου λίγο με την κατάσταση

{ Doureios-Ipnos @ 04/09/2007, 15:27:54 }

έχω τόσα νευρα που αισθάνομαι ότι πια δεν έχω νευρα!!!

αλλά ,οοοοοταν ξεσπάσουν,δεν ξέρω ποιος θα ειναι ο τυχερός που θα πιάσει τζοκερ στο τζοκερ-απ την ανάποδη!!!

{ ROSEBUD @ 04/09/2007, 16:35:20 }

Ωχ!λέω να την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια!

{ Doureios-Ipnos @ 04/09/2007, 19:44:17 }

μπράβο ρε!

ωραία φίλη είσαι εσύ!

{ LittlePrince2s @ 04/09/2007, 20:55:06 }

yerejan την πηγή του εκνευρισμού μου την γνωρίζω πολύ καλά και αυτό είναι το μόνο καλό της υπόθεσης..Απλά όπως είπε η Κατ πρέπει να συμβιβαστώ με την κατάσταση μπας και ηρεμήσω λίγο..Αν και δεν το βλέπω...Κατ ετοιμάσου..Την Παρασκευή το βράδυ φεύγει ο μπαμπούλας..Ετοίμαζε τα μπογαλάκια σου για να έρθεις...

{ charm_quark @ 04/09/2007, 22:44:49 }

ο μπαμπουλας; Ποιος ειναι αυτος;

{ Doureios-Ipnos @ 04/09/2007, 22:46:07 }

μάλλον ο μπαμπάς της δεν έχει δόντια και είναι μπαμπάς με ούλα μόνο,άρα μπαμπούλας!!!!

{ LittlePrince2s @ 04/09/2007, 22:48:25 }

Ο μπαμπούλας είναι ο πατέρας μου...Ο οποίος επιεικώς μας πρήζει και δεν μπορούμε να κάνουμε αυτά που θέλουμε με την ησυχία μας γιατί μονίμως γκρινιάζει και όλα τον ενοχλούν ...

Και γέρος και στρατιωτικός....Τι περιμένεις....

Κατά βάθος όμως ( απύθμενο... )Είναι καλούλης..

{ Doureios-Ipnos @ 04/09/2007, 22:52:59 }

καλά ε?

τσακάλι είμαι!!!

ανέκτησα τη χαμενη μου αυτοπεποίθεση μετά το χτύπημα του εεεεεεεε ρε γιανν!

{ ROSEBUD @ 04/09/2007, 22:54:34 }

Δουρειόπραμα σταμάτα να μπουρουμπουρίζεις και άνοιξε το μέιλ σου!

{ LittlePrince2s @ 04/09/2007, 22:54:45 }

Ποιο χτύπημα?Τι επεισόδια έχω χάσει ρε παιδιά?????

{ Doureios-Ipnos @ 04/09/2007, 22:57:35 }

καλά,καλά το ανοίγω!!!

{ Doureios-Ipnos @ 04/09/2007, 22:58:09 }

αλλά εγώ σε περίμενα στο τσατ :(

{ ROSEBUD @ 04/09/2007, 23:03:09 }

Δεν έχω όρεξη,είμαι στις στραβές μου...

{ LittlePrince2s @ 04/09/2007, 23:05:31 }

Τι έπαθες Ροζι?Ποιος σε πείραξε καλή μου??

{ Doureios-Ipnos @ 04/09/2007, 23:10:19 }

:(

{ anna @ 05/09/2007, 22:11:07 }

Ρόζυ...ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα... :)

{ ROSEBUD @ 05/09/2007, 22:56:19 }

Είμαι!είδα το δουρειόπραμα το απόγευμα και μου έφτιαξε τη διάθεση!:-)

{ anna @ 05/09/2007, 23:01:40 }

:) Ήπιαμε-ήπιαμε?:P

{ Yerejan @ 15/09/2007, 21:35:07 }

και εγώ έχω νεύρα μετά την ήττα της εθνικής και την άδικη κατά εμένα διαιτησία,με πήραν και τηλέφωνο συγγενείς να μου πουν ότι θα έχω κυρώσεις που δεν θα πάω να ψηφίσω και θα έχω 1 χρόνο φυλάκιση.

ναι τι να κάνω δικαίωμα μου δεν είναι να μην θέλω να ψηφίσω????????????δημοκρατία δεν έχουμε????ε????

δεν έχω την πολυτέλεια να μπω στο αυτοκίνητο και να πάω γιατί απλά δεν έχω αυτοκίνητο!και δεν έχω καμια όρεξη να κάνω 10 ώρες ταξίδι σε 3 μέρες για να ψηφίσω και να φύγω με το 1 μοναδικό δρομολόγιο που υπάρχει με τα κτελ!

,ένα σαβ/κο έχω να κάτσω γ@@@το,

θέλω να κάτσω σπίτι μου να διαβάσω το τελευταίο μάθημα που μου έμεινε.

να πάω να ψηφίσω ποιους αυτούς που είδα στο ντιμπέιτ και τρόμαξα σε ποιους ανθρώπους εμπιστευόμαστε το μέλλον μας!που είναι ο καθένας στην κοσμάρα του???

και βγάλανε τώρα σε ανακοίνωση ότι οι αιτήσεις για τους ετεροδημότες ήταν μέχρι 30/06 και που να το ξέρω εγώ να μυρίσω τα νύχια μου?ενημέρωση μηδέν ...

ή έπρεπε να τρέχω καθε μέρα στα ΚΕΠ να ρωτάω?

για αυτό παιδιά αν χαθώ να μου φέρνετε τσιγάρα στην φυλακή...

{ nounoukos @ 15/09/2007, 21:43:05 }

συνταγματικα εισαι υποχρεωμενος να ψηφισεις, υπαρχουν κυρωσεις αν δεν το κανεις (που πραγματι φτανουν και στον ενα χρονο φυλακιση) ομως στις τελευταιες (αρκετες) ψηφοφοριες, δεν υπηρξαν κυρωσεις σε κανεναν απο ολους οσους επελεξαν να μην ψηφισουν.

υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις και νομιζω οτι ανηκεις σε μια απο ευτες.

μπορεις να μην ψηφισεις αν βρισκεσαι για οποιοδηποτε λογο 300 (αν θυμαμαι καλα) χιλιομετρα μακρια απο το εκλογικο κεντρο που ψηφιζεις. σε αυτη την περιπτωση αρκει μια βεβαιωση απο ενα αστυνομικο τμημα για που βρισκεσαι την ημερα των εκλογων, ωστε να εισαι καλυμμενος σε περιπτωση που καποιος θυμηθει να εφαρμοσει τους νομους ..πανω σου!

{ charm_quark @ 15/09/2007, 22:00:05 }

χμ... το ιδιο πιστευω και εγω... και μαλιστα εχω ακουσει για 200 km μακρια. Παντως στις πρωτες βουλευτικες εκλογες που ηταν να ψηφισω, ειχα παει στο αστ. τμημα Ανω Πολης στη Θεσσαλονικη και μου ειχαν δωσει ενα χαρτι που ελεγε οτι ημουν Θεσσαλονικη. Τωρα ποτε κανεις δεν μου το ζητησε... αλλα και να το ζητουσε δεν ξερω που το εχω και αν το εχω κρατησει. Στις επομενες ομως (δημοτικες) ενημερωθηκαμε τελευταια στιγμη οτι αυτο δεν ισχυει πια και φυγαμε άρον άρον με την παρεα μου την παραμονη το βραδυ. Αυτο λεει γιατι ειχαμε το δικαιωμα να μεταφερουμε τα χαρτια μας αλλα δεν το καναμε.... Τωρα αν θελεις κατσε να παρω ενα φιλο μου δικηγορο να σου πω. Θα σε call οταν εχω νεοτερα.

{ charm_quark @ 15/09/2007, 22:07:22 }

Λοιπον... ερωτησα τον χασοδικη...(χαχαχα) και μου ειπε, οτι ναι μεν οι κυρωσεις υπαρχουν, απο την αλλη δε, δεν εφαρμοστηκαν ποτε και σε κανεναν. Απο την αλλη καλυπτεσαι απο την αποσταση, αλλα για να το αποδειξεις αυτο πρεπει να εχεις το χαρτι απο αστυνομικο τμημα. Οποτε αν αποφασισουν μετα απο 20 χρονια να εφαρμοσουν τις κυρωσεις και τσακωσουν εσενα, τοτε να εχεις το αποδεικτικο οτι βρισκοσουν σε περιοχη που απεχει μεγαλυτερη των 200 Km.

σημ. Αν τωρα Yerejan σε βαλουν μεσα... θα βαλω εγω το συγκεκριμενο χασοδικη να σε βγαλει. αχαχαχαχαχα! Ναι ναι.. ειναι το παιδι που ειχες γνωρισει στο χωριο μου!

{ Yerejan @ 15/09/2007, 22:14:23 }

θα πάω αύριο στο τμήμα να το ζητήσω το χαρτί,ευχαριστώ,τι μου είπανε ότι ακούσανε στις ειδήσεις ότι δεν ισχύει η χιλιομετρική απόσταση?τελικά δεν μπορούμε να ενημερωθούμε αξιόπιστα από κάπου?

{ charm_quark @ 15/09/2007, 22:28:39 }

Εχω νευρα! Αν καποιοι "φιλοι" που εχουν εξαφανιστει απο προσωπου γης για μηνες, που δεν απαντανε στις κλησεις σου σε κινητα & σταθερα, οποτε και αν τις κανεις, που εχεις φτασει σε σημειο να τους ψαχνεις επι μια εβδομαδα και απο απογνωση μηπως επαθαν τιποτα εφτασες σε σημειο να παρεις τους γονεις τους για να παρεις την απαντηση "μολις τωρα μιλησαμε, σπιτι ειναι" και εσυ εκει, ξανακαλεις στο σπιτι, ξανακαλεις στο κινητο αλλα μαλλον σε γειωνουν.

Οφειλεις να τους απαντησεις οταν σε θυμηθουν 5 μηνες μετα επειδη εβαλαν σε υπενθυμιση στο κινητο τους τα γενεθλια σου;;;;;;;

Εγω μια φορα δεν απανταω! Εχω και εγω αναγνωριση κλησεων! Οριστε μας! Αυτη η ιστορια πρεπει να λαβει τελος. Τελος. Μια φορα τα λεμε στους ανθρωπους... δεκα στους γαιδαρους ελεγε ο παππους μου και ειχε δικιο.

{ Doureios-Ipnos @ 15/09/2007, 23:06:24 }

όσον αφορά την αίτηση του ετεροδημότη,όντως έπρεπε να γίνουν μέχρι 30/6 κι αυτό γιατί πολύ απλά οι εκλογικοί κατάλογοι ενημερώνονται κάθε τρεις μήνες!

βέβαια,εδώ φταις ε ρε γιανν,γιατί έπρεπε να μυρίσεις τα νύχια σου για το πότε θα γίνουν οι εκλογές κ να πας να κάνεις αίτηση έγκαιρα!

κυρώσεις θεωρητικά υπάρχουν,πρακτικά δεν εφαρμόζονται κι αν θες ατράνταχο άλλοθι παίρνεις ένα χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο ή κέντρο υγείας και είσαι ΟΚ!!!!

θα μου πεις,που να το βρεις ?

ε,θα πας κ θα πεις ότι έχεις πόνο στο στηθος,στο δόντι, στο κότσι,κάπου :p

θα μου ξαναπείς:γιατί να μπω στη διαδικασία?

ε,κάντο για χαβαλέ!! :))))))))

(θυμάστε στο είσαι"το ταίρι μου" τον περίεργο το λεφτέρη που ήταν με μια φίλη του κ προσπαθούσαν να βρουν κάτι ενδιαφέρον να περάσει η ώρα?

δεν τους άρεσε καμία ιδέα αλλά μόλις έπεσε η ατάκα "πάμε να βγάλουμε καμία ακτινογραφία?" ενθουσιάστηκαν :D)

{ charm_quark @ 15/09/2007, 23:36:35 }

χαχαχαχα... ηταν φοβερη σκηνη. Ειχα τρελαθει στα γελια. Λετε να πεταχτω και εγω για καμμια ακτινογραφια σημερα;;;;

{ Doureios-Ipnos @ 16/09/2007, 09:17:19 }

μπορείτε να ξεαγχωθείτε!

η μεγαλύτερη ποινή που προβέπεται είναι μέχρι 2 μηνες εξαγοράσιμες!

αλλά δεν εππιβάλλεται ποτες !p

{ Yerejan @ 16/09/2007, 10:41:27 }

καλά κάνεις τσαρμ δεν έχεις καμιά υποχρέωση να απαντήσεις και εγώ στη θέση σου το ίδιο θα έκανα,πήγα στο τμήμα έχουν καταργηθεί λέει οι βεβαιωσεις,για το νοσοκομείο δεν έχω δυνάμεις γιατί νιώθω σαν μαστουρωμένο σήμερα,το κεφάλι μου είναι σαν να μου έχουν κάνει λοβοτομή,δε ξέρω αν φταίει το λικέρ ή οι εκλογές πάντως κάθε φορά ξινές μου βγαίνουν οι εκλογές.τώρα θα ήθελα να σας πω ότι παλιά έκανα καπνό old horborn(νομίζω έτσι γράφεται) to πορτοκαλί πακετάκι με χαρτάκια κατα προτίμηση αφιλτρα,να γνωρίζετε σε περίπτωση ανάγκης ,και αν χαθώ θα μάθετε το λόγο...

{ charm_quark @ 16/09/2007, 11:00:10 }

ok Yerejan... αν μπεις στη στενη... θα σου φερω τσιγαρα και βιβλια να περνας την ωρα σου.[:p] Παω να ψηφισω... εχω και 70 km να διανυσω. Μηπως θελεις να ερθεις μαζι μου βολτα;;;; οεο;;;

{ Doureios-Ipnos @ 16/09/2007, 11:59:58 }

εεεεεεεε ρε γιανν,δε διαβάζεις τι σου γράφω!!!

τζάμπα τα όνειρα χρυσέ μου!!!

ούτε φέτος θα γλιτώσεις το νοικι :p

{ charm_quark @ 08/10/2007, 13:49:45 }

Ειπα και εγω, μιας και πληρωθηκα για τα μαθηματα, να παω να κανω τα ψωνια μου νωρις νωρις φετος. Τουλαχιστο τα βασικα... παπουτσια. Οπως ειδατε, ξυπνησα με κεφια... ετοιμαστηκα, ηπια χαλαρα το καφεδακι μου, εβαλα τα ΛΕΦΤΟΥΔΑΚΙΑ μου στο πορτοφολι και αυτο μεσα στην τσαντα, εβαλα και το κινητο μου, εβαλα και το βιβλιαριο μιας τραπεζας για να παω να ενεργοποιησω μια καρτα, πηρα το αυτοκινητακι μου και κατεβηκα κεντρο. Πηγα του αλλαξα τα λαδια (οπως προεβλεπε το προγραμμα, ωστε να πρηστουν λιγο τα ποδια μου απο την ορθοστασια) και μετα πηγα για τη γυρα στα μαγαζια. Ψωνιζω.... (ευτυχως) και οταν πια ειχα μεινει με 100 euro, τα οποια προοριζοταν για super market και για να γυρισω μια φορα με πανω απο 50 euro σπιτι. Περναω εξω απο το ΖΑΡΑ και σκεφτομαι να παω να ριξω καμμια ματια... (τι το ηθελα... αφου ποτε δεν ψωνιζω τιποτα απο εκει)... καθησα στο μαγαζι 5 λεπτα, ζαλιστηκα απο τη βαβουρα και εφυγα. Παω στο περιπτερο απεναντι να παρω μια Αμιτα.... και ουπς! Αφαντο το πορτοφολι μου! κοιταω... ανοιχτη η τσαντα μου! Αρχιζει να μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι... παω στην αστυνομια... ο υπευθυνος αστυνομικος για τις κλοπες με ειχε και περιμενα μιση ωρα και επαιζε προπο... λεγοντας μου βεβαια οτι εχει ενα αυτοφορο. Τηλεφωνο στην Εθνικη τραπεζα, ακυρωνω την ενεργοποιημενη καρτα και....περιμενω περιμενω... συνειδητοποιω οτι η ωρα που ισχυε η καρτα για το παρκομετρο εχει περασει. Καινουργια τα μετρα με τα παρκομετρα, εχουν βγαλει παγανια τη δημοτικη αστυνομια και γραφει αβερτα. Μη βγω και κερατας και δαρμενος! Φευγω με το αιμα ανεβασμενο ακομα στο κεφαλι, να βριζω θεους και δαιμονες δρομο δρομο, απο την αλλη παλι καλα που ειχα προλαβει και ειχα ξοδεψει τα περισσοτερα γιατι τωρα θα εκλαιγα πολυ περισσοτερα λεφτα! Περα απο τα λεφτα... εκλαιγα τη φωτογραφια ενος φιλου μου, που εχει "φυγει" εδω και 11 χρονια. Η μοναδικη που ειχα απο αυτον.

Παιρνω το αυτοκινητο και περναω απο το ΖΑΡΑ. Μπορει λεω να πηραν τα λεφτα και να το αφησαν. Παω σε μια κοπελα που δουλευε εκει, τη ρωταω, μου λεει "στο ταμειο". Παω στο ταμειο... λεω "με εκλεψαν, μηπως βρηκατε το πορτοφολι;;" με κοιταει η υπαλληλος με υφος φθονερο... που το ειπα δυνατα και το ακουσαν οι αλλοι πελατες. Απο τα πολλα οντως το ειχαν βρει. Οπως καταλαβαινεται μεσα δεν ειχε μεινει παρα μονο ενα 2λεπτο! Αν δεν ειχα το αυτοκινητο, παλι θα εκανα 6 km με τα ποδια για να γυρισω σπιτι! Οπως τοτε που χαλασε! ΚΟΙΝΩΣ......

ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ! Καλλιτερα να ειχα παρει και εκεινο το τζινακι και να γυρνουσα σπιτι ταπι... παρα να παρει τα λεφτα μου καποιος αλλος και να το παρει αυτος/αυτη.

Ουφ... Επιπλεον δεν μου εμεινε μια ουτε για τσιγαρα (αφου η καρτα ειναι ακυρωμενη και δεν μπορω να κανω καμμια αναληψη) οποτε πηγα στον περιπτερα της γειτονιας μου και πηρα τσιγαρα βερεσε! Αντε παλι καλα... που εχει μεινει και μια κονσερβα τονου και κατι σταφυλια στο σπιτι, γιατι θα ζητιανευα απο τη γειτονισσα φαγητο!

ααααααα..... να τον επιανα στα χερια μου!... θα τον/την εδενα πισω στο polo... θα εβγαινα εθνικη και θα ξεκ@@@@ζα το αυτοκινητο. Μεχρι εκει που δεν εχει παει θα εφτανε σε ταχυτητα και αποσταση!

{ charm_quark @ 08/10/2007, 13:51:00 }

*Τηλεφωνω στην Εθνικη

{ k@Tie @ 08/10/2007, 14:34:54 }

Ολόκληρη περιπέτεια...και η αστυνομία πολύ εξυπηρετική όπως πάντα...Δές το θετικά...είχες ψωνίσει πρώτα τα βασικά (τα παπούτσια γιατί το φαγητό είναι η Νο 2 ανάγκη :ρ) και έχεις πίσω τη φωτογραφία του φίλου σου!!!

{ charm_quark @ 08/10/2007, 17:20:26 }

Αχ βρε k@tie... με εκανες και γελασα. Εχω ηρεμησει και κυριως γιατι εμεινε η φωτογραφια... Ειναι αυτο που λενε συναισθηματικη αξια...

Απο τα νευρα μου και μονο δεν εβγαλα τις μποτες που πηρα απο το κουτι να τις θαυμασω ξανα λιγο... you know καινουριο κοσκινακι μου!... Οσο για το φαγητο, η αληθεια ειναι οτι δεν με πολυενδιαφερει. Ειδα τα 3 φετινα επεισοδια prison break, και κυριως τον Wentwort Miller και μου εφτιαξε η διαθεση! (Αυτος ο ανθρωπος... οσο απλυτος και να φαινεται στη σειρα, με φτιαχνει! :p αχ βαχ!)

{ k@Tie @ 08/10/2007, 17:38:53 }

αυτο το prison break έχει παιχτεί καθόλου ελλάδα;;;

{ Doureios-Ipnos @ 08/10/2007, 19:29:13 }

τσσαμ,εκτός απο την απενεργοποίηση της κάρτας,ελπίζω να έχεις κάνει όλα τα άλλα,κυρίως αν έιχες ταυτότητα στο πορτοφόλι κ καθώς είπες ότι είχες κ βιβλιάριο.

αν είχες ταυτότητα,πας κ κάνεις δήλωση απώλειας στην αστυνομία( η μήνυση δε συνιστάται,γιατι είναι πιο χρονοβόρα διαδικασία).

για την ίδια περίπτωση,κάνεις δήλωση στον "Τειρεσία",μη βρεθείς με τπτ δάνεια κ ψάχνεσαι.(αν χρειαστεί να το κάνεις,μην το κάνεις μέσω τράπεζας,κοστίζει κάπως,μπορείς να στείλεις η ίδια συστημένη επιστολή με υπέυθυνη δήλωση,κλπ-αν σε αφορά πε να σου πω).

για την ταυτότηα παλι πας σε ΟΛΕΣ τις τράπεζες που πιθανώς συνεργάζεσαι μέ καποιον τρόπο.

κ εννοείται,δηλώνεις την κλοπή του βιβλιαρίου στην τράπεζα.

(άμα σου κλέψουν τσάντα 2 φορές,ξεφτέρι γίνεισαι :p)

{ charm_quark @ 08/10/2007, 19:59:14 }

"μην το κάνεις μέσω τράπεζας,κοστίζει κάπως,"

Δηλαδη σε κλεβουν που σε κλεβουν οι πολιτες σε κλεβει και το κρατος με οποιο τροπο μπορει, για να σε προφυλαξει απο αυτους που σε εκλεψαν!!!! κατι μαλλον που θα επρεπε να κανει ουτως ή αλλως! Ενδιαφερον ακουγεται!

{ charm_quark @ 08/10/2007, 22:31:02 }

το prison break (τουλαχιστον η 1η season) υπαρχει στα video club απο οτι ξερω. Ισως και η 2η. Το συνιστω ανεπιφυλακτα!!!

{ k@Tie @ 12/10/2007, 12:48:14 }

εχω νεύρα γιατί κάνεις κάτι καιεκεί που περιμενεις συμπαράσταση απο κάποια δικά σου άτομα τελικά αυτά σε γεμίζουν με περισσότερες τύψεις...μήπως κάπως ετσι δημιουργούνται και τα ψυχολογικά προβλήματα του κοσμάκη;;;

Τελική ανάλυση τσακώθηκα με όλους και τώρα είμαι μέσα στα νεύρα...και δεν έχω καμία διάθεση για τίποτα

{ Yerejan @ 12/10/2007, 13:52:58 }

κοίταξε επειδή αυτό μου έχει συμβεί και μένα,δυστυχώς νομίζω κανένας δεν μπορεί να σε καταλάβει απόλυτα ,γενικά όχι εσύ συγκεκριμένα,και αυτό γιατί ο καθένας έχει τα δικά του βιώματα και αισθήματα,δεν γνωρίζει πλήρως τις συνθήκες και τα αίτια που σε ώθησαν σε μια πράξη.επίσης υπάρχει το ενδεχόμενο αυτή η στάση να ήταν προς διόρθωση σου και να σε βοηθήσουν έμμεσα για να μην κάνεις κάποιο λάθος, και απλά επέλεξαν να το κάνουν με λάθος τρόπο...λεω εγώ μήπως..

{ tonight @ 12/10/2007, 17:51:52 }

Charm τώρα διάβασα πως σε έκλεψαν. Ως θύμα κλοπής κι εγώ πριν από κανά μήνα, συμπάσχω. Εσύ τουλάχιστον βρήκες το (άδειο) πορτοφόλι σου.

Κέητ αυτό που περιγράφεις συμβαίνει πολύ συχνά γι' αυτό δε χρειάζεται να πέφτουμε από τα σύννεφα. Σόυ εύχομαι να το ξεπέράσεις ανώδυνα :-)

Εγώ σήμερα ανακάλυψα πως η γάτα και η κόρη μου κοιμούνται μαζί στο κρεββάτι και έχω κάπως σοκαριστεί

{ charm_quark @ 13/10/2007, 21:54:41 }

Καλα γιατι σοκαριστηκες; θα γινουν φιλες νωρις νωρις! Η βαφτιστηρα μου 9 μηνων ειχε κανει αποπειρα να φαει ενα κατσουλακι μικρο... απο τη χαρα της που εβλεπε γατα και μαλιστα στα μετρα της! Παρα τριχα το γλιτωσαμε το ζωντανο! :))))

Θυμαμαι την πρωτη επαφη της Φρουφρους με μωρο. Αν και την ειχε βουτηξει απο την ουρά, προτιμησε να κρυφτει πανω σε μια ντουλαπα, παρα να γρατζουνισει το μωρο, οπως θα εκανε με οποιονδηποτε αλλο της τραβουσε την ουρά. Εχουν μια αισθηση οτι τα "ανθρωπακια" δεν πρεπει να τα πειραζουν, ιδιαιτερως αν ειναι σπιτογατες.

{ k@Tie @ 14/10/2007, 09:30:09 }

έχει μια γάτα μια θεία μου και μόλις γέννησε πέρσι (όχι η γάτα, η θεία μου) η αριάδνη (το ονοματάκι της γάτας) ούτε που πλησίαζε...και δεν πολυ έμπαινε και στο σπίτι...σαν άνθρωπος είναι η αντίδραση της γενικά!!! μερικά γατάκια είναι πολύ καλά

{ tonight @ 14/10/2007, 18:01:16 }

Καλά κι εγώ είμαι υπέρ του να μεγαλώνουν τα παιδάκια με ζώα και θα μου φαινόταν αδιανόητο να αποχωριστώ τη γάτα μου τώρα που γέννησα! Απλά ανησύχησα επειδή τις βρίσκω να κοιμούνται μαζί με απόσταση αναπνοής! Η γάτα μου αν και στην αρχή απέφευγε το μωρό σταδιακά άρχισε να το συνηθίζει και εδώ και κανά μήνα η μικρή κάνει τρελλές χαρές όταν τη βλέπει και απλώνει το χέρι να τη χαιδέψει. Αυτό καταλήγει συνήθως σε μάδημα της γάτας, που όμως δεν αντιδρά! Υπομένει στωικά όλες τις ταλαιπωρίες και μάλιστα φαίνεται να τις αποζητά, αφού πλέον άρχισε να την πλησιάζει ολοένα και περισσότερο και να θέλει να κοιμάται μαζί της! Και χουρχουρίζει τρελλά από τη χαρά της!

{ charm_quark @ 15/10/2007, 03:38:43 }

Εχω νευρα με το υπουργειο παιδειας! Αλλα θα τα πω στον πονο του καθηγητη, αυριο!

{ k@Tie @ 17/10/2007, 20:50:20 }

αν και έχω αποκλείσει ένα συγκεκριμένο άτομο απο το msn και έχω τικάρει και το κουτάκι που λέει να μη μπορούν να μου στέλνουν μηνύματα όσους έχω μπλοκαρισμένους αυτός κατάφερε και μου έστειλε mail...πως σκ@@α έγινε αυτό;;;

και ούτε που τον ξέρω...τότε τι το έχει το κουτάκι να το τσεκάρουμε αν δεν πιάνει;;σε βρίσκει ο κάθε ένας (ενας θεός ξέρει πώς) και σε ζαλίζει στα mail και τα μηνύματα.

{ charm_quark @ 17/10/2007, 21:00:09 }

αλλο το messenger, αλλο το mail. Δεν μπορεις να αποκλεισεις το να σου στελνει καποιος mail. To μονο που μπορεις να κανεις ειναι να σημειωσειωσες ως spam τη διευθυνση του, οποτε οτι στου στελνει να πηγαινει κατευθειαν στον καδο.

{ LittlePrince2s @ 17/10/2007, 23:14:24 }

Η διαδρομή από το σπίτι μου στο πανεπιστήμιο, μου δημιουργεί απίστευτα νεύρα...Ενώ είναι μια απόσταση 15 λεπτών με το αυτοκίνητο, με τα λεωφορεία και το μετρό κάνω γύρω στις δύο ώρες να φτάσω...Πόσο δύσκολο δηλαδή είναι να βάλουν ένα εσωτερικό λεωφορείο που να πηγαίνει από την περιοχή που μένω στην Πανεπιστημιούπολη, χωρίς να χρειάζεται να κάνω κύκλους???

{ k@Tie @ 18/10/2007, 00:02:17 }

α, καλά...και ακόμα είσαι στην αρχή

Σε λίγο θα βαριέσαι τη διαδικασία να πάς και θα αρχίσουν τα σκασιαρχεία...

πάντως δεν έχω ακούσει κανέναν που να μην κάνει κάποια άλφα διαδρομή για να πάει στη σχολή του ή στη δουλειά του...αρα δεν είσαι μόνη

{ LittlePrince2s @ 18/10/2007, 01:20:10 }

Δεν διαφωνώ...Αλλά είναι τραγικό διαδρομή ενός τετάρτου, να πρέπει να τη κάνω σε δύο ώρες!!!!Έλεος...

{ Doureios-Ipnos @ 24/10/2007, 07:55:32 }

πωπω,πύραυλος έγινα πρωί πρωί!

από τη μια,κάποιος που έχει οριστεί να κάνει μια συγκεκριμένη δουλειά,έπειδή δεν μπορέι-πάλι λόγω δουλειάς,παραδέχομαι-τους παραπέμπει σε μένα :O

τ άκουσε,ένα χεράκι!

από την άλλη κάποιος κυριος με τον οποίο έχουμε ,λογω δουλειάς,μια αναγκαστική μορφή συνεργασίας,με πήρα να μου την πει για κάτι που έκανε κάποιος άλλος κ που η δική του συμπεριφορά προκάλεσε!

αυτός να δειτε τι άκουσε!!!!!!

και ο ακλονητο επιχειρημά του "μονο εσείς το κάνετε αυτο,κανένας άλλος"-για κάτι που αφορά εφαρμογή νομου!!!

ε,κι εγώ του είπα ότι αυτό που λέει είναι σα να κόβει τροχονόμος προστιμο σε κάποιον που πάει μες στα όρια,επειδή όλοι οι άλλοι είναι εκτός ορίων!!!!!

παιδιά,έχω φουντώσει,το μαλλι μου λογικά πρέπει να ειναι σαν του αϊνστάϊν τώρα, κ πραγματικά,δε νομίζω οτι είμαι σε θέση να συγκρατήσω τον εαυτό μου έτσι κ προκύψει κι άλλη βλακεία !!!

{ ROSEBUD @ 24/10/2007, 15:12:48 }

Και γω να σκάσω είμαι με το θέμα των καταλήψεων,δεν φαίνεται να μπορεί κανείς να προστατέψει τη μειοψηφία των μαθητών που είναι κατά της κατάληψης,τις αποφάσεις τις παίρνουν κάποιοι κοπανατζήδες χωρίς καν να ξέρω αν οι γονείς τους είναι ενήμεροι γι'αυτό,ψηφοφορία έγινε μόνο μία μέρα από όλους τους μαθητές και η κατάληψη έγινε 5,ένας από τους λόγους για να κλειδώνουν τις πόρτες είναι η έλλειψη χαρτιού υγείας στις τουαλέτες(!!!!!),σύλλογος γονέων και κηδεμόνων δεν υπάρχει,προσπαθώ να κρατήσω την ψυχραιμία μου για να μην τα κάνω λίμπα!

{ LittlePrince2s @ 24/10/2007, 18:46:38 }

Δούρεια μην εξάπτεσαι, αλλά μην τους δίνεις και πολύ θάρρος, γιατί μετά θα σε καβαλήσουν και άντε να γλιτώσεις...Να λες αυτό ακριβώς που σκέφτεσαι, αλλά με...κοσμιότερο τρόπο..Μην σε πάρουν και με τις πέτρες...;-)

Ρόζυ καλώς ή κακώς καταλήψεις πάντα θα γίνονται, ακόμη και για ηλίθίους λόγους...Πάντα γινόταν..Και εμείς είχαμε κάνει πολλές φορές καταλήψεις για εντέλως ανούσιους λόγους (π.χ. επειδη η τυρόπιτα είναι στρογγυλή και όχι τετράγωνη...!?!)..Οι γονείς μας φυσικά γίνονταν εξωφρενών..Εμείς όμως το απολαμβάναμε πάραυτα...

{ Yerejan @ 24/10/2007, 22:00:27 }

κουράγιο,κορίτσια τι να πω έχουν λασκάρει οι βίδες,είναι πολλοί τρελοί ελεύθεροι και παίζουν με τα νεύρα μας..

{ Doureios-Ipnos @ 24/10/2007, 22:52:59 }

α,κάτια,σα δυσκολο,άμα με κυριεύσει το μεσογειακό μου ταμπεραμέντο,δυσκολο να κρατηθώ!!!!

σε τελική ανάλυση,ας συνέλθουν λιγο κι αυτοί!!!

όχι βρήκαμε παπά,ας θάψουμε πέντε-έξι!

{ LittlePrince2s @ 25/10/2007, 21:49:51 }

Μήπως εννοούσες Πρίνσες, Δουρειάκι?????

{ Doureios-Ipnos @ 25/10/2007, 21:57:44 }

ουπς!!!!

σόρι :)

{ charm_quark @ 26/10/2007, 00:26:23 }

Εχω νευρα!βοήθεια επειγόντωςhardware problemsέχουν λασκάρει οι βίδεςδυστυχως. οπου μπλεκεται το hardware σκουραινουν τα πραγματα.

