πώς νιώθετε όταν ερωτευόσαστε;

Serious Humor » Ρητορικά Ερωτήματα & Προβληματισμοί

h-eps!

03/09/2004, 22:53:18

όλοι έχουμε φτερά στα πόδια (και αλλού...)

_fantom_

05/09/2004, 00:13:43

milwntas gia ftera... 8imi8ika to gnwsto energiako poto

les na to doume se epomeni diafimisi tou?

twra epi tou 8ematos...  ......

_fantom_38234.7243055556

h-eps!

05/09/2004, 10:56:40

επί του θέματος....

!

άντε φαντασματάκι, πέστα!

για μένα λειτουργεί και κάτι σα διαίσθηση χαράς για όλους και για όλα.

έχει τύχει τέτοιες περιόδους να έχω ιδιαίτερα καλές συναλλαγές με απόλυτα αγνώστους ανθρώπους, που τότε κάτι βλέπουν...

το δύσκολο είναι το μετά, όταν ξυπνάς από το όνειρο...

πονάει τότε. αλλά αξίζει τον κόπο. κάθε εμπειρία είναι καλή, και τα καλά πράματα κοστίζουν. κεφαλαιοκρατικό πράμα ο έρωτας, ε ;

bubble

20/10/2004, 11:26:44

Για μενα είναι μια κατάσταση ηλιθιότητας με την καλή έννοια μιας και τίποτα δεν μπορώ να κάνω σωστά, είμαι αδέξια, απρόσεχτη, και με ένα ηλίθιο χαμόγελο σε όποιον μου μιλάει...και όλα αυτά επειδή το μυαλό μου είναι κολημένο σε ένα και μόνο πράγμα...στον νέο μου έρωτα...

Δεν λέω οτι δεν μ'αρέσει να είμαι ερωτευμένη... δεν μ'αρεσει όμως να μου φεύγουν όλα από τα χέρια και να είμαι συνεχώς αφηρημένη

charm_quark

08/11/2004, 13:24:30

Με τον ερωτα μου ειμαι αμηχανη... μου κοβεται η λαλια που λενε. Δενεται η γλωσσα κομπος. Θελω να καθομαι να τον κοιταω ωρες, να τον παρατηρω, να μαθω την καθε λεπτομερια του προσωπου του.

Για τους αλλους γυρω μου, γινομαι ενα χαζοχαρουμενο ατομο. Γινομαι πιο αισιοδοξη και γενικοτερα ολα μου φαινονται πιο ευκολα.

Τωρα ειμαι σε μια τετοια φαση στη ζωη μου... Τι ωραια!

Xavier_Lestat

25/11/2004, 11:20:09

Ti na po re paidia...O erotas kai h agaph einai periergo pragma. Thanatiforo tha elega. Oxi mono na niotheis alla kai na to dialaleis. Parte paradeigma to John Lenon. Eipe: All you need is love. Eksypno paidi... Ton pyrobolhsan pisoplata. thliberi istoria...

charm_quark

25/11/2004, 11:57:42

file xavier....

ti pineis kai den mas dineis???

Diladi esi den exeis erwteutei???? Pote??? Gia na xereis pws niwtheis???

DiMi@Lund

25/11/2004, 14:51:34

Δεν μπορώ να πω ψέμματα (με ένα ή με δύο μ, δε θυμάμαι,βοήθεια). Άφησα την χώρα μου, και την οικογένεια μου και ήρθα στα ξένα του έρωτος. Χρειάζονται και άλλες αποδείξεις? Δεν μπορώ να κοιμηθώ αν δεν είναι δίπλα μου και νιώθω περίεργα όταν είμαι μακρυά της. Έγινα Σουηδός σε 3 μήνες για πάρτη της!

charm_quark

29/11/2004, 15:47:31

μακαρι να εβρισκα εναν αντρα που θα εκανε αυτα για μενα!!!!

Μια απορια... ποσο καιρο την ηξερες???

DiMi@Lund

29/11/2004, 16:32:57

Την ήξερα ένα χρόνο πριν, αλλά 5 μήνες μέναμε μαζί στην Αθήνα. Θα βρεις όταν έρθει η ώρα...

hyper

21/12/2004, 04:50:20

Ερωτεύομαι από όταν με θυμάμαι, τόσο που ο έρωτας πλέον δεν σημαίνει και τόσα πολλά. Ο έρωτας είναι μία τρέλα, είναι εγωιστής! Κάποιοι λένε ότι είναι η έκριση μίας ουσίας.. μπλαμπλαμπλα who cares...

Ναι ο έρωτας σε κάνει να πετάς, αλλά όταν πετάς ψηλά πέφτεις κιόλας. Πρέπει όμως να πατάμε γερά στη γη.. Αυτό που σημαίνει πολλά και πιστεύω ότι θέλει αληθινή μαγκιά είναι η αγάπη, το αίσθημα της αυτοθυσίας και το "θα έκανα τα πάντα". Η δέσμευση.. αυτό είναι το σημαντικό..

Γιατί σημασία έχει αυτό που μένει, ο έρωτας ξεφτίζει, όσο κι αν δεν το θέλουμε..

ROSEBUD

27/09/2005, 05:14:05

Για μένα όλα συνοψίζονται στην εξής φράση "3 πουλάκια κάθονται"!Καλά εντάξει...ΚΑΙ φτερά στα πόδια ΚΑΙ κόμπος στο στομάχι ΚΑΙ  κατάσταση ευφορίας ΚΑΙ κατάσταση ηλιθιότητας(με την έννοια που προαναφέρθηκε,αυτό μ'άρεσε ιδιαίτερα)ΚΑΙ ν'αγαπάς όλον τον κόσμο.Πόσο κρατάει?ʼγνωστο!Πότε προσγειώνεσαι?Επίσης!Δέσμευση?Όχι απαραίτητα!Πότε γίνεται το πέρασμα στην αγάπη με αίσθημα αυτοθυσίας και μπλα-μπλα-μπλα?Ποτέ!Η μόνη αγάπη είναι της μάνας προς τα παιδιά της!

h-eps!

27/09/2005, 06:21:12

ε, ο!

δεν νομίζω ότι η μόνη αγάπη είναι της μάνας προς τα παιδιά της, θα ήταν πολύ αρνητικό για όλους, προπαντός ίσως για τα παιδιά, αφού αλλού δε θα έβρισκαν αγάπη και έτσι η μάνα για πάντα θα τα είχε ευνουχισμένα (μιλάω εκ πείρας, καθότι έχω τρία, κι αλλοίμονο αν η μόνη σταθερή αγάπη ήταν αυτή...)

νομίζω πως αν περάσεις καλά μ' έναν άνθρωπο που ερωτεύτηκες και σ' ερωτεύτηκε κι αυτός και ζήσατε τον έρωτά σας, είναι καλό...

όταν ερωτεύεσαι, όλα όλα είπατε πιο πάνω όλοι, φυσικά ισχύει... ένα εσωτερικό πέταγμα σε άλλους κόσμους, κάθε φορά πρωτόγνωρους, μαζί κι ένα συναίσθημα υπέρβασης: αγάπη, αυτοθυσία χωρίς να το καταλάβεις, κλπ...

είναι όμορφο να ερωτεύεσαι. ν' αφήνεις τον εαυτό σου ελεύθερο να εξομολογείται βλακείες ή υψηλά συναισθήματα, όλα με την αθωότητα παιδιού...

ο έρωτας είναι ένα παιδικό βλέμμα πάνω μας...

κι ας είναι και ο γεννήτορας του πάθους και του πόθου

είναι ένα όνειρο, και κάποτε ξυπνάς και πονάει

μπορεί όμως να κρατήσεις ό,τι καλό πέρασες μ' αυτόν τον άνθρωπο, τότε ναι, υπάρχει αγάπη που σ' ακολουθεί

αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι το ΄πέρασμα στη μοναδικότητα της αγάπης.

το νόημα δεν το έχω πιάσει ακόμη...

είμαι μικρή βέβαια, έτσι εξηγείται, μόλις 352 ετών...

ROSEBUD

27/09/2005, 15:29:51

[Παράθεση από : h-eps!]ε, ο!
δεν νομίζω ότι η μόνη αγάπη είναι της μάνας
προς τα παιδιά της, θα ήταν πολύ αρνητικό για όλους, προπαντός ίσως για
τα παιδιά, αφού αλλού δε θα έβρισκαν αγάπη και έτσι η μάνα για πάντα θα
τα είχε ευνουχισμένα (μιλάω εκ πείρας, καθότι έχω τρία, κι αλλοίμονο αν
η μόνη σταθερή αγάπη ήταν αυτή...) [/quote]

Κι εγώ εκ πείρας μιλάω και το λέω με
την εξής έννοια:φαντάσου να βρισκόσουν σε τέτοια κατάσταση που να
έπρεπε να δώσεις τη ζωή σου για να σώσεις όλα ή κάποιο παιδί σου.Αν
είσαι γυναίκα εγώ σου λέω πως θα το έκανες.Όμως μόνο εσύ και κανένας
άλλος.Και μάλλον για κανέναν άλλο.

pgiota

28/09/2005, 11:39:26

Γιατί σημασία έχει αυτό που μένει, ο έρωτας ξεφτίζει, όσο κι αν δεν το θέλουμε..

ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑ...

ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΑΠΩ.ΚΟΡΩΝΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ ...ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ, ΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ  ΤΑ ΠΑΡΩ Η΄ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΚΑΤΙ...

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ,ΘΑ ΤΟ ΑΓΑΠΩ ΠΑΝΤΑ.

ΘΑ ΠΕΣΩ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ,ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΓΚΛΗΜΑ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΟΥ.

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΘΕΙ...

elpida_apati

19/02/2006, 13:37:51

ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΟ.ΓΕΛΑΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΚΕΙΝΟΝ...ΓΕΝΙΚΑ,ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ...

ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ!

elpida_apati

19/02/2006, 13:39:52

ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΕΝΑΝ ΠΛΑΤΩΝΙΚΟ ΕΡΩΤΑ?

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟ Π ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΝΜ ΜΟΥ.ΑΥΤΟΣ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ...

ΕΠΙΣΗΣ,ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ.ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ?

ROSEBUD

19/02/2006, 15:22:22

Χμ..μας τα μπέρδεψες τώρα.Τι θα πει χωρίς ανταπόκριση;It takes two to tango!Πλατωνικός...ναι αλλά μέχρι πότε;Για ένα μήνα;Έξι;Ένα χρόνο;Σαν πολύ να λέω;

Anyway,δες το απ'τη θετική του πλευρά...αν υπήρχε ανταπόκριση,θα πονούσε 1000 φορές παραπάνω.

elpida_apati

19/02/2006, 18:23:23

[Παράθεση από : ROSEBUD]

Χμ..μας τα μπέρδεψες τώρα.Τι θα πει χωρίς ανταπόκριση;It takes two to tango!Πλατωνικός...ναι αλλά μέχρι πότε;Για ένα μήνα;Έξι;Ένα χρόνο;Σαν πολύ να λέω;

Anyway,δες το απ'τη θετική του πλευρά...αν υπήρχε ανταπόκριση,θα πονούσε 1000 φορές παραπάνω.

Εγώ μιλώ για πλατωνικό με μεγάλη διαφορά ηλικίας.Πονάει κι αυτός,πίστεψέ με,πολύ...

ROSEBUD

19/02/2006, 20:17:43

Μεγάλη διαφορά;Προς τα πάνω ή προς τα κάτω;

charm_quark

22/02/2006, 18:36:02

[Παράθεση από : charm_quark]

Τωρα ειμαι σε μια τετοια φαση στη ζωη μου... Τι ωραια!

Τωρα βρισκομαι σε μια αντιθετη βεβαια φαση και γελαω με αυτα που εγραφα... Τι αξιζει τελικα; Ερωτας; Παθος; ή Αγαπη και σεβασμος; Καλος ο ερωτας αλλα περναει... το κακο ειναι οταν στον εναν περασει και δεν αφησει τιποτα ενω στον αλλο εχει αφησει την αγαπη. Τοτε ειναι που η αγαπη μπορει να γινει και μισος; αηδια; Δεν μιλαω σαν πληγωμενος ανθρωπος για οσους απορουν. Δεν με "παιρνει"...εξαλλου. Δεν με παιρνει λογω εμπειριων; Λογω του οτι δεν ειμαι 15 χρονων στον πρωτο αποτυχημενο ερωτα μου; Δεν ξερω. Παντως εμαθα κατι ακομα. Ο σεβασμος στον ανθρωπο που εχεισ διπλα σου ειναι σημαντικοτερος απο το να το να εισαι ερωτευμενος μαζι του.

