Γρατζουνιές στο αυτοκίνητο

{ tonight @ 26/05/2010, 16:47:28 }

Παιδιά, ένας τρελλός από τη γειτονιά (υποψιαζόμαστε ποιός είναι αλλά δεν τον έχουμε πιάσει επ' αυτοφώρω) μας γρατζουνάει καθημερινά το αυτοκίνητο... του έχει αλλάξει τα φώτα, γρατζουνιές παντού.

Πώς μπορούμε να τον πιάσουμε; τί παίζει με τις κάμερες και τα καταγραφικά; δε θέλουμε κάτι ακριβό αλλά με τις φτηνές γίνεται δουλειά; Αυτές που είναι μέσα στο αυτοκίνητο γράφουν καλά; Γιατί αν μπει κάμερα έξω έχει κάποια διαδικασία απ' ότι ξέρω, γνωστοποίηση στην Αρχή δεδομ. προσωπικού χαρακτήρα κ τέτοια...sos όποιος ξέρει κάτι!!

{ _fantom_ @ 26/05/2010, 17:08:12 }

έχω σκεφτεί κι εγώ κάτι αντίστοιχο, να έχω κάποια απόδειξη για ζημιές που βρίσκω εννίοτε. δεν το έχω επιχειρήσει... πάντως (αν δεν βάλεις εξωτερικά με πανοραμικο πλάνο) εσωτερικά θα χρειαστούν λογικά τουλάχιστον 2 κάμερες (π.χ. διαγώνια) για να βλέπει προς όλες τις κατευθύνσεις. μπορείς να δείς κάτι που ίσως βολεύει... εδώ

{ ROSEBUD @ 26/05/2010, 19:20:07 }

Ρε παιδιά συνήθως αυτοί οι ανισόρροποι περνάνε με ένα κλειδί στο χέρι από τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα και τα χαράσσουν όπως περνάνε...δε νομίζω να φανεί και τίποτα με εσωτερική κάμερα...Ρίξε και μια ματιά στην τηλεμάρκετινγκ που βγάζει διάφορα περίεργα,έχει και μαγαζί μέσα στο κόσμος..

{ ROSEBUD @ 26/05/2010, 19:22:28 }

Κόσμος είπα?λάθος,μέσα στο καρφουρ ανατ.πλευράς..

Υπάρχουν 4 μηνύματα σε αυτό το θέμα