{ charm_quark @ 26/10/2007, 00:28:08 }

βοήθεια επειγόντωςhardware problems

{ charm_quark @ 26/10/2007, 00:56:35 }

Στα παραπανω, δουλευε μονο το ποντικι... και μονο copy paste εκανα, ενω προσπαθουσα να σας πω το προβλημα μου!

{ Doureios-Ipnos @ 05/11/2007, 12:32:41 }

κάλλιο αργά παρά ποτές...κ να τι πρέπει να κάνετε σε περίπτωση κλοπής ταυτοτητας η διαβατηρίου:

https://gspa.hol.gr/hba_dol.pdf

{ charm_quark @ 05/11/2007, 12:49:42 }

Δεν εχω καν διαβατηριο καρδια μου... :p

Η μαλλον εχει ληξει... μετα απο 10 χρονια που εχω να το χρησιμοποιησω. Βεβαια αυτο το θεμα με βαζει σε σκεψεις γιατι τελικα αν εξαιρεσω τα 3 χρονια που ζουσα στο Montreal οταν ημουν παιδακι μικρο... και μια επισκεψη που εκανα στους συγγενεις εκει πριν 10 χρονια, δεν εχω παει πουθενα αλλου! Ααααα... Θελω να παω στην Ινδια, στο Παρισι, στο Εδιμβουργο (να δω την baby-maker ... την θυμαστε;) και στην Κινα. Ζηταω πολλα;

{ anna @ 05/11/2007, 14:06:17 }

Χμ...πάντως για την έκδοση διαβατηρίων, όπως και για τις ταυτότητες, υπάρχει μεγάαλη ουρά στα αστυνομικά τμήματα και οι ενδιαφερόμενοι πηγαίνουν από τα χαράματα για να γραφτούν σε ανεπίσημη λίστα αναμονής, την οποία έχουν αντικαταστήσει αυτοβούλως μετά από ένα δίωρο, όσοι έχουν φτάσει εκείνη τη στιγμή:S

{ ROSEBUD @ 05/11/2007, 15:22:12 }

Το Εδιμβούργο είναι πολύ ωραίο,το Παρίσι επίσης(αν και πολύ μας έχουν ζαλίσει με τις χαζορομαντικές σάχλες),στην Κίνα και γω θέλω να πάω και στην Ινδία επίσης αλλά δύσκολο με τόση βρωμιά που ακούω ότι έχει παντού(δρόμους,χοτέλια,φαγητά) και σίγουρα δεν ενδείκνυται για όσες δεν ανέχονται κρετάκια στα εσπεριδοειδή! :-P

Δούρεια θα φύγεις τελικά? :-((((

{ k@Tie @ 05/11/2007, 17:44:18 }

εγώ θέλω να πάω στην Αγγλία...μήπως μπορείται να μου κάνετε δώρο τα εισητήρια;;;ευκαιρία είναι που έρχεται και η γιορτή μου!!!!

{ k@Tie @ 05/11/2007, 17:44:50 }

μπορείτε εννοούσα*

{ LittlePrince2s @ 25/11/2007, 11:24:30 }

Δεν έχω ακριβώς νεύρα, έχω όμως έναν εκνευρισμό....Νεύρα θα έχω όμως μέσα στα Χριστούγεννα...Σίγουρα...Έμαθα σήμερα το πρωί, πριν από λίγο συγκεκριμένα, ότι θα δουλεύω και Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά...

Δεν είναι δίκαιο...Θέλω και εγώ να αλλάξω χρόνο σπίτι μου με συγγενείς και φίλους...Μήπως έχει κανείς καμμία ιδέα για να αποφύγω τουλάχιστον μία από τις 2 μέρες???

{ nounoukos @ 25/11/2007, 11:47:43 }

κανε κοπανα!

να παραιτηθεις 24 δεκεμβριου και να ξαναπας του χρονου, παιζει;;

τιποτα απο τα δυο μαλλον ε;

κουραγιο. καποιος πρεπει να το κανει και αυτο. παντως φαινεται αδικο να δουλευεις και τις 2 μερες. εισαι αναντικαταστατη μηπως;

{ Doureios-Ipnos @ 25/11/2007, 17:17:48 }

ουπς!!!!

άδικο ναι :(

πάντως πσινσες,ξηγιέσαι σπαθί :)

μας προειδοποιείς από τώρα ότι θα χεις νευρα τότε,να ξέρουμε,να κάνουμε το κουμαντο μας :S

τι να πεις,υπομονή :)

να ρθουν οικογένεια-φιλοι λιγο απο κει που δουλευεις παιζει λες?

{ k@Tie @ 25/11/2007, 19:00:07 }

έγω πάλι λέω να σπάσεις κανένα πόδι απο τώρα να γλιτώσεις και μόλις βγάλεις το γύψο πίσω στη δουλειά...αν θές προθυμοποιούμαι να στο σπάσω :Ρ

{ LittlePrince2s @ 25/11/2007, 20:15:35 }

Νουνούκε κοπάνα δεν παίζει γιατί μετά θα με κοπανήσει και αυτός...Αναντικατάστατη?Φυσικά και είμαι!!!Θα το επιβεβαιώσουν και όσοι με γνώρισαν...από..κοντά..;-ppppp

Δούρεια..ούτως ή άλλως, εκείνες τις μέρες ελάχιστα θα προλάβω να μπώ στο φόρουμ..Οπότε θα την γλιτώσετε έτσι κι αλλιώς..Αλλά τι να σου πώ...Αντί να πεις ¨Νεύρα θα έχεις ανηψούλα μου? ΕΓΩ θα σε ηρεμήσω..¨Εσύ...(χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα)

Οικογένεια δεν παίζει να έρθει..φίλοι το ίδιο..Αν και ενδέχεται την μία από τις 2 μέρες να δουλεύω μαζί με το φιλαράκι μου..Είδομεν..

Κάτι...Δεν το σχολιάζω και δεν θα σε υβρίσω σήμερον διότι έχεις την γιορτή σου...Αύριο όμως...

{ nounoukos @ 25/11/2007, 21:46:00 }

ενα κρυφο ρητο του δημοσιου ειναι "ο αναντικαταστατος ειναι αδυνατον να προαχθει"..

{ LittlePrince2s @ 25/11/2007, 21:57:16 }

Τώρα πραγματικά έχω νεύρα...Προσπαθώ να φτιάξω τις ρυθμίσεις μιας επαφής στο hotmail και αλλιώς μου την βγάζει στο λαπτοπ αλλιώς στο ντεσκτοπ...Και τελικά χαλάει και στις 2 περιπτώσεις...ΕΛΕΟΣ...Τα νεύραααα μουυυυ....

{ nounoukos @ 25/11/2007, 23:12:34 }

χμμμ.. κι εγω εχω καποιο προβλημα με τον εκτυπωτη!

σπαστικοτατο ειναι!

{ ROSEBUD @ 26/11/2007, 23:48:26 }

Κι εγώ με το κινητό μου!

{ charm_quark @ 26/11/2007, 23:54:16 }

Εχω νευρα με τον εαυτο μου!

Ακουστε τι επαθα/εκανα! Ειχα μαζεψει τα λεφτα για το νοικι, αρχες του μηνα. Χτυπαω μια, χτυπαω δυο... η σπιτονοικοκυρα μου ελειπε. Περασαν οι μερες και το ξεχασα... και μετα ελεγα που βρηκα τοσα λεφτα και αγορασα το τζινακι μου! Τρωω σημερα τη φλασια οτι κατι μ@λ@κι@ εχω κανει και παω να την ρωτησω... γιατι δεν ημουν και σιγουρη! "Σας εχω πληρωσει το Νοεμβρη;;;;"

Το συμπερασμα ειναι... οτι δεν τον εχω πληρωσει, οτι εχω χαλασει τα λεφτα του ενοικιου, οτι πρεπει να πληρωσω δυο μηνες, ηρθε και ο ΟΤΕ με το DSL του, ηρθε και η ΔΕΗ... και εγω δεν εχω μια! Επιπλεον, πρεπει να παρω το σημα του 2008 για το αυτοκινητο (θα το παιξω κινεζος και θα στειλω τον daddy cool μαλλον) και... γενικοτερα... ερχονται δυσκολες μερες, καθως εχω υποσχεθει και μια αλφα οικονομικη ενισχυση στην αδερφη μου! Κοινως... την κατσαμε!

{ Doureios-Ipnos @ 26/11/2007, 23:56:03 }

χμ...σκουρα τα πράγματα αλλά μην απελπίζεσαι!

θα περάσει ...κι αυτό :)

{ ROSEBUD @ 27/11/2007, 00:00:22 }

Ρε συ Τσαρμίτα...στο γλωσσόφαγα το τζηνάκι σου στη συνάντηση :-(

{ LittlePrince2s @ 27/11/2007, 00:18:12 }

Ωχχχ...αυτό είναι πρόβλημα...Σκέψου όμως ότι..δεν μπορεί...κάποια στιγμή..θα ξαναπληρωθείς...Θα στριμωχτείς λίγο και τον επόμενο μήνα, και μετά σιγά σιγά θα ορθοποδήσεις..πιστεύω :-SSS

{ charm_quark @ 27/11/2007, 00:27:02 }

Αχ βρε Little... αυτο το "μικρο" στριμωγμα, δε νομιζω οτι θα ειναι μικρο αυτη τη φορα! Μολις θυμηθηκα οτι εχω και δυο βαφτιστηρια... και ερχονται Χριστουγεννα! Αραγε μπορω να ζητησω δωρο Χριστουγεννων απο τους μαθητες μου;;;;;

{ LittlePrince2s @ 27/11/2007, 00:34:02 }

Καταλαβαίνω..Δυστυχώς τα χρήματα είναι απολύτως απαραίτητα στη ζωή..Έχω βρεθεί και σε περίοδο που να μην έχω ούτε για τσιγάρα..Αλλά αφού δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο, κάνε τουλάχιστον υπομονή...Όπως λέει και μια φίλη μου...Μπόρα είναι..θα περάσει..Θα ξελασπώσεις σιγά σιγά...Και εύχομαι το συντομότερο....

{ k@Tie @ 27/11/2007, 01:07:08 }

Προς charm

Εμ δε γιόρταζες και όταν έπρεπε και δε σε εφοδιάσανε...θές να σου δανείσω απο αυτά που πήρα εγώ απο τη γιορτή μου :Ρ

Αχ κατάντια...και τα βαφτιστήρια με cd θα τη βγάλουν νομίζω :Ρ

Yerejan τα παξιμάδια τα έφαγες όλα???γιατί το super κομμένο :Ρ

Θές να σου φτιάξω κι άλλο τη διάθεση ή σου φτάνει???? :ΡΡΡΡΡΡ

{ nounoukos @ 27/11/2007, 01:39:12 }

second hand μαγαζι εχει στην πατρα;;

κατι θα πιασει, σχεδον ακυκλοφορητο ειναι..

{ charm_quark @ 27/11/2007, 10:52:35 }

Μιλας για το cd ή για το τζιν;;;;; :p nounouke?

{ nounoukos @ 27/11/2007, 13:53:15 }

για το τζην.

εναλλακτικα μπορεις να το δημοπρατησεις στο e-bay!

και το σιντι μπορεις να το φτιαξεις μονη σου, κιθαρουλα εχεις, μικροφωνακι παιζει, μια χαρα! θα σε συγχωρεσει πριν το ακουσει ολοκληρο, ειναι σιγουρο! :p

{ k@Tie @ 27/11/2007, 14:42:45 }

κι αν οι φωνητικές σου χορδές δεν είναι τέλειες και οι κιθαριστικές ικανότητες όχι και τόσο καλές μπορείς να τραγουδήσεις το smelly cat (βλέπε φιλαράκια, τη Φοίβη) :ΡΡΡ

{ WayFaReR @ 27/11/2007, 14:45:49 }

Charm μην μασάς...

Στην κυριολεξία όμως!

:-P

{ nounoukos @ 29/11/2007, 22:39:43 }

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

αν η παραπανω εκφραση δηλωνει πολλα νευρα, εγω ειμαι στην εξης κλιμακα:

ΑΑΑ!!!

πολυ μυστηρια πλασματα ειστε εσεις οι γυναικες βρε αδερφακι μου...

αυτα. :|

{ Yerejan @ 29/11/2007, 22:44:54 }

συμφωνώ απόλυτα νουνούκε,κι ας τα έλεγα εγώ ,μου την λέγανε κάποιες

{ WayFaReR @ 29/11/2007, 23:26:29 }

Εγώ δεν μιλάω γιατί θα επιβεβαιώσω, για ακόμα μια φορά, την φήμη μου ως κάφρος... Είναι και γυναικοκρατούμενο το forum… :-P

{ nounoukos @ 29/11/2007, 23:32:05 }

ετσι, ετσι γερεγιαν, για να μην πουμε "μυστηρια φρουτα".

και συμφωνει και ο γουειφαρερ που με την σιωπη του ειπε ακομη περισσοτερα!!

ενταξει, συμφωνουμε ολοι, η ψηφοφορια εληξε 3-0.

{ ROSEBUD @ 29/11/2007, 23:58:16 }

Μμμμ!το τρίο μπελκάντο!! :-PPPPPPP

{ LittlePrince2s @ 30/11/2007, 00:12:06 }

Το τρίο στούτζες!!!χιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχι

;-PPPPPPPPPPP

{ WayFaReR @ 30/11/2007, 08:35:57 }

Επαναλαμβάνεστε επικίνδυνα κοπελιές... Δεν είναι καλό! :-P

{ nounoukos @ 30/11/2007, 08:45:01 }

αυτη την τεχνικη γουειφαρερ, την εχω στανταρει.

μας κανουν να ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ οτι επαναλαμβανονται! και μετα τσουουουπ! σου'ρχεται απο το πουθενα...

γιαυτο ακους τοσο συχνα "δεν ψυχολογουνται με τιποτα οι ατιμες"...

{ Doureios-Ipnos @ 30/11/2007, 08:49:14 }

καλά βρε,ακομη δε σπου πέρασαν τα νευρα? :P

πάντως το γεγονός και μονο ότι συνεχιζεστε να εκνευριζεστε,ειναι απο μονο του αποδεικτικό στοιχείο:σημαινει ότι ειμαστε φερεγγυες,οπότε οτιδηποτε πέρα απο τα αναμενομενα,σας προκαλει ταραχή.

εμείς πάλι,σπανιως εκνευριζόμαστε με σας.ό,τι κ να γινει το περιμένουμε , οπότε δε μας εκνευριζει,απλά μας λυπεί :(

{ WayFaReR @ 30/11/2007, 08:58:19 }

Σε στιλ Θέμου και όλα ΧΧΧ...

Μεγάλες αλήθειες για τις γυναίκες από την D/I:

1) “Είμαστε φερέγγυες”…

2) “Σπανίως εκνευριζόμαστε”…

xixixixixi, xoxoxoxo, xaxaxaxaxa μην σου πω και mouxaxaxaxixixixixixoxoxoxoxox…

Nounouke έχεις του αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς...

{ Doureios-Ipnos @ 30/11/2007, 09:01:26 }

και πάλι,το γεγονός ότι δηλώνεις αποσπάσματα απο τις δηλώσεις μου (:p) απομονωνοντάς τες απο το συνολο στοχευοντας σε παραπλάνηση,δειχνει την ένδεια των επιχειρημάτων σου !!!!

{ nounoukos @ 30/11/2007, 09:07:02 }

κοιτα, δουρεια, εμεις γιναμε πρωτοι! ενταξει; εσεις ηρθατε δευτερες για να εχουμε παρεα!..

αλλα τα ξεχναμε αυτα..

και μετα πεταμε κι ενα "ένδεια" για να μπερδεψουμε τον αντιπαλο που δεν ξερει τι σημαινει! βαζω στοιχημα οτι αυτη η λεξη ειναι γυναικεια επινοηση για τον σκοπο αυτον και μονο!!!

{ Doureios-Ipnos @ 30/11/2007, 09:16:04 }

ήρθατε πρώτοι,διοτι ως γνωστόν πρώτα γινονται τα πειράματα :p

μετά ακολουθησαμε εμείς, το πραγματικό έργο :)

πιθανόν να ειναι όντως η λέξη γυναικεία επινοηση,γιατι κάπως έπρεπε να σας περιγράψουμε :P

ένδεια-φτώχεια,έλλειψη.

{ WayFaReR @ 30/11/2007, 09:26:29 }

D/I εγώ πιστεύω ότι τα έχεις γράψει για να τα διαβάσεις μερικές φορές μπας και τα πιστέψεις και εσύ η ίδια! :P

Α, και η ένδεια δεν με προβληματίζει...

{ Doureios-Ipnos @ 30/11/2007, 09:47:57 }

γουέι,πραγματικά,ουτε κρυο,ουτε ζέστη.

{ ROSEBUD @ 30/11/2007, 19:05:22 }

Σαν να μου φαίνεται ότι το νετρίνο χρειάζεται ένα μποϊκοτάζ από το γυναικείο πληθυσμό για να καταλάβετε την αξία μας! :-P

{ Doureios-Ipnos @ 30/11/2007, 22:27:27 }

πάλι έπαθα λάστιχο,το οποίο δε νομίζω ότι δέχεται επισκευή,καθοσον το περπάτησα αρκετά,λογω ομιχλης!!!

μετά πήγα κι την αμαξάρα μου σ ένα βανζινάδικο (για να έχω χωρο κ φως) κ άρχισε η διαδικασία!!!

βρε χοροπηδαγα,βρε χορευα πάνω στη μανιβέλα,τπτ τα ρημάδια τα μπουλονια!!!

με τα πολλά ξελάσκαραν οι βιδες, κ ταυτοχρονα άρχισε να βρέχει!

κι αφου μες στην καλη χαρά σκεφτομουν στα σοβάρα ν αρχισω να τραγουδώ το

"τα μουτζουρωμένα χέρια κ τα ρουχα της δουλειάς...."

κατέφτασε κ ο βενζινάς κ με κοιταζε με γουρλωμένα μάτια !!!

(ήταν η γυναικα του εκει όταν πηγα )

ε,ο καλος άνθρωπος αποτελειωσε το έργο μου,σε συντομότερο χρονο απ όσο θα το έκανα εγώ υποψιάζομαι....

και που λέτε,τώρα δεν έχει βολτάρισμα :( κ θέλω κ να τρέχω για το λάστχιο αυριο!!!

αμάν :(

(κ για μια ακόμη φορά φυσικά "card,sweet credit card" :(

{ Doureios-Ipnos @ 30/11/2007, 22:31:37 }

και μετά απο 3 βδομάδες ταλαιπωρια με πυρετους,δέκατα κ βηχα,να δω που θα βγάλει αυτή η βροχα που έφαγα :(

μπουχουχουουουου

(φάντομ,βάλε τουλάχιστον το κλαψιάρικο εικονιδιο,καταπιέζομαι :P)

{ Doureios-Ipnos @ 30/11/2007, 23:04:20 }

α,και να διευκρινησω ότι η βοηθεια κατεφτασε τη στιγμή που βιδωνα τα μπουλονια στη ρεζέρβα. :P

{ ROSEBUD @ 30/11/2007, 23:37:43 }

Για δες καιρό που διάλεξε να χαλάσει το λάστιχο!Θα σου φέρω τον κούνελο στο κεφάλι!:-P

{ Doureios-Ipnos @ 01/12/2007, 09:46:26 }

:(

{ WayFaReR @ 01/12/2007, 10:28:45 }

Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα.

Επιτέλους, κατάφερα να ξυπνήσω μια φυσιολογική ώρα!!!

@ D/I:

Υπάρχουν μάρκες ελαστικών που δίνουν εγγύηση αντικατάστασης για όλες τις περιπτώσεις μη φυσιολογικής φθοράς εκτός του βανδαλισμού.

Μπορείς να βάλεις μια τέτοια τετράδα και την επόμενη φορά που θα σου τύχει κάτι τέτοιο να την γλιτώσεις τσάμπα.

Για παράδειγμα, εγώ έχω βάλει τα Toyo Proxes CF1 και έχουν εγγύηση για 2 χρόνια. Βέβαια η τιμή του είναι λιγάκι πιο τσουχτερή από τα άλλα...

{ ROSEBUD @ 01/12/2007, 14:11:29 }

Είσαι σίγουρος ότι κάτι τέτοιο θα συνέφερε Γουέι?

Διότι αν υποθέσουμε ότι 4 συνηθισμένα λάστιχα έχουν 80x4=320 και αυτά που έβαλες εσύ έχουν 100x4=400,αμέσως αμέσως το 80άρι βγαίνει από τη διαφορά αλλά και πάλι είναι λιγάκι απίθανο να χρειαστεί αλλαγή έστω και ένα λάστιχο από σκάσιμο μέσα στη διετία...

{ Doureios-Ipnos @ 01/12/2007, 14:27:38 }

επειδή όμως τα λάστιχα που έβαλα εγώ έκαναν 4*100=400,πόσο θα κάνουν αυτά που λές γουέΪ?

ΟΕΟ?

όσο για το τι ειναι πιθανό και τι απίθανο ρόζι,να επισημάνω ότι τα λάστιχα τα έβαλα τον αυγουστο (άρα 3,5 μηνες περίπου) ενώ μου έχει τυχει να αλλάξω λάστιχο ακριβώς ένα μηνα απο τοτε που το έβαλα.

κλαψ :(

και επισης για ποια διετία μιλάμε?

κάθε χρονο τζαστ αλλάζω εγώ :S

{ ROSEBUD @ 02/12/2007, 00:15:57 }

Τα διαβόλια μου!!Ψάχνω για ξενοδοχείο στη Ναύπακτο και όπου και να κοιτάξω δεν έχουν πουθεμά τιμές!!!Μα τόσο πολύ τους πειράζει??Ή σηκώνει τόσο παζάρεμα η υπόθεση και δεν το ξέρω??

{ charm_quark @ 02/12/2007, 00:31:00 }

Δεν ξερω και κανενα να σε βοηθησω καλη μου. Γιατι δε παιρνεις τηλεφωνα να τους ρωτας; Ποτε θα ερθεις Ναυπακτο;;;;;;;εεεε;;;;;

{ ROSEBUD @ 02/12/2007, 00:45:26 }

Αυτό είναι που με σκάει!Γιατί να πρέπει να επιβαρυνθώ εγώ με το τηλεφώνημα ή να στέλνω μέιλ...έχουν που έχουν τα υπόλοιπα στοιχεία σε κοινή θέα,τις τιμές γιατί όχι?

Στις 30 θα είμαι εκεί αλλά εσύ θα είσαι προφανώς και πάλι στο χωριό! :-P

{ Doureios-Ipnos @ 02/12/2007, 10:51:10 }

γιατί,βρε ροζι,κι άμα ειχαν τις τιμές νομίζεις θα ήταν οι κανονικές?

όλο και κάποιο θέμα "μέρες γιορτών" θα έπαιζε,ή ότι ειχαν ξεχάσει τις παλιές (τις πολύ παλιές όμως ) τιμές,κτλ,κτλ,κτλ.

ξεπεισμωσε και παρε εσύ τηλ,γιατί σε βλέπω όταν το αποφασισεις να μην έχει μεινει τπτ απο δωμάτια :p

{ LittlePrince2s @ 02/12/2007, 12:29:31 }

Πωπωπωπωωπωπω...Τι έγινε εδώ μέσα???έχω χάσει επεισόδεια μιλάμε...

Καταρχήν να επισημάνω την τρανταχτή υπερίσχυσει του γυναικείου πληθυσμού εδώ μέσα...;-ρρ

Δεύτερον..Ρόζυ δεν θα σου πρότεινα να στείλεις μέηλ γιατί την έχω πατήσει...Σχεδόν ποτέ δεν τα κοιτούν...Καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο για να είσαι σιγουρη...Αλλιώς..σε βλέπω Πρωτοχρονιά στο σπίτι σου..(Πάντως θα είσαι σε καλύτερη θέση από εμένα..κλαψ κλαψ...)

{ ROSEBUD @ 02/12/2007, 12:48:14 }

Δεν είναι ότι δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο...είναι το γαργαλώτο της υπόθεσης :-P

Γιατί βρε Πρινσέσα,πού θα την περάσεις?

{ LittlePrince2s @ 02/12/2007, 12:54:36 }

Στη δουλειά θα την περάσω...Και παραμονή Πρωτοχρονιάς, και Χριστούγεννα...δραμα η κατάσταση....Τεσπά..Πάντως αφού δεν έχει τιμές, δυστυχώς δεν γίνεται αλλιώς...Πρέπει να τηλεφωνήσεις...Εκνευριστικό..ξέρω..αλλά...

{ k@Tie @ 02/12/2007, 13:36:22 }

Βρε συ ρόζυ γιατί τόσος πανικός για τα τηλέφωνα???οι περισσότεροι έτσι δουλεύουν...λείπουν και οι διασυνδέσεις μου απο τη Ναύπακτο για να σε φτιάξω!

Θες να μας μοιράσεις τα τηλέφωνα και να πάρει ο καθένας απο ένα για να μη τα χρεωθείς όλα?? :ρρρ

{ ROSEBUD @ 02/12/2007, 15:04:55 }

Στακάτε να ρωτήσουμε τον μεγαλειότατο...

Δε με λες Φάντομ μπράδερ...

Είσαι ξενοδόχος...πληρώνεις για να μπει το χοτέλι σου στο ιντερδίκτυο(ή και δεν πληρώνεις)...μπαίνεις στον κόπο να βγάλεις φώτες...ίσως και να πληρώσεις για να σου φτιάξουν την ιστοσελίδα...είναι παράλογο να βάλεις και τιμές???πχ τόσο έχει το μονόκλινο,τόσο το δίκλινοκτλ.,πάνω από 1ή 2 μέρες έχουν τόση έκπτωση,οι τιμές είναι τόσο για χάι σίζον κτλ.Και γιατί στο κάτω κάτω να απασχολείται αυτός που είναι στη ρεσεψιόν(ιδιοκτήτης ή μη) με το να σηκώνει τηλέφωνα?Γουάτ ιζ γιορ οπίνιον epi tou thematos?

{ _fantom_ @ 02/12/2007, 15:16:30 }

υπάρχουν τρεις περιπτώσεις:

- πλήρωσαν ακριβά μια απλή ιστοσελίδα η οποία δεν τους δίνει την δυνατότητα να κάνουν αλλαγές (γι΄αυτό καμιά φορά βλέπεις να έχει ακόμα τιμές π.χ. από το 2004) οπότε δεν βάζουν τιμές για να μην πληρώνουν έξτρα support όποτε θέλουν να τις αλλάξουν

- δεν θέλουν να βάλουν τιμές για να τις διαπραγματεύονται ανάλογα με την περίοδο και την ζήτηση

- οι τιμές είναι τσιμπημένες και άμα τις δεις δεν θα πάρεις τηλέφωνο, ενώ αν δεν τις ξέρεις και πάρεις τηλέφωνο, μπορεί στο μιλητό και να σε πείσουν

{ _fantom_ @ 02/12/2007, 15:31:46 }

το πιο απλό που μπορείς να κάνεις, είναι να ετοιμάσεις ένα σύντομο email τι ψάχνεις και τι σε ενδιαφέρει να μάθεις, να το στείλεις σε 5-10 ξενοδοχεία, και απ' όσους σου απαντήσουν να συγκρίνεις, να επιλέξεις και εκεί να πάρεις τηλ για να συνεννοηθείς

{ charm_quark @ 02/12/2007, 19:20:32 }

Αμα δε βρεις... σου υπο-ενοικιαζω το σπιτι μου σε καλη τιμη! :p

{ ROSEBUD @ 05/12/2007, 20:18:17 }

Καλά ρε παιδιά τόσο χορτάτοι από λεφτά είναι οι Έλληνες ξενοδόχοι??

Παίρνω στο ένα,ρωτάω για τετράκλινο,α δεν έχουμε λέει τετράκλινο....μόνο μέχρι τρίκλινο!Γράφω στο άλλο,δεν δίνουμε πληροφορίες για δωμάτια λέει αν είναι για κάτω από 3 μέρες!!Τσαρμίτα σου'ρχομαι!! :-P

{ charm_quark @ 05/12/2007, 20:34:44 }

Γιατι ψαχνετε μονο Ναυπακτο; Αφου κανουν τετοια... ελα στην Πατρα, ουτε μιση ωρα δεν θα κανεις και νομιζω οτι θα ειναι πιο ευκολο να βρεις ξενοδοχειο για διανυκτερευση! Υποθετω... δεν ειμαι και σιγουρη! Αλλα και να μη βρεις, εδω ειμαι εγω. Ριξε ενα κολ και ερχομαι να ανοιξω το σπιτικο μου για παρτυ σου!

{ charm_quark @ 06/12/2007, 19:38:13 }

αααααααααααααααααααα!

Θα κανω φονο! Θα τον καθαρισω!

Θα σκασω! ΚΑΙ ΟΧΙ, δεν εννοω τον strange! Μη με ρωτησετε τιποτα...

Θα μιλησουμε αλλη ωρα γιάυτο.. Τωρα παω να λιωσω κανα 6ωρο βλεποντας ταινιες!

{ charm_quark @ 06/12/2007, 20:03:09 }

Αν δεν ειχα και τον WayFaReR... σημερα σκεφτομουν το εξης:

Αυτος στο χωμα, και εγω στη φυλακη!... thanks!

{ charm_quark @ 06/12/2007, 20:23:54 }

Και προς αποφυγη παρεξηγησεων... δεν θα εστελνα τον Way στο χωμα, ο Way, γλιτωσε καποιον απο το χωμα και εμενα απο το τρελαδικο.

{ LittlePrince2s @ 07/12/2007, 01:43:47 }

Ελπίζω να το πρόλαβα το φονικό...Μα καλά..σε έχουν μουτζώσει αυτό τον μήνα και όλα σου πάνε στραβά, ή απλά το επιδιώκεις??? :-ssssssssss

{ Yerejan @ 07/12/2007, 22:41:47 }

και εγώ έχω νεύρα,γιατί όταν θέλω πολύ να βγώ όλοι δεν μπορούν ή απουσιάζουν??γιατί??????εε?????γιατί μετά όταν δεν μπορώ εγώ ή όταν δεν έχω χρόνο όλοι μαζί τότε παίρνουν τηλέφωνο????δεν φταίνε αυτοί εννοείται,αλλά γατί συμβαίνει αυτό?γιατι?να το αλλάξω το ψευδώνυμο σε γκαντεμοτζάν?

{ anna @ 07/12/2007, 23:08:25 }

Εμ...δε φταίνε αυτοί ενδεχομένως, αλλά δε φταις κι εσύ ερεγιάν, για ν'αλλάξεις το ψευδώνυμο...ο Μέρφυ φταίει!:S

{ k@Tie @ 08/12/2007, 01:00:33 }

αυτο συνέβει και σε μένα σήμερα ερεγιάν και πάνω που είχα κανονίσει να βγώ...ντύθηκα στολίστηκα τσούπ να το τηλέφωνο...δε μπορώ τελικά να βγούμε...και ακυρώθηκε!!!τι να κάνεις όμως αυτα συμβαίνουν!!!

{ k@Tie @ 15/12/2007, 20:21:30 }

έχω νεύρα...πολλά νεύρα...πάρα πολλά νεύρα!!!

{ Yerejan @ 15/12/2007, 20:48:12 }

να κάνω την κρίσιμη ερώτηση γιατι??

{ WayFaReR @ 15/12/2007, 20:54:07 }

Και τώρα θα απαντήσει: Τίποτε, τίποτε καλά είμαι...

Γυναίκες...

{ k@Tie @ 15/12/2007, 21:01:12 }

wayfarer δεν θα απαντήσω τίποτα κι ας είμαι γυναίκα γιατί ακόμα έχω νεύρα πολλά νεύρα...μα πάρα πολλά νεύρα! Δε μπορώ απλά να πώ γιατί...:Ρ

{ LittlePrince2s @ 16/12/2007, 04:17:25 }

Και εγώ έχω νέυρα..Μόνο που εγώ έχω περισσότερα από την Κάτ, διότι έχω νεύρα και για τον ίδιο λόγο με εκείνη, αλλά και για άλλο...

Με 2 λέξεις...Σκοτώνω άνθρωπο...

Αν και μετριάζεται ο θυμός μου λιγάκι, καθώς είχα μια υπερόχη μέρα..και νύχτα..!!

{ ROSEBUD @ 16/12/2007, 10:49:57 }

Πάντα το'λεγα ότι ένας σάκος του μποξ είναι χρήσιμο αξεσουάρ σε ένα σπίτι για να βγάζουμε τα απωθημένα μας...:-S

{ LittlePrince2s @ 17/12/2007, 00:24:07 }

Ρόζυ δεν έχεις καθόλου άδικο...Εξακολουθώ να είμαι κακοδιάθετη και αρκετά εκνευρισμένη ακόμα..Αν και όχι στην χθεσινή ένταση..Και αυτό που με εξοργίζει ακόμη περισσότερο, είναι ότι δεν μπορώ να κάνω απολύτως τίποτα για κανέναν από τους δύο λόγους, για τους οποίους έχω τα χάλια μου από χθές...

{ Doureios-Ipnos @ 28/12/2007, 10:07:02 }

δεν ξέρω αν θυμάστε,αλλά το καλοκαιρι όχι μονο δεν πήρα άδεια αλλά καθομουν κ στο γραφειο ως 7-8 το απογευμα κ έπαιρνα κ δουλειά στο σπιτι ως τις 3.΄

όλοι οι άλλοι βέβαια μιαχαρά την πηραν τη δική τους.