Καλως με ξαναδεχτηκατε!

anna

22/02/2006, 18:51:41

Καλώς ξανάρθες!Χμ...όταν σου πάνε όλα στραβά στον έρωτα και τα χαρτιά (δεν είναι εύκολο να το γιορτάζεις, αλλά...ό,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό) όλα θ'αλλάξουνε ξανά και θα κερδίσεις τη ζαριά, που λέει και το τραγούδι...

ritsa

22/02/2006, 19:16:49

Πωωπωωωπωωωω...μεγάλη συμμετοχή βλέπω στο συγκεκριμένο topic.Όλα είναι πρόσκαιρα ,μα τα πάντα πια...Μοναδικότητες και αιωνιότητες δεν υπάρχουν.Το θέμα είναι όταν το βιώνεις να το βιώνεις ολοκληρωτικά χωρίς μιζέριες και τσιγκουνιές!ΠΛΟΥΣΙΟΠΑΡΟΧΑ!Με πάθος!Σε όλες τις εκφάνσεις του,χωρίς πισινές κυρίως γιατί χάνεις καίρια σημεία αντίδρασης του άλλου.Το μόνο απαγορευτικό :τσαλάκωμα αξιοπρέπειας.

Αυτό που έχω εντοπίσει ,όταν είμαι ερωτευμένη σιγοτραγουδάω

charm_quark

26/02/2006, 01:45:23

[Παράθεση από : anna]Καλώς ξανάρθες!Χμ...όταν σου πάνε όλα στραβά στον έρωτα και τα χαρτιά (δεν είναι εύκολο να το γιορτάζεις, αλλά...ό,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό) όλα θ'αλλάξουνε ξανά και θα κερδίσεις τη ζαριά, που λέει και το τραγούδι...

Δεν ξερω γιατι, ομως... το "πενθος" κρατησε (πρωτοφανεστατα) μολις 6 μερες... Ισως επειδη δεν επρεπε να χαραμισω κατι περισσοτερο απο τις πρωτες 6 μερες του χρονου... Την ζαρια κερδισμενη την εχω (παναθεμα την αυτοπεποιθηση μου) αλλοι ειναι οι χαμενοι, και ναι μεν δεν το γιορταζω αλλα νιωθω τρομερα δυνατη... Καλως σε βρηκα Αννα... και ευχαριστω

_fantom_

26/02/2006, 02:18:15

Doureios-Ipnos

26/02/2006, 10:51:44

[Παράθεση από : ritsa]

...χωρίς πισινές κυρίως ...Το μόνο απαγορευτικό :τσαλάκωμα αξιοπρέπειας.

πως συμβαδίζουν αυτά τα δύο?

και τι θεωρείται τσαλάκωμα αξιοπρέπειας στον έρωτα?

ritsa

27/02/2006, 10:17:43

Πισινές με την έννοια δεν εκφράζω αυτό που πραγματικά νιώθω και σκέφτομαι.Πόσες φορές θέλω να πω κάτι αυθόρμητα και το πνίγω...Η αξιοπρέπεια έχει να κάνει με το σύστημα αξιών που έχει ο καθένας.Ήθη ,κανόνες που δεν παραβιάζονται ...

ROSEBUD

28/02/2006, 03:33:32

[Παράθεση από : charm_quark]Δεν ξερω γιατι, ομως... το "πενθος" κρατησε (πρωτοφανεστατα) μολις 6 μερες...

6 μέρες???Χμ...μάλλον δεν έπαθες γερό πατατράκ!

_fantom_

28/02/2006, 04:13:04

κατά τα φαινόμενα... ούτε καν πατατρίκ! 

charm_quark

02/03/2006, 23:12:52

[Παράθεση από : _fantom_]κατά τα φαινόμενα... ούτε καν πατατρίκ! 

Μεγαλωνει ο ανθρωπος και ωριμαζει... οποτε ξεκαθαριζει πιο γρηγορα το μυαλο του... Η ζωη ειναι μικρη για να χανουμε τον καιρο μας με συναισθηματα ασχημα...

Ειναι απλη λογικη! Ουτε τρικ ουτε τρακ! χαχαχα (μηπως το εχω παρακανει με το... "τετραγωνη λογικη;;;").

Απο την αλλη... η ζωη ειναι μεγαλη μην την κανεις καρναβαλι λεει και το ασμα, αλλα εγω παντως αν και ολοι μου λενε οτι μεγαλωσα νιωθω πιο παιδι απο ποτε! Πανω στην τρελα μουυυυυυυυ

ROSEBUD

03/03/2006, 00:03:40

Μεγαλωνει ο ανθρωπος και ωριμαζει... οποτε ξεκαθαριζει πιο γρηγορα το μυαλο του... Η ζωη ειναι μικρη για να χανουμε τον καιρο μας με συναισθηματα ασχημα...

Ειναι απλη λογικη!

Αυτά λέει η λογική αλλά...υπάρχει λογική στα συναισθήματα?

charm_quark

09/03/2006, 21:14:57

[Παράθεση από : ROSEBUD]Αυτά λέει η λογική αλλά...υπάρχει λογική στα συναισθήματα?

Ειναι στον χαρακτηρα και στη δυναμη του καθε ανθρωπου... Παντα ημουν ενα ακρως λογικο ον.Αφηνομαστε στο συναισθημα μονο οταν περναμε ομορφα.Ολοι καποια στιγμη αργα η γρηγορα επιστρατευουμε τη λογικη μας για να ξεπερασουμε δυσκολες καταστασεις.Το θεμα ειναι ποσο γρηγορα και εγκαιρα μπορουμε να το κανουμε αυτο;Παρατηρω στον εαυτο μου οτι καθε φορα που λεω "τωρα εαυτε, γυρνα το κουμπι στη λογικη για να μην πονεσεις" το κανει ολο και πιο ευκολα.Στην αρχη δεν υπακουε... τωρα δεν φερνει καμμια αντιρρηση, αντιθετως την "καταβρισκει!".Η αληθεια ειναι οτι με τρομαζει η ψυχροτητα η καλυτερα η ψυχρη λογικη με την οποια αντιμετωπισα το θεμα, αλλα απο την αλλη με ευχαριστει!

charm_quark

27/06/2006, 02:19:17

ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΩ!!!!!

baby_maker

28/06/2006, 04:48:22

Εγώ πάλι καθόλου! Μακριά από έρωτες όσο αντέχω και όσο γίνεται. Και επειδή έχω μπει και εγώ στην κλίκα "βάλε πρώτα τη λογική να δουλέψει" πιστεύω ότι θα περάσω ένα καλοκαίρι δίχως heartache!

Χρειαζόμαστε και ένα διάλειμμα από τις έγνοιες, δε νομίζετε? Εγώ πάντως για πρώτη φορά νιώθω τόσο ανέμελη και ξέγνοιαστη.

charm_quark

20/07/2006, 04:09:11

[Παράθεση από : ROSEBUD]αλλά...υπάρχει λογική στα συναισθήματα?
Οχι! Ευτυχως! Γιατι νομιζω αν υπηρχε δεν θα ειχαν παρει τα μυαλα μου αερα δυο μερες τωρα!  Νομιζω πως υπαρχει Θεος.... ασχετο αν ειναι πιπινακης!

45yo_student

20/07/2006, 12:12:26

Εχουν περάσει πολλά χρόνια απο τότε που ερωτεύτηκα και το μόνο που θυμάμαι είναι ότι δεν είχα όρεξη για φαγητό ημουν στυλάκι δεν μπορούσα να κοιμηθώ και παρακαλούσα να σταματήσει ο χρόνος χωμένη στην αγκαλιά του σημερινου συζύγου μου,ο καιρός μετέτρεψε τον έρωτα σε σεβασμό και αγάπη.βέβαια κατα διαστήματα πιάνω τον εαυτό μου να φέρεται σαν ερωτευμένη έφηβη.είναι πόλύ όμορφο συναίσθημα

δεν ξέρω αν ερωτευόμαστε πολλές φορές στη ζωή μας η ενθουσιαζόμαστε γιατί μια φορα ερωτεύτηκα

elpida_apati

20/07/2006, 12:48:11

Ενθουσιασμός είναι ο ίδιος ο έρωτας...

ROSEBUD

23/07/2006, 00:38:00

[Παράθεση από : ROSEBUD]αλλά...υπάρχει λογική στα συναισθήματα?
Οχι! Ευτυχως! Γιατι νομιζω αν υπηρχε δεν θα ειχαν παρει τα μυαλα μου αερα δυο μερες τωρα!  Νομιζω πως υπαρχει Θεος.... ασχετο αν ειναι πιπινακης!

Με το συμπάθειο...αλλά κάθε πότε ερωτεύεσαι?Μα τι είναι?Πασατέμπο?

charm_quark

17/03/2007, 17:55:59

[Παράθεση από : ROSEBUD]Με το συμπάθειο...αλλά κάθε πότε ερωτεύεσαι?

Χμ... Περα απο την πλακα, μου πηρε περιπου εναμιση χρονο... Και τελικα παλι λαθος μαλλον κανω! Οχι στο οτι δεν ειμαι ερωτευμενη, αλλα παλι βρηκα λαθος ανθρωπο! Ενα ειδος μαζοχισμου παρατηρω στον καθρεπτη! Μαλλον γιατι περασε καιρος... και απο το να μη νιωθω τιποτα και για κανεναν ας μαδαω μαργαριτες, ας μενω με την απορια.
Λιγο περιεργο ομως... δε μπορω να χρησιμοποιησω τη λογικη και να την κανω με ελαφρα! Αυτο ειναι αλλαγη ...

charm_quark

06/05/2007, 19:35:52

Τελικα ποσο καιρο μπορει να σου παρει να παραδεχτεις ακομα και στον ιδιο σου τον εαυτο οτι την εχεις πατησει;;; Ποσο θα αποφευγεις τον αλλο σαν το διαολο το λιβανι για να μην καρφωθεις; Ενα μηνα, δυο; ή ενα χρονο; Well ομολογω οτι ειμαι ξανα ερωτευμενη! και ακουω τα πουλακια να τιτιβιζουν, χαζευω τα λουλουδακια που ανθιζουν και γενικοτερα βρισκομαι σε μια κατασταση νιρβανα απο την ωρα που το παραδεχτηκα και το ομολογησα μετα απο ενα χρονο!!

Και για να μη με κακολογειτε...(Rosy...) ειναι ο ιδιος ανθρωπος εδω και ενα χρονο! Συνειδητοποιησα λοιπον οτι για να αποφυγω την ομολογια εκανα πολλα κουφα τα οποια δεν εχω ματακανει... τα οποια σχεφτομαι τωρα και γελαω... καθως ηταν συμπεριφορες μικρου παιδιου που ερωτευεται για πρωτη φορα!

Yerejan

06/05/2007, 23:18:12

Τελικα ποσο καιρο μπορει να σου παρει να
παραδεχτεις ακομα και στον ιδιο σου τον εαυτο οτι την εχεις
πατησει;;; Ποσο θα αποφευγεις τον αλλο σαν το διαολο το λιβανι για να
μην καρφωθεις; Ενα μηνα, δυο; ή ενα χρονο; Well ομολογω οτι ειμαι ξανα
ερωτευμενη! και ακουω τα πουλακια να τιτιβιζουν, χαζευω τα λουλουδακια
που ανθιζουν και γενικοτερα βρισκομαι σε μια κατασταση νιρβανα απο την
ωρα που το παραδεχτηκα και το ομολογησα μετα απο ενα χρονο!!

Και για να μη με κακολογειτε...(Rosy...)
ειναι ο ιδιος ανθρωπος εδω και ενα χρονο! Συνειδητοποιησα λοιπον οτι
για να αποφυγω την ομολογια εκανα πολλα κουφα τα οποια δεν εχω
ματακανει... τα οποια σχεφτομαι τωρα και γελαω... καθως ηταν
συμπεριφορες μικρου παιδιου που ερωτευεται για πρωτη φορα!

Έρωτα ....αααα..έρωτα

ROSEBUD

06/05/2007, 23:44:40

Αχ αυτό το κορίτσι!Το έχουν φάει τα κβάντα και οι έρωτες!!

Το ομολόγησες?Πού?Στον ίδιο ή στον εαυτό σου?Το δεύτερο είναι ανώδυνο.Το πρώτο εγκυμονεί κινδύνους χυλόπιτας!

Αλλά για ρίξε μια ματιά σε κάτι που λέει ο Γκαμπριέλ Γκαρσία Μαρκές που είναι βαριά άρρωστος:

Θεέ
μου, αν είχα ένα κομμάτι ζωή... Δεν θα άφηνα να περάσει ούτε μία μέρα
χωρίς να πω στους ανθρώπους ότι αγαπώ, ότι τους αγαπώ. Θα έκανα κάθε
άνδρα και γυναίκα να πιστέψουν ότι είναι οι αγαπητοί μου και θα ζούσα
ερωτευμένος με τον έρωτα.

Στους
ανθρώπους θα έδειχνα πόσο λάθος κάνουν να νομίζουν ότι παύουν να
ερωτεύονται όταν γερνούν, χωρίς να καταλαβαίνουν ότι γερνούν όταν
παύουν να ερωτεύονται!

Να
λες πάντα αυτό που νιώθεις και να κάνεις πάντα αυτό που σκέφτεσαι. Αν
ήξερα ότι σήμερα θα ήταν η τελευταία φορά που θα σ' έβλεπα να κοιμάσαι,
θα σ' αγκάλιαζα σφιχτά και θα προσευχόμουν στον Κύριο για να μπορέσω να
γίνω ο φύλακας της ψυχής σου. Αν ήξερα ότι αυτή θα ήταν η τελευταία
φορά που θα σ' έβλεπα να βγαίνεις απ' την πόρτα, θα σ' αγκάλιαζα και θα
σου 'δινα ένα φιλί και θα σε φώναζα ξανά για να σου δώσω κι άλλα. Αν
ήξερα ότι αυτή θα ήταν η τελευταία φορά που θα άκουγα τη φωνή σου, θα
ηχογραφούσα κάθε σου λέξη για να μπορώ να τις ακούω ξανά και ξανά.

Αν
ήξερα ότι αυτές θα ήταν οι τελευταίες στιγμές που σ' έβλεπα, θα έλεγα
"σ' αγαπώ" και δεν θα υπέθετα, ανόητα, ότι το ξέρεις ήδη.

Υπάρχει
πάντα ένα αύριο και η ζωή μάς δίνει κι άλλες ευκαιρίες για να κάνουμε
τα πράγματα όπως πρέπει, αλλά σε περίπτωση που κάνω λάθος και μας μένει
μόνο το σήμερα, θα 'θελα να σου πω πόσο σ' αγαπώ κι ότι ποτέ δεν θα σε
ξεχάσω.

Το
αύριο δεν το έχει εξασφαλίσει κανείς, είτε νέος είτε γέρος. Σήμερα
μπορεί να είναι η τελευταία φορά που βλέπεις τους ανθρώπους που αγαπάς.
Γι' αυτό μην περιμένεις άλλο, κάν' το σήμερα, γιατί αν το αύριο δεν
έρθει ποτέ, θα μετανιώσεις σίγουρα για τη μέρα που δεν βρήκες χρόνο για
ένα χαμόγελο, μια αγκαλιά, ένα φιλί και ήσουν πολύ απασχολημένος για να
κάνεις πράξη μια τελευταία τους επιθυμία. 

Κράτα
αυτούς που αγαπάς κοντά σου, πες τους ψιθυριστά πόσο πολύ τους
χρειάζεσαι, αγάπα τους και φέρσου τους καλά, βρες χρόνο για να τους
πεις "συγνώμη", "συγχώρεσέ με", "σε παρακαλώ", "ευχαριστώ" κι όλα τα
λόγια αγάπης που ξέρεις.

Κανείς
δεν θα σε θυμάται για τις κρυφές σου σκέψεις.
Ζήτα απ' τον Κύριο τη
δύναμη και τη σοφία για να τις εκφράσεις.

nounoukos

07/05/2007, 00:32:33

charm_quark

07/05/2007, 00:32:47

Κράτα αυτούς που αγαπάς κοντά σου, πες τους ψιθυριστά πόσο πολύ τους χρειάζεσαι, αγάπα τους και φέρσου τους καλά, βρες χρόνο για να τους πεις "συγνώμη", "συγχώρεσέ με", "σε παρακαλώ", "ευχαριστώ" κι όλα τα λόγια αγάπης που ξέρεις. 

Κανείς δεν θα σε θυμάται για τις κρυφές σου σκέψεις. Ζήτα απ' τον Κύριο τη δύναμη και τη σοφία για να τις εκφράσεις.

πρεπει να ειναι η πιο συγκινητικη φραση που εχω διαβασει ποτε μου...ΤΕΛΕΙΟ...Ταιριαζει σε ολες τις μορφες αγαπης...

anna

07/05/2007, 11:25:02

Εχμ...γκουχ-γκουχ...ωραίο, πολύ ωραίο...

είναι όμως νομίζω δύσκολο για πολλούς να βάλουν τον εαυτό τους σε μια υποθετική κατάσταση αβεβαιότητας για το αύριο...οι άνθρωποι τείνουμε να θεωρούμε δεδομένα κάποια πράγματα, να "επαναπαυόμαστε" κατά κάποιον τρόπο, αν -και για όσο-δεν προκύπτει κάτι που να μας κάνει να επαναπροσδιορίσουμε τις προτεραιότητές μας...ακούγεται ίσως λυπηρό, αλλά για κάποιους μπορεί να είναι και ένα είδος "αυτοπροστασίας".

(μπράβο βρε ρόζυ...δεν τη γλιτώνει σήμερα η κερασόπιτα μου φαίνεται, άσχετο)

laVitaBella

07/05/2007, 12:44:46

πώς νιώθετε όταν ερωτευόσαστε;

τρεις φορες πιο ζωντανη

Doureios-Ipnos

07/05/2007, 13:47:11

....και δέκα φορές το δευτερόλεπτο πεθαμένη

και τούμπαλιν....

και τανάπαλιν..............

charm_quark

07/05/2007, 13:54:54

rosy με τρελανες μ'αυτο το κειμενο... το βρηκα εδω... ολοκληρο...
παρεπιπτοντως... αν το ομολογησεις στον εαυτο σου.. ειναι πολυ ευκολο να το πεις και στον ενδιαφερομενο... Τουλαχιστον ετσι μου βγαινει!

ROSEBUD

07/05/2007, 14:34:02

Σύμφωνα με νεότερες πληροφορίες είναι μούφα ότι το κείμενο αυτό το
έγραψε ο Μαρκές και ο ίδιος ισχυρίζεται ότι δε θα έγραφε ποτέ τέτοιες
βλακείεςΌπως και να'χει και όποιος και να το έγραψε,πιστεύω ότι αγγίζει πολύ κόσμο...

Τώρα βρε Τσαρμ...τι να πω...αν δε φοβάσαι τις χυλόπιτες,είσαι πολύ γενναίαΚαι μήπως οι άντρες προτιμούν το ρόλο του κυνηγού?(ή την ψευδαίσθηση?)

Τα αγόρια μας κάνουν τις πάπιες ή ιδέα μου είναι?

anna

07/05/2007, 14:54:03

[Παράθεση από : ROSEBUD]Σύμφωνα με νεότερες πληροφορίες είναι μούφα ότι το κείμενο αυτό το έγραψε ο Μαρκές και ο ίδιος ισχυρίζεται ότι δε θα έγραφε ποτέ τέτοιες βλακείεςΌπως και να'χει και όποιος και να το έγραψε,πιστεύω ότι αγγίζει πολύ κόσμο...

Είχα ένα μικρό de ja vu διαβάζοντας το παραπάνω, αλλά έψαξα λίγο και... βρήκα

nounoukos

07/05/2007, 15:14:56

[Παράθεση από : ROSEBUD]Τα αγόρια μας κάνουν τις πάπιες ή ιδέα μου είναι?

αντρες! προοσοχη!

ο φαντομ εχει πολλη δουλεια με το σαιτ οπως και ο αποστολος σιγουρα θα εχει πολλη δουλεια με κατι, εγω εχω πολλη δουλεια με τη δουλεια, ο γερεγιαν εχει πολλη δουλεια με τα διαβασματα,

οχι, το προβλημα δεν ειναι οτι εχουμε πολλη δουλεια και δεν προλαβαινουμε να απαντησουμε. το προβλημα ειναι οτι με τοσες σκοτουρες και με μονο 24 ωρες τη μερα, δεν εχουμε χρονο να κυνηγησουμε! (κυνηγησουΝΕ για να ακριβολογουμε! )

charm_quark

07/05/2007, 15:34:26

[Παράθεση από : nounoukos]το προβλημα ειναι οτι με τοσες σκοτουρες και με μονο 24 ωρες τη μερα, δεν εχουμε χρονο να κυνηγησουμε! (κυνηγησουΝΕ για να ακριβολογουμε! )

ενω εμας μας περισσευει ο χρονος nounouke;;;εεεε;;;; αυτο θελει να πεις;;;

charm_quark

07/05/2007, 15:35:54

[Παράθεση από : nounoukos]ο φαντομ εχει πολλη δουλεια με το σαιτ οπως και ο αποστολος σιγουρα θα εχει πολλη δουλεια με κατι, εγω εχω πολλη δουλεια με τη δουλεια, ο γερεγιαν εχει πολλη δουλεια με τα διαβασματα,

Επεσε δουλειαααααααα κοριτσια... και εμεις καθομαστε μου φαινεται!

nounoukos

07/05/2007, 15:51:20

πωπω ρε παιδακι μου, κατευθειαν αρπαχτηκες! εισαι πολυ επιρρεπης τελικα στις αλυσιδωτες αντιδρασεις!

αν και οπως εχουν τα πραγματα σημερα, και τον ρολο του κυνηγου τον εχει η γυναικα (ας μη κρυβομαστε..), αυτο παει να πει τελικα ή οτι εχετε πιο πολυ χρονο, ή πιο πολυ ζορι!  

Doureios-Ipnos

07/05/2007, 23:14:12

άντε,το ξεφτυλισαμε κι αυτό :(

next please

Yerejan

08/05/2007, 00:18:48

ο φαντομ εχει πολλη δουλεια με το σαιτ οπως και ο αποστολος σιγουρα
θα εχει πολλη δουλεια με κατι, εγω εχω πολλη δουλεια με τη δουλεια, ο
γερεγιαν εχει πολλη δουλεια με τα διαβασματα,

οχι, το προβλημα δεν ειναι οτι εχουμε πολλη δουλεια και δεν
προλαβαινουμε να απαντησουμε. το προβλημα ειναι οτι με τοσες σκοτουρες
και με μονο 24 ωρες τη μερα, δεν εχουμε χρονο να κυνηγησουμε!
(κυνηγησουΝΕ για να ακριβολογουμε! )

Πέστα χρυσόστομε νουνούκε

Τι να πρωτοπρολάβουμε?Και θέλουν και να δουλεύουμε

να τις ταίζουμε?Αχ πασάδες τυχεροί

charm_quark

08/05/2007, 00:27:15

[Παράθεση από : Yerejan]Πέστα χρυσόστομε νουνούκεΚαι θέλουν και να δουλεύουμε να τις ταίζουμε?Αχ πασάδες τυχεροί

ποιος ζητησε βρε να μας ταισετε;;;;;;

Yerejan

08/05/2007, 01:11:42

Τσιμπήσαμε?Τσιμπήσαμε?Ψάρι

charm_quark

08/05/2007, 07:43:15

επιστροφη στο θεμα μας....

ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΤΕ ΟΤΑΝ ΕΡΩΤΕΥΟΣΑΣΤΕ;;;

Καθε μερα... εχω κεφια!

ROSEBUD

08/05/2007, 08:52:54

Σοβαρά τα συμπτώματα...

charm_quark

17/05/2007, 23:51:18

και μη σας πω για το τι κεφια εχω οταν μιλαω μαζι του!

ROSEBUD

17/05/2007, 23:58:51

Σε πιστεύουμε!

charm_quark

18/05/2007, 00:11:04

Και θα του αφιερωσω ενα τραγουδακι....... δεξι κλικ εδω

charm_quark

18/05/2007, 00:12:05

[Παράθεση από : charm_quark]Και θα του αφιερωσω ενα τραγουδακι....... δεξι κλικ εδω
αριστερο ηθελα να πω...αλλα... φταιει ο ερωτας... !

charm_quark

18/05/2007, 00:22:55

Αλλαξα γνωμη, δηλαδη βρηκα το remix... που ειναι λιγο πιο κοντα στα ακουσματα του... αυτο λοιπον...