ειχε λοιπόν μέρες κ πήρα 2 μέρες στις 13 κ 14 δεκέμβρη.

αυτές τις μέρες πήταν πάλι οι υπολοιποι κι εγώ έχω σκοπό να πάρω την επομενη βδομάδα.

και με το που το αναφέρω τι ακουω?

"τέρμα οι άδειες, τις προάλλες πήρες άδεια"!

"ναι αλλά δεν πήρα το καλοκαίρι αν θυμάσαι καλά"

"α,δεν ξέρω"

"ξέρω εγώ όμως"

παιδιά,να φωνάξω ή να βάλλω τις φωνές?

{ nounoukos @ 28/12/2007, 10:20:28 }

αμα δε φωναξεις, η δουλεια σου δε γινεται.

βουρ, επιθεση!

{ Doureios-Ipnos @ 28/12/2007, 11:29:58 }

απλά εν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να χαλιεμαστε για τα αυτονοητα!!!!!

{ Yerejan @ 28/12/2007, 11:30:13 }

καλά λέει ο νουνούκος,βουρ μη μασάς,σε καταλαβαίνω απόλυτα,εγώ από τις 5 μέρες που είχα δικαίωμα πήρα μόνο τις 2 και αυτές γιατί όταν πήγα να κάνω αίτηση η γραμματέας που είπε με αθώο βλέμμα ότι τις πήρανε λες και ήτανε σοκολατάκια και τα φάγανε τα παιδάκια!!!!!

αλλά δεν ήθελα να συγχυστώ μέρες που ήταν αλλά σηκώθηκα και έφυγα τελείως από τη δουλειά και ησύχασα, έτσι κι αλλιώς έκτακτος ήμουνα και το μέσο πήγαινε εκεί μέσα σύννεφο,όμως εσύ που έχεις σταθερή δουλειά μην μασας,είναι δικαίωμα σου να τις πάρεις!

{ ROSEBUD @ 28/12/2007, 13:11:37 }

καλά λέει ο Ζανζαν!Μόνιμη δεν είσαι?ποιον έχεις ανάγκη??Άσε που σε πολλές δημόσιες υπηρεσίες παίρνουν άδεια από το προηγούμενο ΚΑΙ από το προ-προηγούμενο έτος!!!

{ Doureios-Ipnos @ 28/12/2007, 13:18:44 }

μπορεί να μην έχω κανέναν ανάγκη αλλά για σκεφτειτε πώς ειναι να εισαι συνέχεια μέσα σε εχθρικό κλιμα-γιατί μονο εχθροτητα δειχνει αυτη η κινηση!

η συνάδελφος έχει άδεια απο παραμονές χριστουγέννων κ εγω δε μπορώ να πάρω (κατά τη γνώμη του συγκεκριμένου ατομου,που ειχαμε τη λογομαχία) επειδή πήρα 2 μέρες κι ας μην ειχα πάρει το καλοκαίρι!!

πώς θα νιωθατε εσείς?

{ anna @ 28/12/2007, 13:53:16 }

Εχμ....γκχμ...νομίζω δούρεια, ότι μπορείς να βάλεις πάλι να ακουστεί εκεί η εκπομπή με τις στρουμφοφωνές για αντιπερισπασμό και σαν ένδειξη διαμαρτυρίας:))

Το συναίσθημα της αδικίας να σε πνίγει και το εχθρικό κλίμα στη δουλειά μπορώ να καταλάβω πόσο πολύ μπορεί να σου χαλάσει τη διάθεση:(

Μην το αφήσεις όμως να σε καταβάλλει και να μη μπορείς να αντιδράσεις, γιατί μπορείς να το κάνεις μια χαρά και επιτυχώς!

Οπότε, να διεκδικήσεις τα δικαιώματά σου με κατάλληλα προσαρμοσμένους τρόπους, ώστε να γίνει αντιληπτό από τους υπεύθυνους και αποδεκτό το αίτημά σου!

{ Doureios-Ipnos @ 28/12/2007, 14:14:32 }

μπα,τα διεκδικησα τα δικαιώματα με κατάλληλα προσαρμοσμένους τρόπους,την πήρα την άδεια κι αν αντιληφθούν κ ποση ειναι,θα την παθουν μια παράκρουση!

για να μάθουν :P

(και τώρα περισσοτερο απο ποτέ θέλω να αποδώσει ο λογος που ειχα πάρει-λέμε τώρα :D - την προηγουμενη,εκεί να δεις παράκρουση!!!)

{ ROSEBUD @ 28/12/2007, 14:31:27 }

Για πε...πόση είναι η άδεια?

{ LittlePrince2s @ 28/12/2007, 22:13:01 }

Τί κάφροι...Αντί δηλαδή να ανταμειμφείς για όλη αυτή την δουλειά που έβγαλες, πάνε να σου φάνε και την άδεια απόι πάνω...

Αξιοκρατία σου λένε μετά...

Αλλά η Δούρεια δεν μασάει...ε???

{ Yerejan @ 28/12/2007, 22:28:12 }

έτσι,έτσι!!!μπράβο δούρεια!σεβασμός στα δικαιώματα των εργαζομένων!

{ LittlePrince2s @ 29/12/2007, 01:12:23 }

Άμα λάχει ξεσηκώνουμε και τον λαό για πορεία, υπέρ των δικαιωμάτων των εργαζομένων!!!

Έχω τα ''μέσα''..

;-)))

{ k@Tie @ 10/01/2008, 22:52:14 }

πολύ χαίρομαι που το 2008 σας μπήκε χωρίς νεύρα...

είχα προγραμματισμένη μια απόδραση απο την Αθήνα για σήμερα αλλα τελικά τα σχέδια μου καταστράφηκαν προς το παρόν γιατί έβαλε η μανούλα μου το χεράκι της...

ελπίζω την άλλη βδομάδα να μη μου χαλάσουν πάλι τα σχέδια

{ charm_quark @ 10/01/2008, 22:57:04 }

Και εγω το ευχομαι! :p (Να πραγματοποιησεις την εξορμηση σου!)

{ LittlePrince2s @ 10/01/2008, 23:41:40 }

Ναι να την πραγματοποιήσει, αλλά την άλλη εβδομάδα...

Με συμφέρει καλύτερα ;-ΡΡΡΡΡΡΡΡ

{ charm_quark @ 24/02/2008, 20:59:26 }

Τρεμω απο τα νευρα μου... ή μαλλον ετρεμα επι μια ωρα. Ακουστε σκηνικο!

Φευγω κατα τις 5 απο το χωριο μου να ερθω πισω. Θελω το πολυ μια ωρα με χαλαρη οδηγηση στην σκοτωστρα εθνικη που διανυω. Το αντιθετο ρευμα εχει τις Κυριακες παντα πολυ κινηση εξαιτιας της επιστροφης των Αθηναιων. Ενας λογος ακομα, για να πηγαινω ακομα πιο χαλαρα. Βαζω τη μουσικουλα μου και ξεκιναω. Δεν κανω 10 χιλιομετρα και βλεπω απο τον μεσσαιο καθρεφτη ενα αγροτικο κλειστο να με πλησιαζει. Σκεφτομαι... αδειος ο δρομος, δεξια παω, εχει το διαχωριστικο ακομα θα με προσπερασει. Ελα ομως που δεν το κανει. Κολαει απο πισω μου και με παει τρενακι. Κανω πιο δεξια (βγαινω στη βοηθητικη λωριδα) και του αφηνω δυο λωριδες να περασει. Τιποτα... ο τυπος το βιολι του. Πηγαινω με 80km/h. Αναπτυσω λιγο ταχυτητα να ξεκολησουμε... αναπτυσει και αυτος. Διανυουμε κανα 3αρι χιλιομετρα με ταχυτητες και οι δυο 100 km/h σε δρομο με 2.5 λωριδες ανα κατευθυνση και ειναι τοσο κοντα μου που δεν μπορω να δω απο τον καθρεφτη, ουτε μαρκα αυτοκινητου, ουτε αριθμο κυκλοφοριας (μπας και ειναι κανας γνωστος να μου κανει πλακα). Καποια στιγμη, αποτομα παταω γκαζι και ξεφευγω καμμια 50αρα μετρα. Αυτος το βιολι του, απο κοντα. Προλαβαινω αυτη τη φορα ομως να διαβασω τις πινακιδες του. Καθως πλησιαζει, παταω φρενο, οποτε αναγκαστικα με προσπερναει. Φρεναρω ακομα περισσοτερο για να τον αναγκασω να προχωρησει αρκετα μπροστα και να ησυχασω. Αδικως ηλπιζα. Με το που με περναει, φρεναρει και παει με 60 km. Δεν τον προσπερναω. Καλυτερα να πηγαινω με 40, παρα να τον εχω κατσικωμενο στο πισω μερος του αυτοκινητου μου. Σταματαει λιγο παρακατω σε ενα παρκιν και μου κανει νοημα να περασω. Περναω. Βλεπω ομως απο τον καθρεφτη του συνοδηγου οτι με το που περναω ξαναβγαινει εθνικη και ερχεται παλι και κολαει πισω μου. Τωρα πια ομως ο δρομος δεν εχει διαχωριστικο και εχουμε 1.5 λωριδα ανα κατευθυνση με τη μιση να την τρωνε οι απεναντι που ηταν κομβοι με δυο λωριδες.

Η ιστορια συνεχιζεται καμμια 10αρια χιλιομετρα. Ξερω οτι λιγο παρακατω συνηθως κανουν μπλοκο οι μπατσοι και σκοπευω να σταματησω εκει. Ελα ομως που σημερα δεν ηταν τα μπατσακια αγγλοι στο ραντεβου μας!!! Παιρνω λοιπον τηλεφωνο την τροχαια επιτοπου αφου εχουμε διανυσει με αυτο το ρυθμο (με τον τυπο κολημενο πισω μου σε αποσταση μικροτερη του μισου μετρου) 20 km και τα νευρα μου εχουν γινει ζαρτιερες. Ενημερωνω την τροχαια για το περιστατικο, τους δινω περιγραφη του αυτοκινητου και αριθμο κυκλοφοριας. Την ωρα που μιλαω με τον τροχαιο, και παω με καπου 70 km ξεκιναει προσπεραση και πηγαινουμε πλαι πλαι στο μονο δρομο! Εχει κολησει πια στα αριστερα του αυτοκινητου, εχει κατεβασει το παραθυρο του, γελαει, κορναρει και με αρχιζει να με στριμωχνει δεξια του δρομου. Καποια στιγμη πρεπει να περνουσα σε αποσταση αναπνοης απο το κιγκλιδωμα, οσο δηλαδη ειχε μεινει απο το τροχαιο με τις νταλικες πριν δυο εβδομαδες. Ακουν οι τροχαιοι τα κορναρισματα του και μενα να ωρυομαι και να βριζω πως "με τον λαλλλλλακα θα σκοτωθουμε" και μου λενε, να ηρεμησω, και οτι στελνουν περιπολικο. Κλεινω το κινητο, παταω φρενο και ακινητοποιω το αυτοκινητο στην εθνικη, οποτε αυτος προχωρησε, αναπτυσσοντας ταχυτητα και προσπερνοντας τα οποια αυτοκινητα εβλεπε μπροστα του.

Ξεκιναω και εγω να συνεχισω τη διαδρομη, και οντως, στα 5 km περιππου, σε μια εξοδο, τον εχουν σταματησει και τον εχουν κατεβασει απο το οχημα. Σκεφτηκα να σταματησω, αλλα παλι, ειχα την ασφαλεια, οτι αυτος πιθανα να μην ειχε δει τον αριθμο κυκλοφοριας μου, γιατι να διακινδυνευσω το να τον μαθει;

Προχωραω και βγαινω παλια εθνικη, μην κανει και τον αμολησουν και αρχιζει να με κυνηγαει μεχρι να φτασω σπιτι. Ξανατηλεφωνω στην τροχαια καμμια ωρα αργοτερα, αφου ειχα φτασει να μαθω τι εγινε. Δυστυχως δεν τον τσακωσαν ουτε να τρεχει, ουτε να ειναι πιωμενος, οποτε τον ρωτησαν για το συμβαν. Ειπε λοιπον, οτι προσπαθουσε να με προσπερασει και δεν τον αφηνα γιατι πηγαινα αριστερα στο δρομο και γι'αυτο ειχε κολησει απο πισω. Του εκαναν λοιπον μια συσταση και τον αφησαν (παλι καλα που βγηκα απο την εθνικη δηλαδη).

Οπως μου ειπαν τα μπατσονια, επειδη, δεν υπηρχαν μαρτυρες, θα ηταν ο λογος μου, εναντιον του δικου του και ακρη δε θα εβγαζα με τον λαλλλλλακα (αυτο ειναι δικο μου). Και λεω... τωρα να φτιαξω μια μοντα και να βαλω καμερες στο αυτοκινητο, πισω και μπροστα για να εχω αποδειξεις για τον επομενο επιδοξο λαλλλλακα που θα μου τυχει στο δρομο!

{ _fantom_ @ 24/02/2008, 21:20:13 }

παράξενα πράματα! :-S

ευτυχώς κράτησες την ψυχραιμία σου και δεν άρχισες να γκαζώνεις :-)

{ LittlePrince2s @ 24/02/2008, 21:39:43 }

Ρε κοίτα κάτι ηλίθιοι που κυκλοφορούν στον κόσμο....τί να πω..έχει σαλέψει ο κόσμος...

{ Tooth-fairy @ 24/02/2008, 22:13:12 }

οντως, δεν ξερεις που θα σε πετυχει ο καθε βλακας.... το χουμε χασει παντελως, ευτυχως τσαρμ ησουν πολυ ψυχραιμη

{ nounoukos @ 24/02/2008, 23:04:14 }

για δες τι κανει ο κοσμος...

εξοργιστικο πραγματι.

παι καλα που πηρες την τροχαια δηλαδη, θα σε ακολουθουσε ακομη ο μα#@#%ς

{ ROSEBUD @ 24/02/2008, 23:18:14 }

Απίστευτο!Τουλάχιστον θυμάσαι το νούμερο του σε περίπτωση που σε ξαναπετύχει?Σε βλέπω να παθαίνεις σύνδρομο παρακολούθησης!(έτσι δε λέγεται? :-S)

{ Doureios-Ipnos @ 24/02/2008, 23:28:01 }

τι ΗΛΙΘΙΟΣ!!!!!!

καλα που δεν έγινε κατι χειροτερο τουλαχιστον :S

(συνδρομο καταδιωξης λεγεται :p)

{ nounoukos @ 24/02/2008, 23:33:44 }

συνδρομο καταδιωξης ειναι αυτο που νομιζεις οτι σε κυνηγουν νανοι...

{ charm_quark @ 24/02/2008, 23:38:12 }

Αν το θυμαμαι λεει;;;;;

Σας εχω πει, οτι εχω μια δοση απο αυτο που λενε αριθμομνημων;;;

Θυμαμαι, αριθμο αυτοκινητου, ενος καθηγητη που ειχα στην Α' γυμνασιου!! Αριθμο αυτοκινητου με το οποιο ειχα τρακαρισμα πριν 3 χρονια. Αριθμους, κωδικους κτλ καρτων τραπεζων, pin κινητων, καινουργιων και παλιων της μανας μου, του πατερα μου και της αδερφης μου. Οσα τηλεφωνα γνωστων και φιλων υπηρξαν μεχρι που πηρα κινητο(απο εκει και περα... θα επιαναν τζαμπα χωρο στο σκληρο μου δισκο!!! αχαχαχαχα).

Αυτον δε θα θυμαμαι; Μπορει και για μια ζωη! Ειχε και ενα χαρακτηριστικο! Ειχε προελευση νομό, για τον οποιο, εχω δηλωσει παμπολες φορες την αντιπαθεια μου. Γυφταιοι παιδι μου! Ο καλυτερος εχει σκοτωσει τη μανα του, οπως λεει και η παροιμια! Οποιος καταλαβε... καταλαβε! χεχε

{ Yerejan @ 24/02/2008, 23:58:33 }

καταλαβαμε, καταλάβαμε ;-))

καλά λένε είναι πολλοί οι τρελοί ελεύθεροι γιατί αλλιώς θα γέμιζαν τα τρελοκομεία...που βρέθηκε κι αυτός ο μουρλός...μήπως έπρεπε να έρθω και γω μαζί σου τελικά?τεσπα αφού δεν τρακάρατε τελικά δεν πειράζει.σκέφτηκα να τυπώσουμε σε καρτούλες το τηλέφωνο απ'το Δαφνί οπότε όταν ανοίγει το παράθυρο γεματoς χαρά θα παίρνει αυτό που του αξίζει :-))))

μην δίνεις σημασία και κοίτα να χαλαρώσεις

{ ROSEBUD @ 25/02/2008, 00:13:21 }

Δεν ξέρω αν το έχω ξαναναφέρει...Η περίπτωσή σου Τσαρμίτα μου θυμίζει ένα συμβάν στην Αμερική που είχε μεταδώσει το τοπικό κανάλι...Στον αυτοκινητόδρομο κινούνταν 2 νταλίκες η μία πίσω από την άλλη.Κάποια στιγμή ο προπορευόμενος νταλικιέρης είπε από τον ασύρματο στον πίσω "κοίτα πώς βγάζουμε ένα μικρό κόκκινο τάδε αυτοκίνητο από το δρόμο".Με τζαρτζάρισμα από αριστερά κατάφερε και έριξε στον τοίχο που υπήρχε στα δεξιά του δρόμου μια κοπέλα που οδηγούσε ένα τέτοιο αυτοκίνητο και τη σκότωσε!Για κακή του τύχη τη συχνότητά τους την έπιασε ένας τρίτος νταλικιέρης που άκουσε τη συνομιλία των δύο και έτσι τον έπιασαν!

{ charm_quark @ 25/02/2008, 01:59:03 }

Επρεπε να ειχα λοιπον το turbato avensis του μπαμπα και θα το ξηγουσα το ονειρο!

Τελικα οι νταλικερηδες εχουν παγκοσμιως αυτη τη φημη.... και την επιβεβαιωνουν; Ο τυπας δεν ειχε νταλικα. Ειχε ενα μικρο φορτηγακι, σαν αγροτικο σκεπαστο. Αν ειχε νταλικα... θα ειχα γκαζωσει και θα με εψαχνε ακομα. Μου χαλασε τη μερα ο αχρηστος ανθρωπος...

{ Doureios-Ipnos @ 25/02/2008, 09:23:03 }

για να πουμε και του στραβου το δικιο όμως ρε παιδιά,οι περισσοτεροι νταλικιερηδες ειναι πολύ σωστοι στο δρομο.

και χωρο σου κανουν όταν υπαρχει περιθωριο για προσπεραση,και σημα ,και σε προειδοποιούν όταν βλεπουν ότι υπάρχει κάποιος κινδυνος. (που κάποιοι οδηγει ΙΧ δεν πα να πηγαινουν με 20 στην εθνικη,πιάνουν κέντρο κ κάνουν ότι δεν καταλαβαινουν ή μολις πας να προσπερασεις θυμουνται ότι παν αργα κ γκαζωνουν τη στιγμή που εισαι ακριβώς διπλα).

απο την άλλη βεβαια,έτσι κ πεσεις σε ηλιθιο νταλικιέρη, αντικειμενικά δεν μπορείς να κάνεις και πολλά,μονο πιάνεις τη γωνιτσα σου κ περιμένεις να βρεις δρομο.

οι πιο αχρειοι ειναι αυτοι που βρισκονται να χουν στα χερια τους μεγαλο οχημα,χωρις στην ουσια να ειναι επαγγελματιες!

εκεί.....ειναι σκουρα τα πραγματα :S

{ ROSEBUD @ 25/02/2008, 09:56:12 }

Ναι όντως,οι περισσότεροι έχουν καλή συμπεριφορά.Αν δεν ήταν και σαν λατέρνες στολισμένοι τα βράδια...

{ Doureios-Ipnos @ 25/02/2008, 10:03:33 }

ε,πως θα φαινονταν βρε ότι ειναι νταλικα? μονο με τα φωτα δεν μπορεις να το καταλαβεις.

άσε που σου φτιαχνουν και τη διαθεση.....ξαναζεις όλο το χρονο τα χριστουγεννα..σαν την ημερα της μαρμοτας ένα πραγμα!:p

{ charm_quark @ 25/02/2008, 11:12:54 }

Ειλικρινα δεν εχω προβλημα με τις νταλικες κατα κανονα. Βεβαιαμ υπαρχουν και οι εξαιρεσεις... αλλα αυτο συμβαινει παντα.

Με τους .......ιωτες εχω προβλημα και μεχρι τωρα ο κανονας ειναι χωρις εξαιρεση!!!!!

χεχεχεχε!

{ nounoukos @ 25/02/2008, 13:30:21 }

αααα!

πυρ;; το εξωτερο;

καλα καταλαβα;

{ charm_quark @ 25/02/2008, 14:26:58 }

Καλα καταλαβες!

{ nounoukos @ 25/02/2008, 15:20:14 }

ειχα εναν στο στρατό!

{ charm_quark @ 25/02/2008, 16:35:26 }

Καλο κομματι ε; χεχεχεχε.... (ειρωνικα μιλαω!)

{ nounoukos @ 25/02/2008, 22:48:08 }

τι να σε πω! αστερι!

{ Doureios-Ipnos @ 27/02/2008, 13:16:37 }

αν δε βαριομουν τοσο πολύ,ή αν δεν ημουν τοσο κουρασμενη ή τοσο απελπισμενη ,θα ειχα νευρα!

αλλά τωρα δεν εχω :S

{ Doureios-Ipnos @ 02/03/2008, 15:03:55 }

έχω πολλα νευρα και αναρρωτιέμαι γιατί απ όλα τα μεγεθη γραμματοσειρας εγω διαλεξα το μεγαλυτερο για να γραψω στο μετωπο μου "ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ"!

{ Doureios-Ipnos @ 02/03/2008, 15:04:40 }

ή μαλλον,σκετο:

"ΜΑΛΑΚΑΣ"

{ ROSEBUD @ 02/03/2008, 15:25:41 }

Ωχ!πολλά νεύρα!Ευτυχώς που δεν είμαι στη γύρα!!:-P

{ nounoukos @ 02/03/2008, 16:05:03 }

:S

σσστ. .

καλυτερα να μη μιλαμε μεχρι να της περασει...

{ LittlePrince2s @ 02/03/2008, 18:32:06 }

Ωχ...Και σου έχω πεί..πάρε ένα σάκο του μπόξ ;)

{ Doureios-Ipnos @ 02/03/2008, 19:52:17 }

νομιζω ότι μπορειτε να μιλησετε τωρα...με το μαλακο ομως ε?:p

(τι να τον κανω το σάκο?μηπως θα προλαβαινω να τον βαράω?)

{ Doureios-Ipnos @ 02/03/2008, 21:44:46 }

μεταξυ των καταστροφικων ιδεων που ειχα σημερα,λογω νευρων, ειχα και μια εποικοδομητική.

τακτοποιησα βιβλια κ σιντι,που τα χα πεταμενα απο δω κ απο κει :P

τελικά ,φοβερό το τι μπορείς να βρεις τακτοποιωντας ε?

μερικα ειχα ξεχασει κ ότι τα έχω :S

{ nounoukos @ 02/03/2008, 21:50:31 }

για πε;;

τι βρηκες;

{ Doureios-Ipnos @ 02/03/2008, 21:53:40 }

α,για να πω τι βρηκα πρέπει να τα ξαναβγάλω απο τα ραφια (οπότε τζάμπα η τακτοποιηση) ή να πηγαινοερχομαι στο καθιστικο που έχω τις βιβλιοθηκες κ τα σιντι,να τρεχω να γραψω πριν τα ξεχασω κτλ...

{ nounoukos @ 02/03/2008, 22:02:36 }

η θεωρια του χαους λεει να μην τακτοποιεις ποτέ, και οτι χρειαστεις θα ειναι παντα μπροστα σου.

δεν το ηξερες;;

ολοι οι εργενηδες εχουν μαστερ σε αυτη τη θεωρια!

{ Tooth-fairy @ 02/03/2008, 22:06:18 }

νουνουκε δεν ειχα ιδεα γιαυτη τη θεωρια αλλα σκεψου λεκτικα ακουγεται καλο : θεωρια του χαους ή θεωρια του house! :)

{ Doureios-Ipnos @ 02/03/2008, 22:07:57 }

α,αυτη εφαρμοζω παντα!

έχω να το λεω ότι όταν τακτοποιω ,τα χανω (τα πραγματα μου,τα αβγα και τα πασχαλια :S)

{ nounoukos @ 02/03/2008, 23:32:09 }

χαχαχαχαχαχα

παιδια γραμματεα εχουμε;

ας γραψει καποια αυτη την φοβερη ατακα!

"θεωρια του house"!

απαιχτο!

:))

{ Doureios-Ipnos @ 02/03/2008, 23:38:29 }

:D

να προχωρησω λιγο τη θεωρια σε "θεωρια του χαους house"?

{ LittlePrince2s @ 03/03/2008, 03:22:27 }

Καλόοοοο :))))

{ ROSEBUD @ 03/03/2008, 09:34:00 }

Ανάθεμα τα ταμεία μας και τη γραφειοκρατία μας!!Τι πρέπει δηλ.να κάνει κάποιος που του τελειώνει το βιβλιάριο??Θα μένει ανασφάλιστος στο μεσοδιάστημα μέχρι να βγει καινούργιο??Γιατί διαμαρτύρονται όταν στο μεταξύ γράφουμε σε άλλα βιβλιάρια??Εμείς είμαστε οι παράνομοι??Ωραίο κράτος πρόνοιας!!!

{ Doureios-Ipnos @ 03/03/2008, 09:47:30 }

γιατι,ποσο σου ειπαν ότι θα κανει? :S

{ ROSEBUD @ 03/03/2008, 12:36:03 }

2-3 μήνες!

{ Doureios-Ipnos @ 03/03/2008, 12:51:57 }

ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ?

τους τελειωσε το χαρτι και θα οργνωσουν αποστολη στον αμαζονιο για το δικο σου βιβλιαριο συγκεκριμενα?

έλεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ποιο ταμειο? (αν μπορεις να πεις).

{ ROSEBUD @ 03/03/2008, 13:34:48 }

Το γνωστό!

{ LittlePrince2s @ 04/03/2008, 10:59:08 }

Ε, τι περίμενες???

Το γνωστό ταμείο, έγραψε στη μάνα μου χάπια που αντί να της ρίχνει την πίεση, της την ανεβάζει...

Και η μάνα μου ΕΧΕΙ υψηλη πίεση :SSS

{ Doureios-Ipnos @ 04/03/2008, 11:28:48 }

εισαι σιγουρη ότι δεν εμπλεκεσαι?

λεγε βρε,τι "φακελλακι" έδωσες?

:ppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

{ LittlePrince2s @ 04/03/2008, 22:14:56 }

Άστα...μου πήρανε πολλά οι αλήτες :ΡΡΡΡΡΡΡ

{ LittlePrince2s @ 04/03/2008, 22:27:56 }

Λοιπόν..έχω νεύρα..πολλά νεύρα..πολύ απογοήτευση..μου την δίνει στα νεύρα ολόκληρο το σύμπαν αυτή την στιγμή..μου την δίνει η αναισθησία, η απάθεια, μου την δίνει που πάω και μπλέκω με τέτοιους ανθρώπους, μου την δίνει ο εαυτός μου, μου την δίνουν τα πάντα αυτή την στιγμή...

{ nounoukos @ 04/03/2008, 23:14:56 }

μια μια τα παιρνετε κανονικα!

τι παθατε καλε..

να κανουμε τιποτα ασκησεις ηρεμιας;

μικρουλα μου, ποιος σε πειραξε;

{ Doureios-Ipnos @ 04/03/2008, 23:30:12 }

εγω παντως σημερα βρηκα κατι ασκησεις γιογκα!

έχει κ μια ασκηση με το όνομα μου "η σταση της θεας λεγεται"

:P

{ LittlePrince2s @ 04/03/2008, 23:47:49 }

Ο εαυτός μου με πείραξε...Τελοσπάντων..θα μου περάσει...απλά εκείνη την ώρα είχα φουντώσει.. :(

{ Tooth-fairy @ 04/03/2008, 23:50:47 }

δουρεια και μπορουν και οι μη θεες να πραγματοποιησουν την σταση αυτη ή ειναι αποκλειστικο προνομιο θεικων υπαρξεων?

{ Doureios-Ipnos @ 05/03/2008, 00:23:36 }

μπορουν,εφοσον διαπιστευτουν απο μια θεα!!!

και οκ,εγω σας διαπιστευω :ppppppppppppppppppppp

{ LittlePrince2s @ 05/03/2008, 01:06:06 }

Χμ...καλύτερα τώρα...σαν να έφυγαν τα νεύρα ή μάλλον η στεναχώρια ;)

{ Tooth-fairy @ 13/03/2008, 15:04:57 }

λοιπον, μολις ενημερωθηκα οτι την επομενη τεταρτη εχει πανελλεδικη απεργια και επειδη εμενα η πτηση μου -που φευγει τριτη βραδυ αλλα φτανει 2 το πρωι τεταρτης στην ελλαδα, υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην μπορω να ερθω !!!!!!

ειναι που ειναι λιγες οι μερες διακοπων που δικαιουμαστε, δεν μπορουμε να παμε και σπιτια μας !

δε λεω και οι απεργιες εχουν το λογο τους, αλλα εγω τωρα τσαντιστηκα....

{ LittlePrince2s @ 13/03/2008, 16:56:41 }

Δεν μπορείς να αλλάξεις το εισητήριο???

{ Tooth-fairy @ 13/03/2008, 17:43:04 }

με ειπαν οτι θα ξερουν σιγουρα τη δευτερα τι θα γινει -γιατι η πτηση δεν ειναι με ελληνικη εταιρεια. το πιθανοτερο ειναι οτι θα μας βαλουν σε καποια επομενη πτηση, αν ακυρωθει η συγκεκριμενη πτηση.

το κακο ειναι οτι η επομενη εβδομαδα ειναι η μεγαλη εβδομαδα των καθολικων και υπαρχει κινητικοτητα γενικοτερα λογω διακοπων

επισης εχω ηδη τα εισητηρια των τρενων για μαντσεστερ και αυτα σιγουρα τα χανω αν τελικα αλλαξει η πτηση

τελοσπαντων, τι να κανουμε.... θα δειξει

{ tonight @ 13/03/2008, 17:46:41 }

Αγαπητή T.F., δεν έχει σημασία αν η αεροπορική εταιρία είναι ξένη ή ελληνική.

Το θέμα είναι πως αν απεργούν οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας στην Ελλάδα δεν προσγειώνεται τίποτε! Μου έχει τύχει κι εμένα να χάσω πτήση με ξένη εταιρία εξαιτίας απεργίας - φρόντισε να μάθεις έγκαιρα με ποιά από τις επόμενες πτήσεις θα έρθεις.

{ Tooth-fairy @ 13/03/2008, 18:09:21 }

ασε τουναιτ και εγω εχω διαφορες ιστοριες απο αεροδρομια και ακυρωσεις..... πολυ λιγες φορες ολα ηταν ενταξει- συνηθως κατι γινεται :(

(πχ μας ακυρωσαν πτηση αθηνα-θεσ.κη επειδη ειμασταν λιγοι!!!!! λες και δεν το ξεραν οταν πιο πριν οτι η συγκεκριμενη πτηση δεν θα ηταν γεματο το αεροπλανο και μειναμε 9 ωρες- με τρενο θα ειχαμε φτασει!- και οταν στο συνολικο ταξιδι εχεις ηδη αλλαξει 2 αεροπλανα κατι τετοια σε αποτελειωνουν) -

τουλαχιστον τωρα το ξερω εγκαιρως οτι θα υπαρχει προβλημα.

απο το ταξιδιωτικο που με εξυπηρετουν μου ειπαν θα το τακτοποιησουν και θα μου πουν την δευτερα. οποτε σε αναμονη....

{ WayFaReR @ 13/03/2008, 21:23:57 }

T/F υπομονή, αυτά συμβαίνουν...

Σκέψου ότι σύντομα θα απολαμβάνεις φραπόγαλο κάτω από τον λευκό πύργο και τρίγωνα πανοράματος...

Μπαμ σε κόβω!!!

{ anna @ 15/03/2008, 12:54:39 }

Tooth-fairy δε φαντάζεσαι πόσο σε καταλαβαίνω, είχα αντιμετωπίσει ουκ ολίγες φορές αντίστοιχο άγχος με πτήση από Ιταλία. Ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά όμως και όπως είπε ο Γουέι, σύντομα θ'απολαμβάνεις το καφεδάκι σου στη Σαλόνικα... :)

{ Tooth-fairy @ 15/03/2008, 13:58:33 }

καλε για μια φραπεδια (χωρις γαλα γουει :)) και μια μπουγατσα με τυρι αξιζει τον κοπο !

και ευτυχως ειναι για διακοπες - φανταζομαι αλλος κοσμος θα αντιμετωπιζει πιο σημαντικα προβληματα λογω απεργιων...

αλλα οσο να πεις ειναι αγχωτικο.

ζητω η φραπεδια στην παραλια ! (ασχετο)

{ ROSEBUD @ 16/03/2008, 02:06:15 }

Σήμερα την απήλαυσα,αν και ο Θερμαϊκός ήταν λιγάκι...μοσχομυριστός!

{ LittlePrince2s @ 16/03/2008, 04:45:08 }

Όπως σχεδόν πάντα :(((

Μπλιάχχχ

{ charm_quark @ 24/03/2008, 20:14:20 }

Εχω νευρα... με τη ΔΕΗ!