ROSEBUD

18/05/2007, 00:24:02

Χαίρομαι που υπάρχει κάποιος που ακούει μεγαλύτερες αρχαιολογίες από τις δικές μου!

charm_quark

18/05/2007, 01:10:12

Χαίρομαι που υπάρχει κάποιος που ακούει μεγαλύτερες αρχαιολογίες από τις δικές μου!

Πηγαινα να γραψω ενα post... οτι στην Πατρα μολις επιασε βροχη! και απο οτι ακουσα μεθαυριο θα εχουμε και χαλαζι! (πρεπει να σκεπασω τα λουλουδακια μου παλι!)... αλλα πετυχα τις "αρχαιολογιες"...
Αφου βρε Rosy... η μουσικη δεν εχει ηλικια! Στις συγχρονες disco.. ακομα παιζουν ή μαλλον παιζουν ΜΟΝΟ κομματια του 80! Σταθης  Ψαλτης, Travolta και ετσι!... στο κατω κατω διαφωνει κανεις οτι το La vie en rose ειναι ενα απο τα πιο ερωτικα κομματια;;;;; εεεε;;;; (ασχετα αν δεν καταλαβαινω τι λεει!) Να πω δηλαδη οτι το αγαπημενο μου ειναι το singing in the rain του Sinatra... ή θα με δουλευετε; Παω στο μουσικη- ηχοι -στιχοι να συνεχισω την σκεψη μου....

charm_quark

18/05/2007, 03:54:14

Επιστροφη στο θεμα μας...
Fly me to the moon...and let me play among the stars...
In other words hold my hand...
and let me sing forever more...
In other words I love you...

(δεν ειναι πολυ αστειο;;;)

charm_quark

20/05/2007, 12:36:53

ROSEBUD

20/05/2007, 22:47:08

charm_quark

22/05/2007, 00:55:02

katsarida

22/05/2007, 01:07:54

Αγαπάω όλο τον κόσμο και πιστεύω πως μπορώ να τον κάνω καλύτερο ...χιχιχιιχιχ...

charm_quark

23/05/2007, 09:27:08

το ξερετε το ασμα απο τη σειρα του Παπακαλεου "Δυο μερες μονο"....
και το "Θα περιμενω... τ'αλλο καλοκαιρι...."εεεε... μου τ'αφιερωνω!

charm_quark

23/05/2007, 11:35:36

Καιγομαι... καιγομαι... ριξε και αλλο λαδι στη φωτια...

nounoukos

23/05/2007, 11:49:45

εχει παθει κανεις ζημια απο υπερβολικη δοση ερωτα γιατρε;

τσαρμ, εχω αρχισει και ανησυχω για σενα..

charm_quark

23/05/2007, 13:50:04

[Παράθεση από : nounoukos]τσαρμ, εχω αρχισει και ανησυχω για σενα..

Να σου πω την αληθεια... και εγω ανησυχω για μενα... δε με αναγνωριζω!

ROSEBUD

23/05/2007, 14:36:49

Καιγομαι... καιγομαι... ριξε και αλλο λαδι στη φωτια...

Καίγομαι,χάνομαι,σβήνω??μα πού τις βρίσκεις όλες αυτές τις ωραίες εικονίτσες?Ανεξάντλητες είναι?

charm_quark

23/05/2007, 17:47:15

[Παράθεση από : ROSEBUD]μα πού τις βρίσκεις όλες αυτές τις ωραίες εικονίτσες?Ανεξάντλητες είναι?

Googlisimo!  

apostolos

27/05/2007, 10:56:36

ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ">ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ...

apostolos

27/05/2007, 11:00:02

ΩΧ...ΠΑΛΙ ΜΑ...Α ΕΚΑΝΑ...

ΣΟΡΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΓΝΩΡΙΣΑ ΕΝΑ ΑΠΙΘΑΝΟ ΘΗΛΥΚΟ ΠΡΟΧΘΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΚΑΙ Τ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ...ΑΣ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΛΙ ΠΩΣ ΠΑΡΑΠΕΜΠΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΣΕΛΙΔΑ...

h-eps!

27/05/2007, 14:06:01

αχ, όχι απλή νοσταλγία!

κι όταν τυχαίνει ο έρωτας να γίνει αγάπη;

nounoukos

27/05/2007, 14:29:31

Α! γεια σου Ελενη!!

εισαι καλα;

charm_quark

27/05/2007, 22:28:33

Επισης οταν ερωτευομαι... εχω και νευρα...!αν τα πραγματα δεν πανε οπως θα ηθελα... Αλλα γινεται ποτε τιποτα οπως το θελω;;;;;οεο;;;

apostolos

27/05/2007, 22:32:45

Αντζυ ζηλευεις η μου φαινεται...?

charm_quark

27/05/2007, 22:36:44

Δε ζηλευει... η Charm δε ζηλευει... οχι σε αυτη τη φαση τουλαχιστο... απλα θελει ξεκαθαρισμα λογαριασμων!  (και πληρωμα αλλα ποιος βρισκει τα λεφτα!)

apostolos

27/05/2007, 22:43:51

Τοτε να πας παλι σ αυτον και να του πεις επι λεξη..."εγω για να συνεχισω να ειμαι μαζι σου θελω 20000 δολαρια"

charm_quark

27/05/2007, 22:52:31

[Παράθεση από : apostolos]Τοτε να πας παλι σ αυτον και να του πεις επι λεξη..."εγω για να συνεχισω να ειμαι μαζι σου θελω 20000 δολαρια"
χαχαχα πετυχημενο ομολογω...
Βασικα οι αναγκες μου ειναι περι τα 300 euro (για τους τρεχοντες λογαριασμους) αλλα τα υπολοιπα χαλαρα τα χρησιμοποιω για να μου κανω δωρο (για την υπομονη μου)... ενα laptopακι 17" Sony Vaio, αμορτισερ στο αυτοκινητο και καινουρια καλοκαιρινη γκαρνταρομπα (ειπα να βαλω κατι πιο γυναικειο στα δωρα που θα μου κανω!)

apostolos

27/05/2007, 22:56:26

ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΖΕΨΩ 15000$,ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΣΕ ΦΛΕΡΤΑΡΩ...ΜΟΛΙΣ ΠΙΑΣΩ ΤΙΣ 20000$,ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΗ...ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ...

ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕ ΜΙΑ ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ..."ΕΣΕΝΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΟΥΣΙΟ..."

apostolos

27/05/2007, 22:57:52

ΑΑΑ...ΝΑΙ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΩ ΑΛΛΑ...ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΥΜΑΜΕ...

charm_quark

27/05/2007, 23:00:10

[Παράθεση από : apostolos]

ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΖΕΨΩ 15000$,ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΣΕ ΦΛΕΡΤΑΡΩ...ΜΟΛΙΣ ΠΙΑΣΩ ΤΙΣ 20000$,ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΗ...ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ...

ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕ ΜΙΑ ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ..."ΕΣΕΝΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΟΥΣΙΟ..."

check this

h-eps!

28/05/2007, 00:46:44

[Παράθεση από : nounoukos] Α! γεια σου Ελενη!!

εισαι καλα;

nounoukos γειά! είμαι σε μαύρο χάλι: δίνουν πανελλήνιες τα δυο μεγάλα μου παιδιά, κι ο μικρούλης μου πέρασε χοντρό λούκι με την υγεία του, συν τις εξετάσεις στην α΄ γυμνασίου...

κι έτσι τρελαίνομαι...

να είσαι καλά, και όλη η παρέα...

apostolos

28/05/2007, 02:59:44

Υπομονη κοπελια και ευχομαι να το ξεπερασεις συντομα

charm_quark

29/05/2007, 01:17:52

Φυσηξτε και εσεις βρε παιδια... δεν κρυωνει με τιποτα!

ROSEBUD

29/05/2007, 01:31:53

Τόσο χάλια??

Doureios-Ipnos

29/05/2007, 03:00:40

[Παράθεση από : apostolos]

δε θέλω να σε απογοητεύω απόστολε,αλλά όπως το κόβω,όταν τα μαζέψεις,πάλι δε θα φτάνουν διότι υπάρχει και ο πληθωρισμός βεβαίως!!!

Doureios-Ipnos

29/05/2007, 03:01:29

[Παράθεση από : charm_quark]Φυσηξτε και εσεις βρε παιδια... δεν κρυωνει με τιποτα!

κρύωσε λιγάκι?

charm_quark

29/05/2007, 03:06:01

[Παράθεση από : charm_quark]Φυσηξτε και εσεις βρε παιδια... δεν κρυωνει με τιποτα!

[Παράθεση από : Doureios-Ipnos]κρύωσε λιγάκι?

Ευχαριστωωωωω!

Doureios-Ipnos

29/05/2007, 03:12:12

charm_quark

30/05/2007, 10:05:33

Δουρεια... ειχες ενα... μεγαλο δικιο!Ευτυχως!

nounoukos

30/05/2007, 10:46:21

δυο πραγματα να μην πιστευεις.

το "ποτέ" του μεθυσμενου και

το "για πάντα" του ερωτευμενου...

λαικη ρηση ειναι, μη βαρατε...

ROSEBUD

30/05/2007, 11:58:57

Ποτέεεε μη λες ποτέεεεε,δεν ξέρεις τι γίιιινεταιιιιι.....

Ένα παρόμοιο τραγούδι του Δάντη δεν κυκλοφορεί τελευταία?

Doureios-Ipnos

30/05/2007, 15:47:29

Δουρεια... ειχες ενα... μεγαλο δικιο!Ευτυχως!

να την ακούτε την Υβέτ

elpida_apati

31/05/2007, 00:10:18

Για μένα είναι ξελόγιασμα,σαν άνεμος που φυσά και παρασέρνει ό,τι βρει εμπρός του...

charm_quark

31/05/2007, 06:54:26

Με δουλευετε ασυστολως... και θα παρω το αιμα μου πισω....
Τωρα τελευταια ειπες Rosy;

ROSEBUD

31/05/2007, 09:05:21

Το "Μην πεις ποτέ" δεν είναι καινούργιο?Αυτήν την εντύπωση είχα γιατί το έψαξα και στον γιουτιούμπο και δεν το είχε

kassiani

02/06/2007, 16:22:37

Πώς νιώθω όταν ερωτεύομαι??

Ξεχνάω πως με λένε.........

Και νιώθω  όλα αυτά...

charm_quark

02/06/2007, 20:09:37

[Παράθεση από : kassiani]Ξεχνάω πως με λένε.........

Και νιώθω  όλα αυτά...

Δηλαδη το οτι θυμαμαι πως με λενε, ειναι καλο σημαδι... γιατι κατα τα αλλα... νιωθω και εγω ετσι!

kassiani

02/06/2007, 21:36:09

Εκτός του ότι όταν θέλω να φωνάξω κάποιον με το όνομά του, μπερδεύομαι και λέω ένα μόνο όνομα. Γιατί για μένα άλλο όνομα δεν υπάρχει εκτός αυτού με τον οποίο έχω δαγκώσει άγρια την λαμαρίνα...

ROSEBUD

03/06/2007, 00:48:55

[Παράθεση από : ROSEBUD]το έψαξα και στον γιουτιούμπο και δεν το είχε

Γκουχού....Πώς είπατε?

charm_quark

03/06/2007, 11:11:17

Τωρα τελευταια ειπες Rosy;

οπως ειπα... δεν ειναι τοσο καινουργιο... οσον αφορα με αυτο το στιχο... και να η αποδειξη

ROSEBUD

03/06/2007, 23:22:19

Α ναι,αυτό είναι πασίγνωστο και τραγουδισμένο από το ζευγάρι της Αγίας Παρασκευής!

Επί του θέματος...άνεμος που φυσά και τα παρασέρνει όλα...ξεχνάω όλα τα άλλα ονόματα και λέω μόνο ένα...Τι ωραίες δηλώσεις είναι αυτές!?Μάλλον υπάρχει μια ποιητική τάση όταν βγάζουν καρδούλες τα μάτια?

charm_quark

04/07/2007, 00:24:41

Δεν μπορωωωωωωω!!!!!!!!!!!

ROSEBUD

04/07/2007, 00:37:08

Ωχ!άσχημα τα πράγματα?

anna

04/07/2007, 02:32:13

[Παράθεση από : charm_quark]Δεν μπορωωωωωωω!!!!!!!!!!!

Χμ...μήπως εννοείς το τραγούδι του Αλκίνοου Ιωαννίδη?

charm_quark

04/07/2007, 10:11:12

[Παράθεση από : ROSEBUD]Ωχ!άσχημα τα πράγματα?

Οχι... ασχημα, ουδετερα....
Πρωτη φορα με "τσιτσιριζει" καποιος τοσο πολυ! Μηπως να του βαλω τρικλοποδια να πεσει;

ROSEBUD

04/07/2007, 10:21:06

Το ουδέτερο είναι κάποιες φορές χειρότερο από το άσχημο

charm_quark

04/07/2007, 13:55:41

[Παράθεση από : ROSEBUD]Το ουδέτερο είναι κάποιες φορές χειρότερο από το άσχημο
Να το προωθησω σε ενα mail αυτο ή ειναι copyrighted;

ROSEBUD

04/07/2007, 14:23:34

Τόσο καλό ήταν?

ʼκου τώρα και κάτι άλλο άσχετο,μια και είπες για κλεμμένα,που μου φάνηκε απίστευτα πετυχημένο (και γελάω και μόνο που το σκέφτομαι,μα πού το θυμήθηκα?)Πλατωνικός έρωτας=να είσαι με τον άλλο στον κρεβάτι και να τον αναζητάς και κείνος να γυρνάει από την άλλη μεριά!!

charm_quark

06/07/2007, 17:39:26

Και αν ειναι μια ουδετερο και μια υπερβολικα καλο κατι που να τεινει προς το τελειο....; Αν νιωθεις σαν μπαλακι του πιγκ πογκ; Τοτε τι κανεις;

ROSEBUD

06/07/2007, 19:13:19

Σϋμφωνα με μελέτες η αδρεναλίνη λόγω έρωτα δεν μπορεί να κρατήσει παραπάνω από ένα χρόνο(προσωπικά μου φαίνεται λίγο).ʼρα,μήπως και συ άδικα ανησυχείς για την ουδετερότητα αυτή,όπως λες?Μήπως ήρθε ο καιρός να πέσουν οι ρυθμοί ή να πέφτουν κάπου-κάπου?

υγ1πάλι γρανίτα φράουλα τον πότισες?υγ2 αν ποτέ χωρίσεις,κι αφού κάνεις και καλό παστίτσιο,σφύρα να μπεις και συ στο νετρινο-ντειτ

charm_quark

07/07/2007, 02:05:41

[Παράθεση από : ROSEBUD]υγ1 πάλι γρανίτα φράουλα τον πότισες?
υγ2 αν ποτέ χωρίσεις,κι αφού κάνεις και καλό παστίτσιο,σφύρα να μπεις και συ στο νετρινο-ντειτ

ποιος αλλος ειναι στο netrino-date? Ποιο ειναι το Link?

charm_quark

11/07/2007, 19:14:33

[Παράθεση από : charm_quark] Πως ειναι να περιμενεις καποιον για να κανετε μια εργασια... επι 3 ωρες ή τελικα επι ενα χρονο;... να μην απανταει στα τηλεφωνα και μετα να σου λεει, οτι κοιμοταν και εχει κανονισει εξοδο και "νταξει μωρε... θα την κανουμε αυριο!", οταν εσυ εχεις αλλα 4 project να τρεχουν παραλληλα, σε μια βδομαδα δινεις τα τελευταια μαθηματα για το master και εχεις κανονισει αλλιως το προγραμμα σου μπας και παρεις το γ*** το πτυχιο μια ωρα αρχυτερα;;;;;; Εεεεε;;; ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ!

και ξαφνικα... εκει που εισαι ερωτευμενος μεχρι τα μπουνια... και κανεις υπομονη σε ολα τα κουλα, λεγοντας "φταιει το ενα, φταιει το αλλο..." χωρις απλα να αντικρυζεις την αληθεια καταματα... γινεται κατι... και ξενερωνεις τελειως. Μεσα σε μιση ωρα σου εχει περασει ο ερωτας... γιατι απλα στον ζαλισε! Και το περιεργο... δε σε πειραζει καθολου. Ενας χρονος διαγραφεται ως δια μαγειας. Εκει που ακουγες το "φιλα με" των Ριφιφι και ελιωνες... επιστρεφεις δυναμικα στον Βασιλακη... και στο "δεν εχω αλλη υπομονη" επικεντρωνοντας στους αρχικους στιχους:

"Δεν έχω άλλη υπομονή, δεν έχω που να ταξιδέψω
μου περισσεύει μια ζωή, δεν έχω που να την ξοδέψω
χειμώνιασε και μ' άφησες απέξω

Με χάδια πρόστυχα φτηνά εγώ δεν πρόλαβα να παίξω
πάνω σου μόνο μια φορά σαν δάκρυ πρόλαβα να τρέξω
χειμώνιασε και μ' άφησες απέξω

Αγάπες έρχονται και πάνε, παίζουν μαζί μας σαν παιδιά
αγάπες που μας ξεπερνάνε κι ύστερα γίνονται πουλιά
κι ύστερα γίνονται πουλιά"

Αντε παιδες... και εις αλλα με υγεια!
Ειναι να μην ξεστραβωθω... Δεν εχει γυρισμο μετα...

tonight

11/07/2007, 22:14:46

nounoukos

12/07/2007, 00:31:31

σιγα, ωπα.

τα ειπες λιγο αποτομα.

τι εγινε, χωρισες;

ειναι σιγουρο;

να σημειωσουμε δελαδις οτι η τεταρτη φορα που αποφασιζεις να τον ξεχασεις ειναι γεγονος;

Doureios-Ipnos

12/07/2007, 08:43:56

[Παράθεση από : nounoukos]σιγα, ωπα.
τα ειπες λιγο αποτομα.
τι εγινε, χωρισες;
ειναι σιγουρο;
να σημειωσουμε δελαδις οτι η τεταρτη φορα που αποφασιζεις να τον ξεχασεις ειναι γεγονος;

χαχα
είμαστε λίγο γαϊδούρια ή μου φαίνεται?
αλλά βρε τσαρμ,τι το ζορίζεις!
όταν έιναι να τον ξεχάσεις θα τον ξεχάσεις!

Doureios-Ipnos

12/07/2007, 10:53:57

Έπεσε έρωτας -Μακεδονας

Είπα δε θέλω άλλο μπελά στον κόσμο αυτό
ό,τι στο τέλος κατακτώ μ' έχει διαλύσει
πέρασα όνομα κι αριθμό στο κινητό
να δω ποια κλήση η καρδιά θ' αναγνωρίσει.

Κάτι βδομάδες γυροφέρνω και ρωτώ
τον κουρασμένο μου εαυτό να ξεστομίσει
αφού μπερδεύτηκα και σ' ερωτεύτηκα
στην κατηφόρα ασ' το βράχο να κυλήσει.

Τέρμα τα ψέματα, πέσανε βλέμματα
άναψαν αίματα κι ανοίξανε μπουκάλια
πέστο και μη ρωτάς, έπεσε έρωτας
έπεσε έρωτας μεγάλη ανασφάλεια.
Όλα είναι τέλεια κι απ' την εμβέλεια
ήρθ' η συντέλεια, βραχήκαν προσκεφάλια
έπεσε έρωτας κι ανοίξανε μπουκάλια.

Είπα δε θέλω άλλο αίσθημα βαρύ
άσπρο και μαύρο κάνουν γκρι κι έχω μια θλίψη
γιατί ειν' ο έρωτας μια πράξη τολμηρή
κι άντε να βρει καιρό η καρδιά να καταλήξει.

Κάτι βδομάδες γυροφέρνω και μπορεί
η αυτοάμυνα να μ' έχει εγκαταλείψει
κι αφού μπερδεύτηκα και σ' ερωτεύτηκα
πάμε ξανά για τ' ανεμοδαρμένα ύψη.

Τέρμα τα ψέματα, πέσανε βλέμματα
άναψαν αίματα κι ανοίξανε μπουκάλια
έπεσε έρωτας μεγάλη ανασφάλεια.
Όλα είναι τέλεια κι απ' την εμβέλεια
ήρθ' η συντέλεια, βραχήκαν προσκεφάλια
έπεσε έρωτας κι ανοίξανε μπουκάλια.

charm_quark

12/07/2007, 11:08:55

[Παράθεση από : nounoukos]
τι εγινε, χωρισες;

τα'χα αλλα τα χαλασα; Αμ δε... αφου δε τα΄χα, δε τα χαλασα. Αυτο ειναι το συμπερασμα. Εφυγα... ελευθερωθηκε το μυαλο μου. Δεν ξερω αν το καταλαβε, μαλλον οχι ακομα.

nounoukos

12/07/2007, 19:40:18

[Παράθεση από : charm_quark] Εφυγα... ελευθερωθηκε το μυαλο μου. Δεν ξερω αν το καταλαβε, μαλλον οχι ακομα.

εννοεις οτι δεν το καταλαλαβε ακομα ο λεγαμενος ή το μυαλο σου;

αντε καλη διασκεδαση στη συναυλια σημερα, να ξελαμπικαρετε λιγο, αλλα επειδη ο θαλασσινος δεν ενδυκνειται για ψυχικη εκτονωση και ενδεχεται να συσσωρευτουν ερωτικες ανασφαλειες παλι (και να εχουμε μια απ'τα ιδια) προτεινω και ενα ποτακι μετα σε καποιο ποοοολυ φασαριοζικο μπαρακι!

τα χαιρετισματα μου στον γερεγιαν!

nounoukos

12/07/2007, 19:41:23

[Παράθεση από : Doureios-Ipnos]είμαστε λίγο γαϊδούρια ή μου φαίνεται?

ε, μεταξυ μας και καμμια γαιδουρια σηκωνει.. ε;

Doureios-Ipnos

12/07/2007, 20:13:31

έτσι λέω κι εγώ

(εν τω μεταξύ,στο μάλαμα κα στον αλκίνονο θα παει η κοπέλα,απλά το σημειώνω)

nounoukos

12/07/2007, 22:54:11

[Παράθεση από : Doureios-Ipnos] (εν τω μεταξύ,στο μάλαμα κα στον αλκίνονο θα παει η κοπέλα,απλά το σημειώνω)

και αυτο το λες για καλο;;

κατσε να στειλω ενα του αλκινοου, που αμα το πει στη συναυλια καηκαμε

anna

13/07/2007, 01:36:55

Μήπως το "δε μπορώ"? (εκεί εγώ, επιμένω) ή ένα άλλο..."θα'μαι κοντά σου όταν με θες" ή κάπως έτσι τσπ 

charm_quark

13/07/2007, 15:40:38

[Παράθεση από : nounoukos] εννοεις οτι δεν το καταλαλαβε ακομα ο λεγαμενος ή το μυαλο σου;
τα χαιρετισματα μου στον γερεγιαν!
Για το λεγαμενο ελεγα... αλλα μηπως και για το μυαλο μου! Ουφ...! Παντως ενα εχω να πω... ΑΝ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΜΠΡΑΚΤΩΣ & ΠΡΟΦΟΡΙΚΩΣ ΣΥΓΓΝΩΜΗ... δεν ξερω τι θα κανω... θα με δεσω; Θα με φιμωσω; Μια φορα δεν ξανασυμβιβαζομαι με το 2% απο αυτα που θελω. Αμαν πια!

charm_quark

13/07/2007, 15:50:18

[Παράθεση από : Doureios-Ipnos] (εν τω μεταξύ,στο μάλαμα κα στον αλκίνονο θα παει η κοπέλα,απλά το σημειώνω)

Σημειωνεις θυμωμενη γιατι ζουλευεις; Αν σου πω οτι ηταν ενα καταπληκτικο 3ωρο... με ηχους και στιχους ρομαντικους, επαναστατικους και ερωτικους δηλαδη τι θα κανεις;
[Παράθεση από : nounoukos] και αυτο το λες για καλο;;
κατσε να στειλω ενα του αλκινοου, που αμα το πει στη συναυλια καηκαμε