Εληξε η απεργια... και ειχαμε 4 πολυκατοικιες στη γειτονια 4 διακοπες σημερα συνολικης διαρκειας 4 ωρων και δυο διακοπες χθες διαρκειας 2 ωρων και πουθενα, μα πουθενα δεν υπαρχει ουτε μια ενημερωση!!!

{ LittlePrince2s @ 24/03/2008, 21:32:18 }

..............

{ WayFaReR @ 25/03/2008, 01:32:48 }

Και από ότι φαίνεται και η ΔΕΗ έχει νεύρα μαζί σου... Αν και σε αυτές τις περιπτώσεις να ξέρεις ότι φταίει ο ΟΤΕ...

{ Doureios-Ipnos @ 17/06/2008, 22:43:50 }

έχω νευρα!!!

μολις ανακαλυψα εναν μελωδο με δελφινια και κοχυλια,που μου αρεσε πολυ και τον εψαχνα απο το πασχα!

τον βρηκα ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ!

δεν ξερω αν ειναι απαραιτητο να σημειωσω ότι το πασχα ηταν η τελευταια φορα που εθεαθησαν στο σπιτι μου η παν-ησυχες ανηψουλες μου!

οταν λεω εγω ότι ο ηρωδης αφησε πολλες εκρεμμοτητες......

{ charm_quark @ 19/06/2008, 12:39:03 }

Εχω νευρα! Πολλα νευρα λεμε! Και δεν ξερω απο τι μου φουντωσανε! Παντως η αφορμη για το ξεσπασμα, ηταν μια υπαλληλος στο super market!

Ρε παιδια! Ελεος! Τσιγκουνα δεν ειμαι για να κυνηγαω τα λεπτα και οποτε ο λογαριασμος μου ειναι xx.16-xx.19 η παρεμφερες παντα κανω προς τα ψηλα την στρογγυλοποιηση για να πληρωσω. Οταν ειναι xx.12-xx.14 για παραδειγμα παντα δινω τουλαχιστον xx.15 και δεν περιμενω ρεστα... προφανως! Σημερα λοιπον επεσα στη μερα, που ο λογαριασμος μου για δυο λιτρα γαλα και για υλικα για 5 τοστ ηταν.... 8.91, ανοιγω λοιπον την τσαντουλα μου και δινω στην τυπισσα: 10.90, οπως καταλαβαινετε για να παρω ενα 2ευρο και να σηκωθω να φυγω! (Μηπως τους εκλεβα που δεν εχουν;;;;;; βρε αντε μου στο ) Και αρχιζει τωρα η τυποσσα λοιπον να μου δινει 1 ευρω, 95 λεπτα! Τι λες μωρη τουτ(κλωσσα πηγα να την πω, αλλα κρατηθηκα, απλα κοκκινισα) που παντα σου αφηνω 1--5 λεπτα παραπανω και τωρα θα κανεις και το λαλακα, οταν μιλαμε για 1 λεπτο χασουρα απο το ταμειο σου, για μια φορα στα 3 χρονια που ερχομαι!!!!!

Δεν ξερω γιατι, αλλα αυτα τα μαμημενα τα 4 λεπτα με συφιλιασανε! και ξανατονιζω! ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΣΙΓΓΟΥΝΑ!!!

Παω λοιπον στον τυπο στην υποδοχη και του λεω "ειναι μεγαλη ξεφτυλα για 1 λεπτο, να κρατατε 4" και με κοιταει αυτος λες και ημουν παρανοικη και μου κανει "ναι καλα"! Ε ελεος δηλαδη... και κερατας και δαρμενος!

Και ρε παιδια, στο κατω κατω της γραφης, ειναι δουλεια τους να δινουν τα ρεστα και αμα γουσταρα ας αφηνα εγω το 5λεπτο!

Και μη μου πει κανενας σας "ελα μωρε.... για 4 λεπτα κανεις ετσι;;;" γιατι του το υποσχομαι οτι δεν προκειται να του μιλησω για τον επομενο χρονο!!

{ charm_quark @ 19/06/2008, 12:42:06 }

Και νουνουκε... που εισαι να σε παιξω ενα σκακι, να κεδρδισω να ξεσπασω;;;;;;;εεεε;;;;;;;;;;;

{ Tooth-fairy @ 19/06/2008, 13:20:43 }

τσαρμιτα, εγω παντως συμφωνω απολυτα μαζι σου! δεν ειναι τσιγκουνια, ειναι υποχρεωση τους να δινουν παντα ρεστα ανεξαρτητα αν ειναι 1, 2 ή 3 λεπτα. εκτος που μου φανηκε λιγο τσιμπημενο να δωσεις σχεδον 9 ευρω για αυτα που πηρες (καλα δεν ξερω αν κανεις τοστ με χαβιαρι!).... τι να πω?

δεν θελω να κανω συγκριση, παντως οταν πρωτοηρθα αγγλια μου εκανε εντυπωση που αν πηγαινες να φυγεις σε φωναζαν να σου δωσουν το 1λεπτο.-φυσικα και το αντιστροφο ,περιμενουν και το 1 λεπτο....αλλα τουλαχιστον ειναι δικαιο. εξαιρουνται οι ταξιτζηδες... αυτοι μονιμως στρογγυλοποιουν προς συμφερον τους - και οχι μονο στην ελλαδα, και οχι για 1 λεπτο....

{ ROSEBUD @ 19/06/2008, 23:35:45 }

Κι εγώ πολλές φορές έχω εκνευριστεί με αυτό αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι ίσως οι κοπέλες στα ταμία να βάζουν αυτά που χαρίζουν από την τσέπη τους τελικά,αν είναι περισσότερα από εκείνα που τους χαρίζονται..

{ Doureios-Ipnos @ 19/06/2008, 23:54:25 }

τσαρμ, δεν ειναι τσιγκουνια!

εγω πολυ απλα δινω οσα ακριβως πρεπει-εννοειται ότι δεν εχω τοσα ψιλα αλλα περιμενω να μου κρατησουν οσα ειναι) κ ΑΠΑΙΤΩ να παρω οσα πρεπει!

σε καποιον που μου χαριζει το τριλεπτο,θα το χαρισω κ ιεγω σε αλλη φαση,αλλα απο μονη μυ δεν το κανω,για τον αλουστατο λογο οτι κι ΕΝΑ λεπτο να μου λειπει μπορει να το κανει ο αλλος θεμα!

οποτε....ειμαστε πατσι!

αυτο βασικα με επιασε απο την πρωτη χρονια με το ευρω, που πηγα να αγορα σω κουνουπιδι κ εκανε περιπου 1,70 κ μου λεει, ε 2!

γιατι 2?(του κανω)

ε,ψιλα ειναι να το στρογγυλεψουμε(μου κανει)

κ γιατι να το κανουμε 2 κ οχι 1,50 -κι αυτο στρογγυλεμα ειναι(απανταω)

περσινα ξινα σταφυλια θα μου πειτε τωρα, αλλα ηταν ενα καλο μαθημα για να συφιλιαστω-οπως λες κ εσυ, κ να παιρνω το αιμα μου πισω κανοντας τους να ψαχνουν τα ψιλα!

επισης κατι αλλο που απολαμβανω πααααααααααρα πολυ τωρα με τις τιμες των διοδιων, ειναι να εχω προχειρα όσα ψιλα κυκλοφορουν στο σπιτι (1,2,5 λεπτα) κ να τα δινω!

αχ,πολυ το γουσταρω να τους βαζω να τα μετρανε!

θα μου πειτε βεβαια..τι φταινε οι υπαλληλοι?

ε,τον αλογοσκουφη δεν μπορω να τον βαλω να το κανει αυτο,τι να κανω?

(παντως,δεν το κανω οταν εχει κινηση,μην αρχισετε να με βριζετε)

{ ROSEBUD @ 24/06/2008, 12:56:48 }

Τι κάνει κάποιος όταν έχει τα νεύρα του και δεν μπορεί να ξεσπάσει εκεί που πρέπει??

Έχει και μια αφόρητη ζέστη εδώ πέρα,γεμίζω κουτιά,τρώω του κόσμου τη σκόνη,με ενοχλεί και η μυρωδιά από τα χαρτόνια,έκλεισε και η μύτη μου και έδεσε το γλυκό!!Έρξα μερικές καντήλες στις κόρες μου γιατί άφησαν στο πάτωμα τη θήκη με το σελοτέιπ και το πόδι μου βρέθηκε πάνω στο ξυράφι αλλά δεν μου φτάνει!!Θ΄'ελω να μαλώσω!!!Δούρειααααααααα!!!!!!!!!!

{ Doureios-Ipnos @ 24/06/2008, 13:06:03 }

α,δε μπορω σημερα,μαλωσε με καναν αλλον

{ charm_quark @ 24/06/2008, 14:04:46 }

Να σου πω μια φοβερη ιδεα; Παρε τις κορακλες σου και πηγαινετε ολες σας να απολαυσετε ενα τεραστιο παγωτο η καθε μια! Νομιζω πως και εσενα θα σου περασουν τα νευρα και αυτες θα το εκτιμησουν για να προσεξουν με τα σελοτειπ απο εδω και στο εξης!

{ ROSEBUD @ 24/06/2008, 15:28:47 }

Έλα ρε συ Δουρειούλα,γιατί μου τα χαλάς?Και γω με ποιον θα μαλώσω?Νουνού είσαι??Αλλά μπα,με σένα δε με συμφέρει ε?

Τσαρμίτα στα μικρά πήρα ήδη από ένα τεράστιο παγωτό αλλά αν έτρωγα και γω ένα τέτοιο θα είχα κι άλλα νεύρα από τις θερμίδες που θα μου πήγαιναν ξέρεις πού εεε??

{ charm_quark @ 24/06/2008, 18:55:18 }

Δε σας φαινεται η Ροζυ, λιγο αγριεμενη τελευταια;

Μου επιτρεπεις να σου αφιερωσω δυο τραγουδακια καλη μου; Ενα απο τον Chris Isaak ,ενα απο τον Steppenwolf και ενα ακομα, το κορυφαιο, το απολυτο κομματι για την περιπτωση σου! Το τραγουδι που εκφραζει το υποσυνειδητο Εγω σου! Δυναμωσε τον ηχο, οσο δεν παει αλλο και ροκαρε με τον Μητσαρα τον Hendrix! Αμα θες βεβαια, το βρηκα και σε αλλη μια εκδοση που βαραει ακομα πιο δυνατα, με τους Bon Jovi και τους Guns 'n Roses.

Ελα Rosy.... χτυπιομαστε τωρα! Ξεσπαμε τα "νευρα"... χανουμε θερμιδες!

{ ROSEBUD @ 25/06/2008, 01:05:05 }

Αχαχαχαχαχαχαχαχα!

Δεν το γλυτώνουμε το μπαν από δω μέσα!!

{ nounoukos @ 25/06/2008, 16:20:16 }

το πρωτο ειναι κορυφη!  

{ ROSEBUD @ 25/06/2008, 23:45:33 }

Καλά και τα wild(ναι ναι μας έπεισες εσύ εκεί πάνω ότι το πρώτο είναι κορυφή μόνο σε μουσική)αλλά είπα να ρίξω λίγο τους σφυγμούς στη Ρόζυ με κάτι πιο ήρεμο και ταξιδιάρικο....η μουσική μετά το "χάνω" δεν είναι υπέροχη?Αν σας έρθει στο μυαλό τίποτις άλλο παρόμοιο,πέτε το.

{ LittlePrince2s @ 26/06/2008, 12:50:56 }

Τί έγινε ρε Ρόζυ..?

Νευράκια?

Ειλικρινά δεν θα ήθελα να ήμουν εκεί, τώρα που κάνεις την μετακόμιση

{ charm_quark @ 26/06/2008, 14:34:59 }

I said : Ενα απο τον Chris Isaak

nounoukos  said : το πρωτο ειναι κορυφη!  

Rose said : ναι ναι μας έπεισες εσύ εκεί πάνω ότι το πρώτο είναι κορυφή μόνο σε μουσική
Ουπς! Να σας πω την αληθεια, οταν ψαχνω τραγουδια, δεν πολυκοιταω τι δειχνει το video! Βεβαια, με τη Laetitia Casta πρωταγωνιστρια... λογικο δεν ειναι να βγει αυτο το αποτελεσμα; 

{ nounoukos @ 26/06/2008, 17:01:29 }

ρε συ τσαρμ, ειχα κανει σιωπηλη συμφωνια με τον εαυτο μου να μην ξαναδω αυτο το βιντεο γιατι..

και ερχεσαι και μου το ξαναθυμιζεις; παλιοπαιδο;

...

υ.γ.

εχεις κι αλλα τετοια υπ'οψιν;;; 

{ charm_quark @ 26/06/2008, 17:48:10 }

υ.γ.

εχεις κι αλλα τετοια υπ'οψιν;;;
Εχμ.... ναι! Μερικα ειναι και "καλυτερα" απο αυτο!

{ charm_quark @ 08/08/2008, 15:47:39 }

ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ! ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ ΛΕΜΕ!!

{ ROSEBUD @ 09/08/2008, 00:43:28 }

Ε κι εσύ νεύρα...ιδέα σου είναι!Να σκέφτεσαι την "επόμενη μέρα",όχι εκείνη που ξέρεις,με strange+beach bar+mohito

{ Doureios-Ipnos @ 04/09/2008, 11:25:06 }

τώρα να πω ότι έχω νευρα?

θα ειναι πολυ λιγο!

ειμαι εξαλλη

πολυ εξαλλη λεμε

πάνω που παει να τελειωσει η υποθεση με τα δικαστηρια του τρακαρισμενου αυτοκινητου ο καθε μ@λ@κας ειναι στην κοσμαρα του κ κανει συμφωνιες χωριες να με ρωτησει,

κ αλλος επισης μπιμπ αφου μας κανει τη ζωη πατινι να βρουμε λυση σε προβλημα που εχει κ δεν φταιμε εμεις, του τη βρισκουμε,ενα πραγμα μενει να κανει αυτος κ ειναι στην καρακοσμαρα του, ουτε σηκωνει τηλεφωνα ουτε παιρνει πισω,

παιδια,

να με πιασει το αμοκ η να μη με πιασει?

{ k@Tie @ 04/09/2008, 11:40:43 }

αξίζει να σε πιάσει δεν αξίζει

{ charm_quark @ 04/09/2008, 14:39:21 }

Δεν ειμαι σιγουρη οτι καταλαβα... αλλα οτι εχει να κανει με τρακαρισμα προκαλει πολλα νευρα!!!! Ψυχραιμια!

{ nounoukos @ 04/09/2008, 17:11:30 }

εκεινη την παλια παροιμια "αμα δε φωναξεις, η δουλεια σου δε γινεται" την ξερεις;

... 

{ WayFaReR @ 05/09/2008, 04:01:50 }

29 κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν ηρεμία και υπομονή...

Μέσα σε μια εβδομάδα τρακάρανε 4 γνωστοί μου...

Και ο ένας μάλιστα τούμπαρε το αυτοκίνητο του στα 10 μέτρα από εμένα...

Τραγική εμπειρία...

{ charm_quark @ 08/09/2008, 13:54:20 }

... με τον ΟΤΕ ή/και με τα ΕΛΤΑ. Λογαριασμος στα χερια μου δεν εφτασε... ετσι για 70 euro σε λιγοτερο απο ενα μηνα μου εκοψαν τις εξερχομενες κλησεις τηλεφωνου... μονο που δεν το χρησιμοποιω τα τελευταια 2 χρονια για να μην πω που ελειπα δυο εβδομαδες. Σημερα τα ξημερωματα λοιπον, χωρις καμμια αλλη προειδοποιηση (βλεπεις φιλες... οτι και που μου κοβεις το τηλεφωνο δεν χαμπαριαζω... περιμενε να ερθει ο επομενος λογιαριασμος να το παρω πρεφα... και να μη ρωταω τον strange "μα εισαι σιγουρος οτι δεν ηρθε ο ΟΤΕ οσο ελειπα;") μου εκοψαν και το ιντερνετ.

Ε... και μας επιασαν τον ποπο για επανασυνδεση... ε και με απειλησαν οτι θα κανει 24 ωρες να επανασυνδεθει το dsl... ευτυχως μεχρι να γυρισω σπιτι επανηλθε! Ουφ!

{ nounoukos @ 08/09/2008, 19:39:28 }

τιμωρησε τους!

πηγαινε στο καταστημα την ημερα που ληγει η προθεσμια πληρωμης (και λογικα θα εχει ουρα μεχρι το δρομο εξω) και πες με βροντερη φωνη στον υπαλληλο "¨θελω να διακοψω την συνδεση του οτε για να κανω συμβολαιο με αλλη εταιρεια που δεν εχει παγιο" 

{ WayFaReR @ 08/09/2008, 21:35:32 }

Sorry κιόλας αλλά γιατί έχεις νευριάσει με τον ΟΤΕ και όχι με τον εαυτό σου;

Αφού δεν το είχες πληρώσει τόσα χρόνια δεν θα στο κόβανε κάποτε;

Ξέρω, φταίει ο ΟΤΕ όμως...

Τσίμπα και την επανασύνδεση τώρα...

{ charm_quark @ 08/09/2008, 22:30:29 }

Πας καλα βρε και εσυ; ΟΤΕ ειναι πληρωμενος... ΠΑΝΤΑ! Αλλο η Tellas που εχουμε μια μικρη διαφωνια της ταξεως των 10 euro και εχει κανει φραγη των εξερχομενων, αλλα βρηκα τροπο να το παρακαμπτω και αυτο!

Ειπα... λογαριασμος δεν ηρθε! ή ο ΟΤΕ φταιει ή τα ΕΛΤΑ....

{ charm_quark @ 09/09/2008, 00:37:41 }

Εγω παντως δε φταιω... μολις βρηκα το φακελο με το λογαριασμο... κατω απο τον καναπε! Εχω μια υποψια οτι φταιει η Φρουφρου τελικα!

{ Yerejan @ 09/09/2008, 01:15:06 }

{ charm_quark @ 09/09/2008, 03:16:47 }

Και εκει που διαβαζεις... νυχτιατικα και δε σου εφτανε μονο αυτο... σου τελειωνουν τα τσιγαρα.  

Το παιρνεις αποφαση να ντυθεις, να παρεις το αυτοκινητο να πας κεντρο να βρεις κανα περιπτερο ανοιχτο.

Κατεβαινεις στην εισοδο της πολυκατοικιας ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΕΙΣ;;;;;;

Καποιος λαλακας εχει παρκαρει κλεινοντας την μιση εισοδο της πυλωτης (ισα που χωραει να περασει ενα smart δηλαδη)...

Ειναι νυχτα... 3 το πρωι... να κορναρεις; Τι φταινε τα νεογεννητα που εχει γεμισει η γειτονια;

Κανεις μιση ωρα μανουβρες και το βγαζεις τσιμα τσιμα... με φοβο να το κοπανησεις σε καποια κολωνα, στο απεναντι παρκαρισμενο ή στο "μακακα" παρκαρισμενο.

Πας περνεις τα τσιγαρα σου (τωρα και αν σου ειναι χρησιμα) ... και επιστρεφεις με την ιδεα να του σκασεις ενα αυγο στο μπροστινο το τζαμι... αλλα ερχεται ο καλος σου εαυτος  και καθεται στον απεναντι ωμο  απο τον κακο σου εαυτο και σου φωναζει "ΜΗ"....

Μηπως να καλεσεις την τροχαια... συνεχιζει ο αλλος...,

μπα... σιγα μην ερθουνε νυχτιατικα...

αφηνεις τελικα ενα θυμωμενο απειλητικο μηνυμα σε χαρτι πανω στους υαλοκαθαριστηρες και ερχεσαι στο forum να πεις τον πονο σου και προσπαθεις να ξεπερασεις την.... ομελετικη εμμονη!

{ charm_quark @ 09/09/2008, 08:31:56 }

και βγαινεις πρωινιατικα να πιεις μια γουλια καφε και να κανεις μια τζουρα τσιγαρο στο μπαλκονι... να σε χτυπησει ο πρωινος ο ηλιος να σε ξεκουδουνιασει λιγο... και σκαει μυτη μια κυρατσα να ξεκλειδωνει το "κουλα" παρκαρισμενο....

Μα δεν αντεξα... της το λεω... "κυρια μου... μην ξαναφησετε το αυτοκινητο μπροστα στην εισοδο, δεν μπορουσα να βγω χθες το βραδυ" και αντι να ζητησει συγγνωμη και να πει και ευχαριστω που δεν της το μονταρα με αυγα... μου λεει "τι λες καλε, που δεν μπορουσες να βγεις... τοσο χωρο εχει!, που μας γεμισατε παντου εισοδους και δεν εχουμε να παρκαρουμε!"

Βρε ο κοσμος δεν παει καλα!!!!!!!! Αναθεματισα την ωρα και τη στιγμη που δεν το πασαλειψα με αυγα και που δεν καλεσα την τροχαια!!!!

Οποτε  παιρνοντας το υφος που σπαει τα νευρα και του πιο ηρεμου (αυτο το ειρωνικο, χαμογελαστο, απαθειας, στα@@δισμου υφακι) της λεω:  "Καλά κυρια μου, μην εξαπτεστε... την επομενη φορα θα καλεσω αμεσως την τροχαια!!!"

Πρεπει να τσαντιστηκε γιατι μπηκε στο αυτοκινητο αμεσως... μονολογωντας κατι ασυναρτησιες για τις πυλωτες, κοπανησε την πορτα της και εφυγε σπινιαροντας!!!

{ charm_quark @ 09/09/2008, 08:33:49 }

Αμ οχι... μονο τα δικα μου νευρα θα γινονται τσαταλια νυχτιατικα;;; Ας γινουν και αλλων με το καλημερα!

{ Doureios-Ipnos @ 09/09/2008, 08:54:26 }

πάντως γεγονός ειναι ότι καθε πολυκατοικια δικαιουται για το πάρκιγκ της ΜΙΑ εισοδο κ ΜΙΑ έξοδο.

οποτε, αν αν και αυτη θελησει να καταφυγει στο νομο, δεν ειναι σιγουρο για το ποια θα ειναι τα αποτελεσματα....

(αυτο ασχετο με το οτι καταλαβαινω πληρως τον εκνευρισμο σου).

{ charm_quark @ 09/09/2008, 13:16:05 }

Η πολυκατοικια απο την οποια βγηκε πουρνο πουρνο... ειναι απεναντι μου, εχει τεραστιο παρκιν για τους ενοικους της με 3 εισοδους για αυτο (σαν εισοδους πυλωτων) κατι που απαγορευει να παρκαρεις στην μια πλευρα του δρομου.

Βρηκε να κλεισει τη δικια μου που εχει 2 και η μια προοριζεται αποκλειστικα για τον ιδιοκτητη; Στο κατω κατω... εγω τι φταιω; Και σκεφτομαι πως εστω... οτι καποιος αλλος ενοικος ειχε ενα επειγον περιστατικο και επρεπε να βγαλει μεγαλυτερο αυτοκινητο απο μεσα χθες το βραδυ (το κοτοπουλο ειναι το πιο μικρο εκει μεσα) τι ακριβως θα γινοταν;

Παντως... σας εφτιαξα ενα παιχνιδακι:

{ Doureios-Ipnos @ 09/09/2008, 14:01:49 }

ωραιο το σχεδιαγραμμα!!!

την πτυχιακη της τελειωσες? P

(γιατι δε μπορω να βναλω φατσες οεο?)

κ γιατι δεν παρκαρε μεσα αυτη?

{ charm_quark @ 09/09/2008, 14:09:56 }

Που να ξερω... η κουβεντα μας δεν ηταν και πολυ... "φιλικη" να το πω... για να ρωτησω τετοιες λεπτομερειες!

{ Doureios-Ipnos @ 09/09/2008, 14:17:43 }

αμαν ρε τσαρμ!!!

δε μπορουσες να δειξεις λιγο ανθρωπινο ενδιαφερον πριν τη βρισεις?

{ charm_quark @ 29/10/2008, 23:10:14 }

Σημερα... ή μάλλον χθες έγινε διαρρηξη στο πατρικό μου, με τους γονείς μου μέσα να κοιμούνται. Ναι... έχω νεύρα με την αστυνομία γιατι έχουν κατα-κλέψει όλο το χωριό το τελευταίο εξάμηνο και δεν έχουν κάνει τίποτα. Μπαίνουν στα σπίτια, ρίχνουν υπνωτικό spray στους ενοικους και στα σκυλιά (αν υπάρχουν) και τα γυαλίζουν... ξυπνάς με ένα κεφάλι καζάνι την επόμενη μέρα... και ψάχνεις να βρεις το βιός σου.... που έχει γίνει καπνός.

Πάω λοιπόν το μεσημέρι... βρίσκω τη μάνα μου να κλαίει και να χτυπιέται γιατι μόλις είχε πάρει τον μισθό της που οπώς εννοείτε ειχε γινει αφαντος μαζι με την πιστωτική... και ακόμα ψαχνει να δεί τι λείπει. Αρχισα να το παίζω μπάτσος... αφου είχαν ειδοποιηθει πριν μια ώρα και δεν είχαν φανεί ακομα... και να ψάχνω να βρώ απο που μπήκαν... τελικά βρήκαμε παραβιασμένη την μία πορτα... την ασφαλείας που δυστυχώς δεν κλειδώνουν ποτέ.... (και ακόμα πιο δυστυχώς διαπιστώνω οτι ούτε στα χωριά δεν μπορείς να κοιμάσαι με την ... πορτα ανοιχτή... που λεεί ο λόγος). Τέλος πάντων, ενημερώθηκαν τα μπλε ανθρωπάκια οτι η πόρτα έχει παραβιαστει αλλα ακόμα δεν ήρθαν για αποτυπώματα.... ποιός ξερει... ίσως αύριο... μεθαύριο σε ένα μήνα να το θυμηθούν.....αφου θα έχουν ρημάξει καμμιά δεκαριά σπίτια ακόμα....

{ ROSEBUD @ 30/10/2008, 00:01:21 }

Περαστικά!Ευτυχώς δεν έπαθαν τίποτα οι γονείς σου!Ρε συ δεν ψάχνεις για κανένα γνωστό που θα μπορούσε να ξέρει πότε πληρώνεται η μαμά σου?Την πρώτη βδομάδα αφού είχα αρραβωνιαστεί με το Ρόζο,άνοιξαν το πατρικό μου,ξάφρισαν μόνο το δικό μου δωμάτιο με τα καινούργια κοσμήματα από τον αρραβώνα,συν κάποια εσώρουχά μου και μου άφησαν και 2 κουτιά προφυλακτικά.Τελείως κουφή διάρρηξη!Το μυαλό μας δεν πήγαινε πουθενά.Ή ίσως μόνο σε Αλβανούς της περιοχής.Λίγα χρόνια μετά,η πιο γνωστή μας γειτόνισσα και ενώ ήταν στα τελευταία της,εξομολογήθηκε στη μάνα μου ότι ο γιος της με είχε από μικρός στο μάτι και δεν κατάλαβα ποτέ τίποτα.Κάποια στιγμή τον άκουσα να φωνάζει τη μοναδική του κόρη με το όνομά μου και ανατρίχιασα!Από ανωμαλία στον κόσμο άλλο τίποτα!Αν το μυαλό σας πηγαίνει σε συγκεκριμένα άτομα,καλό θα ήταν με πρώτη ευκαιρία να τους προσφέρετε ένα ποτήρι νερό(ναι τραβηγμένο είναι) ώστε να πάρετε αποτυπώματα και να τα συγκρίνετε με της αστυνομίας.Τι να σου κάνουν κι αυτοί,υπόθεση ρουτίνας είναι,δεν θα έβγαινε και τίποτα αν τα έπαιρναν αμέσως...

{ nounoukos @ 30/10/2008, 07:18:04 }

και μας ελεγε η κατια για κλεφτες και διαρρηξεις, και δεν την πιστευαμε..

{ charm_quark @ 30/10/2008, 12:00:21 }

κατα έναν περίεργο τρόπο η υπόθεση "προχωράει"...Άμα τους βρούνε... θα αλλάξει παντελώς η γνώμη μου για την ελληνική αστυνομία.

{ ROSEBUD @ 30/10/2008, 12:44:45 }

Ξέχνα ό,τι είπα για γνωστούς κλπ!Μόλις σήμερα έμαθα ότι και στη Θεσ/΄νίκη γίνεται χαμός με την ίδια μέθοδο!!

{ WayFaReR @ 30/10/2008, 13:44:44 }

Άσχημη εμπειρία...

Προσοχή...

{ charm_quark @ 30/10/2008, 20:56:05 }

Αυξηση της εγκληματικότητας το λένε αυτο... ε;;;;; Λέτε να έχει να κάνει με τα χάλια οικονομικά του κόσμου; όχι... προφανώς και δεν λυπάμαι αυτους που διέρηξαν το σπίτι μου, απλα... λέω....

Τελικά ήρθε σήμερα η αστυνομία, αλλα αποτυπώματα δεν πήρε γιατι 2 μέρες μετά, έχει παρελάσει όλο το σόι απο το σπίτι και οι μισοί μαθητές μου... οπότε δεν τους βόλευε....

Τελικά απο μαρτυρία γειτόνων που είδαν κάτι περιέργες κινήσεις, οι υποψίες στρέφονται... σε μελαχρινους νομάδες να το πω;;;

Μια φορά... άκρη δε βγαίνει... γιατι η όλη φάση δεν "δειχνει" άτομο αγνωστο... (θα είχαν σηκώσει χρυσαφικά κτλ) αλλα απο το οικείο περιβαλλον... που ήξερε κάποια στοιχεία προσωπικά... καθώς... ήξεραν και που να ψάξουν οι άτιμοι!!!

{ ROSEBUD @ 31/10/2008, 22:47:31 }

Ο πιο ασφαλής τρόπος να κοιμάται κανείς ήσυχος(αν το ξανάπα σκουντάτε)και αυτό κάνουμε σε όποιο σπίτι πηγαίνουμε,είναι να βάλει μπάρα σιδερένια στην πίσω μεριά της πόρτας.Χρειάζονται 2 βραχίονες εκατέρωθεν της πόρτας με γερές βίδες στον τοίχο,στους οποίους η μπάρα "κουμπώνει" και δεν μετακινείται παρά μόνο αν σπάσει η πόρτα.Φτηνή κατασκευή,γίνεται παραγγελία σε οποιονδήποτε σιδερά.

{ LittlePrince2s @ 04/11/2008, 02:45:41 }

Σωστή.. αλλά αν δεν είναι δικό σου το σπίτι τί κάνεις?

Και εμάς μια φορά παραλίγο να μας κλέψουν πριν κάποια χρόνια, αλλά γάβγισε το τέρας μας - καλή του ώρα- και επειδή γάβγιζε δυνατά νόμιζαν ότι είναι κανένα θηρίο, και έφυγαν τρέχοντας...

τώρα πολύ παλιότερα - πριν γεννηθώ εγώ - πάλι παρ'ολίγον να μας κλέψουν, αλλά το έπαιξε η μάνα μου χαιλάντερ.. το σκηνικό έχει ως εξής..

Ο πατέρας μου λείπει ταξίδι, και η μάνα μου κοιμάται με τον αδερφό μου μωρό στην κρεβατοκάμαρα, και η κουμπάρα της στο σαλόνι.. κάποια στιγμή η κουμπάρα της, βλέπει φως στο άνοιγμα της πόρτας, και πάει και ξυπνάει την μάνα μου.. η μάνα μου κλειδώνει τον αδερφό μου και την κουμπάρα στο δωμάτιο, αρπάζει το σπαθί (περίπου 1 μέτρο και κάτι) του μπαμπά, και ορμάει στο σαλόνι... την βλέπει ο κλέφτης και φυσικά μένει κόκκαλο.. και του λέει η μάνα μου την θεική ατάκα '' ή πηδάς απ'το μπαλκόνι π@ύστη ή σε κάνω Αθανάσιο Διάκο...'' ο κλέφτης έγινε καπνός μέσα σε δέκατα δευτερολέπτου...αχαχαχαχαχα.. ας είναι καλά ο Χαιλάντερ

{ nounoukos @ 04/11/2008, 07:32:06 }

{ nounoukos @ 04/11/2008, 07:34:37 }

βρε μηπως η μαμα σου ειναι λιγο διασημη;;

{ Tooth-fairy @ 04/11/2008, 08:17:06 }

τρομερη η μαμα σου πρινσεσα!

λες να αγορασω στο καινουριο σπιτι κι ενα σπαθι για καλο και για κακο? ποτε δεν ξερεις.......

{ ROSEBUD @ 04/11/2008, 11:17:22 }

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα!να'σαι καλά ρε μικρό,και συ κι η μαμά σου!

{ Yerejan @ 04/11/2008, 12:42:14 }

καλά εχεις σούπερ μαμά!!

{ LittlePrince2s @ 04/11/2008, 14:33:26 }

χχαχαχαχαχαχαχαχαχαα καλο :ΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

{ charm_quark @ 04/11/2008, 18:39:31 }

Εγραψες!! 

{ k@Tie @ 05/11/2008, 11:20:05 }

χαχαχαχαχα καλα ρε που βρήκες τη φωτό? ήσουν μπροστά στο σκηνικό ε???

{ charm_quark @ 05/11/2008, 11:45:08 }

'Ηταν ο κλέφτης!

{ nounoukos @ 05/11/2008, 17:40:20 }

φτου!

με καταλαβανε..