Ποιο λες καλε nounouko; Πολλα ακουσα... η αληθεια ειναι οτι εναν ανθρωπο ειχα στο μυαλο μου, αυτο δε σημαινει οτι χαλαστηκα!
[Παράθεση από : anna]Μήπως το "δε μπορώ"? (εκεί εγώ, επιμένω) ή ένα άλλο..."θα'μαι κοντά σου όταν με θες" ή κάπως έτσι τσπ 
Αυτα ακριβως εννοουσα... αλλα πιο πολυ με εκστασιασε το "γραμμα" του Μαλαμα και καποια αλλα τα οποια θα σας τα βαλω με στιχους... στο αντιστοιχο topic.
Κοιτα να δεις που θα φανατιστω με το Μαλαμα μετα τη συναυλια!

charm_quark

14/07/2007, 01:42:45

Νιωθω... μια ασταθεια στις αποφασεις μου... (επιστροφη στο αρχικο ερωτημα)

Doureios-Ipnos

16/07/2007, 08:50:09

Νιωθω... μια ασταθεια στις αποφασεις μου... (επιστροφη στο αρχικο ερωτημα)

μπα....η ιδεά σου είναι.....ανεμοδουράκι

charm_quark

16/07/2007, 10:30:23

[Παράθεση από : Doureios-Ipnos]μπα....η ιδεά σου είναι.....ανεμοδουράκι

Τι ειναι το "ανεμοδουρακι";

Doureios-Ipnos

16/07/2007, 12:39:28

υποκοριστικο της ανεμοδουρας

charm_quark

17/07/2007, 06:55:49

[Παράθεση από : Doureios-Ipnos]υποκοριστικο της ανεμοδουρας

επειδη δε βρισκω το Μπαμπινιωτη μου, μεσα στον πανικο χαρτουρας που επικρατει στο σπιτι, ανεμοδουρα τι ειναι;

ROSEBUD

18/07/2007, 04:59:09

Επί του θέματος Τσαρμ...είναι κόλλημα,είναι ελξη,είναι ψώνιο...πάντως έρωτας δεν είναι...Εεε...γνώμη μου

Doureios-Ipnos

18/07/2007, 09:00:44

κ πώς/τι ορίζεται ως έρωτας αγαπητή ρόζι?
ιδού η απορία

ανεμοδούρα είναι κάτι που επηρεάζεται από τον άνεμο τσαρμ κ χρησιμοποιείται για να χαρακτηρίσουμε κάποιον που αλλάζει συχνά αποφάσεις,στάση,κτλ

ROSEBUD

18/07/2007, 12:17:31

[Παράθεση από : Doureios-Ipnos]

κ πώς/τι ορίζεται ως έρωτας αγαπητή ρόζι?
ιδού η απορία

Δεν μπορώ να τον ορίσω με λέξεις αλλά έχω την αίσθηση ότι είναι κάτι παραπάνω

charm_quark

18/07/2007, 19:41:50

[Παράθεση από : Doureios-Ipnos]ανεμοδούρα είναι κάτι που επηρεάζεται από τον άνεμο τσαρμ κ χρησιμοποιείται για να χαρακτηρίσουμε κάποιον που αλλάζει συχνά αποφάσεις,στάση,κτλ

Θα ελεγα τοτε, οτι δεν ειμαι ανεμοδουρα... απλα προσπαθω να παω κοντρα στον ανεμο... γιατι αν με παρασυρει.. την πατησα!

charm_quark

20/07/2007, 04:21:02

[Παράθεση από : ROSEBUD]Ο έρωτας κι ο ουρανός δεν είν'στο χέρι κανενός..

με καλυψες... βρηκα ακομα μια δικαιολογια... τι να πω;

charm_quark

02/08/2007, 22:57:06

ωπα... πρεπει να γινω καλα εντος 4 ημερων! Μην ξεχνιομαστε!

charm_quark

05/08/2007, 23:00:23

let the game begin!

charm_quark

07/08/2007, 07:13:33

απολελε... και τρελελε (δεν ξερω ποιος τρελελε πιο πολυ ομως!)

charm_quark

30/08/2007, 21:48:50

[Παράθεση από : nounoukos]να σημειωσουμε δελαδις οτι η τεταρτη φορα που αποφασιζεις να τον ξεχασεις ειναι γεγονος;

μπορείς να συμπληρώσεις άλλη μια στο τεφτέρι.... και ετοιμάσου για την έκτη... ή την τριακοστή;

Λοιπόν, πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό! Να μη μπορώ να κρατησω χαρακτήρα! Πιάσαμε ενάμιση χρόνο και άκρη δεν έχουμε βγαλει... και οπως προβλεπω ουτε προκειται να βγαλουμε. Μεχρι τωρα ηταν απλα τα πραγματα... μου κανει - δεν μου κανει και τελειωνε το story. Τι μπαχαλο ειναι αυτο που προκαλει στη ζωη μου αυτος ο ανθρωπος και πως το επιτρεπω.. δεν ξερω! Ουφ... Αν το δω λιγακι απ'εξω ομως... φαινεται αστειο!

ROSEBUD

05/09/2007, 02:18:14

Δούρειος Ύπνος: "και πώς/τι ορίζεται ως έρωτας αγαπητή ρόζι?"

Ξέρω άντρα που στα 18 του αποφάσισε ότι κάποια συμμαθήτριά του ήταν ο έρωτας της ζωής του!Και δήλωσε σε όλους ότι θα την παντρευτεί,ότι δεν θέλει να ζήσει με καμία άλλη και ότι δεν είχε ανάγκη να γνωρίσει άλλες γυναίκες!Και το έκανε!Δεν ήταν θρησκόληπτος,απλά ήταν τρελός και παλαβός γι'αυτήν και σίγουρος ότι βρήκε την αδερφή ψυχή!Σήμερα είναι και οι 2 σαρανταφεύγα και έχουν μια ιδανική σχέση!(δεν λέω γάμο,γιατί αυτό δεν μας ενδιαφέρει εδώ!)

Ξέρω άλλον άντρα που στα στα 25 του γνώρισε μια 37χρονη με 2 παιδιά και έπεσε πάνω του όλο το σόι να τους χωρίσει!Βρε δεν πα να έλεγαν ότι θα χαλούσε τη ζωή του με την περπατημένη!τη ζωντοχήρα!την τεκνατζού!την ανώμαλη!(και πολλά άλλα που δεν μπορώ να αναφέρω)...εκείνος εκεί!!Μάλιστα με έβαλαν κάποια στιγμή και μένα στη μέση για να τον μεταπείσω επειδή τάχα ήμουν σοβαρή (τρομάρα μου!)και μετρούσε τη γνώμη μου.Μα τι να του έλεγα?Η γυναίκα αυτή με καταγοήτευσε και μένα!Ήταν ένας γλυκύτατος άνθρωπος που τον κοιτούσε στα μάτια και έλιωνε!Γιατί παντρεύτηκε τον πρώτο?Γιατί είχε μια μαμά ή μια γιαγιά όπως η τσαρμ που την πίεσαν να παντρευτεί για να μη μείνει στο ράφι!Η σχέση αυτή καλά κρατεί ακόμη και σήμερα που έχουν περάσει καμιά 25 χρόνια!

Ξέρω κι άλλον έναν που παντρεύτηκε κάποια που είχε κοιμηθεί με το μισή πόλη!ακόμη και με πρώτο του ξάδερφο!και δεν ήταν καμιά κούκλα!ήταν ένας μέσος άνθρωπος αλλά πάρα πολύ ενδιαφέρουσα!Χτυπιόταν και κοπανιόταν αυτός ότι αυτήν ήθελε και καμιά άλλη!χτυπιόταν και κοπανιόταν εκείνη ότι μόνο αυτός της έκανε κλικ και μόνο αυτόν ήθελε να βλέπει πρωί-μεσημέρι και βράδυ!και έτσι ήταν!

Όλες οι παραπάνω σχέσεις ζουν και παραζούν παρά το πέρασμα του χρόνου και όλοι τους ισχυρίζονται και δείχνουν ερωτευμένοι!και όχι μόνο σε ό,τι φαίνεται στους απέξω!ούτε εννοώ ότι είναι τσίου τσίου τα πουλάκια και ούτε με τα γνωστά και εμετικά πίτσι-πίτσι!Σεχ?φυσικά και υπήρχε!σε πολύ μεγάλο βαθμό!Πάθος!Αλλιώς θα ερωτεύονταν τη μάνα τους,την αδερφή τους,το φίλο τους,το σκύλο τους,το καναρίνι τους!Αλλά δεν ήταν μόνο αυτό!Υπήρχε από την αρχή και εξακολουθεί να υπάρχει συντροφικότητα!ειλικρίνεια!και ΚΥΡΙΩΣ σεβασμός για τις ανάγκες,τις ιδιαιτερότητες και την προσωπικότητα της αντίπερα όχθης!

Αυτό είναι έρωτας πολυαγαπημένη μου Δούρεια...όλα τα άλλα είναι απλώς τουθπάστες!

k@Tie

05/09/2007, 14:29:00

ναι αλλα μπορεί να είσαι ερωτευμένος και να μην σέβεσαι τον άλλο...να του μίλάς άσχημα και όλα τα συναφή μόνο και μόνο γιατι τον θεωρείς δεδομένο!!!

Αυτο τι σημαίνει???Οτι είσαι πολύ μ...? ή οτι δεν είσαι και τόσο ερωτευμένος???

charm_quark

05/09/2007, 14:55:38

Αν εισαι ερωτευμενος... δεν υπαρχει περιπτωση να μη σεβεσαι τον αλλο! Τα δεδομενα.. ειναι μονο για τους υπολογιστες.

Κοινως, δεν πιστευω οτι το θεμα "ειμαι δεδομενος/η" εχει να κανει με τον ερωτα. Ειναι μια κατασταση εθελοτυφλισμου οταν το ετερον ημισυ εχει παψει να ειναι ερωτευμενο με τον εθελοτυφλιστη!

Βρε κοιτα να δεις τι ειπε ο στομας μου... εεεε.. τι εγραψε το χερι μου!

back στο θεμα μας...

ΕΚΤΑΚΤΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ:

εγω...η charm...εχω να σας ανακοινωσω οτι δεν ειμαι πια μονη σαν το λεμονι!

Το ψυχρο βουνο επηρεαστηκε απο το φαινομενο global warming... και η περιοδος των παγετωνων εφτασε στο τελος της.

Ή αλλιως ο strange_quark αποφασισε επιτελους να υπακουσει στις ισχυρες πυρηνικες δυναμεις που του ασκηθηκαν και ειναι σε φαση συντηξης με την charm_quark.

Αφου το πειραμα ξεκινησε ο επιστημων ειναι ικανοποιημενος απο τα πρωτα αποτελεσματα...

k@Tie

05/09/2007, 15:03:21

αν μπορείς ελα αυτά πού έγραψες να τα πείς και στην κολλητή μου γιατι δεν ακούει κανένα...

Συγχαρητήρια που έγινες διπλή αλλα ξέχασες να προσθέσεις κάτι στο τέλος

την μαγική φράση ΄και στα δικά σας΄

Yerejan

05/09/2007, 15:28:27

ουυάου....δυο quark πλέον είναι μαζί επιτέλους!!καλά λεει ή kate πες και στα δικά σας σε μας τα μπακούρια;)

charm_quark

05/09/2007, 16:41:22

@k@Tie

Αν δεν το καταλαβει μονη της... μια αγνωστη δε μπορει να κανει τιποτα. Ειναι καποια πραγματα που αν δεν παθεις δεν θα μαθεις. Οσο και να φωναζεις εσυ... ελπιδα καμμια. Κακα τα ψεμματα ποναει η αληθεια του να καταλαβεις οτι το ετερον σου ημιση δεν ειναι πια ερωτευμενο μαζι σου ή ακομα χειροτερα δεν υπηρξε ποτε. Επειδη ποναει λοιπον... μερικοι προτιμουν να συνεχισουν να ζουν μεσα στο ψεμα που εφτιαξαν και παραβλεπουν ή ξεχνουν γρηγορα γεγονοτα.

Ειλικρινα αν δεν βρεθεις σ'αυτη τη θεση δεν μπορεις να κρινεις.

@Yerajan & k@Tie & καθε netrino-μπακουρο

Αντε βρε... και στα δικα σας (χωρις την προηγηθείσα ταλαιπωρια...:p)

k@Tie

05/09/2007, 17:23:50

δεν την γλιτώνω την ταλαιπωρία...τραβάω μια ταλαιπωρία εδώ και 2 χρόνια...ασε σκέτη πίκρα! anyway μην σας τρελαίνω με τα δικά μου γιατί είναι μεγάλη ιστορία...

Ευχαριστούμε παπα πολύ

charm_quark

05/09/2007, 18:11:33

k@Tie said:Ευχαριστούμε παπα πολύ

:p

Δεν ξερω αν σε εχει ενημερωσει κανεις... αλλα παππας δεν ειμαι! Επισης... δεν τα παω και ιδιαιτερως καλα με το θεμα, με εκθετικη αυξηση τον τελευταιο καιρο.

k@Tie

05/09/2007, 18:25:25

ενα σαρδαμ έκανα και εγώ...συγνώμη ντε...

με το συγκεκριμένο θέμα πάντως δε νομίζω να τα πηγαίνει καλά κανένας φυσιολογικός άνθρωπος

Asno_Volante

06/09/2007, 21:08:52

23 σελιδες απαντήσεις; Βαγγελίστρα μ' Ο_ο

Τι λέγαμε; Α ναι. Ο Έρωτας... Λοιπόν, τελευταία φορά που ερωτεύτηκα, και πρόσφατα μάλιστα (1998), ένοιωσα μια αναστάτωση σε όλο το κορμί (μπορεί βέβαια να έφταιγαν τα άπλυτα ρούχα), πεταλούδες στο στομάχι (είχα φάει πιτα γύρο και ήταν λίγο βρωμικο) μια ψυχική ανάταση (είχε πάρει και ο γαβρος το πρωτάθλημα) και έχασα το φως από τα μάτια μου (βγήκε ο φακός επαφής).

Κατάλαβα αμέσως ότι είχα δεχτεί το βέλος του τροφαντού μικρού φτερωτού θεού... Το κακό ήταν ότι το κατάλαβε και εκείνη (>__

Asno_Volante

06/09/2007, 21:09:49

(>__

Asno_Volante

06/09/2007, 21:10:53

(φτιάξτε βρε παίδες ενα edit)...και αναγκάστηκα να της κάτσω, επειδή κολακεύτηκε και παραείμαι ψυχοπονιάρης (>_

Asno_Volante

06/09/2007, 21:11:43

(αισχος...)Ε μετά από αυτή την εμπειρία, όταν ακούω απαλό φτερούγισμα, αρπάζω τη μυγοσκοτώστρα και το αροξόλ. Δεν με ξαναπετυχαίνει χωρίς μάχη το μικρό τέρας.

Yerejan

06/09/2007, 21:15:09

γειά σου άσνο,σοβαρά τα ένιωσες όλα αυτά τα κωμικοτραγικά?

anna

06/09/2007, 21:19:12

Χμ...καλώς ήρθες στο νετρινο-φόρουμ Asno_Volante...

Doureios-Ipnos

06/09/2007, 21:35:04

ρόζι,αυτά που έγραψες μετά από ένα χρονικό σημείο δεν είναι πλέον έρωτας αλλά αγάπη!

επίσης,κ πριν απο αυτό το χρονικό όριο ήταν έρωτας με ανταπόκριση!

αυτό σημαίνει ότι όταν δεν υπάρχει ανταπόκριση,δεν υπάρχει ερωτας?

κι αν δεν υπάρξει η ανταποκριση πώς θα υπάρξει η ευκαιρία να επιβιώσει ο έρωτας?

εγώ δεν έχω καταλήξει τι είναι ο έρωτας:μπορεί αν είναι ο τρόπος να αντιμετωπισουμε τους υπαρξιακούς μας φόβους,να είναι χημεια,να είναι ο τρόπος ή το μέσο που δίνει η φύση για τη διαιώνιση του είδους,κτλ,κτλ,κτλ!

πάντως,το μόνο στο οποίο έχω καταλήξει είναι ότι έρωτας είναι όταν παθαίνεις καθολική μετάλλαξη και μαλάκυνση όλων των εγκεφαλικών κυττάρων!!!

σ αυτή τη φάση αν υπάρξει ανταποκριση είσαι υπερ-υπερτυχερός!

αν δεν εισαι όμως τόσο τυχερός,δε σημαίνει ότι δεν έισαι ερωτευμένος!

και μέχρι να σου περάσει όλο το άνωθεν περιγραφηθέν σκηνικό δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβεις τίποτα,κι αν το καταλάβεις όχι μόνο δε μπορείς αλλά δε θέλεις καν να κάνεις κάτι για οσα βλέπεις κι όσα καταλαβαίνεις!!!

αυτό αγαπητή μου είναι έρωτας,όλα τ άλλα είναι τουθπάστες!!!

Yerejan

06/09/2007, 22:45:07

νομίζω ότι χάνεις τη μπάλα έχεις μια ανεξήγητη αίσθηση χαράς και όλα τα συναφή,μπεκρουλιάζεις,χαζοκοιτάς,ξεχνάς,είσαι σα να σε έχει χτυπήσει τυφώνας και είσαι στο μάτι του,και άλλα παλαβά και νομίζω ότι αυτό είναι το ωραίο στον έρωτα ότι δεν ξέρεις τι είναι...αν δεν υπάρξει ανταπόκριση μένει μόνο ή ανάμνηση του συναισθήματος δούρεια,μια απορία ή μια πικρία εννίοτε...

Doureios-Ipnos

06/09/2007, 22:51:55

παρ όλα αυτά,όταν ο ένας από τους δύο δεν έιναι ερωτευμενος με την ίδια ένταση δε σημαίνει ότι δεν είναι έρωτας-για τον άλλο έστω!

Yerejan

06/09/2007, 22:54:30

ναι , είναι ατομικό συναισθημα αν και στρέφεται απόλυτα προς τον άλλο άνθρωπο

Doureios-Ipnos

06/09/2007, 22:56:41

α,τώρα πάμε κ σε άλλο θέμα!

στρέφεται μεν προς τον άλλο αλλά ίσως όχι όσο νομίζουμε,αφού τα περισσότερα απ όσα ισχυριζόμαστε ότι τα κάνουμε για τον άλλο τα κάνουμε ουσιαστικά για μας!

Yerejan

06/09/2007, 22:59:32

πιστεύω ότι στην αληθινή του μορφή πρέπει να γίνονται για τον άλλον όπως και στην αγάπη ,τώρα αν υποσυνείδητα γίνεται μόνο για τον εαυτό μας δεν ξέρω..

Doureios-Ipnos

06/09/2007, 23:02:20

χμ..χρειάζομαι πολλες επεξηγήσεις αποψε:εννοώ ότι κάνουμε κάποια πράγματα επειδή θέλουμε,νιώθουμε την ανάγκη να τα κάνουμε!

anna

07/09/2007, 00:12:52

Εχμ...να θέσω ένα ρητορικό ερώτημα, πάνω στα ήδη υπάρχοντα επί του θέματος...

δηλ.τώρα δούρεια, αν κάποιος σου έδινε ικανοποιητικές απαντήσεις στα πολλαπλά μεν, εύλογα δε, ερωτήματά σου, νομίζεις ότι θα σταματούσε ο προβληματισμός σου πάνω στο συγκεκριμένο θέμα?

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι...πολλές φορές, σκεπτόμενοι κάποιες συγκεκριμένες καταστάσεις σε προσωπικό επίπεδο, προσπαθούμε να δώσουμε κάποια λογική ή λογικοφανή εξήγηση, γενικεύοντας τους προβληματισμούς μας...όμως δεν υπάρχει πάντα εξήγηση, ή τουλάχιστον αυτή δεν είναι πάντα "λογική", ώστε να μπορούμε να την κατανοήσουμε ή καλύτερα...να την αποδεχτούμε.

Doureios-Ipnos

07/09/2007, 00:45:08

μα αυτό ακριβώς είναι το θέμα:ότι δεν περιμένω απαντήσεις-κυρίως γιατί δε θεωρώ οτι υπάρχουν!

απλά.θεωρώ ότι δε μπορούμε έξωθεν αν κρινουμε τι είναι έρωτας και τι όχι!

charm_quark

07/09/2007, 11:54:52

μη μου τσακωνεστε! ;) make love... not war! :p

ROSEBUD

08/09/2007, 00:23:12

Το "Δαμάζοντας τα κύματα" το είδε κανείς?

Doureios-Ipnos

08/09/2007, 00:50:42

ποιος τσακώνεται και με ποιον?

Doureios-Ipnos

08/09/2007, 09:21:04

το "δαμάζοντας τα κύματα" το έχω δει αν δεν κάνω λάθος-αλλά πριν κάτι χρόνια δεν ήταν?

anna

08/09/2007, 10:23:32

doureios ipnos said:

"ποιός τσακώνεται και με ποιόν?"

Έλα ντε...δούρεια, νομίζω η Τσαρμ ήθελε απλά να ποστάρει τη δεύτερη φράση και χρησιμοποίησε την πρώτη για να κάνει αντίθεση, ώστε να δοθεί έμφαση:P ;)

charm_quark

13/09/2007, 19:35:58

χαχαχαχαχα!!!!

charm_quark

13/09/2007, 22:50:44

Υπεροχα... σα να μην παταω στη γη! Σαν ολα τα προβληματα να εξαφανιστηκαν.

Πως νιωθεις οταν καθεσαι ξημερωματα σε μια ανοιχτη και ερημικη παραλια και χαζευεις τον ηλιο να ξεπροβαλει μεσα απο τα ηρεμα νερα, βλεποντας τους ψαραδες να ετοιμαζουν τα διχτυα τους;

(ερωτησις... nounouke που μπορουμε να ανεβασουμε εικονες για δημοσιευση;;;;)

Yerejan

14/09/2007, 09:43:28

έρωτα..έρωτα...που λέει και το τραγούδι,καποιος έχει δαγκώσει τη λαμαρίνα κυρίες και κύριοι

charm_quark

14/09/2007, 09:51:23

Αυτο Yerejan με παραπεμπει σε κατι του στυλ "καποιος εχει δαγκωσει τη λαμαρινα.... ειναι ο πιο αδυναμος κρικος!" χαχαχα!

Κοροιδευε ρε συ... κοροιδευε.... λες και εσυ δεν τα εχεις περασει!

charm_quark

19/11/2007, 23:30:01

https://hideaway.pblogs.gr/files/71250-angular-momentum.jpg

k@Tie

19/11/2007, 23:43:39

συγνώμη τώρα δηλαδή εσύ θες να μας πείς οτι για να είσαι λίγο παραπάνω με τον άλλο ρίχνεις ζεμπεκιά για να μεγαλώσεις τη νύχτα???γιατί εγώ θα εκμεταλευόμουν το γεγονός οτι είναι νύχτα και ο άλλος στο κρεβάτι...:Ρ

charm_quark

20/11/2007, 00:10:52

Αγνοειται ο strange.... Αραγε στις ποσες μερες εξαφανισης πρεπει να παω στα απωλεσθεντα να τον δηλωσω;;;; Δεν μου εχει ματατυχει αυτο...

k@Tie

20/11/2007, 00:14:07

μήπως να πάς απο το σπίτι του να δείς τι γίνεται???αν δε σηκώνει τα τηλέφωνα

Doureios-Ipnos

20/11/2007, 00:29:26

α,καλη μου τσαρμ,εγώ θα σε διαφωτισω!!!

αλλά στο τσατ,έλα αν μπορείς!

charm_quark

20/11/2007, 01:06:53

Καλη μου, το εχω παρει το μηνυμα... με κωδικα mors... ή κωδικα C++ ή κωδικα VHDL μη σου πω... απο την Πεμπτη.

Προσπαθησα να το ανακατεψω με σουφλε σοκολατας, μπακλαβα, τρουφακια και τριγωνακια... να φυγει η πικρα. Το μονο που καταφερα ειναι να φοβαμαι να ανεβω στη ζυγαρια... :p

ROSEBUD

20/11/2007, 01:27:24

Φάε ό,τι θες και γίνε όπως θες αλλά όταν κάνεις δίαιτα κάντο για την Τσαρμ και όχι για άντρα.Αν είναι να λοξοδρομήσει θα το κάνει ακόμη κι αν έχει την...(πώς την είπαμε Ζανζανίτο??)α ναι!την Ούμα!Και αν ήμουν στη θέση σου θα έβραζα στο ζουμί μου αλλά τηλέφωνο δεν θα έπαιρνα ούτε από το σπίτι θα πήγαινα.Μη φοβάσαι μην έπαθε κάτι,τα άσχημα νέα κυκλοφορούν πολύ γρήγορα!Λέω τώρα...(το πολυ πολύ να μπει καμιά ώρα εδώ μέσα να δει τι γράφουμε και να μας κυνηγάει όλους μαζί! :-)))

charm_quark

20/11/2007, 02:39:02

:) Αφωνη! Και χαρουμενη που σας γνωρισα!

charm_quark

22/11/2007, 11:30:03

:)

Εκει που νομιζεις οτι ολα πανε στραβα... ξαφνικα... συνειδητοποιεις πως εχεις παραβλεψει κατι... και αναθεματιζεις τον εαυτο σου. Τελος καλο, ολα καλα.

nounoukos

22/11/2007, 11:35:06

τελικα εσεις οι δυο πρεπει να λειτουργειτε σαν χημικη αντιδραση. συγκεκριμενες αντιδρασεις υπο συγκεκριμενες συνθηκες..