{ LittlePrince2s @ 05/11/2008, 18:32:08 }

{ ROSEBUD @ 05/11/2008, 20:56:00 }

Τα νεύρα μου!τα διαβόλια μου!τα τριβόλια μου!με τους κομπλεξάρες άντρες οδηγούς!ποιος έχει ρε παιδιά προτεραιότητα στις στόγγυλες πλατείες??έχει ή όχι αυτός που μπαίνει μέσα από δεξιά ΕΚΤΟΣ ΑΝ έχει στοπ??τότε γιατί μου κορνάρουν ξανά και ξανά όταν είμαι μέσα στο roundabout και περιμένω ωσάν νομοταγής οδηγός να περάσει πρώτα αυτός που είναι να μπει ΚΑΙ ΔΕΝ έχει στοπ??και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι δεν προλαβαίνω να περάσω??γιατί ναι και γω αρρωσταίνω με αυτούς που ε'ιναι τα ζώα μου τ'αργά και δεν κουνιούνται εγκαίρως και χασμουριούνται!!αλλά πώς να το κάνουμε αν ο άλλος έρχεται κατά πάνω μου φόρτσα ρότσα και έχει προτεραιότητα??να μην σταματήσω??εκτός αν βρισκόμαστε στην Αγγλία όπου ισχύει η ανάποδη προτεραιότητα και δεν το ξέρω!!αμάν πια!!γεμίσαμε σ'αυτήν τη χώρα νταήδες!!γρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

{ nounoukos @ 05/11/2008, 21:14:39 }

εχεις δικιο που φωναζεις..

παντως αυτον τον κανονα για τις κυκλικες πλατειες, παντα το θυμαμαι, εκτος απο τις ελαχιστες περιπτωσεις που κινουμαι σε κυκλικη πλατεια..

{ ROSEBUD @ 05/11/2008, 23:34:47 }

and you go wherever she spins?

{ nounoukos @ 05/11/2008, 23:48:34 }

χαχαχαχαχα

καπως ετσι.

μερικες φορες, αν εχει κινηση φωναζω κιολας.. ΑΑΑΑΑΑΑ... ειδικα εκει στην αντιγονιδων μονο που δεν κλεινω τα ματια.. :ρ

{ Yerejan @ 06/11/2008, 09:07:42 }

εγώ που προσφάτα πέρασα τα σήματα άσχετα που δεν ξέρω να οδηγώ προτεραιότητα σε κυκλικό κόμβο έχουν αυτοί που μπαίνουν νομίζω

{ k@Tie @ 06/11/2008, 17:37:05 }

εγω πάντως λέω οτι αν σας αναστατώνουν τόσο πολύ οι πλατείες να παίρνετε αλλο δρόμο χωρίς πλατείες

{ Doureios-Ipnos @ 06/11/2008, 21:18:54 }

θα συμφωνησω με την προλαλησασα!!

πολλα νευρα μαζευτηκαν!!

{ ROSEBUD @ 06/11/2008, 21:59:57 }

αφού οι καμπύλες είναι πιο ωραίες από τις ισιάδες

{ Doureios-Ipnos @ 06/11/2008, 23:36:57 }

ναι ΑΛΛΑ ως γνωστον οι καμπυλες εχουν και περισσοτερο σουξε, κι αφου ολοι τρεχουν να προλαβουν θα πρεπει να υπαρχει η αναλογη κατανοηση και υπομονη 

{ nounoukos @ 06/11/2008, 23:41:48 }

παντως ειναι πρωτακουστο να εχει προτεραιοτητα αυτος που θελει να μπει...

για κατσε ρε φιλε..  

{ Doureios-Ipnos @ 06/11/2008, 23:54:42 }

έλα ντε!!!

απο που κ ως που?

{ LittlePrince2s @ 07/11/2008, 01:30:01 }

Είσαστε μεγάλα σούργελα

{ charm_quark @ 21/12/2008, 19:43:41 }

Και τελικά πήγα στη γιορτή των παιδιών και πέρασα και καλά...

αλλά τα πήρα με τον δήμαρχο!!!!! Βγαίνει ο τύπος να κάνει τη Χριστουγεννιάτικη δήλωση στο χορό των παιδιών και τι λέει;;;;;;

Τα παιδιά του σχολείου να μην ασχολούνται με αυτά που γίνονται στην Ελλάδα!!!!!

Και μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι! Τι λες βρε άτομο;;;; Απο πότε το χωριό μας τηλεμεταφέρθηκε στη Ζιμπάμπουε για να μην ασχολούνται τα παιδιά με το τι συμβαίνει στην Ελλάδα; Και που στο κάτω κάτω της γραφής όλος ο κόσμος το έχει τούμπανο τα παιδιά μας θα το έχουν κρυφό καμάρι;;;; Ετριξε η καρεκλίτσα μας που ένα απο τα πιο μικρά σχολεία της "Ζιμπάμπουε" έκανε την πρώτη του πορεία αν και ειρηνικότατη;;;; Και στο κάτω κάτω της γραφής ήρθες που ήρθες στο χορό των παιδιών βγάλε το σκασμό, δώσε ευχές για τα Χριστούγεννα, ευχήσου καλή επιτυχία στις πανελλαδικές και στο να περάσουν καλα στην πενταήμερη... Μην το παίζεις "ήταν θέλημα θεού"...... και μην παίρνεις το μέρος των άχρηστων αστυνομικών μας που φοβήθηκαν οτι θα γίνουν εκτροπα στο χωριό της Ζιμπάμπουε και κλειδαμπαρώθηκαν στο αστυνομικό τμήμα και δεν έκαναν τη δουλειά τους! ΕΛΕΟΣ!

{ k@Tie @ 05/01/2009, 16:50:09 }

τα νευρα μουουουουουουουουουουου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

{ LittlePrince2s @ 06/01/2009, 10:57:32 }

οκ...

{ Doureios-Ipnos @ 11/01/2009, 22:56:22 }

καταχρηστικα γραφω σ αυτο το θεμα...

μου τη δινει που μερικοι ανθρωποι θεωρουν οτι μπορουν να τα εχουν ολα!!!

άλλα ακομη περισσοτερο,μου τη δινει που ΟΝΤΩΣ μπορουν να τα εχουν ολα!!

{ nounoukos @ 12/01/2009, 00:39:11 }

α, για τον Brad Pitt λες;

ναι,ναι ! πες τα χρυσοστομη! συμφωνωωωωω!!!    

{ LittlePrince2s @ 12/01/2009, 03:14:45 }

Πως θα σιυ φαινόταν να μας εξηγήσεις τί ακριβώς εννοείς???

{ Doureios-Ipnos @ 12/01/2009, 09:45:29 }

αυτο που καταλαβε ο νουνους περιπου-εστω κι αν το πε για πλακα.

{ k@Tie @ 12/01/2009, 13:12:34 }

μαζί σου δούρεια...μου τη δίνει που κάποιοι δεν τους νοιάζει αν θα σπουδάσουν γιατι έχουν τα λεφτά και την εταιρία του μπαμπά απο πίσω και μπορεί να είναι οι μεγαλύτεροι στόκοι του κόσμου...και το χειρότερο δεν το κρίνουν απαραίτητο να σπουδάσουν! αχχχχχχ

{ Doureios-Ipnos @ 12/01/2009, 14:07:59 }

αχ,αχ, εχω συγκεκριμενα παραδειγματα στο μυαλο μου κ τα λεω αυτα αλλα δυστυχως δε γινεται να επεκταθω δημοσιως...

δεν ειναι θεμα ζηλειας-να διευκρινισω- αλλα ειναι κοινωνικη αδικια

{ ROSEBUD @ 12/01/2009, 16:36:17 }

ελάτε βρε κορίτσια,κανείς ποτέ δεν τα έχει όλα!ακόμη κι αν στη δεδομένη στιγμή ή το χρονικό διάστημα που τον γνωρίζουμε τα έχει,κάποτε θα του κάτσει η στραβή,δεν μπορεί!

η μαγκιά βέβαια είναι να καταφέρνει κανείς να είναι ευχαριστημένος με τα λιγότερα ακόμη και αν συνειδητοποιεί τις ελλείψεις του,γιατί δεν τις αντιλαμβάνονται και όλοι...

{ LittlePrince2s @ 12/01/2009, 18:48:31 }

Ρε κορίτσια να καταφέρνετε να είστε ευτυχείς με αυτά που έχετε εσείς, μην κάθεστε να ασχολείστε με το τί έχουν οι άλλοι.. στο κάτω κάτω, μπορεί να τα έχουν όλα αυτά και ακόμη να είναι ευχαριστημένοι..

Προσωπικά θεωρώ αρκετό το γεγονός ότι ζω...

{ Doureios-Ipnos @ 12/01/2009, 22:46:54 }

δεν περναω τον ελευθερο χρονο μου ασχολουμενη με το τι εχουν οι αλλοι κ δεν εχω εγω.

ωστοσο καποια πραγματα κανουν πολυ κρα κι αμα κανεις οτι δεν τα βλεπεις,απλα κοροϊδευεις πρωτα τον  εαυτο σου κ μετα τους αλλους.

μην τρελαθουμε κιολας...

{ LittlePrince2s @ 12/01/2009, 23:04:51 }

τί να σου πω.. όπως το πάρει κανείς.. εμένα πάντως δεν μου καίγεται καρφάκι!(τι φοβερή φράση κι αυτή..λες και μπορεί να καεί το καρφί)

{ ROSEBUD @ 13/01/2009, 00:46:52 }

Δούρεια καλή μου μάλλον δεν κατάλαβες τι ήθελα να πω και δεν φταις εσύ έτσι όπως το έγραψαΑλλά ας μην το αναλύσουμε άλλο...προφανώς έχεις τους λόγους σου για να επιμένεις τόσο...Να θυμάσαι ότι έχεις τη δουλειά σου και την υγεία σου και πολλούς ανθρώπους,όχι όλους όσους θα ήθελες δυστυχώς,που σε αγαπάνε..

{ Doureios-Ipnos @ 13/01/2009, 09:08:56 }

γενικα εναςαναδρομος ερμης πλαναται στην ατμοσφιαρα νομιζω...

δλδ κοριτσια εσεις αμαβλεπετε απο τη μια καποιον που εχει πχ τη δουλεια του,τα λεφτα του,το σπιτι του,την οικογενεια του+την οποια γκομενα / τον οποιο γκομενο θελει *** κ απο την αλλη βλεπετε καποιον που χτυπιεται συνεχεια απο τη ζωη,τις συγκυριες, πειτε το οπως θελετε κ δε μπορει να σηκωσει κεφαλι ουτε να προσφερει  τα στοιχειωδη στον εαυτο του κ την οικογενεια του, ειστε οκ μ αυτο?

{ ROSEBUD @ 13/01/2009, 12:17:51 }

όχι βέβαια!αλλά και τι βγαίνει με το να μιζεριάζουμε και και να θυμώνουμε?είναι η μοναδική ίσως περίπτωση που πρέπει να κοιτάμε και τα χειρότερα και όχι μόνο τα καλύτερα!

{ ROSEBUD @ 05/02/2009, 17:19:46 }

Μου τη δίνουν/τσατίζουν/εξοργίζουν τα παρακάτω!

1)Να με παίρνει συγγενικό πρόσωπο τηλέφωνο και να μου ζαλίζει τον έρωτα για το τσιγάρο,όχι γιατί κάνει κακό αλλά γιατί είναι πειρασμός που στέλνει ο διάβολος!

2)Να κάθεται δίπλα μου στο λεωφορείο εκείνος ο νεαρός που του κάπνισε να αγοράσει το τζην του ένα νούμερο μικρότερο και κάθεται με ανοιχτά τα πόδια κολλώντας με στο παράθυρο σαν την οσία Μαρία!

3)Να διασχίζω το διάδρομο του λεωφορείου και να αναγκάζομαι να εισπνέω την υπέροχη ευωδία όλων όσων τεντώνουν τα χέρια τους στις χειρολαβές και έχουν να πλυθούν από τον προηγούμενο μήνα και έχουν την εντύπωση ότι φορώντας χοντρά ρούχα μυρίζουν ροδέλαιο!

4)Να μου απαγορεύουν να συνοδεύω το 13άχρονό μου σε δοκιμαστήρια αλυσίδας ρούχων και να αναγκάζεται να βγαίνει στο διάδρομο με τις κάλτσες,έχοντας τον κίνδυνο να πατήσει τις πεταμένες καρφίτσες!(*ακολουθεί ρέμπους!)

5)Να προσπαθώ να βρω γιατρό που έχει αλλάξει διεύθυνση εδώ και 5 χρόνια και δεν μπήκε στον κόπο να ενημερώσει τον κατάλογο!

*φωνή που βγάζουν τα πρόβατα όταν βελάζουν+σύμφωνο που όποιος έχει πρόβλημα να το προφέρει απαγορεύεται να πει τη λέξη "γράμματα" γιατί μετά πιπέρι,πιπέρι+η υπογραφή του αντμίνου μας χωρίς το ριπλέι και χωρίς τα 2 τελευταία γράμματα :-P

{ nounoukos @ 06/02/2009, 00:16:49 }

πιο δυσκολο κι απ'το ρέμπους σου ροζι,  ειναι να βρεις ποστ του αντμινου! 

μα, στασου, νομιζω οτι καπου πηρε το ματι μου ενα..

{ Luminita @ 06/02/2009, 00:49:49 }

Ροζι, πολλα ειναι τα πραγματα που μας τη δινουν, κανουν τα νευρα κουρελια, πρεπει ομως να σκεφτουμε θετικα. Βλεπω οτι εχεις κι'εσυ παιδι που ειναι 13 ετων, σαν το γιο μου. Πως τα πας με τα εφηβικα προβληματα? Ο δικος μου ειναι πολυ νευρικος και παρεξηγιεται με το παραμικρο, ασε που πιο πολυ εχει κολλημα με το skateboard παρα με το διαβασμα, οχι πως δεν παιρνει σχετικα καλοι βαθμοι, αλλα θα μπορουσε και καλυτερα αφου μυαλο εχει. Ειναι μια δυσκολη ηλικια και πρεπει να εχουμε πολυ πολυ υπομονη. Οσο για το γιατρο που δεν μπορεις να ββρεις, παρε το 11888 και θα σου τον βρουν αμεσως.

Don't worry be happy! Enjoy this song, is for you!

{ charm_quark @ 06/02/2009, 11:33:30 }

Don't worry be happy! Enjoy this song, is for you!
(αλήθεια... θυμάστε την καλημερα... με το ίδιο τραγουδάκι που είχα ανεβάσει στο youtube... ;;;; Μόλις παρατήρησα ότι δεν υπάρχει πια!!!)

{ charm_quark @ 06/02/2009, 11:39:52 }

χμ.... και κοιτάξτε να δείτε τι έγινε...

This video is no longer available due to a copyright claim by WMG.
Και διερωτάμαι τώρα... αξίζει να ποστάρουμε τραγουδάκια με παραπομπές στο youtube;; Αφου κάποια στιγμή θα το σβήσουν! Τώρα για το συγκεκριμένο... νομίζω ότι είναι υπερβολικοι για ένα τόσο παλιό τραγουδάκι! Όλοι το έχουν πια... δεν πρόκειται να κάτσουν να το κατεβάσουν απο το youtube!

{ nounoukos @ 06/02/2009, 13:18:21 }

ειναι μερικες εταιρειες και καποιοι καλλιτεχνες που ενεργουν βλακωδώς υπερβολικά θα ελεγα.

εχεις υπ'οψιν σου για τον πρίνς; 

{ ROSEBUD @ 06/02/2009, 13:47:13 }

ναι ρε παιδιά,τι κακό κι αυτό,αρχίζουν να βγάζουν τραγούδια!

ευχαριστώ για το τραγουδάκι Λουμινίτα

πήρα κάτι παρόμοιο για το γιατρό αλλά΄δεν κατάφερα τίποτα και τελικά το μόνο μέρος όπου υπήρχε η αλλαγμένη διεύθυνση ήταν το ίντερνετ!αν είναι δυνατόν!δηλ.ο παππούς ο αγράμματος που ψάχνει για γιατρούς εκεί μέσα τους βρίσκει??

στην εφηβεία νόμίζω ότι το δυσκολότερο είναι να προσπαθείς να κάνεις κάποια προσέγγιση και να βρίσκεσαι μπροστά σε τείχος!ιδια'ιτερα προβλήματα δεν έχω με τη μεγάλη,γενικά είναι πολύ στρωμένο παιδί και αν έλεγα το αντίθετο θα έπεφτε φωτιά να με κάψει!το μόνο που με στενοχωρέι είναι ότι δεν μπορώ να της αφιερώνω περισσότερο χρόνο εξαιτίας του μικρού τυράννου!πχμόνο η  καθημερινή δρομολόγηση για ύπνο της μικρής(βραδυνό+πλυσίματα+παραμύθι+χαδάκια)διαρκεί 1,5 ώρα!πέρα από αυτό η μικρή με βγάζει νοκ άουτ γιατί είναι πολύ ζόρικη!ΥΠΕΡ-κινητική,ΥΠΕΡ-ομιλιτική,τσαούσα,οξύθυμη και πολλές φορές αψυχολόγητη!(αλλά είναι και τόοοοσο τρυφερή,που έτσι και μου αρχίσει τις γλύκες,έλιωσα!)οπότε όποιος έχει παιδιά με μεγάλη διαφορά ηλικίας,αναγκαστικά ρίχνει το βάρος στο μικρότερο,που αν τύχει να είναι και ζωηρό κλάψε με μάνα κλάψε με,ενώ το μεγαλύτερο δυστυχώς! στερείται χρόνο από τους γονείς...

{ charm_quark @ 12/02/2009, 13:45:34 }

Εχω αισχρά νεύρα με τα ΕΛΤΑ!!!

Πριν 15 μέρες έστειλα ένα δέμα συστημένο στη Γερμανία απο Πάτρα και άλλο ένα ο ξαδερφός μου απο Αθήνα ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ διεύθυνση. Ασφαλισμένα με επίσημα έγγραφα ινκλουντεντ!

Χθες μας επιστραφήκανε αμφότερα τα δέματα! Απο το σύστημα αναζήτησης πορείας του δέματος φάνηκε ότι και τα δύο έφτασαν στο αεροδρόμιο .... και γύρισαν πίσω! Χωρίς κάποια σήμανση ότι κάτι είναι λάθος!

Και μη μου πουν ότι είναι λάθος η διεύθυνση... γιατί τα κούριερ την βρίσκουν μια χαρά τη διεύθυνση....

Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση χρηστών των ΕΛΤΑ... και ο υπάλληλος δεν μπορούσε επίσης να καταλάβει γιατί γύρισαν ΚΑΙ ΤΑ ΔΎΟ πίσω!

Στέλνω επίσημο μεηλ στην εξυπηρέτηση χρηστών και ρωτάω να μου απαντήσουν στο ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ και μου λένε... πήγαν Γερμανία και επέστρεψαν... Ναι ρε φίλε! Χ3στηκα για το απο πού επέστρεψαν! Με ενδιαφέρει το ΓΙΑΤΙ;;;;

Τσέκαρα τη διέυθυνση πέντε χιλιάδες φορές! Ειναι 100% σωστά γραμμένη και συνοδεύεται και απο το τηλέφωνο του παραλήπτη! Όχι... δεν την πήραν τα Γερμανικά ταχυδρομεία να την ενημερώσουν ότι έχει δέματα. Πήγαινε καθημερινώς και ανελλιπως επι δέκα μέρες στο ταχυδρομείο της... αλλά τίποτα δεν ήταν εκεί.

ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ;;;;

Γ@ΜΩ την ΕΛληνική ΤΑλαιπωρία μου!

{ ROSEBUD @ 12/02/2009, 14:06:03 }

ένας λόγος που επέστρεψαν θα μπορούσε να είναι ότι γράψατε και οι 2 κολυβογράμματα,δεν τα αναγνώρισε το μηχάνημα,βαρέθηκαν να ασχοληθούν παραπάνω και τα έστειλαν πίσω!

άλλος λόγος,που είναι και ο πιο πιθανός,είναι να μπέρδεψαν τα προς αποστολή με τα προς διανομή!και γω είχα μπλέξει με τα ελτα,είναι από τις χείριστες υπηρεσίες!!

εκτός αν αδερφή και ξάδερφος βάλατε και οι 2 μέσα φούντες!

{ charm_quark @ 12/02/2009, 14:20:08 }

1ον τα γράμματα είναι μια χαρά.

2ον όχι δε βάλαμε φούντες, αλλά άδειες ασκήσεως επαγγελμάτος, πτυχίο κτλ μεταφρασμένα με επίσημες σφραγίδες Χάγης και άλλα πολλά χαρτιά που χρειάζεται όποιος πιάνει δουλειά στο εξωτερικό.

3ον Πρέπει να μου πουν γιατί γύρισαν, γιατί σκάσαμε ένα σωρό λεφτά για να τα στείλουμε, και αν είναι δικό τους λάθος να τα στείλουν με δικά τους έξοδα!

{ k@Tie @ 12/02/2009, 14:33:47 }

άν βγάλεις άκρη εμένα να με χ@@εις...γιατι δε τα στέλνεται με κάποιο κούριερ?

{ k@Tie @ 12/02/2009, 14:35:04 }

*στέλνετε για να μη βαράτε οι φιλολογοι και εσείς που θέλετε πάρα πολυ να γίνεται φιλολογοι

{ Doureios-Ipnos @ 12/02/2009, 14:49:09 }

εγω ειμαι σιγουρη οτι φταινε τα γερμανικα ταχυδρομεια

{ LittlePrince2s @ 12/02/2009, 15:19:43 }

αχ Δούρεια..αυτή η σιγουριά θα σε φάει χρυσό μου

{ charm_quark @ 12/02/2009, 18:04:01 }

Γιατί με κούριερ το να στείλω έγγραφα βάρους κοντά 1 κιλού θα μου πάει ο κουκος αηδόνι!!!

{ Doureios-Ipnos @ 12/02/2009, 20:56:43 }

αυτο θα πει να εχει ο άλλος τα πτυχια με το κιλο......!!!!!!!

{ synnefoula @ 12/02/2009, 22:08:08 }

Καλά μιλάτε για δημοσια υπηρεσία το ξεχνάτε. Το λένε οι λέξεις...

ΕΛ-ληνική ΤΑ-λαιπωρία

Δ-εν Ε-χουμε Η-λεκτρικό

Ο-ύτε Τ-ηλέφωνο Έ-χουμε

και τόσα άλλα... τι να πρωτοθυμηθεί κανείς...:Ρ

{ charm_quark @ 12/02/2009, 23:10:54 }

αυτο θα πει να εχει ο άλλος τα πτυχια με το κιλο......!!!!!!!
Χαχαχαχα...  Τώρα μπορείς και εσύ!

Η νέα μέθοδος της netrino-teleshopping σας προτείνει ...

Θέλετε και εσείς πτυχία με το κιλό; Ναι, τώρα υπάρχει η λύση!

Η γραφειοκρατία θα σας βοήθησει! Πάρτε το πτυχίο σας... βγάλτε άδεια ασκήσεως επαγγέλματος για εξωτερικό, πληρώνοντας στο εσωτερικό μόνο 60 ευρώ το εξάμηνο! Ναι τώρα δε χρειάζεται να δουλεύετε για να το κάνετε! Ζητήστε τη συνδρομή του μπαμπά! Πάρτε τα 2 αυτά χαρτιά και πηγαίντε στην πρωτεύουσα σας. Φωτοτυπήστε τα απο είκοσι φορές μαζί με την αναλυτική σας. Κάντε αίτηση στο Υπουργείο Δεν Θυμαμαί για το χαρτί Good Standing για να είμαστε σίγουροι ότι δεν είστε εγκληματίες! Φωτοτυπήστε το και αυτό είκοσι φορές! Μέχρι τώρα έχετε περί τις 100 σελίδες! Πάρτε και τις εκατό και πηγαίνεται στο Μεταφραστικό κέντρο του Υπουργείου Πάλι Δεν Θυμάμαι! Ζήτήστε τη μετάφραση τους στη γλώσσα της χώρας στην οποία θέλετε να μετακομίσετε και να δουλέψετε. Μερικές μέρες μετά, ξαναπηγαίνετε στην πρωτεύουσα να παραλάβετε τα μεταφρασμένα χαρτιά (καμμιά κατοσταριά και αυτά) μαζί με τα υπόλοιπα. Έχετε φτάσει κάπου στα διακόσια φύλλα. Ουπς! Ξεχάσατε το πτυχίο με σφραγίδα της Χάγης. Φάτε τον κ@λο σας απο τον Ανα στον Καιάφα να βρείτε ποιος και που βάζει αυτή τη σφραγίδα! Μα στη Χαγη πρέπει να φτάσουμε;; Λυστε το θέμα μετά απο αρκετές μέρες και αρκετά τηλεφωνα. Πάρτε το χαρτί με τη σφραγίδα της Χάγης. Πηγαίνετε ξανα στο Μεταφραστικό. Περιμένετε πάλι μερικές μέρες. Ξαναπηγαίνετε να το παραλάβετε.

Εχουμε φτάσει τα 250 χαρτιά. Ναι... τώρα πια έχετε κάμποσα κιλά πτυχίο και είστε έτοιμοι για να κάνετε αιτήσεις για δουλειά!.....

Είστε γελασμένοι! Απατατατατατατατατασθε οικτρά! Τα ΕΛληνικά ΤΑλαιπωρία επιμένουν να μη σας παραδίδουν τα χαρτιά σας... και μένετε με τη..... απόδειξη αποστολής στο χέρι και τις θέσεις να φέυγουν ανεπιστρεπτι!

{ charm_quark @ 13/02/2009, 22:36:20 }

Σε απάντηση του από 12-02-09 ηλεκτρονικού σας μηνύματος, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για να την περαιτέρω διερεύνηση του λόγου της επιστροφής των αντικειμένων θα πρέπει ο αποστολέας να καταθέσει Αίτηση Αναζήτησης σε διάστημα 6 μηνών από την ημερομηνία κατάθεσης, σε οποιοδήποτε Ταχυδρομικό Κατάστημα, προσκομίζοντας τη σχετική Απόδειξη Κατάθεσης

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ..... ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΜΟΥ ΛΕΝΕ...

Ο ΠΑΡΑΛΗΠΤΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!!

Ναι... έχω μία κατα-φαντασία αδερφή! αχαχαχχαχαχαχαχα

ΠΟΣΟ ΛΑΛΑΚΕΣ ΕΊΝΑΙ;;;;;;

{ charm_quark @ 13/02/2009, 22:38:21 }

Σημείωση... το εκ Πειραιώς ορμόμενο συστημένο, ΞΑΝΑστάλθηκε αυθημερόν στην ΙΔΙΑ διεύθυνση... και ωωωωω 3 μέρες μετά έφτασε στη Γερμανία! Βρε περίεργα πράγματα που συμβαίνουν!!!!!

{ ROSEBUD @ 13/02/2009, 23:35:56 }

Δεν είναι λαλάκες βρε συ σ'αυτό το θέμα...ή μάλλον ήταν άσχετος αυτός που απάντησε να καταθέσεις αίτηση αναζήτησης.Αφορά μόνο τα απωλεσθέντα και τα δικά σας δεν ήταν.Λογικό ήταν να μη βρίσκεται ο παραλήπτης.

Αφού πάντως του ξαδέρφου ξαναστάλθηκε και έφτασε,το πιο πιθανό ήταν τελικά να μπέρδεψαν τα προς αποστολή με τα προς διανομή της συγκεκριμένης πτήσης.Τον κακό τους τον καιρό και τον ανάποδο βέβαια...

{ charm_quark @ 14/02/2009, 03:30:51 }

Λοιπόν... όχι! Θα τους βάλω να το ψάχνουν! αχαχαχαχα ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ! Αφού έχουν λαλάκες υπαλλήλους καλά να πάθουν! Αφού τα γύρισαν πίσω... καλά να πάθουν! Μάλιστα θα τους βάλω να ψάχνουν και αυτό που έφτασε... με τον πρώτο κωδικό... που δεν έφτασε! αχαχαχαχαχαχα

{ Tooth-fairy @ 14/02/2009, 09:53:50 }

Βρε συ τσαρμ σε ταλαιπωρησαν πολυ και δεν καταλαβαινω το γιατι.........

εμενα η σφραγιδα της χαγης μου χορηγηθηκε απο την διευθυνση υγιεινης στη νομαρχια θεσσαλονικης σε 2 λεπτα ..... (λες να εχουμε τον καλυτερο νομαρχη)

οσο γιατις μεταφρασεις τις ειχα κανει σε ενα προξενειο (δε θυμαμαι τη χωρα) αλλα επειδη ο προξενος εχει τα αντιστοιχα σφραγιδακια για αναγνωρισμενες μεταφρασειςκαι ηξερε αγγλικα κλπ δεν ειχα κανενα προβλημα οταν πηγα αγγλια.....ισως να ηταν ευκολοτερο επειδη πηγα αυτοπροσωπως δεν ξερω......

{ Tooth-fairy @ 14/02/2009, 10:02:34 }

α, και το good standing βασικα απο οσο θυμαμαι εβγαλα ποινικο μητρωο στα ΚΕΠ, μεταφραστηκε αντιστοιχα το εδωσα στις αγγλικες αρχες οπου εμεινε περιπου 3 εβδομαδες για να ελεγξουν αν καταζητουμαι παγκοσμιως πουθενα και μετα ηρθε ενα χαρτι απο τις αγγλικες αρχες οτι δεν καταζητουμαι και μπορω να εργαστω

{ LittlePrince2s @ 14/02/2009, 12:07:15 }

Καταζητείται οδοντίατρος με το βζζζζζζζζζζζν (αυτό που τροχίζεις.. δεν ξέρω πως το λένε; τροχιστίρι???) στο χέρι!!!! ααχααχχαχααχααχαχα

{ charm_quark @ 14/02/2009, 20:05:55 }

αντιστοιχα το εδωσα στις αγγλικες αρχες οπου εμεινε περιπου 3 εβδομαδες για να ελεγξουν αν καταζητουμαι παγκοσμιως πουθενα και μετα ηρθε ενα χαρτι απο τις αγγλικες αρχες οτι δεν καταζητουμαι και μπορω να εργαστω
Λες να πρέπει να κάνει και αυτό;;;; Χμμμμμ κάτσε να την ενημερώσω!

{ charm_quark @ 18/02/2009, 00:23:13 }

Έχω νεύρα.... με όσους τα ξέρουν όλα!

{ nounoukos @ 18/02/2009, 08:00:37 }

δηλαδη με τη φρου φρου;;

{ charm_quark @ 18/02/2009, 08:56:22 }

Η αλήθεια είναι ότι η Φρουφρου ξέρει πολλάαααααα..........

{ k@Tie @ 18/02/2009, 11:02:20 }

θέλω να πάψουν να με ξυπνάνε μετα απο ξενύχτι πρίν να χτυπήσει το ξυπνητήρι..θέλω πολλά????

{ LittlePrince2s @ 18/02/2009, 15:19:32 }

Όσον αφορά τοσ σπίτι μου και το σπίτι σου.... ΝΑΙ!!!

{ charm_quark @ 18/02/2009, 23:56:28 }

@#$&!(*&#$)($@^#*(!%@&#)$(

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!

TO K3R@TO MOU M3SA TH@ M3 K@NOUN N@ VRIS0 @SXIM@!!!!!!!!!!!!

{ ROSEBUD @ 19/02/2009, 00:43:39 }

τι έπαθες παιδάκι μου???δεν λυπάσαι το τέως ξανθό σου κεφαλάκι και το κοπανάς στο ντουβάρι??

{ Doureios-Ipnos @ 19/02/2009, 08:40:33 }

κι αν δε λυπάσαι το ξανθό σου κεφαλάκι, δε λυπάσαι ούτε το ντουβάρι?

{ Luminita @ 19/02/2009, 12:52:49 }

Τσαρμιτα, ακου αυτο εδω να χαλαρωσεις.

{ nounoukos @ 19/02/2009, 16:25:36 }

χαχαχαχα

ΜΗ λουμινίτα! Μην παιζεις με τα νευρα της!!!

μένει και ψηλά!!! 

αμα θες να χαλαρωσεις την τσαρμ, πες της να δει αυτο!  

θα πιάσει σιγουρα! 

{ ROSEBUD @ 20/02/2009, 00:06:45 }

λοιπόν τέως ξανθιά,έτσι και περάσει μια βδομάδα χωρίς να σε πιάσουν τα νεύρα σου θα σου κάνω δωράκι!

{ Luminita @ 20/02/2009, 07:38:56 }

Νουνουκε, πραγματη το τραγουδι που προτεινες μπορει να πιασει, και οι δυο δειχνουν λες και εχουν μερες να κοιμηθουν . Εμενα παντως ο Κιταρο με χαλαρωνει τοσο που θελω να κοιμηθω.

{ nounoukos @ 20/02/2009, 07:53:18 }

XAXAXAXAXA

Το τραγουδι το πρότεινα επειδη της αρεσει πολυ ο nick cave,  αλλά  εχεις απολυτο δίκιο!

Βεβαια , αν θες να κοιμηθεις και όχι απλα να χαλαρώσεις, υπαρχει και ο ...

Απόλυτα Νυσταγμένος Ανθρωπος!

(παω να κρυφτω τωρα γιατι θα αρχισουν να φευγουν πληκτρολόγια προς το κεφάλι μου!!)

{ ROSEBUD @ 20/02/2009, 08:41:42 }

"Βεβαια , αν θες να κοιμηθεις και όχι απλα να χαλαρώσεις, υπαρχει και ο ...

Απόλυτα Νυσταγμένος Ανθρωπος"

αν καταφέρεις να κοιμηθείς με το παρακάτω,πες το μου να το έχω αντί βαλεριάνας!

στα μούτρα σου...τα όμορφα! 

(και να θυμάσαι να πατάς ό,τι μπλελίζει!)