πως το λενε οταν ενα γεγονος ειναι δυνατον να επαναληφθει στο εργαστηριο;;

ROSEBUD

22/11/2007, 13:51:34

*μόνο για γυναίκες

(και για περίεργους άντρες :-P)

Βαρέθηκα.Τι βαρέθηκα?να ακούω δεξιά και αριστερά για άντρες γρίφους,κυκλοθυμικούς,που δεν ξέρεις τι έχουν,που πάνε στρατό και στα καλά καθούμενα διαλύουν στρωμένους δεσμούς και γενικώς δεν ξέρουν τι θέλουν και τι τους φταίει...Και ύστερα λένε εμάς παράξενες...:-S

Doureios-Ipnos

22/11/2007, 14:07:31

παντως αν το δούμε αντικειμενικά, ό,τι έχει να κάνει με άνθρωπο και συναισθηματα, κυρίως με έρωτα,δεν ξέρω αν έχουμε το δικαίωμα να το χαρακτηρισουμε...

επίσης έχω να πω ότι πολλές φορές η συμπεριφορά του άλλου δνε ειναι απαραιτητα περιεργη...απλά εμείς δε θέλουμε να παραδεχτούμε πώς έχουν τα πράγματα-αν κ τα βλεπουμε- κ προσπαθώντας να βρούμε μια εξηγηση που να μπορούμε να αντεξουμε ,δημιουργούμε θεωριες επι θεωριών,κι εκεί έιναι που δημιουργειται το μπέρδεμα :S

κάτσε να δω αν κι εγώ καταλαβαίνω τι έγραψα τώρα :S :S :S

WayFaReR

22/11/2007, 14:07:54

*μόνο για άντρες

(και για περίεργες γυναίκες :-P)

Βαρέθηκα.Τι βαρέθηκα?να ακούω δεξιά και αριστερά για γυναίκες γρίφους,κυκλοθυμικές,που δεν ξέρεις τι έχουν,που πάνε για ψώνια και στα καλά καθούμενα διαλύουν στρωμένους δεσμούς και γενικώς δεν ξέρουν τι θέλουν και τι τους φταίει...Και ύστερα λένε εμάς παράξενους...:-S

:-P

nounoukos

22/11/2007, 14:22:51

δουρεια, αν ημουν περιεργος και διαβαζα το ποστ σου, θα συμφωνουσα απολυτα μαζι σου. Απολυτα. εχεις δικιο και στις δυο παρατηρησεις σου.

δυστυχως ομως δεν το διαβασα! :Ρ

Doureios-Ipnos

22/11/2007, 14:24:18

βρε,η ροζι ειπε για περιεργους :S

nounoukos

22/11/2007, 14:31:51

δουρεια, συμφωνω απολυτα μαζι σου!

LittlePrince2s

22/11/2007, 14:32:46

Ωχ ωχ..Να χαρώ εγώ τους προβληματισμένους μου!!Παράξενο πράγμα αυτός ο έρωτας τελικά..Από την μία σε κάνει ευτυχισμένο και από την άλλη μέσα σε μια στιγμή σου δίαλύει ολόκληρη την ζωή..Κι όμως τον επιδιώκουμε..Μάλλον τελικά εμείς είμαστε οι παράξενοι..Όχι ο έρωτας..

Πάντως, θα συμφωνήσω με την Δούρεια..Τις περισσότερες φορές μόνοι μας περιπλέκουμε τις καταστάσεις έτσι ώστε να βγάλουμε λιγότερο οδυνηρά συμπεράσματα..

LittlePrince2s

22/11/2007, 14:33:28

Νουνούκε έχω να πω ότι έχουμε τηλεπάθεια!!χαχαχα

ROSEBUD

22/11/2007, 15:25:26

Γιατί έχω την αίσθηση ότι θα παίξουμε ξύλο εδώ μέσα?? :-)))))

k@Tie

22/11/2007, 15:30:30

Οταν είσαι ερωτευμένος/η δε μπορείς να ελέγξεις τη σκέψη σου για να μπορέσεις και να πείς "Ωχ ρε συ κάτσε μήπως είμαι παράλογη/ος?" Θες να είσαι συνέχεια με τον/ην άλλο/η και δε δέχεσαι την άρνηση άν εκείνος/η δε μπορεί..και έτσι κάθεσαι και σκέφτεσαι για ποιο λόγο μπορεί να μην θέλει να σε δέι. Και κάπως έτσι περιπλέκεις τα πράγματα στο κεφάλι σου...και στο τέλος συνήθως τρώς τα μούτρα σου γαιτί ο άλλος/η το έχει πεί τελείως διαφορετικά...Ενα είναι σίγουρο...πάντα υπάρχει κάτι σε μια σχέση που θα σε κάνει να τρώγεσαι με τα ρούχα σου. Γενικά πάντως σαν συναίσθημα το άτιμο είναι πολύ όμορφο (αχχχαχχχχ)

charm_quark

22/11/2007, 18:37:36

Ξεσηκωσα πληθωρα αντιδρασεων με αυτο το post καθως βλεπω! Τελος παντων....

Τι να πω; Εχετε και εχει δικιο. Ειναι το: οταν εισαι στο χορο, τα βλεπεις αλλιως. Με λιγη μειωση του εγωισμου, ολα ειναι καλα. Χωρανε εξαλλου εγωισμοι και πεισματα σε μια σχεση; Φορα τα παπουτσια του αλλου... να δεις πως ειναι. Αυτο εκανα... για καποια ωρα χθες... και καταλαβα. Ειναι απλα τα πραγματα, μην κανεις αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν!... και μου πηρε κατι μερες δυστυχως να καταλαβω οτι εσφαλα και δεν ακουγα. Αυτα... θεμα τελος.

ROSEBUD

22/11/2007, 19:31:32

Ε αυτό λέω κι εγώ...ούτε εγωισμοί χωράνε αλλά και το καλύτερο απ'όλα είναι η συζήτηση για να αποφεύγονται προβλήματα και η ειλικρίνεια όταν έρχεται η ώρα για μπάι-μπάι...

Γουέι μήπως τα είπα χοντροκομμένα και παρεξηγήθηκες?

Doureios-Ipnos

22/11/2007, 20:34:24

γιατι θα πέσει ξυλο ρόζι? :S

τσαρμ,μη φοβού,δεν ξεσηκωσες θύελες :)

ο έρωτας είναι συναισθημα τόσο καθολικό που νομίζω ότι όλοι έχουν να πουν κατι,χειάζεται απλά γι αυτό μια αφορμή.

WayFaReR

22/11/2007, 21:20:01

Rosebud όχι, γιατί να παρεξηγηθώ; Δεν έχεις άδικο! Αλλά ούτε έχω και εγώ! :-P

Όχι, σοβαρά δεν τρέχει τίποτε!

Θα έγραφα και την άποψη μου, επί παντός επιστητού, και σε αυτό το θέμα αλλά δεν πρόκειται ούτε και εγώ ο ίδιος να καταλήξω σε κάποιο ασφαλείς συμπέρασμα. Οπότε τηρώ σιγή ιχθύος, μνήμη χρυσόψαρου αντιμετώπιση στρουθοκαμήλου και συμπεριφορά (συμπαθητικού, θέλω να πιστεύω...) γορίλα... (Το μισό ζωικό βασίλειο σε ένα άτομο... Sponsored by Greenpeace… ουάου!!!)

ROSEBUD

22/11/2007, 22:46:24

Οκ παρανόηση...

Δεν ξέρω...έχω ακούσει κάτι κουφές ιστορίες που δυστυχώς με επηρεάζουν και μένα..Και είναι κρίμα για κάτι τόσο όμορφο,να περιπλέκονται τα πράγματα τόσο πολύ...

ROSEBUD

23/11/2007, 00:57:30

Α να και κάτι σχετικό:-P

https://youtube.com/watch?v=fZUs5ltgqZI&feature=related

ROSEBUD

11/05/2008, 23:09:30

https://www.youtube.com/watch?v=hU1-P_zyPCU&feature=related

Κι όμως όλα αυτά στο βιδέο τα γράφει άντρας

Yerejan

11/05/2008, 23:38:03

τι έγινε ροζίτα χάσαμε τα λόγια μας...οχι που μας λέτε αναίσθητους εγωιστες κτλ.απόδειξη οτι ενας άντρας αγαπάει πιο πολύ απο μια γυναίκα

ROSEBUD

12/05/2008, 01:25:38

Ε ναι... υπάρχουν κάποιες ελάχιστες των ελαχίστων ω απειροελάχιστες εξαιρέσεις!

Doureios-Ipnos

12/05/2008, 08:37:42

να σας θυμισω την περιπτωση του οβιδιου που ειχε γραψει τις πιο όμορφες ερωτικεςρωμαϊκες ελεγειες χωρίς να εχει ερωτευτει ποτε του?

το να έχεις ταλεντο στα λογια δε σημαινει ότι συμβαινει το ίδιο κ με τα αισθηματα.

(ισχυει κ για τα δυο φυλλα αυτο).

ROSEBUD

12/05/2008, 10:22:27

Σύμφωνοι.Φαφλατάδες υπάρχουν πολλοί και πολλές.

Yerejan

12/05/2008, 11:10:21

δηλαδή δούρεια νομίζεις οτι ο οβίδιος τα έγραφε χωρίς να τα νιώθει?δεν νομίζω οτι κάποιος που γράφει ερωτικά ποιηματα δεν τα νιωθει...

Doureios-Ipnos

12/05/2008, 11:59:59

μπορει να ηθελε να τα νιωσει η να φανταζεται ότι τα νιωθει....

αλλα απο το να θελω και το φανταζομαι μεχρι το νιωθω ξερεις ποση αποσταση υπαρχει?

Yerejan

12/05/2008, 12:08:00

διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως γιατι το να γράψεις τόσο όμορφες ερωτικές ελεγείες δεν ειναι θέμα χρήσης λόγου αλλά θέμα αισθήματος

Doureios-Ipnos

12/05/2008, 12:40:43

μπορεις να διαφωνεις όσο θες αλλα ο μανωλης με τα λογια χτιζει ανωγεια και κατωγεια.

Yerejan

12/05/2008, 13:33:56

ναι αλλα τον οβίδιο δεν τον λέγανε μανώλη

Doureios-Ipnos

12/05/2008, 14:21:32

με τα λογια ο οβιδιος
ειναι ο μανωλης ιδιος!!

charm_quark

12/05/2008, 18:16:15

Νουνου... αυτος εχει ωραια μουσικουλα!!!!!!

Ακουσα τωρα το bimbo fantasy και το Αναμνηση του μπλε! Βρε... για ακου να δεις!εεεεε;;;;; Καλε νουνουκε;

charm_quark

12/05/2008, 18:16:55

Συγγνωμη... λαθος παραθυρο!

Yerejan

20/05/2008, 17:37:35

επειδή δεν θυμάμαι αν έγραψα την άποψη μου για το πως νιώθω, νομίζω ότι ένα τραγούδι συμπυκνώνει με μια φωνή που τραγουδά ωραία,αθώα και αδύναμα

www.youtube.com/watch

μπορει να περιγράψει στο περίπου και σε αξιοπρεπή πλαίσια την κατασταση μου όταν ερωτεύομαι...τα μη αξιοπρεπή πλαίσια δεν τα δημοσιοποιώ να μην ξεφτιλιστούμε τελείως

ROSEBUD

20/05/2008, 23:00:06

Ωχ αμάν!πολύ στα νταλκαδιάρικα το έριξες!

Yerejan

20/05/2008, 23:01:48

εμ τότε καψουρευόμαστε και δεν ρευόμαστε

Υπάρχουν 223 μηνύματα σε αυτό το θέμα