{ synnefoula @ 20/02/2009, 09:05:12 }

ΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ! Ακου νυσταγμένος ο Χατζηγιάννης!

Οχι πληκτρολόγια, όλο το πισί θα σου πετάξω!

{ Doureios-Ipnos @ 20/02/2009, 09:13:54 }

λοιπόν παιδια, χαλαρωστε!!

όποιο θέμα κ ναπατησω, τραγουδια βλέπω κ λέω, πάλι λαθος έκανα, παλι στο ποιο τραγουδι ακους ειμαι!!

αμ δε!

τουλάχιστον τρια θεματα εχουν κατακλειστει απο λινκς με τραγουδια (το προαναφερθεν, καλημερα, κ αυτο!!).

ειπαμε, ενα θεμα θα το αντεξω να μην μπορω να τ ακουσω (), τρια παει πολυ!!

και για να επανερθουμε στο θεμα μας, εκνευριζομαι με τους ανθρωπους που καταφερνουν να κοροϊδεύουν τον εαυτο τους!!

ποσο βληματα μπορει να ειναι?

{ nounoukos @ 20/02/2009, 09:26:53 }

μας μαλωσε...

τί εννοεις δουρεια, ειπώθηκε κάπου κατι τετοιο; 

εννοεις τους ανθρωπους που αυτοσαρκάζονται;

θελω να το διευκρινησεις αν μπορεις αυτο, για να ξερω να μη σου κανω παρεα αμα ειναι!! 

ρόζι, το ξερεις οτι αν γραψεις το nick μου στα αγγλικα, στην αναζητηση εικόνων στο google, βγαζει αυτή τη φάτσα;;;;

ενω στα ελληνικά βγαζει τον αινστάιν...

{ Doureios-Ipnos @ 20/02/2009, 09:45:44 }

ετσι ειμαι εγω σκύλα, τι θες τωρα?

λες να εννοω τους ανθρωπους  που αυτοσαρκαζοναι βρε?

αφου το κάνω κατα κορον!

εννοω αυτους που νομιζουν οτι μονο αυτοι ειναι αυαισθητοι, σωστοι, ηθικοι, κοκ,κοκ,κοκ...

ονοματα δε λεμε, υπολήψεις δε θιγουμε!

αφου εσυ στ αγγλικα το γραφεις το νικ σου, πιάνεται αυτο που βγαζει η αναζητηση στα αγγλικα

{ Doureios-Ipnos @ 20/02/2009, 09:49:54 }

(πλάκα εκαναμε τα τραγουδια ε?)

{ ROSEBUD @ 20/02/2009, 09:58:08 }

τον αϊνστάιν??χαχαχαχα!θα'θελες!

πάντως χωρίς πλάκα η έκφρασή σου μου είχε θυμίσει αυτόν τον τύπο με το εξώφθαλμο και ξεράθηκα να γελάω!μη βλέπεις που το έπαιζα σοβαρή

{ ROSEBUD @ 20/02/2009, 09:59:56 }

"όποιο θέμα κ ναπατησω, τραγουδια βλέπω"

και το σκεφτόμουν σήμερα αυτό!έλεγα ότι όπου να'ναι θα βγεις να μας κράξεις!

{ ROSEBUD @ 20/02/2009, 10:01:51 }

Φάντομ αν δεν μας βάλεις μπιπ,θα γράψω το ανέκδοτο με τα μπιπ χωρίς μπιπ!κανόνισε!

{ synnefoula @ 23/02/2009, 14:50:46 }

ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!

Και ειδικά εμένα!!!!!!!!!!!!

"Οι προσωπικες σου θεσεις και επειδη τις γνωριζω πολυ καλα δεν με αφορουν καθολου."

Και είχα μια φαγούρα αν σε αφορύν ή οχι.

{ Luminita @ 23/02/2009, 15:02:50 }

Catwoman, ακου λιγο Kitaro και θα δεις ποσο θα σε ηρεμισει, σε ταξιδευει αλλου.

{ Doureios-Ipnos @ 26/02/2009, 12:56:48 }

δεν εχω νευρα,δεν εχω νευρα,δεν εχω νευρα!!!

μάλιστα θα μπορουσα να πω ότι ειμαι γεματη ευγνωμοσύνη!!!

πχ

εχω μικρη πιεση 4 κ μεγαλη 8 κ σερνομαι?

κανενα προβλημα!!!

μου τη βιδώνουν (ξερετε ποιοι,μην καρφωνομαστε συνεχεια ε?) κ παει η μεγαλη 24 κ η μικρη 18 !!!

άσε το άλλο!!!

15 λεπτα ποδηλατο, 1 ωρα tae bo κ αλλη μια power yoga προχθες στο γυμναστηριο κ μετα απ αυτα μολις ειχα αρχισει να μην αναβοσβηνω σα λαμπιονι!!!

δλδ οι ανθρωποι έχουν βαλθει να με κανουν ντε κ καλα κορμαρα!!!

κι εγω παραπονιέμαι!!

αφου ρε παιδια, πραγματικά, ντρεπομαι για τον εαυτο μου ωρες ωρες!!!

φτου μου!!! (κοπελαρα μου!!!)

{ charm_quark @ 26/02/2009, 12:58:38 }

φτου μου!!! (κοπελαρα μου!!!)
Φτου φτου φτου....

{ nounoukos @ 26/02/2009, 15:03:13 }

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

{ Luminita @ 26/02/2009, 18:46:39 }

Δουρεια, ασε τους αλλους να εξυμνουν την κορμαρα σου.  

{ Doureios-Ipnos @ 26/02/2009, 21:10:09 }

μα δε βρίσκουν λογια!!

γι αυτο ειπα να τους βοηθησω λιγο

{ Doureios-Ipnos @ 26/02/2009, 23:16:40 }

εσυ νουνουκε θα μας πεις γιατι εσκουζες μεσημεριατικα σε ώρα κοινης ησυχιας?

ποιος κατόρθωσε το ακατορθωτο και σε νευριασε?

(δε λεω σ εβγαλε απ τα ρουχα σου κ σου θυμισω ότι κοβεις το τσιγαρο)

{ nounoukos @ 27/02/2009, 00:38:13 }

ο γιος μου, το βλασταρι μου, το καμαρι μου, η αγαπη μου.

και το επανελαβε το βραδυ πριν κοιμηθει!!

{ Elmyra Duff @ 27/02/2009, 02:47:15 }

Ειλικρινά, δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να έκανε ο μικρός για να φτάσεις σε τέτοιο σημείο να έχεις νεύρα!!! Μου εξάπτεις τη φαντασία, αλλά και πάλι δεν πάει το μυαλό μου!

{ amalthia @ 01/03/2009, 03:30:42 }

Και εγώ έχω ΝΕΥΡΑ πολλά νεύρα , χρόνια νεύρα. Αλλά τα κρατάω μέσαμου όλα, και γίνονται Άνευρα...

{ Luminita @ 03/03/2009, 11:50:08 }

Εχω νευρα με την παιδιατρο μου, δεν μπορω να την βρω ευκολα στο τηλεφωνο να της μιλησω. Εχτες, που ηταν Καθαρη Δευτερα, την πηρα τηλεφωνο στο κινητο και το ειχε κλειστο. Αν ομως μια μανα αντιμετωπιζε μια πιο σοβαρη κατασταση με το παιδι της, τι θα εκανε????!!!! Καταλαβαινω οτι και οι παιδιατροι ειναι ανθρωποι και εχουν αναγκη να γιορτασουν κι'αυτοι, αλλα ειναι η δουλεια τους τετοια που ανα πασα στιγμη πρεπει να τους βρεις στο τηλεφωνο για να σε καθοδηγησουν τι να κανεις, και οχι να κλεινουν το κινητο τους!!!!

Τωρα τελευταια η παιδιατρος μου εχει βαλει γραμματεα που απανταει στις κλησεις, για να μην την ενοχλουν τα τηλεφωνα οση ωρα δουλευει στο γιατρειο. Σου απανταει η γραμματεα, της λες το προβλημα σου η τις αποριες σου, παει αυτη και ρωταει την παιδιατρο, παιρνει την απαντηση και ερχεται και σου τη λεει στο τηλεφωνω. Ρε, παιδια ειμαι εγω παραξενη η οχι!!! Παλι δεν "ενοχλειται" που καθε τρεις και λιγο παει η γραμματεα να την ρωτησει??? Ειτε μιλαει στο τηλεφωνο με τον γονιο ειτε με την γραμματεα, το ιδιο δεν ειναι??? Για μενα αλλιως ειναι να μιλαω κατευθιαν με την παιδιατρο και οχι μεσων της γραμματεας που δεν μπορει να σου φερει της απαντησεις σε ολες τις αποριες σου. Αλλη φορα θα πω στην γραμματεα να πιασει το στιλο και να γραψει μια κατεβατη λιστα με τις αποριες μου και μετα θα τις πω να παει να ρωτησει την γιατρο ολα εκεινα, να δω τι θα γινει. Θα την αλλαζα την παιδιατρο αλλα δυστυχως δεν υπαρχει αλλη καλη στην μικρη μας πολη και αυτη το ξερει και το εκμεταλευει. Δεν ειμαι η μονη που εχει παραπονα, ειναι και αρκετοι αλλοι που παραπονιουνται. Εξεταζει αργα το καθε παιδι, σχεδον μιση ωρα στον καθενα, με αποτελεσμα αν υπαρχουν πολλα παιδια που περιμενουν, να σου παρει ωρες μεχρι να ερθει η σειρα σου, και αμα ειναι το παιδι σου αρρωστο και  γκρινιαρικο, σε φτανει στα προθυρα του νευρικου κλονισμου.

{ charm_quark @ 03/03/2009, 12:13:41 }

Λουμινίτα, δεν είμαι παιδίατρος και το ξέρεις, αλλά θα διαφωνίσω σε κατι απ'όσα είπες παραπάνω. Στο ότι εξετάζει καθε παιδί αργα... Μήπως λέω αυτό την κάνει να είναι καλή, όπως λες; Καθε άνθρωπος εχει τους δικους του ρυθμούς. Μηπως είναι αργά... και προσεκτικά; Κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, αλλά δεν είμαι ούτε δικηγόρος!!

Επίσης, όλα τα παιδάκια που περιμένουν στο ιατρείο... έχουν πιθανότητες άνω του 80% να είναι άρρωστα. Αφήνω ένα 20% να έχει πάει για εμβόλιο!

Κατά τα άλλα συμφωνώ και επαυξάνω στο θέμα του κινητού των γιατρών. Δε θέλεις καλέ μου να σε ενοχλούν νύχτα, κυριακή, γιορτή και σχόλη;;;... μη γίνεις γιατρός! Δυστυχώς η αρρώστια δεν κοιτάει αν έχεις διακοπές ή αν είναι αργία.

Ασε και μου θύμισες περιστατικό.... μεγάλη Παρασκευή ήταν ή μεγάλη Πέμπτη, που είχαμε τον παππου σπίτι μετά απο χημειοθεραπεία. Ζητήσαμε λοιπόν το τηλέφωνο μιας παθολόγου (όπως αυτοαποκαλείται η κυρία... αν και οι πληροφορίες που είχα αργότερα λένε ότι δεν έχει κάνει ούτε ειδικότητα) για να υπάρχει σε περίπτωση ανάγκης. Καρκινοπαθή, κατάκοιτο είχαμε στο σπίτι. Αν συνέβαινε κάτι;;; Και τι μας λέει η κυρία;;; Αααααα δεν μπορώ. Οι γιορτές είναι για την οικογένεια μου, αν συμβεί κάτι να τον πάτε στο νοσοκομείο! Μου ερχόταν να της σβουρίξω έναν κατακέφαλο... αλλά συγκρατήθηκα. Τι λες μαρηηηηη;;;;; Σημείωση ότι το ασθενοφόρο θέλει μία ώρα να έρθει και να σε πάει στο νοσοκομείο!!!

Αχ,,, τα θυμήθηκα και συγχίστηκα!!! Ουφ!

{ Luminita @ 03/03/2009, 12:58:50 }

Ολοι εχουμε καποια δυσαρεστη εμπειρια με τους γιατρους η το νοσοκομειο. Οσο αφορα την δικια μου παιδιατρο σε πληροφωρω, απο τη δικια μου εμπειρια, οτι δεν τις παιρνει τοοοση ωρα για να εξεταζει, αλλα πολλοι γονεις πιανουν το μπλα-μπλα, ξεχνωντας (οι αναισθητοι) οτι περιμενουν και αλλοι. Εμενα οταν ειχα παει και με τα δυο παιδια να τα εξετασει, δεν τις επαιρνε μιση ωρα αλλα κι'εγω την ρωτουσα συγκεκριμενα τι με ενδιεφερε και δεν επιανα το μπλα- μπλα. Αν ολοι οι γονεις ηταν συνειδητοποιημενοι, ολα θα κυλουσαν ομαλα.

{ Doureios-Ipnos @ 03/03/2009, 21:57:05 }

τώρα εγώ με κίνδυνο να γίνω σπαστική, βρίσκω κι ένα δίκιο στη γιατρό

πρώτον, θεωρώ ότι κι αυτοί ως άνθρωποι έχουν και απόλυτη ανάγκη και δικαίωμα να έχουν κάποιες στιγμές ξεκούρασης.

και αν εμείς οι πελάτες είχαμε τη λεπτότητα να τους παίρνουμε στο κινητό μόνο όταν υπάρχει πραγματικά ανάγκη, θα συμφωνούσα με όσα γράφτηκαν!

ξέρω όμως μαμάδες που παίρνουν τηλέφωνο τον παιδίατρο για να ρωτήσουν γιατί το παιδί έκανε κακά δυο φορές κ όχι τρεις πχ. (δεν κάνω πλάκα!!!). οπότε, τι να κάνουν κι αυτοί?

από την άλλη, εγώ προσωπικά ως ασθενής έχω την απαίτηση από τον όποιο γιατρό να μου αφιερώνει χρόνο-έστω κι αν είναι να μου απαντήσει σε ερωτήσεις που κάποιος θα θεωρούσε άσχετες.θέλω να αισθάνομαι ασφάλεια.κι αν δε ρωτήσω όταν παω στο ιατρείο του,πότε θα ρωτήσω? να παιρνω τηλέφωνο την ώρα που εξετάζει άλλους ασθενεις?

και φτάνουμε στο τελευταιο, στο ότι έχει βάλει τη γραμματέα να απαντάει: όσο κι αν αυτο φαίνεται φρικτό για κάποιον που παίρνει τηλέφωνο και περιμένει να ακουσει μια εγκυρη απάντηση που θα τον καθησυχάσει, για σκεφτείτε κατά πόσον είναι εύκολο για το γιατρό να προσπαθεί να βγάλει διάγνωση ή να αντιμετωπίσει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα αν καθε τρεις κ λίγο πρέπει να αποσυντονίζεται για να απαντήσει σε ασθενείς στο τηλέφωνο...

λουμινίτα, ξέρω ότι θα στη δώσω στα νεύρα με όλα αυτα, αλλά σκέψου τα εξής:

1)εσύ μπορεί να παίρνεις τηλέφωνο για κάτι σοβαρό αλλα δεν ισχύει το ίδιο για όλες τις μαμάδες.

2)αν έξέταζε το παιδί σου θα ήθελες να τελειώνει τσάκα-τσάκα με το σκεπτικό ότι έξω περιμένει κόσμος? (σου θυμίζω ότι πληρώνεις)

3)επίσης αν εξέταζε το παιδί σου θα ήθελες να διακόπτει συνέχεια για να απαντάει σε τηλεφωνήματα?

(πριν βιαστείτε να εξοργιστείτε απλά να αναφέρω ότι κι εμείς περιμένουμε ακόμη έναν γιατρό που έφυγε για να παρει την τσάντα του κ δε γύρισε ποτέ.το μόνο που είχε να κάνει ήταν να διαγνώσει θάνατο!!!).

{ Doureios-Ipnos @ 17/03/2009, 14:05:38 }

ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΛΑΛΑΚΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!!!????????

ΠΟΣΟ!!!!!?????

{ ROSEBUD @ 17/03/2009, 14:09:25 }

ουουου!πολύ!

{ nounoukos @ 17/03/2009, 21:22:03 }

Δούρειααα!!!!

Ηρθε κι απο δω ο συγκεκριμένος άνθρωπος σημερα το απογευμα!!

{ Doureios-Ipnos @ 17/03/2009, 23:25:25 }

μπαααα...αποκλειεται!!!

μάλλον θα περασε κανενας σωσιας του αλλα πουουου να φτασει το πρωτοτυπο!!!!

ρε παιδια,πραγματικά, δε θυμαμαι ποτέ στη ζωή μου να σιχαθηκα καποιον ανθρωπο τοσο που να μην αντεχω να τον βλέπω ουτε για ενα δευτερολεπτο παραπανω!!!

(κι αν εγινε κ δεν το θυμαμαι, τοτε αυτος ειναι το τελευταιο αποκτημα αυτης της λιλιπούτειας λιστας!!!)

{ charm_quark @ 17/03/2009, 23:51:21 }

Λοιπον... πολλά νεύρα βλέπω... και εγώ έχω τρελά καλή διάθεση σήμερα!

Εχω την αίσθηση ότι είμαι η πιο ψωρο-υπερήφανη αδερφή, αλλά τα πράγματα δείχνουν τόσο όμορφα. Ίσως να είναι από τις πιο όμορφες μέρες της ζωής μου, χωρίς να υπερβάλω. Είπα λοιπόν να σας μεταφέρω λίγη καλή διάθεση γι'αυτό και γράφω εδώ.

Αν δεν χαρείς για το αδέρφι σου για ποιόν θα χαρείς;;;;;; οεο;;;;

Και ναι, δηλώνω φανατική Γερμανό-φιλη και βρείτε μου και μια γερμανική ομάδα να υποστηρίζω!!

Και σήμερα μου έρχεται στο μυαλό η εξής παροιμία.... "όπου γης... πατρις!"

Μαντέψτε ποιος έκανε σήμερα το πρώτο του χειρουργείο;;;;;;! και ήταν και μπαι-πας.... και δεν κοιτούσε απλά, όπως θα συνεβαινε σε δέκα χρόνια στην Ελλάδα!!!

{ ROSEBUD @ 18/03/2009, 00:09:05 }

ναι ε?μπράβο της!το έκανε όλο μόνη της?

{ nounoukos @ 18/03/2009, 00:12:35 }

πως τα κανουν αυτα τα πραγματα..

μπραβο τσαρμοαδερφή! πάντα επιτυχίες! 

{ nounoukos @ 18/03/2009, 00:13:21 }

α, θυμηθηκα την ευχη που λενε..

Αχρείαστη να'σαι!! 

{ charm_quark @ 18/03/2009, 02:59:50 }

το έκανε όλο μόνη της?
Ειπαμε... μην το παρατραβάμε κιόλας!!! Δεν ξέρω τι ακριβώς έκανε, γιατί δεν κατάλαβα, πολύ απλά γιατί ούρλιαζε από τη χαρά της! Κάτι έκανε πάντως.... εκτός από το να κοιτάει!

Αχρείαστη να'σαι!!
Ευχαριστούμε λέμε εδώ;;;;;

{ LittlePrince2s @ 18/03/2009, 03:17:26 }

Congrats στο τσαρμοαδέρφι!!!!!

Α, να πώ κι εγώ την απόψή μου περί γιατρών.. ναι! καλά κάνουν (εώς ένα σημείο) και κλείνουν τα κινητά τους, διότι όπως ακριβώς είπε και η Δούρεια οι περισσότεροι τηλεφωνούν στην κυριολεξία για ψίλου πήδημα, κι όταν ο άλλος βλέπει την οικογένεια του για 3 ώρες την μέρα συνολικά, κάθε μέρα, είναι λογικό σε κάποια γιορτή να θέλει να την ευχαριστηθεί χωρίς το άγχος της δουλειάς και του τηλεφώνου.. άλλωστε γιατροί υπάρχουν τόσοι.. για τις όποιες απορίες μπορείς να τηλεφωνήσεις σε κάποιον άλλον που πιθανότατα θα δουλεύει εκείνη την μέρα.. άν πάλι είναι κάτι τόσο σοβαρό, από τό τηλέφωνο ο γιατρός δεν μπορεί να κάνει τίποτα ούτως ή άλλως.. οπότε.. Σόρρυ και πάλι αν γίνομαι κι εγώ σπασικλάκι, αλλά αυτό πιστεύω..

Νεύρα δεν έχω, έχω όμως μπόλικη κούραση και πολύ πολύ μεγάλη νύστα, αλλά δεν κάνει να κοιμηθώ γιατί θα πρέπει να σηκωθώ σε 2 ώρες..οπότε.. τί είχα, τί έχασα..

ελπίζω να με αγαπάτε και τώρα που δεν μπαίνω ε;

{ ROSEBUD @ 18/03/2009, 08:02:07 }

μμμμ....σιγά!

εγώ πάντως άρχισα να το ξανασκέφτομαι όταν είναι να πετάξω καμιά σεξιστική χαζομάρα,γιατί φοβάμαι μη μου πεταχτείς από καμιά γωνιά

όσο περί γιατρών υπάρχουν περιπτώσεις μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας,μεταξύ συμβουλής γιατρού και νοσοκομείου δηλ.,που δεν μπορείς να το ξέρεις από πριν,κάποιοι χτυπάνε και 24ωρα ή και παραπάνω άυπνοι βλ μαιευτήρες,και ναι θέλεις το ΔΙΚΟ ΣΟΥ γιατρό αλλιώς αν είναι παίρνεις και help line!

ευχή και κατάρα σου δίνω μικρό μου να κάνεις ένα νινί(η κατάρα είναι να σου βγει τέτοιο λελούδι όπως η μικρή μου)να σου κάνει απανωτούς εμετούς μέσα στη νύχτα και να μην ξέρεις αν είναι στα όρια της αφυδάτωσης ή όχι ή μπορεί να έχει και σκωληκοειδιτηδα και να θέλεις να αποφύγεις το νοσοκομείου γιατί αν το πας θα στο κρατήσουν μέσα μόνο και μόνο επειδή το πήγες και θα φάει και μια ακτινογραφία θώρακα για τυπικούς λόγους!

ή σκέψου να είσαι έγκυος(σετ τριπλού φτου)  και να σε πιάσει μια ψιλοαιμορραγία,να είσαι στο πρώτο τρίμηνο και να μην ξέρεις αν χρειάζεται να τρέξεις στο νοσοκομείο ή είναι υπερβολή!

ή να έχεις απόστημα στο δόντι και να μην ξέρεις τι φάρμακο να πάρεις είτε γιατί είσαι αγράμματος είτε γιατί σου συμβαίνει πρώτη φορά!και στα παραπάνω παραδείγματα ομοίως!

συγνώμη κυρίες γιατρέσσες και οδοντογιατρέσσες και λοιποί συγγενείς γιατροί αλλά αυτή είναι η γνώμη μου...

{ Doureios-Ipnos @ 18/03/2009, 08:33:12 }

μπραβο τσαρμιτοαδερφή, και σ ανωτερα και επισης αχρειαστη να σαι

χαμένη πριγκιπισσα, οοοοοοταν σε θυμομαστε σ αγαπαμε ακομη

ροζι,

σε μια νυχτα δεν παθαινεις αφυδατωση αλλα αν το φοβασαι πας στο νοσοκομειο.

απο το να παθει αφυδατωση καλυτερα να στην κρατησουν λιγες ωρες μεσα, δε νομιζεις?

οσο για την ακτινογραφια, καλυτερα να κανει μια παραπανω παρα να εχει καποιο προβλημα που δεν εντοπιστηκε.

και καλα, πες οτι το σηκωνει ο γιατρος το τηλ μεσα στη νυχτα, μαγος ειναι να σου πει ποιο ειναι το προβλημα?

οσο για την ειμοραγια, αυτο ειναι οντως ενα προβλημα αλλα ή καθεσαι ξαπλα μεχρι να βρεις το γιατρο η σηκωνεσαι κ πας στο νοσοκομειο.

και παλι ο γιατρος δεν ειναι μαγος να σου πει απ το τηλεφωνο ποιο ειναι το προβλημα.

οσο για το αποστημα, οποιος εχει τη γνωση να παρει στο κινητο το γιατρο του, εχει επισης τη γνωση να παει σ ενα φαρμακειο να παρει αμοξιλ. αν δεν ειναι σε θεση για το δευτερο, δεν ειναι ουτε σε θεση για το πρωτο.

αν ο πονος ειναι τοσο αβασταχος, ακομη και τα κεντρα υγειας εχουν οδοντιατρο που εφημερευει, αρα φανταζομαι οτι το ιδιο ισχυει και για τα νοσοκομεια.

οπως και να χει, οταν η κατασταση ειναι τοσο επειγουσα που να νιωθεις οτι θες να τηλεφωνησεις στο γιατρο σου, ειναι ηδη τοσο επειγουσα ωστε το πιθανοτερο ειναι να σε στειλει στο νοσοκομειο.

{ ROSEBUD @ 18/03/2009, 08:59:31 }

"σε μια νυχτα δεν παθαινεις αφυδατωση"

δεν το ξέρω γιατί είμαι πρωτάρα μάνα και΄δεν ξέρω και το τεστ με το σάλιο

"καλυτερα να στην κρατησουν λιγες ωρες μεσα, "

αυτό είναι το θέμα!δεν θα στην κρατήσουν για ώρες αλλά για μέρες,με άθλιες συνθήκες καθαριότητας που προτιμάς να της βάλεις πάνα να τα κάνει πάνω της παρά να την πας στην τουαλέτα!

"οσο για την ακτινογραφια, καλυτερα να κανει μια παραπανω παρα να εχει καποιο προβλημα που δεν εντοπιστηκε"

οι ακτινογραφίες δεν είναι για χόρταση!όλοι οι (σωστοί) γιατροί συμφωνούν ότι πρέπει κατά το δυνατόν να αποφεύγονται

"οσο για την ειμοραγια, αυτο ειναι οντως ενα προβλημα αλλα ή καθεσαι ξαπλα μεχρι να βρεις το γιατρο η σηκωνεσαι κ πας στο νοσοκομειο"

είμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω γιατί δεν ξέρω τα σχετικά με την αλλαγή του μήνα ή γιατί είμαι ανύπαντρη και 20 χρονών χωρίς κανέναν δίπλα μου για να με συμβουλέψει

για το απόστημα ομοίως με τα παραπάνω...

{ ROSEBUD @ 18/03/2009, 09:06:09 }

και επίσης ένα άλλο τυχαίο παράδειγμα...

είσαι ψυχίατρος,έχεις ιδιωτικό ιατρείο και σε έναν από τους ασθενείς σου του μπαίνει η ιδέα ότι είναι ο σούπερμαν και αποφασίζει να πηδήξει από την ταράτσα!δεν πρέπει κάποιος από τους συγγενείς του να μπορεί να σε βρει στο τηλέφωνο??

(μπα δεν τον γλυτώνω τον αποκεφαλισμό σήμερα)

{ Doureios-Ipnos @ 18/03/2009, 10:23:19 }

θες να πεις ροζι οτι οποιος παει με εμετο στο νοσκομειο το κρατανε μεσα για μερες?

γιατι εμενα δε μ εχουν κρατησει ποτε!

επισης ποτε δε μου χουν κανει ακτινογραφια επειδη εκανα εμετο.

αντιλαμβανεσαι και μονη σου οτι τα περισσοτερα απο αυτα που γραφεις ειναι απλα για να καθησυχασουν καποιοι φοβοι και οχι πραγματικοι λογοι για να ενοχλεις ενα γιατρο μεσα στη νυχτα, ετσι δεν ειναι?

γιατι, πολυ απλα, στη χειροτερη περιπτωση θα σου πει να πας στο νοσοκομειο.

{ Doureios-Ipnos @ 18/03/2009, 10:24:53 }

οσο για τον ψυχιατρο, θα συμφωνησω:

πρεπει οπωσδηποτε να υπαρχει καποιος διαθεσιμος μερα νυχτα.

ακομη καλυτερα, απο ενα σημειο κ μετα, ολα τα κινητα κ ακινητα τηλεφωνα ολων των ειδικοτητων να κανουν αυτοματως,αυτεπαγγέλτως κ ακαριαιως παριαγωγη σε γραμμη ψυχιατρου

{ Doureios-Ipnos @ 18/03/2009, 10:27:20 }

*και για να μην παρεξηγηθει κανενας απο το παραπανω , απλα να αναφερω οτι σε καποιο δικο μου ατομο λεω συνεχεια το εξης(χιουμορ):

σε πολλούς γιατρους εχουμε τρεξει, αλλα αν ειχαμε ξεκινησει απο εναν καλο ψυχιατρο θα ειχαμε γλιτωσει απο μεγαλη ταλαιπωρια!!!

γιατι αφου δεν ξεκινησαμε απο αυτον, το βλέπω σιγουρα να καταληγουμε σε αυτον και θα ειμαστε περισσοτεροι οι ασθενεις

{ charm_quark @ 18/03/2009, 11:41:40 }

με άθλιες συνθήκες καθαριότητας που προτιμάς να της βάλεις πάνα να τα κάνει πάνω της παρά να την πας στην τουαλέτα!
Ειχε μια εκπομπή για την αθλιότητα του σύστήματος υγείας πρόσφατα στο χαζοκούτι που μερικές φορές δείχνει κάτι έξυπνα. Τέλος πάντων. Μιλούσε μία μητέρα. Είχε γεννήσει πριν δεκαπέντε μέρες και το βρέφος χρειάστηκε να νοσηλευτεί. Στο νοσοκομείο, εκεί που έχουν τα πυρέξ δεν είχαν ούτε καν καρέκλα για τις μανάδες. Και έλεγε η γυναίκα. "Βρε παιδιά, μόλις είχα γεννήσει, δεν μπορούσα να κάθομαι στο σκαμπό!" και την λυπήθηκε η ψυχή μου. 

Αλλα μετά σκεφτόμουν τη μάμα-quark. Όντας η αδερφή-quark πιτσιρίκι, ήταν ελαφρώς ως βαρέως αρρωστιάρικο. Δυο μήνες το χρόνο (άνοιξη συνήθως) την έβγαζε σε κάποιο νοσοκομείο αγκαλιά με τα οξυγόνα της ή στην απομόνωση της γιατί οι γιατροί δεν έβρισκαν τι έχει! Θα ήταν μωρό ακόμα, κάπου στα 2 - 3, όταν την είχαν σε ένα είδος κούνιας με την σακούλα οξυγόνου σαν κουνουπιέρα σε κάποιο νοσοκομείο Παίδων στην Αθήνα και οι μανάδες του θαλάμου φυλούσαν βάρδιες να μην ανέβουν οι κατσαρίδες πάνω στα κρεβατάκια ή στα πυρεξ των μωρών. Αηδία!! και επειδή πέρασε μία εικοσαετία; Οι κατσαρίδες μάλλον θα έχουν αυξηθεί!

{ synnefoula @ 18/03/2009, 13:31:20 }

Για να πω και γω την άποψη μου, οι γιατροί πρέπει να έχουν πάντα ανοιχτα τα κινητα τους. Ειδικά όταν πρόκειται για ειδικότητες που μπορούν να έχουν σοβαρά επείγοντα περαστατικά...

Ακόμη πιο ειδικά παιδίατροι, καρδιολόγοι και ψυχίατροι.

Όταν αποφασίζουν να λείψουν γιατί άνθρωποι είναι, θα πρέπει απαραίτητα να αφήνουν τηλέφωνα κάποιου άλλου γιατρού για περίπτωση έκτακτης ανάγκης.

Όσο για το τηλέφωνημα για ψήλου πήδημα αυτο είναι σχετικό πάντα.

Αν εμένα το παιδί μου είναι 2 χρονών και κάνει πυρετό υψηλό που δεν πέφτει, μπορεί να έχει απο απλή ίωση μέχρι μινιγγιτιδα. Εγω δεν είμαι σε θέση να ξέρω. Ο παιδίατρος όμως είναι.

Εγω σαν μητέρα μπορεί να ανησυχήσω αδικαιολόγητα, αλλά δεν ξέρω τι να προσέξω αν υποτεθεί οτι είναι σοβαρό.

Όσο για την λύση του νοσοκομείου, απο την στιγμή που θα πας σε κρατάνε το λιγότερο 24 ωρες -εφόσον ειδικά πρόκειται για παιδί.

Επίσης αν εμένα ο καρδιοπαθής πατέρας μου μου παραπονεθεί για πόνο στο στήθος δεν πρέπει να καλέσω τον γιατρό του? Θα ενοχληθεί? Όταν παίρνει 70 € επίσκεψη δεν ενοχλείται?

{ LittlePrince2s @ 18/03/2009, 14:04:34 }

Και ξαναλέω Κατγούμαν και Ρόζυ, ότι ο γιατρός δεν είναι η Λίτσα Πατέρα ούτε ο Χρήστος Μητέρας()

Αν δεν δει από κοντά τον ασθενή, δεν μπορεί να κάνει διάγνωση.. αν πάλι κάνει διάγνωση από το τηλέφωνο, κακό του κεφαλιού του.. τί να σας πώ ρε παιδιά.. εγώ από μικρό ήμουν αρρωστιάρικο γιατί είχα και άσθμα και αλλεργίες και όλα τα καλά.. αλλά δεν θυμάμαι την μάνα μου ούτε να κάνει σαν τρελή, ούτε να με τρέχει σε νοσοκομεία.. ο αδερφός μου πάλι, που είναι ακόμα πιο αρρωστιάρικο, λιποθύμησε από τον πυρετό, αλλά και πάλι δεν φρικάραμε.. του σηκώσαμε τα πόδια ψηλά, του δώσαμε και μια πορτοκαλάδα και συνήλθε.. χαπακώθηκε κιόλας και μετά κοιμήθηκε ωσάν γαιδούρη, αφού το ροχαλητό του μου τρπησε το τύμπανο...!

Τέλοσπαντων, αυτό που θέλω να πω είναι, να μην βλέπουμε τους γιατρούς σαν θεούς γιατί δεν είναι.. είναι άνθρωποι, που όπως όλοι μας χρειάζονται ξεκούραση και ηρεμία.. διότι αν δεν έχουν ξεκούραση και ηρεμία κάποιες στιγμές, άνθρωποι είναι και κάπου θα το κανουν το λάθος τους.. κι ως γνωστόν λάθος γιατρού (σε ορισμένες περιπτώσεις) = ζωή ασθενούς..

Ρόζυ σε προκαλώ να πετάξεις προστυχιά

{ Doureios-Ipnos @ 18/03/2009, 22:53:34 }

αν θυμαμαι καλα, η συζητηση ξεκινησε απο το αν ο γιατρος δικαιουται καποιες ελαχιστες ημερες το χρονο να τις αφιερωνει στην οικογένειά του κ οχι αν θα πρεπει να το εχει ανοιχτο το κινητο το βραδυ.

εγω ως ασθενης θα ανησυχουσα πολυ αν ηξερε οτι ο γιατρος μου οχι μονο δεν μπορει να κλεισει ματι ολη νυχτα απο τα τηλεφωνηματα αλλα ουτε καν μπορει να αφιερωσει 3-4 μερες στον εαυτο του.

καποια σιιγμη θα του γυρισει το μυαλο,δε μπορει.

επισης, δεν καταλαβαινω γιατι αγνουμε επιμελως το γεγονος οτι πολλοι παιρνουν τηλ το γιατρο για ψυλλου πηδημα.λιγος σεβασμος δε βλαπτει νομιζω, και να μη βλεπουμε μονο τις υποχρεωσεις των αλλων.

τελος, ξερω γνωστες μου μαμαδες που μιλανε με το γιατρο τηλεφωνικως και τους δινει οδηγιες για το τι φαρμακα να δωσουν στα παιδι τους-και αυτο γινεται σε μονιμη βαση κ ΟΧΙ οταν το ιατρειο ειναι κλειστο.

αν εσεις το βρισκετε νορμαλ αυτο,παω πασο, εμενα λιγο σε γυφτια γονιου κ ανευθυνοτητα γιατρου μου κανει.

{ ROSEBUD @ 18/03/2009, 23:16:18 }

Είναι πολλές οι περιπτώσεις που κάλλιστα μπορεί ο γιατρός να δώσει και κατεύθυνση αλλά και φάρμακα από το τηλέφωνο.Γιατί δεν είναι εύκολο να μετακινηθεί ένα άρρωστο παιδί και να έχει να υποστεί και την ταλαιπωρία της αναμονής στο σαλόνι του ιατρείου.Σε καλούς γιατρούς τυχαίνει να κλείνεις ραντεβού και να περιμένεις και μία και μιάμισυ ώρα από πάνω.Και το σκέφτομαι και κάπως διαφορετικά....εκείνος δηλ.δεν νοιώθει ότι τον τιμάω όταν τον επιλέγω ως γιατρό?

Για την περίπτωση με τον εμετό και την ακτινιγραφία που λέγαμε και νομίζω ότι το έχω ξαναναφέρει,συνέβη όταν τα παιδιά μου ήταν να κάνουν εισαγωγή στο νοσοκομείο με έντονα γαστρεντερικά προβλήματα που τελικά αποδείχτηκαν σαλμονέλα και το τυπικό του νοσοκομείου έλεγε να βγάλουν ακτινογραφία θώρακα!αν είναι δυνατόν!εγώ δεν΄ήμουν εκεί,γιατί είχα μια από τα ίδια και βρισκόμουν τέζα στο κρεβάτι προσπαθώντας να ανακτήσω τις δυνάμεις μου,ώστε να μπορέσω στη συνέχεια να τα βοηθήσω.Αν όμως ήμουν παρούσα κατά την εισαγωγή τους στο νοσοκομείο,θα τους τα έκανα λίμπα με την υπόθεση της ακτινογραφίας,δεν το συζητάω...Όπως και στη συνέχεια φώναξα και ξαναφώναξα για να τα πάρω,οι μεγαλογιατρός είχε αντιρρήσεις που δεν είχαν ουσιαστική βάση,μέχρι που κάποια νεαρή ειδικευόμενη μου σφύριξε στο αυτί "πάρτα και φύγε από δω μέσα,έχουν δυναμώσει αρκετά αλλά αν μείνουν κι άλλο εδώ θα γίνουν χειρότερα".Συγνώμη παρασύρθηκα και κάθομαι και γράφω λεπτομέρειες...

{ Doureios-Ipnos @ 18/03/2009, 23:33:16 }

αυτο το θεμα οσο και να το συζηταμε δεν προκειται να καταληξει καπου,γιατι ολες οι πλευρες εχουν τα δικια τους υπο προϋποθεσεις και ο καθενας εχει συγκεκριμενα παραδειγματα στο μυαλο του.

να πω μονο για τη μηνιγγιτιδα που ανεφερε η κατγουμαν, οτι ,αν το παιδι δεν αρρωσταινει για πρωτη φορα, ξερεις τι θα επρεπε να σε ανησυχησει, αν αρρωσταινει για πρωτη φορα, ετσι κ ιαλλιως ανησυχεις τοσο που θα πας στο γιατρο.

απ όσο γνωριζω ομως, μεχρι πριν απο καποια χρονια τουλαχιστονη, η μηνιγγιτιδα μονο με παρακεντηση μπορουσε να αποκλειστει, και αυτο νομιζω οτι ελαχιστοι γονεις θα το ρισκαραν.

{ synnefoula @ 19/03/2009, 09:27:22 }

Όσο και να συζηταμε το θέμα δεν προκειται να συμφωνησουμε. Δώστε όμως την προσοχή σας στο γεγονος οτι δεν έχετα παιδιά, ούτε κάποιον για του οποίου την υγεία να ευθύνεστε εσείς οι ίδιες...

Πλεον δουρεία έχω μάθει οτι η μηνιγγίτιδα μπορεί να διαγνωσθει και με μια απλή κίνηση στον αυχενα του ασθενους. Αν είναι άκαμπτος ή οχι. Αλλά και πάλι μπορείς να είσαι σίγουρος αν δεν είσαι γιατρός?

Και κάτι τελευταίο. Η μητέρα μου είναι συνταξιουχος γιατρος. Μια ζωή θυμάμαι το τηλεφωνο -ακομη και όταν δεν υπήρχαν κινητα- του σπιτιού μας να χτυπάει ασταματητα, άλλες φορες δικαιολογημένα και άλλες όχι. ΠΟΤΕ όμως δεν παραπονέθηκε και αυτο γιατι το θεωρούσε υποχρεωση της να μπορεί να εφησυχάζει έναν άνθρωπο ο οποίος αγωνιούσε. Είναι πολύ απάνθρωπο να παίζεις με την αγωνία του άλλου ειδικά εφόσον πρόκειται για θέμα υγειας. Και αν θέλεις να λέγεσαι επαγγελματίς σωστός, κάνεις την διευκρίνιση οτι δεν απαντας σε τηλέφωνα ή οτι το έχεις συνηθως κλειστό στον ασθενη που επιλέγει να σε κάνει γιατρό σου. Δεν το κάνεις πελάτη σου λέγοντας του "ό,τι χρειάζεσαι να με παίρνεις τηλέρωνο" και μετά το έχεις κλειστο.

Συμφωνω απολυτα οτι είναι άνθρωποι και έχουν ανάγκη διακοπων ή ξεκούρασης και όπως είπα το έζησα σε πρώτο χερι.  Αλλά φροντίζεις να δώσεις το τηλέφωνο ενός άλλου συναδέλφου, για να εφυσηχάζονται οι ασθενείς σου. Είναι το ίδιο με το να πηγαίνεις ενα περιστατικό επειγον σε νοσοκομείο και να σου λενε  "ααααα να πάτε στο ευημερεύον".

{ Doureios-Ipnos @ 19/03/2009, 19:23:42 }

καλλα ολα αυτα,αλλα τωρα μου δημιουργηθηκε απορια:

αφου οταν ειναι αρρωστα δεν τα πατε στο γιατρο για να μην περιμενουν και στο νοσοκομειο για να μην κακοπεσουν, και εξυπηρετειστε τηλεφωνικως, στο γιατρο ποτε τα πατε?

για εμβολια?

{ ROSEBUD @ 19/03/2009, 23:02:42 }

ακριβώς!

έλα ρε συ,τι είναι χειρότερο για ένα γιατρό,να δέχεται τηλεφωνήματα χωρίς λόγο ή επισκέψεις χωρίς λόγο?αν και επιμένω ότι τις περισσότερες φορές και από την πλειοψηφία των ασθενών δεν είναι χωρίς λόγο....έτσι τουλάχιστον έχω καταλάβει από τα τηλεφωνήματα που ακούω να δέχονται την ώρα που είμαι μέσα στο ιατρείο...

{ charm_quark @ 21/04/2009, 14:43:05 }

Και η διαθεση μου ήταν στα ύψη... μέχρι που βγήκα στο μπαλκόνι μου!

Αν είναι κάτι τοσοδούλι, που μ'αρεσει στην Πάτρα είναι η γειτονιά που μένω. Ένας δρόμος γεμάτος δέντρα, πανύψηλα, πανέμορφα. Δεν έχεις ορατότητα στα απέναντι μπαλκόνια, νιωθεις να έχεις ένα σπίτι μέσα στο δάσος.

Εξω από το μπαλκόνι μου λοιπόν, μέχρι χθες μεγάλωναν 3 δέντρα. Και όταν λέω μεγάλωναν, εννοω ότι το καθένα έχει ύψος από 8 έως 10++ μέτρα. Το ομολογώ, πολλές φορές έχω κόψει κανα κλαδί τους, που κινδυνευει να μου βγάλει το μάτι ή να γκρεμίσει τα κάγκελα... αλλά κατα τα άλλα λατρεύω την απομόνωση που μου προσφέρουν....

Και γυρνάω χθες,  βγαίνω στο μπαλκόνι... και τι βλέπω; Μιά άπλα... κάτι έλειπε;;; Ο ιδιοκτήτης μας, είχε τη φαεινή ιδέα να κόψει το ένα από τα 3 δέντρα... Το γιατί μη με ρωτάτε. Πάντως έχω δαιμονιστεί, χρονιάρες μέρες και με το ζόρι του μιλάω. Είχε λέει ανασηκώσει με τις ρίζες του, το πεζοδρόμιο. Ε και;  Ας έριχναν λίγο τσιμέντο ξανά. Έπρεπε να κόψουν ένα δέντρο δέκα μέτρων, επειδή η ρίζα του σήκωσε το πεζοδρόμιο ενα εκατοστό;

Τέλος πάντων. Είμαι τσαντισμένη. Βέβαια, φύτεψαν αμέσως, ένα άλλο στη θέση του, ένα πιτσουνάκι. Θα μεγαλώσει και αυτό, όμως μέχρι να μεγαλώσει θα περάσουν 10 χρόνια. Και τότε τι; Θα τα κόβουμε καθε που σηκώνουν το πεζοδρόμιο; Εχω δει όμως και άλλο ένα που έχουν πάρει και είναι σε γλάστρα και φοβάμαι ότι θα κόψουν και το δεύτερο μεγάλο.... Όποτε τους προετοίμασα.

"Μα καλά γιατί το κόψατε το δεντρο; Ελπίζω να μην κόψετε και το άλλο δίπλα του!"

Ειλικρινά, αν κόψουν και τα υπόλοιπα εγω θα αλλάξω σπίτι!!!!

{ Luminita @ 22/04/2009, 11:53:36 }

Ειναι απαραδεκτο, τι φταει το καιμενο το δεντρακι, ηθελε τοσα χρονια για να μεγαλωσει και να γινει "βασιλιας" και το κοψανε, κριμα. Κι'εμενα θα με εξοργησε μια τετοια πραξη.

{ nounoukos @ 22/04/2009, 22:07:41 }

εχω μια ταση για νευριασμα..

επειδη ο τυπος με τα εμβολια με παρατησε συξυλο, ειναι κανενας - καμια για ενα μινι καυγαδακι;

{ Doureios-Ipnos @ 22/04/2009, 23:20:51 }

ναι, ναι εγώ, εγώ

{ ROSEBUD @ 23/04/2009, 00:16:33 }

κι εγώ!κι εγώ!πρώτη φορά θα'ναι??

{ nounoukos @ 23/04/2009, 01:15:43 }

επαιξα μια μπιριμπα και ξεθυμανα!

αυριο κοριτσια, ετοιμαστειτε..

για τι θα μαλωσουμε; 

{ ROSEBUD @ 23/04/2009, 01:17:16 }

ό,τι τραβάει η ψυχή σου!εδώ οι καλοί καυγάδες!

{ ROSEBUD @ 27/04/2009, 18:28:32 }

κάποιος την είπε στη Δούρεια στο μπλογκ για το βίντεο με το σουφλέ ζυμαρικών!

{ nounoukos @ 27/04/2009, 18:43:35 }

ωχωχωχ τον καημενο ειναι και συνονοματος...

ποσα πηρουνια και ποσα μαχαιρια θα του καρφωσει η δουρεια λες; 

{ ROSEBUD @ 27/04/2009, 18:51:15 }

δεν ξέρω πάντως σε κάτι τέτοιους εξυπνάκηδες που προσπαθούν να μειώσουν γυναίκες,πολύ θα ήθελα να μπορούσα να κάτσω μια κλωτσιά στο ξερειςπού!

{ roulitsa974ever @ 27/04/2009, 20:03:38 }

rosebud συμφωνω απολυτα μαζι σου ,εγω δεν λεω θα ηθελα... τους δινω ,α και συγνωμη που ανακατευομαι απλα ηθελα να σου πω τη γνωμη μου

{ ROSEBUD @ 27/04/2009, 22:58:10 }

απίστευτο!που δεν του κάρφωσε ολόκληρο το σερβίτσιο με τα μαχαιροπήρουνα!

Ρουλίτσα μπορείς να ανακατεύεσαι όπου θες!

{ Luminita @ 28/04/2009, 14:07:37 }

Που το ειδες βρε Ροζι? Βοηθα με.....

{ charm_quark @ 28/04/2009, 16:52:26 }

Luminita, υποθέτω ότι ίσως δεν έχεις πάρει χαμπάρι το blog του νετρίνο!

Οσο για το σουφλέ της Δουρειας.... για να μην ψάχνεσαι.... κλικ!

https://www.netrino.gr/reloaded/blog-post.php?bp_id=1153

(πάλι κόλησε η παράθεση!)

{ roulitsa974ever @ 28/04/2009, 17:51:38 }

οκ ευχαριστω ROSEBUD

{ Luminita @ 28/04/2009, 22:22:45 }

Τσαρμιτα το blog  το ειδα, πως να διαβαζω πχ τα σχολια δεν εχω καταλαβει ακομα, εδωσα το λινκ που εγραψες και τα διαβασα, αλλα αν θελω αλλη φορα να τα διαβασω πως θα τα βρω????

{ Luminita @ 28/04/2009, 22:24:39 }

Το βρηκα, το βρηκα και μονη μου!!!!

{ charm_quark @ 19/05/2009, 15:14:31 }

Εκανα τόσο κόπο να γράψω μια συνταγή για ένα γλυκό που έμαθα και έφτιαξα πριν λίγους μηνες... και έκλεισε ο explorer λίγο πριν πατήσω προσθήκη θέματος!!!!

{ LittlePrince2s @ 19/05/2009, 20:16:07 }

χα! έφτιαχνα φυλλάδια για τις τελευταίες επαναλήψεις των παιδιών, και την ώρα που τελείωσα μπλόκαρε ο υπολογιστής και έσβησε και ενώ είχα σώσει το αρχείο, guess what! χάθηκε!!!

μην μου πάς κόντρα σε αυτά... δεν υπάρχει μεγαλύτερη γκίνια από την δική μου..

{ Doureios-Ipnos @ 21/05/2009, 00:10:22 }

καλα μη μαλωνετε, ετσι κ αλλιως η πρωτη θεση ειναι πιασμενη!!1

{ LittlePrince2s @ 21/05/2009, 04:35:23 }

{ Luminita @ 21/05/2009, 11:07:55 }

Τσαρμ, γιατι δεν ποσταρεις την συνταγη του γλυκου εδω να την δουμε κι'εμεις?

{ synnefoula @ 22/05/2009, 11:08:46 }

Εχω κυριως απιστευτη στεναχωρια αλλα και παρα πολλα νευρα με την δημόσια υγεια...

Γιατί υπάρχει ΤΟΣΗ ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ στην Ελλάδα σε όλους τους τομείς?

Εκτός του ότι τις τελευταίες μέρες μου τις περνάω σε ένα νοσοκομείο -λογω ασθενειας πολύ συγγενικου προσωπου- που μόνο ποντίκια δεν μου κάνουν παρέα (!), εκτός του οτι στάζει το ταβάνι πάνω απο το κρεββάτι μας (!!) και δεν φροντίζει κανείς γι' αυτο -ούτε καν να φέρουν ένα κουβα- σήμερα μας σκάσαν το παραμύθι περί ιατρικού λαθους (!!!) επειδή ο ασθενής παρουσίασε κάποια επιπλοκή!!!!

Το ακόμη μεγαλύτερο αστείο (ή δραμα όπως το πάρει κανεις)  είναι οτι ο συγκεκριμένος γιατρός του συγκεκριμένου δημοσίου νοσοκομείου ζήτησε ευθαρσώς και αμοιβή -κοινώς φακελάκι!!!!!

ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ?????

Φταίνε οι Έλληνες που προκειμένου να γίνουν καλά πουλούν οτι έχουν και δεν έχουν και πηγαίνουν έξω να εγχειρηστουν για να είναι σίγουροι οτι θα φύγουν απο το νοσοκομείο καθέτως και όχι οριζοντίως?

Τι φταίει που ακόμη και οι  ειδικευόμενοι γιατροί που πηγαίνουν με όρεξη για να προσφέρουν καταλήγουν να είναι αναίσθητοι, ΑΝΕΥΘΗΝΟΙ ΚΑΙ ΘΡΑΣΥΤΑΤΟΙ? Μήπως οτι πληρώνονται με ψύχουλα απο το Ελληνικό κράτος για να προσφέρουν μέγιστο έργο και βλέπουν οτι δεν μπορούν να δουλέψουν ούτε καν κάτω απο νορμάλ συνθηκες?

Δεν ξέρω ποιος φταίει, αν είναι το κρατος ή η ελληνική ανευθυνοτητα που ρίχνουν θαρρείς στο γάλα των παιδιών του ορισμένοι γονείς και μεγαλώνοντας καταλήγουν ΓΑΪΔΟΥΡΙΑ, αλλά αυτο που καταλαβαίνω ειναι οτι αυτος ο λαός δεν έχει πλέον τίποτα καλό εκτός απο την ηλίθια ψωροπερηφάνια του για το ιστορικό παρελθόν του και τις ωραίες παραλίες του κρατους του. ΝΑ ΤΙΣ ΒΡΑΣΩ !

{ synnefoula @ 22/05/2009, 12:08:19 }

Και το κλου της υπόθεσης ειναι οτι ξαναμπαίνει χειρουργείο να διορθώσουν το λάθος!!!!!

Πως γινεται στις 8 το πρωϊ (και αφου παρακολουθουν την εξέλιξη του ασθενους εδω και 3 ημερες) να μας λενε οτι σημερα βγαίνετε, στις 10 οτι θα μείνετε τελικα μεχρι τη Δευτερα και στις 12 οτι μπαίνουμε επειγόντως χειρουργείο μονο αυτοι ξερουν...

Γιατι όταν έβλεπαν τοσες μερες οτι το πρόβλημα δεν καλυτερεύει δεν μας έλεγαν τίποτα?

Και περιμέναν σήμερα να μας σκάσουν το παραμύθι?????? Αυτο δεν ειναι ανευθυνοτητα?

{ charm_quark @ 22/05/2009, 12:31:56 }

ο συγκεκριμένος γιατρός του συγκεκριμένου δημοσίου νοσοκομείου ζήτησε ευθαρσώς και αμοιβή -κοινώς φακελάκι!!!!!
Του το δώσατε ή μήπως... από εκεί "βγήκε" το ιατρικό λάθος;;;;;

{ ROSEBUD @ 22/05/2009, 12:32:57 }

καλή δύναμη κατ

τίποτε άλλο...

{ synnefoula @ 22/05/2009, 14:26:03 }

Να σαι καλα Ροζι...

Τσαρμιτα δεν του δωσαμε τίποτα και οχι γιατι δεν ειχαμε σκοπο αλλα γιατι θα το καναμε αφου εβγαινε απο το νοσοκομειο.

Τωρα αν όλα πανε κατ' ευχήν, μεσα στο φάκελο θα του βάλω ένα πολύ ωραίο... γραμμα!

Οχι οτι θα ιδρωσει το αυτι του δηλαδη αλλα λέμε τωρα...

{ Doureios-Ipnos @ 22/05/2009, 14:47:17 }

περαστικα και κουραγιο ευχομαι .

{ charm_quark @ 22/05/2009, 16:30:28 }

Περαστικά και από μένα....

κοίτα μη βάλεις τίποτα άλλο εκτός από το γράμμα μέσα στο φάκελο!

Αν θέλεις συνυπόγραψε το και εκ-μέρους μου!

{ Luminita @ 23/05/2009, 12:06:12 }

Περαστικα Κατ ! Σου ευχομαι μες'απ'την καρδια μου να πανε ολα καλα. Αναψε και ενα κερακι , κοριτσι μου.

{ synnefoula @ 23/05/2009, 15:18:07 }

KAI NAI ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΕΙΣΤΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ !!!!!!!!!!!

Και μετα την δευτερη επέμβαση -λόγω ιατρικου λάθους στην πρώτη να θυμισω-, ο (καρδιοπαθης) ασθενής παρουσίασε όπως ήταν επόμενο σοβαρα προβλήματα καρδιας. Και το μονο που είχαν να πουν ήταν:

χρειάζεται επειγόντως εγχείρηση καρδιάς (οι άλλες ήταν ορθοπεδικές) αλλα καλύτερα να τον πάτε να την κάνει σε μια κλινική γιατι εδω μεσα δεν θα δείτε άσπρη μερα!!!!!

Μας πρότειναν εν ολίγοις να πάρουμε έναν άνθρωπο απο την εντατική και να τον πάμε ΥΠ' ΕΥΘΥΝΗ ΜΑΣ,  και αφου υπογράψουμε τα σχετικα έεγγραφα, κάπου αλλου, όπου νομίζουμε εμεις.

Τα σχόλια δικά σας...

(τωρα πο το σκεφτομαι θα σταματησω να τα γραφω στο "εχω νευρα" και θα πάω στο "ανέκδοτα")

{ ROSEBUD @ 23/05/2009, 15:30:10 }

ΜΗ χχχχειρότερα!!!

το άλλο ανέκδοτο που είχα ακούσει για τα φακελάκιά ήταν ότι για να τα αποτρέψουν από κάποιο πανεπιστημιακό νοσοκομείο(για ένα άκουσα,για τα υπόλοιπα ή τα υπόλοιπα δημόσια δεν ξέρω),έβαλαν κάμερες σε όλους τους χώρους αλλά πάντα μένει κάποιος που δεν παρακολουθείται,πχ η αποθήκη που βάζουν τους κουβάδες οι καθαρίστριες!όχι που δεν θα έβρισκαν τρόπο...

{ charm_quark @ 23/05/2009, 16:17:52 }

Συγγνώμη που ρωτάω... αλλά σου είπαν από το δημόσιο... "παρ΄τον και πήγαινε τον σε ιδιωτική κλινική; γιατί εμείς είμαστε άχρηστοι;"

Κάλεσε, δικηγόρο, κανάλια, ραδιοφωνα πάρε τον ανθρωπο σου από εκει και πήγαινε τον στο καλύτερο νοσοκομείο ή κάνε ότι άλλο σε φωτίσει ο θεός καλή μου!!!

Να το πάρουμε και από τη δικιά τους μεριά... βρισκόμαστε σε προεκλογική περίοδο, θα κάνουν τα αδύνατα δυνατά για να πάρουν καμμια ψήφο είτε οι μεν, είτε οι δε!!! Ας πληρώσουν αυτοί το Ωνάσειο ή οποιαδήποτε κλινική χρειαστεί!

Γενικά το ΕΣΥ... βρωμάει από παντού. Παίρνεις τηλέφωνο να κλείσεις ραντεβού για μαστογραφία που πρέπει να γίνει άμεσσα και σου λένε... "έλα σε έξι μήνες!!"

Και μετά αναρρωτιέσαι... "ποιος ο λόγος να πληρώνω ασφάλεια;" Αφού θα καταλήξεις να πληρώσεις τις εξετάσεις/νοσοκομεία οτιδήποτε χρειαστεί για να την γλιτώσεις.....

Αλλά θα το πάω στα εκλογικά πάλι... και θα πω: "ποιος φταίει;" ΕΜΕΙΣ!! Καθόμαστε και μας π.....νε κανονικότατα και όταν η νεολαία επαναστατει με το δικό της τρόπο μετράμε τις βιτρίνες που καταστράφηκαν... και όχι τις ζωές που χάθηκαν τόσο καιρό από την αδιαφορία!

Τελος!

{ ROSEBUD @ 23/05/2009, 19:39:50 }

παιδιά δεν ξέρω κατά πόσο στις κλινικές είναι καλύτερα!έχω ακούσει από γιατρό για 2 κλινικές στα εδώ τα μέρη,που χειρουργούν ασθενείς ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ!!!

και δεν είναι ότι είμαστε ανήθικοι σε σχέση με άλλους λαούς!δεν έχουμε δικαιοσύνη!είδατε κανέναν γιατρό να του αφαιρούν την άδεια ή να τον βάζουν πίσω από τα κάγκελα?

{ nounoukos @ 01/06/2009, 12:00:40 }

αυτο κι αν μου φαινεται παραξενο..

ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΙΣΩ!

γιατι να μην εχουμε ενα θεμα για να βριζουμε;;

{ charm_quark @ 02/06/2009, 03:29:42 }

χμ..... να σου πω...

ειχα νευρα χθες... οταν ενας λαλακας, αποφασισε να χωθει μπροστα μου πρωινιάτικα απο αριστερα. Ειχα νευρα γιατι τρομαξα και τραβηξα δεξια το τιμονι και καβαλησα ενα πεζοδρομιο και στραβωσα τη ζαντα μου.

Μου περασανε τα νευρα γιατι εκανα το πρωτο μπανιο στη θαλασσα μαζι με τη μπουμπου και αρπαξα λίγακι στον ήλιο!

Ειχα νευρα γιατι το βενζιναδικο που πηγαινα για ενα 6 μηνο εχει μαπα βενζινη και μου μπουκωσε η πεταλουδα και είχε μία δυσκολία στο να πάρει μπρος ή έσβηνε στις χαμηλες στροφές.

Απεκτησα επιπλεον νευρα οταν πηγα το αυτοκινητο για service σημερα και μου ειπαν τα κακα μαντατα !!!

Μου περνάνε τα νεύρα γιατί ξεσπασα στον Strange και ευτυχως δεν μου ειπε και τιποτα, και μετα φαγαμε μισο κιλο παγωτο μηχανής από το καλύτερο της Πατρας (μοκα-φραουλα-σοκολάτα με βυσσινο σιροπι!) και ήρθαμε στα ίσια μας!

{ nounoukos @ 02/06/2009, 08:47:27 }

ωχχ..

αυτο με τη δυσκολια να παρει μπροστα το αμαξι το εχει και το δικο μας..

το εχω παει στο συνεργειο...

να περιμενω κανενα κουστουμι;

με μισο κιλο παγωτο ειπες περναει;

noted....

{ ROSEBUD @ 02/06/2009, 09:28:14 }

"Μου περασανε τα νευρα γιατι εκανα το πρωτο μπανιο στη θαλασσα μαζι με τη μπουμπου και αρπαξα λίγακι στον ήλιο! "

δεν έχεις παράπονο,τον έπιασες για τα καλά τον Ιούνη!

καλό μήνα δεν είπαμε,είπαμε??

όξω νεύρα και καημοί!καλημέρα και καλό μήνα νετρινάκια και άσωτε φάντασμε!

{ charm_quark @ 02/06/2009, 23:01:37 }

το εχω παει στο συνεργειο...

να περιμενω κανενα κουστουμι;
κοιτα... service μεγάλο, ευθυγραμμιση -ζυγοσταθμιση για τη ρόδα + καθαρισμός πεταλούδας (που ενώ τους ειπα να την κοιτάξουν .. το ξέχασαν και ξαναέλυσαν τη αυτοκίνητο λίγο πριν το πάρω για να το ελεγξουν) + απολυμάνση αircodition γιατι είχε πιάσει μουχριτσα και βρωμούσε λες και είχε κατι ψόφιο μέσα του καθε φορά που το άναβα.... ήρθαν 40 euro παραπάνω από ότι πληρώνω συνήθως για service.

Δεν μπορώ να πω ότι ήταν ακριβά... αλλά ειναι το γιατί!!!!! και κυρίως όταν το θέμα πεταλουδας και ρόδας... δεν ήταν δικό μου φταίξιμο!

Πάντως αυτό (με το δύσκολο ξεκίνημα) δεν το έκανε πάντα... πρέπει να το έκανε 4-5 φορές μέσα σε ένα εξάμηνο. Μου έσβησε και κανα δυο φορές εν κινήση!!!! Ψιλιάστηκα ότι θα έφταιγε η βενζίνη (δεν ξέρω απο που... έτσι μου ήρθε) και άρχισα να εβαλα κανα δυο φορές κατοστάρα απο γνωστή ακριβη εταιρια... και σταμάτησε να τα κανει τα νουμερα του. Αυτοι διαβασαν με το μαραφετι τους τις δηλωμενες βλαβες στον εγκεφαλο του κοτοπουλου και μου ειπαν πριν το ανοιξουν.... το θεικο "πεταλουδα!"... και κοιτουσα σα λαλακας γυρω γυρω... να βρω την πεταλουδα που μπηκε στο συνεργειο! αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

{ nounoukos @ 03/06/2009, 08:14:30 }

και κοιτουσα σα λαλακας γυρω γυρω... να βρω την πεταλουδα που μπηκε στο συνεργειο! αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

αυτο επρεπε να το κανεις στον μαστορα βαγγελη που γελαει σαν να βαραει μιζα σε ντεσεβο και μετα σαν να φρεναρει λεωφορειο!

{ nounoukos @ 06/06/2009, 13:06:57 }

{ charm_quark @ 07/06/2009, 08:31:43 }

Νουνούκε... θα σου συνιστούσα να ξεκινήσεις τα μπάνια στη θάλασσα! Δρουν θεραπευτικά σε τέτοιες περιπτώσεις!

{ WayFaReR @ 08/06/2009, 19:14:39 }

Πεταλούδες...

Είδες πόσο ρομαντικά μπορεί να γίνουν τα αυτοκίνητα!

{ ROSEBUD @ 08/06/2009, 20:19:46 }

εξαρτάται!ένα ανέκδοτο με πεταλούδες το ξέρετε?

{ Tooth-fairy @ 08/06/2009, 22:08:34 }

Οχι....

για πε....

{ ROSEBUD @ 08/06/2009, 23:20:05 }

ντρέπομαι τον μεγαλειότατο

{ WayFaReR @ 08/06/2009, 23:38:41 }

Σου δίνω άδεια να εκφραστείς ελεύθερα!!!

{ Doureios-Ipnos @ 08/06/2009, 23:42:07 }

εχω νερα...πολλα νευρα...!!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΩ!!!!!

{ ROSEBUD @ 09/06/2009, 00:07:22 }

ξου καλέ!ιδέα σου είναι!αν θες να βρίσεις κάποιον εδώ είμαι!καιρό έχουμε να πλακωθούμε!

{ ROSEBUD @ 09/06/2009, 00:10:19 }

"Σου δίνω άδεια να εκφραστείς ελεύθερα!!!"

μπερδέψαμε τους μεγαλειότατους!

{ WayFaReR @ 09/06/2009, 00:21:37 }

Άσε τον άλλον... Εμένα θα ακούς από εδώ και πέρα!!!

Λοιπόν... Σε προστάζω να εκφραστείς ελεύτερα!!!

D/I απαράδεκτη, μπήκα στο νετρίνο και έχεις νεύρα!!! Δηλαδή τι άλλο θέλεις από την ζωή σου...

Η αλήθεια είναι ότι με απογοητεύσατε... Περίμενα καλύτερη υποδοχή...

Περίμενα να μαζευτείτε όλες μαζί και να φοράτε στολές cheerleaders και να κάνετε χορευτικό και να φωνάζετε...

Give me a W, Give me an A, Give me an Y, Give me a F, Give me an A, Give me a R, Give me an E, Give me a R… WAYFARER!!!

Έχει και συνέχεια που περιλαμβάνει λασπωμένα αυτοκίνητα, λευκά μπλουζάκια και μπόλικο αφρό... Αλλά δεν σας την λέω...

{ charm_quark @ 10/06/2009, 11:38:45 }

Περίμενα να μαζευτείτε όλες μαζί και να φοράτε στολές cheerleaders και να κάνετε χορευτικό και να φωνάζετε...

Give me a W, Give me an A, Give me an Y, Give me a F, Give me an A, Give me a R, Give me an E, Give me a R… WAYFARER!!!

Έχει και συνέχεια που περιλαμβάνει λασπωμένα αυτοκίνητα, λευκά μπλουζάκια και μπόλικο αφρό... Αλλά δεν σας την λέω...

Μεγάλες απαιτήσεις έχει η αφεντιά σου!

{ tonight @ 11/06/2009, 21:20:24 }

W-A-Y-F-A-R-E-R!! (Αλλά μέχρι εκεί ε;)

Κι εγώ έχω νεύρα, πολλά νεύρα... 4 μαθήματα σε μια βδομάδα;!; Είναι δυνατόν;;;;

{ WayFaReR @ 12/06/2009, 04:43:03 }

Καλά το πας...

Πάω να ρίξω λάσπες στο αυτοκίνητο και έρχεσαι, ε!

Υπομονή με τα μαθήματα... Σε νιώθω...

{ charm_quark @ 17/06/2009, 22:53:11 }

ΕΛληνική ΤΑλαιπωρία
Το θυμάστε το story με τα γράμματα που ποτέ δεν έφτασαν Γερμανία! Ακούστε και την συνέχεια... Εκείνα τα γράμματα επέστρεψαν, ΞΑΝΑΣΤΑΛΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ... και Oh mondie! Αυτή τη φορά ο παραλήπτης βρέθηκε. 

Υποθέτω ελέυθερα λοιπόν ότι απλά έπρεπε να τα πληρώσουμε δύο φορές (συστημένα και ασφαλισμένα... πάει ψηλά το κασέ).

Μετά απο κανα μήνα, στείλαμε ένα δέμα... γύρισε πίσω... όπως ήταν αυτονόητο. ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΕΛΤΑ δεν μπορεί να εξηγήσει τι συμβαίνει και μου λένε... ξαναστείλτο! Μα καλά... ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟΙ;;;;

Ευτυχώς όμως βρήκαμε ένα πρακτορείο, που μαζεύει από όλη την Ελλάδα δέματα στις Σέρρες,  και τα στέλνει με φυσιολογικές για την εποχή τιμές στην Γερμανία. Κάτσε να δεις πως το έλεγαν.....

Ναι... λοιπόν, συγγνώμη για τη διαφήμιση που θα κάνω, αλλα μας έλυσε τα χέρια μιας και τα ΕΛΤΑ αποδείχθηκαν άχρηστα!

Η ιδιοκτήτρια του πρακτορείου λέγεται Γκαμποσίδου και βρίσκεται στις Σέρρες. Το πρακτορείο μαζεύει τα δέματα απ'όλη την Ελλάδα (όχι απαραίτητα από μεγάλες πόλεις) και μία φορά την εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος γίνονται οι αποστολές στο εξωτερικό.

Ετσι... τα γράφω για να μάθουν τα ΕΛΤΑ και γιατί αυτοί που κάνουν σωστή δουλειά πρέπει να διαφημιστούν.

Αν τώρα ο fantom θεωρεί ότι πρέπει να σβηστεί το όνομα, ας το σβήσει. Όποιος θελήσει ρωταει τον fantomακο ή εμένα και του το λέμε.

{ Doureios-Ipnos @ 29/06/2009, 13:55:21 }

αυτο το καλο παιδι ο way Που ειναι?

οχι τπτ αλλο.....αλλα οταν περασε ειχα νευρα κ φοβαμαι μηπως τον τρομαξα κ γι αυτο δεν ξαναρθε

{ ROSEBUD @ 29/06/2009, 15:00:41 }

να μάθεις να μην είσαι μπαμπούλας!

ναι καλέ πού είναι και όποτε κοιτάω εκείνο το ου ου στη λίμνη την Τσιβλού σκάω στα γέλια?

{ maridoula @ 05/07/2009, 12:22:34 }

Έχω νεύρα γιατί ο γιος μου πέταξε από τον τρίτο όροφο τη σκούπα κάτω και μετά γέλαγε. Έχω νεύρω γιατί είναι Κυριακή και εγώ δουλεύω.

Θέλω να φύγω...

διακοπές, για πάντα ίσως...

{ nounoukos @ 05/07/2009, 13:07:56 }

...όχι την ηλεκτρική ε;;

την άλλη.. την χειρός!

την αναλογική που λεει και ενας πολύ σπουδαγμένος φιλος μου.

{ maridoula @ 05/07/2009, 22:04:23 }

Ναι τη χειρός ή την αναλογική του πολύ σπουδαγμένου φίλου.

Μετά ηρέμησα γιατί σκέφτηκα ότι θα μπορούσαν να ήταν και χειρότερα τα πράγματα π.χ. αν περνούσε κάποιος από κάτω ή αντί να πετάξει την σκούπα αποφάσιζε να πηδήξει ο ίδιος!!!

{ charm_quark @ 06/07/2009, 01:01:43 }

Να μερικές φορές που εκείνος ο Ηρώδης είχε δίκιο!

Δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα αν μου εσκαγε μια σκούπα κατακέφαλα και κοιτούσα και έβλεπα έναν πιτσιρικα να γελάει!!

{ nounoukos @ 08/07/2009, 00:04:30 }

θελω ενα μικρο σκαφος ΤΩΡΑ!

{ Doureios-Ipnos @ 08/07/2009, 00:46:33 }

το ξερεις το ανεκδτο με τις δεκα χιλιαδες λιρες ετσι....????

{ nounoukos @ 08/07/2009, 00:51:20 }

ναι βρε..

γιαυτο εγω ζητησα μασεζ και εξοχικα.

{ Doureios-Ipnos @ 08/07/2009, 00:55:32 }

ναι αλλα με προβληματιζει που ζητησες μικρο σκαφος... κι αν καταλαβει αυτο που βαζουν στη μπανιερα με τα παιδακια?

{ nounoukos @ 08/07/2009, 00:55:38 }

(ψιτ... )

(δουρεια...)

(εεεεεε δουρεια!!!)

(ποιο ειναι το ανεκδοτο με τις δεκα χιλιαδες λίρες;; )

( )

{ Doureios-Ipnos @ 08/07/2009, 00:56:41 }

(ελα ρε....αυτο με τον τριαντα ποντους ...μουτσο)

{ Doureios-Ipnos @ 08/07/2009, 01:06:37 }

αχ...ψαχνω κ δεν το βρισκω!

λες να μην το χω βαλει στα νεκδοτα?

ψιλοαπιστευο μου φαινεται...

τεσπα..αποχωρω!

καληνυστες :)

{ nounoukos @ 08/07/2009, 01:11:01 }

πανω που θα ελεγα οτι νυσταζω αφορητα..

καληνυχτα.

{ charm_quark @ 22/07/2009, 16:31:40 }

Με φίλους... που θεωρούσα φίλους και είναι φίδια στον κόρφο μου ή μαύρο φίδι που σ'εφαγε!

Δηλαδή... δεν φτάνει που τους μιλάς... προσπαθούν να σου καταστρέψουν ότι όμορφο έχεις! Τι στο καλό συμβαίνει γύρω μας;

Γιατί μερικοί κυκλοφορούν με την κακία έτοιμη να την ξεστομίσουν; Και κακίες, που δεν στέκουν κιόλας! Και παραμένεις ευγενικός γιατί τι σου φταίει ο γάμος του αλλου για να τα κάνεις όλα λαμπόγιαλο και να φορέσεις στο διπλανό σου την τούρτα καπέλο μπας και έρθει στα συγκαλά του;;;;

Κάθεσαι στη μούγκα και μετά την ακούς και απο πάνω!

Εχω νεύρα με το νερό που έριξα στο μπαλκόνι και γλίστρησα, απογειώθηκα και προσγειώθηκα λίγα μέτρα πιο πέρα πάνω στο δεξι μου χέρι...

Μπορώ να το δω και απο την καλή... δεν το έσπασα όπως νόμιζα.... μια κάκωση του τρικεφάλου (αυτός δεν είναι εκει;;;) έπαθα... και δεν μπορεί να κλείσει ο αγκώνας.... Θα κλείσει... που θα πάει και αυτός....

Εχω νεύρα που δεν μπορώ να αποχαιρετίσω μία καλή φίλη που έφυγε και που δεν μου επιτρέπουν να στείλω ούτε μία ανθοδέσμη στην κηδεία της στην άλλη άκρη του κόσμου. Τώρα το πως μπορούν να στο απαγορεψουν αυτό... πιστεψτε με.... είναι δυνατό και ηλίθιο ταυτόχρονα. Θα μου πεις... δεν έχουν σημασία τα λουλούδια όταν μία 24χρονη σκοτώνεται απο την ανευθυνότητα κάποιου που δεν είδε ένα μ@μημένο STOP.... Ισως και να μην έχουν.... ίσως και να έχουν. Ίσως να είναι καθαρά ψυχολογικό το θέμα. Ήθελα να το κάνω και δεν μπορώ!

Τέλος πάντων.... ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ...

{ mafaldina @ 22/07/2009, 19:30:44 }

Συλληπητηρια για τη φίλη σου τσαρμ. Ότι και να πω θα είναι λίγο...

Όσο για την κατινιά που κυκλοφορεί γύρω μας, νομίζω το καλύτερο που είχες να κάνεις ήταν να παραμείνεις ψύχραιμη και να μην τους δώσεις τη χαρά να θυμώσεις. Μη χαλάς τη ζαχαρένια σου για τα κόμπλεξ κατωτερότητας των άλλων. Σίγουρα έχεις καλύτερα πράγματα να κάνεις.

όπως να προσέχεις την υγεία σου και τη σωματική σου ακεραιότητα....

;-)))

{ Doureios-Ipnos @ 23/07/2009, 01:03:30 }

τσαρμ, συλληπητηρια για τη φιλη :(((

μονο γι αυτο απ οσα ανεφερς αξιζει να εχεις νευρα κ να στεναχωρεισαι....

για τους αλλους ..απλα καμια ευχουλα του στυλ "να παν να ....."

και προσεχε ρε...κασκαντερ εχεις καταντησει τελευταιως....

σε θελουμε

{ LittlePrince2s @ 25/07/2009, 01:25:17 }

Συλληπητήρια κι απο μένα.. τί να πω....

Όσο για τις κασκαντεριές σου κανόνισε να τις μειώσεις.. καλοκαίρι είναι.. είπαμε να ξεκουραστείς, όχι να αγκιστρωθείς αναγκαστικά σε ένα κρεβάτι...

{ charm_quark @ 27/07/2009, 16:00:02 }

Εχω νεύρα... με την εξής σειρά...

1. με τον βλαμένο ταχυδρόμο

2. με τον απρόσεκτο θείο

3. με τον απρόσεκτο λογιστή του απρόσεκτου θείου

4. με τον ασφαλιστικό φορέα της 80χρονης γιαγιάς μου

5. με τον τοπικό υπέυθυνο εφορίας

με αυτή τη σειρά ΌΛΟΙ επι 3 χρόνια κάνουν λάθος τη δουλειά τους και ενώ έπρεπε να έχω μηδενική φορολογική δήλωση ξαφνικά φαίνομαι ότι

α) παίρνω από τα 27 μου σύνταξη

β) παίρνω ΕΚΑΣ

γ) παίρνω επίδομα πολυτεκνίας καθώς έχω 5 γιούς!!!! ηλικίας μέχρι και 35 χρόνια μεγαλύτερους μου!!!

δ - και ενδιαφέρον) βρέθηκα να έχω πολλά μα πάρα πολλά ακίνητα στο όνομα μου που ανάθεμα και κανένας έψαξε πως τα απέκτησα!

Και τώρα τρέχω και δεν φτάνω γιατι λέει είναι αδύνατο να διαγραφει φορολογική δήλωση! Μα ρε φίλε... δεν είναι παράλογο να παίρνω απο τα 27 μου σύνταξη από τον ΟΓΑ;;;;;Δηλαδή... και σ'αυτό λάθος έχω κάνει;;;;;Και μετά παραπονιόνται για το συνταξιοδοτικό!! Να έπαιρνα τουλάχιστον τα λεφτά στα χέρια μου να πάει στα κομμάτια!! Ε και δεν έχω δει ούτε ένα ευρώ... έ και τα δηλώνω στην εφορία!!!!

Το λάθος ξεκίνησε από τον βλαμένο (συγγνώμη για την έκφραση... αλλά είναι το πολλοστό λάθος που κάνει!!!! ΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙς ΒΡΕ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ!!!!!!!!

αλλη είναι η charm_quark του strange που μένει στην ανω κωλοπετινίτσα άλλη ειναι η charm_quark του μπαρμπα-μπιλιου που μένει στην κάτω κωλοπετινίτσα!

και αντε... αυτος μπέρδεψε μία τα ονομάτα! Πως γίνεται επι 3 χρόνια να μην έχω λάβει φάκελο για την εφορία και επι 3 χρόνια αυτός να πηγαίνει στην γιαγιά μου;

Πως γίνεται επι 3 χρόνια ο θείος μου να μην έχει δει ότι τα στοιχεία που αναγράφει απάνω δεν είναι της γιαγιας μου; Πως γίνεται επι 3 χρόνια ο λογιστής του να μην έχει τσεκάρει τον αριθμό φορολογικού μητρώου;;

Πως γίνεται να το ανακαλύπτω απο λάθος του ταχυδρόμου που φέρνει εκκαθαριστικό εφορίας οταν εγώ δεν έχω κάνει δήλωση επι 3 χρόνια να τους λέω ψάξτε το... δηλωνετε της γιαγιάς το εισόδημα σε μένα και να μου λένε ειρωνικά

"εχεις κανει λάθος charmita... εμεις τα κάναμε σωστα... εσύ δεν ξέρεις να διαβάζεις αυτά που έχεις μπροστά σου" και να μου κλείνουν το τηλέφωνο στα μούτρα....

και όταν ανακαλύπτουν τη λαλακία που κάνανε.... να μην κάνουν και τίποτα να την δηλώσουν! Φταίω εγω λοιπόν να αρχίσω να πουλάω όλα τα ακίνητα που έχω σύμφωνα με την εφορία στο όνομα μου και να τα κονομήσω και να τους γράψω στα παλιά μου τα υποδήματα; Να εκμεταλλευτώ την πολυτεκνία μου και να διοριστώ στον ΑΣΕΠ; Να βγάλω κάρτες, να πάρω δάνεια στο όνομα της γιαγιας;;;; λεω εγώ τώρα... γιατι με κοιτούσαν επι μία εβδομάδα σαν αλιεν.... και όχι... η charm ειναι λάθος! Εμείς είμαστε σωστοί!!!!

Πήγα σήμερα λοιπόν... ξέ-χεσα τον λογιστή και με τη Μπουμπου να τον απειλει με το νεροπιστολο... "ψηλα τα χέρια... ΜΠΟΥΓΕΛΟ" και του έθεσα τελεσίδικο. Βρείτε την άκρη σε ενα μήνα πάω ξανα εφορία να πάρω τα μηδενικά μου εκκαθαριστικά. Κανόνισε την πορεία σου! Μετα την αράξαμε σε μία καφετέρια και μπουγελώσαμε όλους τους οδηγούς που είχαν ανοιχτά τα παραθυρα και χαρήκαμε ιδιαιτέρως το κάμπριο που πέρασε από την παραλιακή και ξεσπάσαμε!!!!αααααχχχχχχ.....

Ειπε κανείς ότι είμαι στριμένη;;;;

{ charm_quark @ 27/07/2009, 16:06:03 }

α) παίρνω από τα 27 μου σύνταξη
από τον μακαρίτη σύζυγό μου!!!! που έχει πεθάνει εδώ και 26 χρόνια! Παντρευτήκαμε δηλαδή τη χρονιά που πέθανε και όταν ήμουν μόλις ενός έτους! 

Αν βάλεις και το θέμα της πολυτεκνίας... σίγουρα ο πατέρας μου που είναι γιός μου είναι εξώγαμο σίγουρα!!!!

{ LittlePrince2s @ 27/07/2009, 21:09:18 }

συγνώμη που γελάω, αλλά είναι τόσο τραγικοί οι τύποι... ενός φίλου του είχαν βγάλει εκλογική κάρτα μεν, μόνο που αντί για 30 ήταν 102 και από χρόνια πεθαμένος

{ nounoukos @ 27/07/2009, 21:58:45 }

ρε συ δεν κανεις  κανενα ευχελαιο;

τουλαχιστον παιζει να σε δουμε στην τηλεοραση;

{ charm_quark @ 28/07/2009, 02:28:24 }

τουλαχιστον παιζει να σε δουμε στην τηλεοραση;
Αν σε ένα μήνα κανείς από τους προαναφερομενους δεν έχει κάνει το παραμικρό να διορθώσει όλα αυτά τα 3χρονα λάθη.... σίγουρα θα με δεις στο βιβλίο γκινες!

Σίγουρα δεν είναι το πιο τραγικό λάθος... να σε μπλέξει ένας υπαλληλος με τη συνονόματη γιαγιά σου... αλλα να σε μπλέκουν 4 δημόσιες υπηρεσίες επι 3 χρόνια συνεχόμενα.... είναι γαμάτο!

Αφού δικαιώθηκα και τους το έτριψα στα μούτρα.... έχω αρχίσει και το διασκεδάζω μαζί με τον πατέρα μου.... Σήμερα τον φωνάζω "γιε μουουοουουο.... ειναι ο πόνος μου μεγάλος.... γιέ μουουουουου"

φωνάζω τα ξαδέρφια μου εγγόνια και τους κάνω κυρήγματα να παντρευτούν να δω και κανα δισσεγγονο... γιατι πόσα να είναι τα χρόνια μου πια;; Κοντεύω τα 90 η άμοιρη! Που με εχει η ζωη ταλαιπωρήσει.... μπλα μπλα μπλα....

Μέχρι και τα 4χρονα γελάνε με αυτή την ιστορία....

"νονά... γιατί μιλούσες σε εκείνον τον κύλιο που είπες στο αυτοκίνητο ότι είναι ηλίθιος (πιπέι στο στόμα!) "

ακολουθεί κακαριστό πονηρό γέλιο!!!

Και η πονηρη... ξέρει ... και δεν τα λέει όλα αυτά μπροστά σε αυτούς που δεν πρέπει να τα ακούσουν! Περιμένει να την βάλω στο αυτοκίνητο ή να βρεθούμε μόνες μας για να πει τα καλά!

{ iwanna @ 03/09/2009, 17:17:36 }

Έχω τόσα νεύρα όσα έχετε όλοι εσείς μαζί. :PpP

'Oσον αφορά την ισότητα που έθηξες charmed, η γυναίκα ανέκαθεν

ήθελε να είναι το αδύναμο φύλο και με αύτην της την επιλογή τραβάμε

όσα τραβάμε σήμερα εμείς.

Ισότητα δεν θα υπάτξει ποτέ όχι γιατί δεν μπορούμε αλλα για τον απλούστατο λόγο

του οτι δεν θέλουμε.

Αν θες το συζητάμε, προς το παρών πάω να φτιάξω καφέ στον μπαμπά μου(Τι λέγαμε?)

{ Doureios-Ipnos @ 23/09/2009, 12:19:46 }

το εχω νευρα δε μεκαλυπτει!

το ειμαι στα προθυρα του εγκεφαλικου με καλυπτει στοιχειωδως!!

μερικα πραγματα που γινοντια ειναι απο αυταπ ου λες "αυτα ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ"!!!

νιωθω σανα με παιζω σε βραζιλιανικο σηριαλ!!1

ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

δε μπορω αλλο

{ nounoukos @ 23/09/2009, 13:50:17 }

δε μπορω αλλο

ΝΑ ΛΕΣ ΟΥΡΑΝΟΣ!!

ΝΑ ΛΕΣ ΟΥΡΑΝΟΣ!!

...

(δουρεια: ..ΟΥΡΑΝΟΣ Γ@#  ΤΟ @#$@%@%#(%  ΜΟΥ!!!)

{ Doureios-Ipnos @ 23/09/2009, 14:55:17 }

βασικα σ αυτη τη φαση δεν εχω το ψυχικο σθενος ουτε καν να βρισω....

{ nounoukos @ 23/09/2009, 15:29:17 }

δουρεια ο εθνικος σταρ της ελλαδας χτες εκανε μνημοσυνο του μαικλ τζακσον.

μετα απο αυτο, καμια πραξη, καμια ενεργεια και καμια σκεψη κανενος ανθρωπου δε θα εχει ποτέ πια την ιδια σημασια που ειχε πριν..

ολα μοιαζουν τοσο μικρα.. 

{ LittlePrince2s @ 24/09/2009, 06:20:03 }

Νομίζω ότι εαν υπήρχε μία πιθανότητα να της περάσουν τα νεύρα χθές, Νουνούκε τα κατάφερες..ΕΣΥ! παρέα με τον εθνικό σταρ

{ nounoukos @ 24/09/2009, 08:18:03 }

{ charm_quark @ 24/09/2009, 13:11:57 }

τέλω... σκοτώσω παλιο-κούναβο... με οποιαδήποτε μέσο!

Να βάλω δόλωμα την τελευταία γάτα του σπιτιου ή να πάρω μία κότα και να φυλάω τσίλιες ωστε...;

Να πάρω ένα φλομπερ και να του τη μπουμπουνίσω;

Να σπάσω έναν προφυλακτήρα κοτόπουλου;

Να του  πετάξω απο τον πρώτο ή την ταράτσα μία πλίθα στο κεφάλι;

Να πάρω ένα ντόμπερμαν/ λυκόσκυλο/ ροντβαιλερ/ μπουλντογκ/ λαμπραντόρ/ μποξερ;

μετά... να φτιάξω... μία γουνινη τσάντα /καπέλο/ κασκολ/ κρεβατάκι για τη Φρουφρου/ χαλάκι για το σπίτι;;;

{ nounoukos @ 24/09/2009, 13:40:09 }

Η ΤΣΑΡΜ:

μετά... να φτιάξω... μία γουνινη τσάντα 
... ναι ναι.. με τη γουνα απο το κουναβι εννοει!

ναι τσαρμ!

πολύ καλη ιδεα!

τσαντακι απο κουνάβι!

για να το παιρνεις στις συναυλιες και να σου κανουν χωρο να καθισεις ανετα!

ναι, και καπελακι και κασκολ κανε βρε,

μπορει να χρειαζεται να κρατησεις και θεσεις για την παρεα σου!!

{ charm_quark @ 24/09/2009, 13:54:17 }

μην το λες... σε χαλάκι... το έχω δει σε σπίτι... και δεν μυρίζει καθόλου!

Προφανώς γιατι οι αδένες που παράγουν αυτη τη .... θανατηφόρα... μυρωδια... μετά μαδήματος... δεν υφίστανται!

Ισως τελικά η Φρουφρου να το εκτιμήσει ως στρώμα... γιατι έχω και το φόβο ότι μπορει να μου την πέσουν οι οικολογοι... και αντε να τους εξηγήσεις ότι το συγκεκριμένο τιμωρήθηκε για τις πράξεις του!

{ charm_quark @ 24/09/2009, 14:08:00 }

Παρεπιπτόντως nounou....

Κουνάβι. Προσοχή μην το μπερδεύεται με τον ασβό που βρωμάει.

Επίσης... δεν είμαστε το μοναδικό συμβάν...

Τον γατο μας στην Γαλλια τον ειχε δαγκωσει ασχημα κουναβι (μπροστα στα ματια μας) Αλλα αυτος ειναι στειρωμενος, χοντρουλης και γενικα λιγο αγαθιαρης. Νομιζει οτι ο λογος υπαρξης των αλλων ζωων ειναι να τους τριβεται. Παντως του ειχε κανει μεγαλη ζημια, κοντεψαμε να του κοψουμε την ουρα γιατι τον δαγκωσε στην βαση της.
Και τώρα το θέμα είναι (και ειλικρινά θέλω βοήθεια!!!!)

Πως στο καλό πιάνεις ένα άγριο κουνάβι; Με παγίδα; Τι παγίδα; Που να την βρω; (γιατι πέρα απο την πλάκα, να το πετυχω στο δρόμο και να είμαι και μέσα στο αυτοκίνητο... το βρίσκω δύσκολο. Φλόμπερ δεν έχω... αεροβόλο δεν έχω!

{ nounoukos @ 24/09/2009, 14:28:46 }

βαλε ενα μεγαλο κλουβι  σαν αυτα που πιανουν κουναβια, ή μια λεκανη αναποδα, με ενα ξυλακι στερεωμενο στην μια ακρη να την κραταει ψηλα για να μπορεσει να μπει απο κατω το χαζοκούναβο, και δεμενο με ενα σκοινακι μεε το δολωμα που θα ειναι κατω απο την λεκανη, ωστε να  πεσει μολις τραβηξει το δολωμα.

τωρα αν βρεις και το καταλληλο δολωμα, ΜΠΟΡΕΙ να πιασει!

αλλα μη το κατακρεουργησεις μετα ε;

εχει και οικολογικα χαλακια για γατες.

{ charm_quark @ 24/09/2009, 14:39:27 }

Ας το πιάσω εγω... και δεν σας λέω μετά τι θα του κάνω....

Θα του εξηγήσω το όνειρο!

Θα αναθεματίσει την ώρα και τη στιγμή που επιτέθηκε στο Μπιζουδάκι, στο Μπούμπη και τη Χριστίνα....

Αγνοείται και ο Μπέμπης(γκάβακας) μας δυο μέρες τώρα....

{ nounoukos @ 24/09/2009, 15:34:36 }

Ας το πιάσω εγω... και δεν σας λέω μετά τι θα του κάνω.... 
τι, θα του βαλεις axe?

σορι μωρε που σε κανω πλακα.ε;

σε συμπασχω ομως!

μη νομιζεις..

πηγαινε στο μεγαλυτερο πετ σοπ, ολο και κατι θα ξερουν.

{ nounoukos @ 24/09/2009, 20:09:35 }

ενας "ειδικος" μου ειπε οτι υπαρχει φάκα για αρουραιους.

αλλα αμα παει καμια γατα, τι γινεται; 

{ charm_quark @ 24/09/2009, 21:27:52 }

αφήνεις τη γάτα ελέυθερη... και ξανα-δοκιμάζεις!

Και εγώ έμαθα για ένα είδος φάκας υποθέτω, με το οποιο έχουν τσακώσει παλιότερα κουνάβι... με το όνομα λυκοσυρμα;;; ή κάτι τέτοιο.

Ξέρει κανεις που θα το βρω;;;

{ Doureios-Ipnos @ 24/09/2009, 22:34:57 }

καλα τσαρμ, δεν το πιστευω αυτο που βλεπουν τα ματακια μου!!!

φαντασου να ετρωγε καμια γατα σου κανα ποντικι κ να ανοιγε ντεβετα ο ιδιοκτητης του ποντικου!!

(περαν της πλακας σε καταλαβαινω ε?)

{ charm_quark @ 25/09/2009, 14:37:06 }

και μόνο οικονομικά να το πας... αυτό το κουνάβι μου έχει κάνει ζημιά... 200 euro!!!!!

150 τα δύο που σκότωσε... γιατι τόσα χρειαστηκαν για τους εμβολιασμούς/αποπαρασιτώσεις/στειρώση (στο ένα) φαρμακα παντως είδους... όταν τα βρήκαμε.

50 η φαρμακευτική αγωγή της τραυματισμενής γάτας μέχρι σήμερα.....

{ nounoukos @ 25/09/2009, 16:43:26 }

παλια που ημασταν χεβιμεταλαδες, φορουσαμε κατι περικαρπια που ειχαν κατι μεταλλικα "καρφια".

αν βαλεις τετοια στις γατες για κολλαρο, δε θα εχεις ξανα προβλημα.

αντιθετως το κουναβι θα αποκτησει μια σπαζοκεφαλια στα καλα καθουμενα..

{ nounoukos @ 25/09/2009, 16:51:24 }

επιπλεον αν βαλεις τις γατες σου να ακουνε κανα δυο μερες συνεχεια sanctuary, μπορει να του επιτεθουνε κιολας!!! 

{ LittlePrince2s @ 30/09/2009, 14:03:56 }

Έχω νέυρααααααα γιατί

προσπαθώ από το πρωί να στείλω ένα μέηλ που να βγάζει νόημα και δεν μπορώ

γιατί ένα ηλίθιος με μία κίνηση έριξε τρείς καφέδες και με έκανε σύσκατη

γιατί ένα γαμ@περίστερο έχει μπει στο μαγαζί και προσπαθώντας να βγεί κοπανάει από τζάμι σε τζάμι και γινεται εδώ μέσα του πούπουλου το κάγκελο

γιατί δεν μ'αρέσει να τσακώνομαι και να πληγώνω αυτούς που αγαπώ..

έχω νέυρα γιατί η μέρα μου ξεκίνησε σκ@ταααααααααααα

ελεοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

{ charm_quark @ 30/09/2009, 18:50:38 }

Εχω πολλα νευρα... γιατι...

ξεκίνησε το πρόγραμμα της ενισχυτικής στα λύκεια...

και γιατι ήδη μαθαίνω για το διορισμό συναδέλφων που έχουν λιγότερα μόρια απο μένα.... αλλα έχουν μπαρμπα στην κορώνη....

και εσυ λαμακα charm... ξεκίνα να διαβαζεις για ΑΣΕΠ... γιατι δεν έχεις κολλητο τον διευθυντή της περιφέρειας της δευτεροβαθμιας σου!

Αντε.... αντε.... αντε... γιατι θα πω καμμια βαρια κουβέντα!!!!!

{ ROSEBUD @ 30/09/2009, 22:45:56 }

"και με έκανε σύσκατη"

"και γινεται εδώ μέσα του πούπουλου το κάγκελο"

{ charm_quark @ 01/10/2009, 13:08:19 }

{ Doureios-Ipnos @ 02/10/2009, 13:32:18 }

πολλα νευρα ομως!

εδω κ μερες ρωταω πως θα δουλεψουμε στις εκλογες κ ολοι κανουν το κοροϊδο!

κ σημερα-αφου προφανως τα βαλε ο καθενας οπως τον βολευε- μου το ανακοινωνουν ΤΩΡΑ!!

κ εγω πρεπει αν παω σε 2 γαμους, περιμενω κοσμο για τις εκλογες στο σπιτι κ εχω προγραμματισμενες εργασιεες, τις οποιες χωρις αυτον τον κοσμο ΔΕΝ μπορω να κανω!

κ εννοειται οτι δεν εχω ψωνισει πχ ρουχα, γιατι δεν ηεξρα αν θα παω σε καποιον γαμο!

ε ρε παιδια πειτε μου τωρα!

ειμαι εγω παραλογη?

το ανοιξα το ρημαδι κ τα ειπα καταλληλως!

άει σιχτιρ πια!

{ charm_quark @ 02/10/2009, 13:51:26 }

το ανοιξα το ρημαδι κ τα ειπα καταλληλως!

{ Yerejan @ 03/10/2009, 09:54:11 }

καλα έκανες ε η υπομονή έχει τα όρια της αυτό η κουτοπονηριά του έλληνα και το τελευταίας στιγμής είναι εκνευριστικά από μόνα τους

{ charm_quark @ 05/10/2009, 16:50:07 }

Εχω πολλα νευρα... γιατι...

ξεκίνησε το πρόγραμμα της ενισχυτικής στα λύκεια...

και γιατι ήδη μαθαίνω για το διορισμό συναδέλφων που έχουν λιγότερα μόρια απο μένα.... αλλα έχουν μπαρμπα στην κορώνη....

και εσυ λαμακα charm... ξεκίνα να διαβαζεις για ΑΣΕΠ... γιατι δεν έχεις κολλητο τον διευθυντή της περιφέρειας της δευτεροβαθμιας σου!

Αντε.... αντε.... αντε... γιατι θα πω καμμια βαρια κουβέντα!!!!!

και σήμερα που λες... ανοιξα και εγώ το στοματάκι μου... μετα προτροπής δικηγόρου... και έγινε στη δευτεροβάθμια το έλα να δεις!!!!!

Φώναζε ο τύπος... "δεν προσλαμβάνουμε με κριτήρια!" τι λέει ρε το άτομο;;;; Είναι σοβαροί;;; Ας μου τα δώσουν λοιπον και εγγράφως όλα αυτά!!

Οχι.. το πως δεν προσλαμβάνουν... αλλα το πως προσλαμβάνουν!!!!

Ποιος είδε θυμωμένη charm, να απαιτεί αυτά που της αξίζουν και δεν φοβήθηκε!!!

{ Yerejan @ 05/10/2009, 18:45:05 }

δώωωωωωωσεεεεεεε   καλά να ήμουν από καμιά μεριά και να ηχογραφώ ελπίζω να μην τους έβρισες να ήσουν πάνω απ'όλα ευγενική και ας τους κόλλησες στον τοίχο, παιδιά αυτό πρέπει να τους πόνεσε

{ Yerejan @ 05/10/2009, 18:45:07 }

δώωωωωωωσεεεεεεε   καλά να ήμουν από καμιά μεριά και να ηχογραφώ ελπίζω να μην τους έβρισες να ήσουν πάνω απ'όλα ευγενική και ας τους κόλλησες στον τοίχο, παιδιά αυτό πρέπει να τους πόνεσε

{ ROSEBUD @ 05/10/2009, 18:55:58 }

μπα δεν νομίζω να τους πόνεσε,ο τύπος εκτός από αναίσθητος και θρασύτατος πρέπει να είναι και βλάκας!

έπρεπε να τον είχες μαγνητοφωνήσει Τσαρμίτα!

{ charm_quark @ 05/10/2009, 19:24:02 }

Οχι yerejan... δεν έβρισα... ζήτησα πολυ ευγενικά αυτό που ήθελα, χωρίς καν να υψώσω τη φωνή μου.

Εχω άλλωστε το δίκιο με το μέρος μου, με δημοσιευμένες αποδείξεις!

Υπάρχουν 513 μηνύματα σε αυτό το θέμα